Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

2 minutes ago, goldberg said:

 

Pa dobro, ljudi se sprdaju jer su u pitanju dosta razliciti igraci.

 

Dijamantidis je visok plej, inteligentan, odlican u odbrani, zna da podeli pas. Uskokovic i ako napreduje koracima od sedam milja bice plej skorer, bez odbrane i bez nekog osecaja za pas.

 

Sa ostatkom posta se slazem, moraju klubovi da se nateraju da daju sanse igracima iz svog juniorskog pogona. Najlakse je zagrabiti iz mora bekova skorera iz USA i onda ih samo menjati kao slicice na trgu, EL i EC moraju da dobiju novu generaciju vrhunskih evropskih igraca ako zele da prezive kao takmicenja.

Hocu da napisem da je Dijamantidis npr bio jedan obican defanzivac u u20 Grckom timu, ciglar cak i sa nevidljivim talentom za asistenciju...neki 6-7-8 igrac tima, a iz te generacije je izasao Papadopulos i Focis...pored Dijamantidisa,ali rad, trener koji je video kako moze da ga ubaci itd..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Hocu da napisem da je Dijamantidis npr bio jedan obican defanzivac u u20 Grckom timu, ciglar cak i sa nevidljivim talentom za asistenciju...neki 6-7-8 igrac tima, a iz te generacije je izasao Papadopulos i Focis...pored Dijamantidisa,ali rad, trener koji je video kako moze da ga ubaci itd..

 

Ko im je bio trener tad da ga dovedemo? 

Link to comment
Share on other sites

Ceterum censeo..beka skorera treba dovesti.

 

Što se tiče, Holinsa, da se podsetimo kako je Laki govorio;

 

1*grfdCGMx5XqXyyKqXnVWaw.jpeg

 

Dakle, ništa se nije promenilo od tog 16. avgusta.

 

Zašto sam to rekao prvog dana kada je ozvaničen? Jer sam gledao većinu Zenitovih utakmica u prošloj sezoni. U ogromnoj većini tih utakmica, on je izgledao UPRAVO ovako kako danas gledamo iz tekme u tekmu. Dobar u odbrani, prosečan u napadu (za američkog beka).

 

On i dalje ima mesto u rosteru, ali SAMO I ISKLJUČIVO kao zamena Dobriću. Dakle, nekih 10-12 minuta po meču.

 

I sada se po ko zna koji nebrojeni put vraćamo na problem koncepcije tima. Moje skromno mišljenje je da JEDINI igrač na mestu crnca™ ne može biti Holins (ili bilo ko njemu sličan) - toga imamo sasvim dovoljno u domaćoj izvedbi.

 

Odnosno, ako već želiš Holinsa zbog pretpostavljenih sinergijskih kvaliteta koje donosi, to automatski znači da ti treba jedan trpač na 2, ili 2/1. Jbg, tako funkcioniše košarka, ne treba biti Fil Džekson da bi se to shvatilo.

 

E sada, ja recimo ne bih šibovao Holinsa, jer iako osrednjih kvaliteta, ipak poseduje neke, već neke druge igrače, npr prvi na spisku je Davidovac (o Simonoviću ne vredi ni trošiti slova).

 

Jer, kako reče jedan mudar čovek danas, da bi nekoga doveo, nekog moraš i oterati.

Edited by Laki21
  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Ljudi se sprdaju sa Dijamantidisom.. koji je EL osetio tek negde oko 25g...Problem u Evropi je danas ogroman za mladog evrpskog pleja, ako je super talnetovan ide u NBA npr kao Okobo, pa se vratio ipak, ali ovi sto mogu kao Dijamantidis iz drugog plana doci vise ne dobijaju sanse vec npr PAO dovede nesretnog Kendrika Perija..koji qrac..

 

Cak je mladima tesko da se nametnui u manjimim klubovima jer se tu nadje neki FC...

 

Ima stofa u Uskoku, ima materijala,mislim da je daleko bolji od Rebica,ali ako ne krene da preuzima odgovornost malo vise, dzaba mu sve..sad mu je sansa dok je Ivanovic bolestan da ide na sve ili nista, to se mora osetiti i to mu je DR govorio danas vrv pre meca...neces puno dobiti sansi, evo tri tekme i daj svoj maksimum, vidi se pritisak kod Uskoka kad je dao trojku, ali on mora i da razigrava igrace, da se ne plasi igraca preko i kad mu daju prostor da sutne koliko hoce...a imace ga ove nedelje sigurno.

 

Sad neko misli da se zajebavam, ali mi nemamo sto bi rekli stari dobri svedoci boljeg dostupnog domaceg pleja od Uskokovica, mlad...ima slifa, sta koji qrac mi u EL ocekujemo ove sezone nesto, zato i kazem da sam razocaran jer nema long term plana...daj probaj da Uskoka ubacis u masinu, daj bre jos nekog..realno ovaj tim je na kraju a ne na pocetku....mladost i energija je nesto sto donosi rezultate za nas...trazi, prckaj, kombiuj i onda neki epicentar da bude odredjena sezone gde ce uz dobre strance koji ce biti placeni oko 1m kao Kalina..2-3 komada i napadas i F8pa dalje sta bude.

 

Ovako imamo pun qrac igraca..evo krila..redom..Holins, Simonovic, Dobric, Davidovac, Lazarevic, Kalinic, Lazic. Ej SEDAM KRILA kao to imamo, druge pozicije slabije pa cemo da ih raspickamo od 2 do 4...

 

Ovom timu trebaju jedan bek tipa Buboa i jedan cenar..i bog da nas vidi.. izbaciti nepotrebne igrace......

 

Koji qrac je isla sve ove godine oko nase dece, bukvalno nista nismo napravili sa FMP-om, to je sve doslo iz Zvezde tipa Dobric, Guduric vec projektovani...

 

Vidis liniju trase metroa :))) uzmes parcelu, tako sto ces da nastavis da gostujes na Pinku, Happy, Studio B, Prva itd....napravis kao Lyon novu halu, napravis trening hale i jebeni trenazni centar za decu sa celog Balkana, sveta..usput dobijas cist novac, ne placas termine sam sebi, ne ides do Zeleznika 55-com  vec lepo imaginarnim metroom 🙂 odes na tekmu...

 

U vecini gradova u Evropi gde sam gledao tekme su tako radili i extra je, Milano, St Petersburg,Minken doduse nije na kraju grada,al vrv ce biti nova hala, Malaga, S Petersburg itd..

 

Bojim se sto kaze jedan covek danas da ce do tog projekta doci prvo partizani iz Mordora...vec rade ozbiljnu konstrukciju tima i imaju planove za buducnost, dok mi imamo VD upravu.

 

Da se vratim na Uskoka, treba mu dati vremena i lopte, nek gresi, istrpeti ga i na onda pdovuci crtu..pa nije ovaj nesretni Madar bolji od njega :)) ali ta sloboda Madaravog uma, ne mislim tu na KKP, gledao sam lika i ranije, to je to sto mlad igrac treba da ima, da ne misli da ce ga Kojot sa VOX foruma ispljuvati,sin Dragan pokrenuti peticiju da ne ulazi vise u igru itd..jer krozkontinuitet on moze postati jako bitan deo nase rotacije.

 

Samo ja ne vidim slobodu neku kao sto je imao npr Gudura, to se retko vidi.. ili pogresnu slobdu kao Trifunovic, Miskovic itd..koji isle da su talenti i da je to dovljno..odoh sad u totalni of...svakako svakom igracu treba dati podrsku sem ako nije u pitanju neka rodbinska veza...:))) bez talenta i znaja za ovaj nivo kosarke.

 

Novi predsednik koji dodje, a igramo EL, tj da je ovo normalna zemlja, navijaci...pre svega i da kazu daj bre 3-4 kandidata, da vidimo sta se nudi, pa da biramo. Pravo izbora je pravo na slobodu, pravo na kvalitet i nesto sto moze doneti samo boljitak.

 

Onda ide kad ostane VD, ah jbga toliko nam daju, eno Ostaja se uliziju vise, idu izbori jbga...itd..

 

Jedan Ostoja, Limar iz okoline Cacka koji je prekucavao sasije je ''doveo'' Zoca i Trinkijerija. Pa ko je branio ovom nasem.. isli smo redom sa dva novopecena trenera, penzionera pa onda beograske starlete...koja je visila vise po TV-u nego sto je bila na treningu.

 

 

 

 

 

Daj brate bolduj mi please gde je tacno deo koji se odnosi na moj komentar koji si citirao, da ne citam sve 😄 

 

Spoiler

Ma salim se, procitao sam sve. Manje-vise, slazem se, mozda malo na pojedinim mestima preterujes, ali to je ok. Mozda nekada i treba preterivati. 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki21 said:

Ceterum censeo..beka skorera treba dovesti.

 

Što se tiče, Holinsa, da se podsetimo kako je Laki govorio;

 

1*grfdCGMx5XqXyyKqXnVWaw.jpeg

 

Dakle, ništa se nije promenilo od tog 16. avgusta.

 

Zašto sam to rekao prvog dana kada je ozvaničen? Jer sam gledao većinu Zenitovih utakmica u prošloj sezoni. U ogromnoj većini tih utakmica, on je izgledao UPRAVO ovako kako danas gledamo iz tekme u tekmu. Dobar u odbrani, prosečan u napadu (za američkog beka).

 

On i dalje ima mesto u rosteru, ali SAMO I ISKLJUČIVO kao zamena Dobriću. Dakle, nekih 10-12 minuta po meču.

 

I sada se po ko zna koji nebrojeni put vraćamo na problem koncepcije tima. Moje skromno mišljenje je da JEDINI igrač na mestu crnca™ ne može biti Holins (ili bilo ko njemu sličan) - toga imamo sasvim dovoljno u domaćoj izvedbi.

 

Odnosno, ako već želiš Holinsa zbog pretpostavljenih sinergijskih kvaliteta koje donosi, to automatski znači da ti treba jedan trpač na 2, ili 2/1. Jbg, tako funkcioniše košarka, ne treba biti Fil Džekson da bi se to shvatilo.

 

E sada, ja recimo ne bih šibovao Holinsa, jer iako osrednjih kvaliteta, ipak poseduje neke, već neke druge igrače, npr prvi na spisku je Davidovac (o Simonoviću ne vredi ni trošiti slova).

 

Jer, kako reče jedan mudar čovek danas, da bi nekoga doveo, nekog moraš i oterati.

 

.

 

Sumnjam da Radonjic ili Covic nisu znali kvalitete i nedostatke Holinsa kad su ga dovodili...

 

Problem je sto on daje manje nego u Zenitu, i cak on sam nije kriv za to...Tito govori sve vreme ), i ti u ovom postu, najveci nas problem trenutno je mesto 4. Mi prakticno nemamo nikakvu produkciju sa tog mesta..i ako odbrana ne trpi mnogo, napad je osakacen, i sve cini gorim nego oni zapravo jesu..

Holins igra bolju odbranu od Dobrica, odlicno trci tranziciju, koju mi poslednjih par utakmica prakticno nemamo, PAO smo na pripremnoj razbili u par minuta ...I Holinsu treba prostora u napadu i izgradjen napad, ne koske u zadnjih nekoliko sekundi. Tad ce on biti dobra zamena za Dobrica, sad nije ni to...

Napad stoji jer nemamo cetvorku..i nemamo kreaciju. Imamo jednog igraca koji moze da odigra jedan na jedan a ni njemu to nije forte, zavrti PNR, i kad on ne prodje daj loptu Kalini pa sta uradi. Odatle i njegovo "silovanje", pored toga sto je preuzeo ulogu lidera i jos nije razgazio tu cipelu kako treba...

 

Dok se ne vrati White mi necemo znati kako mozemo da igramo..Vise blokova, kao opcija u napadu, za Dobrica i Holinsa , i brza tranzicija bi mogli nesto da donesu...

 

.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NikadProtivKaline said:

zabluda je da cemo povratkom vajta imati ne znam kako tecniji i kreativniji napad
bolji spejsing i jos jednu opciju u tranziciji da
ali white nije igrac koji ce da kreira za sebe ili druge

 

.

 

Pa bolji spejsing i tranzicija i mogu da donesu desetak poena vise, necemo mi postati ekipa za f4 ali bicemo bolji...

 

Otvara se vise prostora za sve druge u timu, jer Davidovac i Simonovic nisu trenutno opasnost ni za koga..Ne mislim ja da ce Holins da poludi, sumnjam i da je doveden zbog toga, ali verujem da ce napad biti tecniji i opasniji...

 

.

Link to comment
Share on other sites

i treba hvalospev za kuza, odlican je bio poslednjih nekoliko tekmi

 

Pa bolji spejsing i tranzicija i mogu da donesu desetak poena vise, necemo mi postati ekipa za f4 ali bicemo bolji...

kad bi mogli non stop samo tranziciju da igramo, bez postavljenog napada, bili bi jos bolji

ali nece da moze, posebno u EL

i verovatno da holins moze bolje od ovoga, pre svega u sutu...u tranziciji koja mu je kao forte, redovno donosi glupe odluke

problem je sto je i to bolje, konceptualno lose zamisljeno na ostatak rostera

Link to comment
Share on other sites

Mali veseljače odrasti jednom...

 

:roflmao:

Quote

Mislim da sam mogao da dobijem malo veću šansu.

 

:s_w:

Quote

Lepo je kada možeš da uradiš bilo šta, a da niko ne skoči na tebe odmah. Ovde će me ispraviti i reći da sam mogao i nešto drugo da uradim, ali da je i moja odluka sasvim u redu

 

Ooooo on je tako osetljiv dječačić....za bezmalo milion jura...kak je to krasno

 

Quote

Volim da čitam vesti iz košarke. Nekad me neki komentari pogode koje pročitam o sebi. Kada znam da nešto nije tako kako je napisano, imam želju da to i dokažem“,

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/intervju-borisa-simanic-zvezda-je-bila-san-ali-lepo-je-kad-mozes-da-uradis-nesto-a-da-ne-skoce-odmah-na-tebe/402170

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Obi-Wan said:

Mali veseljače odrasti jednom...

 

:roflmao:

 

:s_w:

 

Ooooo on je tako osetljiv dječačić....za bezmalo milion jura...kak je to krasno

 

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/intervju-borisa-simanic-zvezda-je-bila-san-ali-lepo-je-kad-mozes-da-uradis-nesto-a-da-ne-skoce-odmah-na-tebe/402170

Kakva neizdrziva potreba za podsmevanjem slabog karaktera(ali takve je i najlakse za*bavati zar ne?) Iako je sama tema i momenat apsolutno promasen ti nisi odoleo,ispalio si i epitete i sve smajlije iz arsenala i rekordnom roku,fascinantno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, attolini said:

Problem je sto on daje manje nego u Zenitu, i cak on sam nije kriv za to...Tito govori sve vreme ), i ti u ovom postu, najveci nas problem trenutno je mesto 4. Mi prakticno nemamo nikakvu produkciju sa tog mesta..i ako odbrana ne trpi mnogo, napad je osakacen, i sve cini gorim nego oni zapravo jesu..

Ovo je po meni jedan od problema!

 

Po meni je mnogo veći problem nedostatak bilo kakve konstante u šutu i pri tome ne mislim na sulude procente već na 1/3 performans gde igrač pogodi tu jebenu trojku kad je sam. Problem je odsustvo Vajta koji je širio odbranu i koji je odličan šuter za tu poziciju, ali isto tako slaba šuterska forma Ivanovića, Dobrića i Holinsa.

 

Nedostatak beka koji je u stanju da prodorom napadne protivničku odbranu. Nije ni čudo što nam napad najbolje deluje sa Floutersom koji je u stanju da na čistu klasu odradi protivničke bekove i provuče se do pozicije za flouter. Holins je imao dva uspešna prodora od kad je došao kod nas, ne znam šta tog čoveka sputava, strašan atleta ali izgleda da ga skil (ballhandling) mnogo jebe.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Kakva neizdrziva potreba za podsmevanjem slabog karaktera(ali takve je i najlakse za*bavati zar ne?) Iako je sama tema i momenat apsolutno promasen ti nisi odoleo,ispalio si i epitete i sve smajlije iz arsenala i rekordnom roku,fascinantno.

 

Slabog karaktera? Zašto tako ružno misliš o Boriši?

Link to comment
Share on other sites

Lepo sto je Uskokovic juce imao fin ucinak i doprinos u napadu ali bas je retko videti onoliku nemoc u odbrani. Momak konstantno kasni za korak, ima prespore noge i pri tome je konstantno na petama. Dovoljna je najmanja i najjednostavnija promena pravca ili finta telom i on je vec u debelom zaostatku. 

  • Like 12
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, djura.net said:

potpuno isti profil igraca kao Holins, samo malo losiji.

 

svidja mi se sto Uskokovic daje sebe pre svega u odbrani, tako zaradjuje minute, a odatle mu dolazi i samopouzdanje u napadu. prihvatio je sistem Radonjica, samo da tako nastavi pa da vidimo koliko je sposoban da napreduje na EL sceni.

 

prvi pasus: bukvalno mi je teško da zamislim dva različitija igrača od Seeleya i Hollinsa. Prvi je dobar sa loptom, dosta igra 1 na 1, loš u odbrani, neatletičan i spor, meka ruka, uglavnom poteže iz driblinga. Drugi je na vi sa loptom, vrhunski atleta i defanzivac, uglavnom pogađa iz spot upa ili iz izlazne kretnje. 

 

drugi pasus: Uskokoviću je pozicija trećeg pleja prava mera i ujedno plafon. Prosto se vidi da tu nema nekog talenta niti velikog prostora za napredak. Ja se ipak nadam da će Džoni što pre da se oporavi pa da se Uskok vrati u sebi primerenu rolu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NikadProtivKaline said:

 

kad bi mogli non stop samo tranziciju da igramo, bez postavljenog napada, bili bi jos bolji

ali nece da moze, posebno u EL

i verovatno da holins moze bolje od ovoga, pre svega u sutu...u tranziciji koja mu je kao forte, redovno donosi glupe odluke

problem je sto je i to bolje, konceptualno lose zamisljeno na ostatak rostera

 

.

 

Ne znam, mozda pisem samo iz zelje i nade budemo bolji pa makar i sa ovim sto imamo😄

 

Holins najgore odluke donosi kad izadje iz svojih opanaka, to je radio protiv CSKA...kad pokusa sam da smisli poene, tad ide ili greska u pasu ili se zakuca u sumu igraca...to da on ne moze to da radi ja sam siguran da je Radonja znao...

Ako se setis te utakmice..Dobric je dao svojih 10 poena prakticno u prvoj cetvrtini, dok je imao prostora...posle su ga zatvorili i on se vise nije video...To je igra Holinsa, on ne moze da ide na prodor ...osim ako to nije pravolinijski prodor po ceonoj, ili u tranziciji..ili koriscenje ostavljenog prostora...

 

Mi taj prostor-visak ne  mozemo da napravimo protiv organizovane ekipe...

 

.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...