Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

1 minute ago, oubrevo. said:

a kažem, ne pratim redovno ekipe odavde osim zvezde, pa sam i ja na malom uzorku formirao neki subjektivni osećaj. pa kad sam video u abi 31%, smračilo mi se.

 

vidim sad da u ec ima preko 39% na skoro 80 pokušaja, sve okej.

Najbitnija stvar je što je preko 50% tih šuteva uzeo iz teških pozicija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, thelosttribe said:

Najbitnija stvar je što je preko 50% tih šuteva uzeo iz teških pozicija.

 

Nisu samo teske pozicije nego neretko i u odlucujucim trenucima kad se lomi.
Ruku na srce protiv nas u finalnoj seriji je dosta promasio, osim u onoj drugoj utakmici kada nas umalo nije pobedio trojkom preko Simona na minut do kraja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

 

 

pisao je freethrow na repka temi o važnosti razumevanja aktuelnih tendencija u igri košarke.

u najboljem scenariju u kojem je jović u kontinuitetu zdrav, ivanović & on nisu idealna kombina za igru koja se danas bazira na spejsingu i mogućnosti da ballhandler kreira za sebe, ne samo za druge.

 

mi ako imamo jednog igrača na SG koji može da iskreira sebi šut, imaćemo problema i sa drugim važnim aspektima igre, kao što je saradnja pleja i visokih.

 

opasna odbrana je super ali nije danas dovoljna da se napravi rezultat. bez šutera je to na ivici nemogućeg.

 

 

Te tendencije po mom mišljenju nisu više ni toliko aktuelne (edit: greška. Jesu aktuelne, ali nisu ništa novo). Evropska košarka ide u tom pravcu več nekih 5-8 godina, ali dobra odbrana never gets old.

 

There's more than one way to skin the cat što bi se reklo. Ako je sad Efes uzeo EL na dobru ofanzivu, ne znači da sad svi koji hoče dobar rezultat u EL moraju da igraju kao oni. Treba imati takve igrače (koji naravno koštaju), da bi sa Efesom igrao njihovu igru. Dok je ovaj hard defense i tranzišon offense malo primerniji za niskobuđetne ekipe kao što smo mi, da skine poneki skalp i uđe u borbu za playoff.

 

Meni se iskreno dojmi kako slažemo ovaj tim. Nečemo biti najatraktivniji tim u ligi i trpati iz svih pozicija, ali če se mnogi preznojiti da nam ubace 70, što če isto biti dovoljno za veliki broj pobeda.

Edited by L' Imperatore
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam još u šoku u vezi Kalinića. Dobili smo top 5 igrača u EL na svojoj poziciji. Igrač koji može da nas prebaci iz kategorije donjeg dijela EL u nekakav Dark horse tim. Ne može sam naravno, ali može da bude jedna dosta bitna slagalica u tom procesu. Njegova fleksibilnost u odbrani i fizičko prisustvo bi trebalo biti garant naše čvrstine u odbrani. Kalinić sa druge strane lako može da izađe iz svoje uloge hustlera i malog potrošača lopti, i da se prebaci u ulogu jednog od nosilaca igre u napadu. Toliko puta je pokazao da mu nije strano da proizvede poene kad je gusto. Na kraju treba reći da za njega utakmice u EL nijesu nikakav sudar sa nekom nepoznatom snagom, ne postoji inferiornost u odnosu na razne zvijezde. Za mnoge naše igrače je uvijek diskutabilno kako će reagovati u tom sudaru, ali za Kalinića je to samo još jedan na poslu.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, L' Imperatore said:

 

 ali dobra odbrana never gets old.

 

 

uvek sam za dobru odbranu, to se podrazumeva. samo se nadam da ćemo imati i dovoljno šuta, jer se i to danas podrazumeva, bez obzira kakav pristup igri imaš kao ekipa.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jović i Ivanović bi bili odličan i prilično kompatibilan tandem - prvi nam treba zbog sajza, plejmejkinga i odbrane, a Ivanović jer ima poene u rukama i sposobnost da iskreira sebi šut iz pika i izolacija, znači njemu neće biti problem da napadne visokog u switch-u, ume da rešava na isteku napada kada primarne opcije propadnu, ume da napravi separaciju u odnosu čuvara, a poseban kvalitet mu je iznuđivanje faulova i to što izuzetno često ide na liniju za slobodna bacanja (prošle sezone 5.1 za 25.3 minuta, odnosno 8.0 izvedenih per 40 - što je bukvalno ludilo mozga za pleja) i što ih pogađa u visokom procentu (85.8%).

 

Tačno je doduše da nije najkonstatniji šuter za tri, ali na procente itekako utiče i težina šuteva koje uzima i definitivno nije igrač kome se može ići bezobrazno ispod bloka. Takođe, dečko je ubica sa poludistance - prošle sezone je imao elitnih 1.069 poena po posedu i čak 52% realizacije iz mid range i short range jumper-a, a ima u repertoaru i flouter - 1.025 poena po posedu i 47.5% realizacije. Znači itekako se može živeti i sa njegovim prosečnim šutem za tri, jer ima kvalitet i raznovrsnost kao scorer i shot creator, a da pritom nije neki bezumni indijanac nego igrač sa sasvim dobrim plejmejkingom i visokim IQ-om.

  • Like 26
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Azazelkg said:

Da vidimo dosadašnji učinak insajdera iz kkcz i kkp (isključujući žoržoa) :

- Insajderi 0: kkcz/kkp 6....

 

Očito si zaboravio na Markosa i Mileta.

 

 

 

PS

 

E da. Zaista je loša vest za Noka, on je pravi fit za ovu ekipu. Ne vidim da možemo da dovedemo igrača koji više odgovara timu od njega.

Edited by Laki21
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Laki21 said:

 

Očito si zaboravio na Markosa i Mileta.

 

 

 

PS

 

E da. Zaista je loša vest za Noka, on je pravi fit za ovu ekipu. Ne vidim da možemo da dovedemo igrača koji više odgovara timu od njega.

Sve mi se cini da su opcije Monro i Rid u slucaju da Noko ne ostane, sto je sve izvesnije.. 

Link to comment
Share on other sites

Jović i Ivanović bi bili odličan i prilično kompatibilan tandem - prvi nam treba zbog sajza, plejmejkinga i odbrane, a Ivanović jer ima poene u rukama i sposobnost da iskreira sebi šut iz pika i izolacija, znači njemu neće biti problem da napadne visokog u switch-u, ume da rešava na isteku napada kada primarne opcije propadnu, ume da napravi separaciju u odnosu čuvara, a poseban kvalitet mu je iznuđivanje faulova i to što izuzetno često ide na liniju za slobodna bacanja (prošle sezone 5.1 za 25.3 minuta, odnosno 8.0 izvedenih per 40 - što je bukvalno ludilo mozga za pleja) i što ih pogađa u visokom procentu (85.8%).
 
Tačno je doduše da nije najkonstatniji šuter za tri, ali na procente itekako utiče i težina šuteva koje uzima i definitivno nije igrač kome se može ići bezobrazno ispod bloka. Takođe, dečko je ubica sa poludistance - prošle sezone je imao elitnih 1.069 poena po posedu i čak 52% realizacije iz mid range i short range jumper-a, a ima u repertoaru i flouter - 1.025 poena po posedu i 47.5% realizacije. Znači itekako se može živeti i sa njegovim prosečnim šutem za tri, jer ima kvalitet i raznovrsnost kao scorer i shot creator, a da pritom nije neki bezumni indijanac nego igrač sa sasvim dobrim plejmejkingom i visokim IQ-om.
Slažem se sa ovim u potpunosti. Radonjić je u periodu Vasinog obitavanja u Zvezdi igrao često sa Jovićem i Vasom u postavi. U svakom slučaju, nama trebaju 1, 2 i 2-1 ili 1-2 na bekovskim pozicijama. Trenutno smo baš tanki. Pa čak i u slučaju da Dobrić uzima dosta minuta na 2.


Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Uh, Noko je bas bio dobar kad se lomilo, a i islo ga je. Bas steta ako ode.

 

Mada onaj iz Buducnosti, ne secam se kako se zove, do duse nisam ga gledala osim u tom finalu, delovao da je dobar centar.

 

Je l moze neko nesto vise o njemu da kaze, u smislu, da li je Noko bas bolji od njega.

 

Hvala 🤗

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva statistika za floutere i midrange jer su to šutevi koji se teže brane i mogu da otvore dosta opcija u napadu.

Nadam se samo da ce se prilagoditi na El sa priblizno slicnim statsima.

Zato bi bilo dobro da imamo centra koji pravi jake blokove i zna lepo da se odmota ili recimo da smo doveli pik četvorku tipa Met Kostelo.

 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Jep se Kalina... nisam prisao plazi poslednji dan na moru :wink2:
 
 
Btw, kad' smo kod zelja, ja bih pre Lorenza no Jovica 
Ja iskreno ne bih, znas kako, veliko je pitanje kako bi Lorenzo igrao posle dve sezone, prvo ima on godina, a drugo njegov karakter mi je upitan, ne volim te flegmaticne igrace pa to ti je. Znam za rizik, ali ja bih pre Jovica koji je odmorio ledja poprilicno, ako bi on odigrao na svom nivou a motivacije mu ne bi nedostajalo, onda bi to uz Dzonija bila labudova pesma. Naravno i da pptpisemo Lorenza ne bih se bunio haahah, ali ja bih iskreno pre Jovketa, posebmo kada se Kalina vratio.

I da napisem i ja koju o Kalinicu, prvo sam se sokirao juc3, nisam mogao da verujem. Posle kada sam malo razmislio, cini mi se da se ovo jako brzo odvijalo i da jw ovo vise neki splet okolnosti nego sto smo planski ovo odradili. Ako smo Simonovica vratili iz Penzije, a i Lazarevica prikljucili prvom timu, postavlja se pitanje zasto smo to radili ako smo znali da dolazi prva zvezda tima upravo na pozicijama 3-4. Lazarevic je ok, ali Simonovic veze sa mozgom nema. E sada se stvarno nadam ostanku Nnoka i dolasku Jovica, zivi bili pa videli Nnoko ce biti novi Cirbes.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I ja sam Noko team 100%. Lik je uspio sa svega par mjeseci ozbiljnog treninga i takmičenja da bude jedan od ključnih igrača u osvajanju ABA ligu. Ja mislim da je logično da bi nakon jednih full priprema sa ekipom bio još bolji. Igrački i karakterno idealan za nas.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...