Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

15 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Dovodimo jos:

 

prvog pleja : prica se o Jovicu,

 

prvu dvojku : ne zna se ni blizu ko je na skeneru

 

prvog centr : verovatno Nnoko.

 

I to je to.

 

naravno, jović bi bio super zbog distribucije i odbrane

međutim, u paru sa ivanovićem, koji šutira 31% za tri, to je vrlo kamenjarska situacija, koju pitanje da li može da povadi i neki novi loyd na SG

 

nnoko bi isto bio super ali ako protivničke ekipe znaju (a znaju) kakavi su ivanović i jović za tri, biće malo komplikovanije i vaspostaviti tu 2na2 igru sa nnokom, ako im idu ispod bloka i ostale regulare situacije.

 

na SF / PF imamo valjda tog whitea (nisam ga gledao a da se sećam) kao dobrog šutera i spotup dobrića, donekle spotup dedu

 

tanko je to šuterski ali nije ni čudno za radonjića (kome čova bira ekipu)

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, NMX said:

Kakva će to odbrana da bude, zamišljam presing kad nekog mučenog plejmejkera u ćošku uz liniju opkole Džoni, Laza i Kalina :classic_unsure:

 

Pa stvarno, ako recimo dođe i Jovke, a na dva neki Hollins. Jedna od petorki, koje če Dejo da iskombinuje tu je velika opasnost da ugrozi najbolju odbranu EL, koju smo imali tad za vreme Kinseya i Quincya.

 

Jović/Hollins/Kalina/White/Nnoko.

 

Da se smrzneš. A gde su tu još Laza i Dobrić sa klupe.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Ako dovodimo 2 igraca spolja, znaci da cemo tu imati svega 3 igraca + Uskokovic na 1 i 2. Tanko. Ali to vrv znaci i da ce na 2 minute uzimati Dobric, mozda cak i Lazic.

 

Bice tu doselekcije kao i uvijek.

 

Mozda cak i u reketu, nisam siguran da ce Kuzmic i Mitrovic moci da odgovore zadacima.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mile1 said:

Mozemo i bolje da nadjemo od Jovica koji nazalost zbog povrede vise nije isti igrac

 

10 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Pa stvarno, ako recimo dođe i Jovke, a na dva neki Hollins. Jedna od petorki, koje če Dejo da iskombinuje tu je velika opasnost da ugrozi najbolju odbranu EL, koju smo imali tad za vreme Kinseya i Quincya.

 

Jović/Hollins/Kalina/White/Nnoko.

 

Da se smrzneš. A gde su tu još Laza i Dobrić sa klupe.

 

pisao je freethrow na repka temi o važnosti razumevanja aktuelnih tendencija u igri košarke.

u najboljem scenariju u kojem je jović u kontinuitetu zdrav, ivanović & on nisu idealna kombina za igru koja se danas bazira na spejsingu i mogućnosti da ballhandler kreira za sebe, ne samo za druge.

 

mi ako imamo jednog igrača na SG koji može da iskreira sebi šut, imaćemo problema i sa drugim važnim aspektima igre, kao što je saradnja pleja i visokih.

 

opasna odbrana je super ali nije danas dovoljna da se napravi rezultat. bez šutera je to na ivici nemogućeg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Markoss said:

Noko def ne ostsje.

 

Trazimo 2 i 5.

Sto znaci da je pozicija 1 vec dogovorena? 

 

1 minute ago, Betolingar Misdongard said:

Dobar je Ivanović šuter za tri, ali pretežno kada neki igrač pređe u KKCZ odmah poprimi neku negativnu karakteristiku. Stalno postoji neka zadrška i skeptičnost. 

Veliki je pritisak igrati u KKCZ, pa verovatno zato.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Betolingar Misdongard said:

Dobar je Ivanović šuter za tri, ali pretežno kada neki igrač pređe u KKCZ odmah poprimi neku negativnu karakteristiku. Stalno postoji neka zadrška i skeptičnost. 

 

moguće je da ja umišljam, jer ne gledam redovno te igrače

 

samo sam otišao na sajt aba lige i video da na nivou sezone ima 31.3% za tri, što svakako nije dobro.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, oubrevo. said:

 

naravno, jović bi bio super zbog distribucije i odbrane

međutim, u paru sa ivanovićem, koji šutira 31% za tri, to je vrlo kamenjarska situacija, koju pitanje da li može da povadi i neki novi loyd na SG

 

nnoko bi isto bio super ali ako protivničke ekipe znaju (a znaju) kakavi su ivanović i jović za tri, biće malo komplikovanije i vaspostaviti tu 2na2 igru sa nnokom, ako im idu ispod bloka i ostale regulare situacije.

 

na SF / PF imamo valjda tog whitea (nisam ga gledao a da se sećam) kao dobrog šutera i spotup dobrića, donekle spotup dedu

 

tanko je to šuterski ali nije ni čudno za radonjića (kome čova bira ekipu)

 

Pa pazi Jovic je popravio sut i to znatno, a prosek u zadnje tri sezone kaze da je to preko 45 posto. Ne sutira mnogo,ali to sto sam gledao u Himkiju uglavnom svaku drugu sto je sutnuo je pogodio tako da ga ne ostavljaju samog previše.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, oubrevo. said:

 

moguće je da ja umišljam, jer ne gledam redovno te igrače

 

samo sam otišao na sajt aba lige i video da na nivou sezone ima 31.3% za tri, što svakako nije dobro.

Mislim da je bolje gledati % na nivou karijere. U nekim sezonama je to išlo na 37-38%. Najvažnije u ovoj priči je da Ivanović jeste legitimna opasnost sa perimetra. Može brzo da potegne nakon picka, dobar je u ISO situacijama. Za Jovića važi sve suprotno, on šut za tri uzima samo u slučajevima kada ostane potpuno sam, a i tada često traži neko drugo rešenje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ti procenti za 3 nisu uvijek mjerodavni. Neko uzima dosta teskih suteva iz driblinga popust Loyda ili Markusa pa im to kvari procenat, neki igraci sutiraju samo kad su potpuno slobodni a nekima je to jedini zadatak u ekipi da se otvore za sut (Bili, Kuric).

 

Ivanovicu sigurno niko nece provocirati sut iako je imao 31% (btw mislio sam da je bar na 37%, utisak).

 

Ali se slazem sa uinijem, definitivno dobar bek koji moze da postize koseve na vise nacina je prioritet.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...