Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

@McLeodJos gori je Vucic od Trampa. Do nas uglavnom dopiru ti odlomci Trampovih gluposti, 

ali kada kao sinoc preksinoc govori par sati on deluje dosta razumnije od naseg kabadahije.

Zamisli kad bi Ameri svaki dan vadili I analizirali svuda Vuciceve gluposti, brzo bi se 

ispostavilo da je gori I od Trampa.

Takodje, procenat fasista koji podrzavaju Trampa jednak je ili manji od proporcionalnog

broja idiota medju Srbima koji furaju Vucica.

Jer iako je Vucic okupio oko sebe razne grupe gradjana kojima smeta opozicija ( koja je gora od njega ),

gradjana koji smatraju da vucic radi dobar posao, gradjana koji smatraju da je dobro drzati Sorabe u karantinu,

Gradjana koji smatraju da treba 'dati Kosovo', Gradjana koji smatraju da 'ne treba dati Kosovo', 

ipak ostaje taj ogroman segment ispranih mozgova koji se mogu preliti u bilo kakvu ideologiju I 

izvornih fasista koji su uz njega I na platnom spisku.

 

 

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, melankolic said:

jer se ovde primenjuje Ustav USA (na koji BTW velika većina nas nismo dali zakletvu) a ne pravilnik eksteritorijalnog foruma


Evo, ovo je tipičan način na koji diskutuje melankolic. Uhvati se jedne misli i ideje kao pijan plota i ne pušta iako mu je već hiljadu puta objašnjeno zašto to nije istina. Snaga argumenta nema pred njim ama baš nikakvo dejstvo. Pa da i treći put napišem - ne, ovde se ne primenjuje ustav USA već se brani stav da američki građani u Americi (znači ne na ovom forumu) imaju pravo da prava i slobode garantovane njihovim Ustavom (u Americi, ne na ovom forumu) upražnjavaju. Pa ako hoće da upražnjavaju slobodu govora garantovanu tim Ustavom (u Americi, ne na ovom forumu) tako što će javno podržavati fašizam - onda oni to i smeju, u Americi, ne na ovom forumu. To što ti, ja i većina normalnih ljudi misli da su oni šljam i ljudski otpad, ne umanjuje ni za cent njihovo ustavom zagarantovano pravo da to što rade, rade. U Americi, ne na forumu. Na forumu važi pravilnik koji jasno propisuje i bar u tom segmentu se jasno primenjuje, da svako ko (na ovom forumu, ne u Americi) propagira fašizam i ostale idiotske izme i njegove pojavne oblike (osim vidiš komunizma, tu smo omanuli i dozvolili) - bude trajno odstranjen sa foruma. Taj neko bi, s druge strane, mogao da ode u USA (ili na američki forum) i tamo nastavi da propagira svoju govnjivu ideologiju ako želi, jer mu Ustav USA to omogućuje. Na forumu to ne može. Jel ti sad, posle trećeg puta jasnije šta se sme na forumu, a šta u USA, a šta ne sme. I ako neko na forumu brani slobodu govora koja postoji u USA zagarantovana Ustavom - to ne znači automatski da podržava sve ideje koje kao posledica te slobode govora dospeju u javnost. Ne znači da ti, sagovornike koji na forumu brane pravo građana USA da propagiraju šta god hoće jer je takav jebeni Ustav, automatski etiketiraš kao fašiste i white-suprematiste kao što radiš, a onda kmečiš moderaciji kako te šamaraju gde stignu.

 

2 hours ago, melankolic said:

očekivao sam da konsezualno dođemo do zaključka da su neki ljudi s Politike jako loše radili svoj posao


Jel ti shvataš koliko je ova rečenica smešna i koliko si njom zaista i dokazao tvoju nesposobnost argumentovane rasprave? Ti si, i pre nego što si uopšte ušao u raspravu, u svojoj glavi isprojektovao jedan ishod koji očekuješ da bude rezultat re rasprave, tj. tvoj zaključak smo morali svi konsenzualno da donesemo 😀.  Pa čemu onda rasprava kad si ti već odredio njen ishod? Ti si bre veći apsolutista od Trumpa i Vučića zajedno. Kao što rekoh, ti se uhvatiš jedne misli i jedne ideje za koju smatraš da je jedina ispravna i s takvim stavom ulaziš u svaku jebenu raspravu, nespreman da ustukneš i milimetar unazad i koriguješ svoje stavove jer ti ne vidiš argumente koje ti drugi prezentuju, ti ne čitaš šta drugi pišu, ti udaraš glavom o zid gurajući sopstvenu agendu koju si zacrtao i pre početka. Tako se, dragi moj melankolic, ne diskutuje nigde, pa ni na forumu.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, melankolic said:

Predlažem da svi spustimo malo tenziju i da se obraćamo jedni drugima na način kako bi očekivali da se nama obraćaju.

Za pocetak, bez vredjanja (ni indirektnog). Ne odnosi se ovo (samo) na tebe, naravno, nego se nadovezujem na tvoj predlog. 

 

Ja komuniciram argumentima. Nekada mozda napravim neku komparaciju, analogiju sa necim, cisto da ne budu suvoparne cinjenice. OK mi je da tako ljudi komuniciraju i sa mnom. 

 

2 hours ago, melankolic said:

Možda jesi stručan na polju upravljanja virtuelnim platformama ali što se tiče procene ljudi i uređenja međuljudskih odnosa, moram priznati da si (da ne upotrebim neku težu reč) prilično naivan.

Yup, naivcina. Neka se zavrsi na tome. OK?

 

2 hours ago, melankolic said:

Što se tiče tog tvog Odeljka, ja se nisam ni trpao da u njega uđem

 

"tvof Odeljka"... ccc... a ja lepo objasnih kako je to nastalo i da nije moja inicijativa. A zavrsio si tamo, ne secam se tacno, zato sto te je neko pomenuo da te pozovem ili sam ja samoinicijativno tebe pozvao secajuci se da si, kao sto i sada radis, cesto iznosio kritike. Samo mi se cini da su ranije bile kvalitetnije. 

 

2 hours ago, melankolic said:

S obzirom da se tamo ništa posebno nije desilo

Nije se desilo cisto mojom krivicom i to sam vise puta rekao i tamo i javno i u razgovoru sa moderacijom. Ali to ne znaci da se nece desiti. 

 

Link to comment
Share on other sites

Bilo kako bilo, ja uopšte nisam bitan u celoj priči, niti (veruj mi) pokrećem neke revolucije (bilo bi suludo i pomisliti da ja jedan običan drug član nalećem na vas 5, 6 koji stalno imate nešto da mi prigovorite a uz to imate i mehanizme da me odstranite). Meni je samo bitno da ovo mesto ne liči na Fox News i rednekovsko partijanje nego na argumentovano i miroljubivo ali živo mesto sučeljavanja različitih stavova. Pri tome mislim ne na antisistemsko negiranje prava svih onih koji nisu u alt right taboru i koji bi sutra krenuli oružjem na državu (ili podržavaju takvu opciju) nego na korišćenje pouzdanih izvora i prihvatanja toga da činjenice ne leže samo u “meni se to desilo” nego i u široj slici sveta.

Recimo, kada jedan izjavi da država nema u svom posedu novce odnosno da oni odlaze “ne znam ni ja gde” to nije argumentovana rasprava. Isto važi i za mene kada neko pobije moje tvrdnje. Nema ljutiš.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:


Evo, ovo je tipičan način na koji diskutuje melankolic. Uhvati se jedne misli i ideje kao pijan plota i ne pušta iako mu je već hiljadu puta objašnjeno zašto to nije istina. Snaga argumenta nema pred njim ama baš nikakvo dejstvo. Pa da i treći put napišem - ne, ovde se ne primenjuje ustav USA već se brani stav da američki građani u Americi (znači ne na ovom forumu) imaju pravo da prava i slobode garantovane njihovim Ustavom (u Americi, ne na ovom forumu) upražnjavaju. Pa ako hoće da upražnjavaju slobodu govora garantovanu tim Ustavom (u Americi, ne na ovom forumu) tako što će javno podržavati fašizam - onda oni to i smeju, u Americi, ne na ovom forumu. To što ti, ja i većina normalnih ljudi misli da su oni šljam i ljudski otpad, ne umanjuje ni za cent njihovo ustavom zagarantovano pravo da to što rade, rade. U Americi, ne na forumu. Na forumu važi pravilnik koji jasno propisuje i bar u tom segmentu se jasno primenjuje, da svako ko (na ovom forumu, ne u Americi) propagira fašizam i ostale idiotske izme i njegove pojavne oblike (osim vidiš komunizma, tu smo omanuli i dozvolili) - bude trajno odstranjen sa foruma. Taj neko bi, s druge strane, mogao da ode u USA (ili na američki forum) i tamo nastavi da propagira svoju govnjivu ideologiju ako želi, jer mu Ustav USA to omogućuje. Na forumu to ne može. Jel ti sad, posle trećeg puta jasnije šta se sme na forumu, a šta u USA, a šta ne sme. I ako neko na forumu brani slobodu govora koja postoji u USA zagarantovana Ustavom - to ne znači automatski da podržava sve ideje koje kao posledica te slobode govora dospeju u javnost. Ne znači da ti, sagovornike koji na forumu brane pravo građana USA da propagiraju šta god hoće jer je takav jebeni Ustav, automatski etiketiraš kao fašiste i white-suprematiste kao što radiš, a onda kmečiš moderaciji kako te šamaraju gde stignu.

 


Jel ti shvataš koliko je ova rečenica smešna i koliko si njom zaista i dokazao tvoju nesposobnost argumentovane rasprave? Ti si, i pre nego što si uopšte ušao u raspravu, u svojoj glavi isprojektovao jedan ishod koji očekuješ da bude rezultat re rasprave, tj. tvoj zaključak smo morali svi konsenzualno da donesemo 😀.  Pa čemu onda rasprava kad si ti već odredio njen ishod? Ti si bre veći apsolutista od Trumpa i Vučića zajedno. Kao što rekoh, ti se uhvatiš jedne misli i jedne ideje za koju smatraš da je jedina ispravna i s takvim stavom ulaziš u svaku jebenu raspravu, nespreman da ustukneš i milimetar unazad i koriguješ svoje stavove jer ti ne vidiš argumente koje ti drugi prezentuju, ti ne čitaš šta drugi pišu, ti udaraš glavom o zid gurajući sopstvenu agendu koju si zacrtao i pre početka. Tako se, dragi moj melankolic, ne diskutuje nigde, pa ni na forumu.


Naravno da je antifašizam jedina ispravna polazna tačka od koje treba svi da krenemo, ako je ovo forum zasnovan na već utvrđenoj odgovornosti takvog apsolutističkog sistema.

To šta neko od diskutanata praktikuje kod kuće, da li smatra da je Ratko Mladić heroj a južnjački generali zaslužuju spomenike u nekoj vukojebini, treba da zadrži za sebe a ne da još javno podržava tako nešto ili se poziva na Ustav USA kao ključni argument (tako bi se neko pozvao na odluku skupštine Srbije da se u Srebrenici nije desio genocid i da ima pravo da ga negira).

Više puta vam je ovde ukazano da se licemerno odnosite prema američkom i, recimo, srpskom nacionalizmu. Dok se srpski nacionalisti i fašisti s pravom uklanjaju s foruma, dotle vam recimo bohumilo konstantno iznosi stav da su antifašisti ustvari fašisti a ANTIFA teroristička organizacija. Sve je okrenuto naglavačke. Svaki Trumpov potez se dočekuje ovacijama, svaka njegova imbecilna izjava (kojih je, laži recimo, bilo u proseku 5,6 dnevno) se dovodi u vezu sa neprijateljima koje treba potpuno deklasirati, Sanders je najgore zlo iako je njegova politika najbliža evropskoj / skandinavskoj soc- demokratiji (kojoj ne vidim da nešto fali), a čak recimo sada u vreme korone imamo situaciju da priča o najboljoj medicini pada u vodu pred nedostatkom najosnovnijih medicinskih sredstava i divljanju “liberala” po ulicama nekih gradova, kao i katastrofalnim brojkama obolelih i preminulih od korona virusa.

Zatucano se brani odluka moderacije a u svakoj situaciji se forumaši optužuju da nisu uradili ono što im se stalno savetuje bez da se pogledate u ogledalo i vidite na šta vam liči diskusija na Temi čija slika i prilika nije samo odraz učesnika nego i vas koji učestvujete u kreiranju takve atmosfere, pre svega svojim nečinjenjem odnosno pogrešnim odlukama da se oprašta stalkerima i trolerima ko zna koliko puta a preti onima kojima je dosta vređanja i etiketiranja.

 

Vi kako hoćete. 
Ja ionako ne učestvujem ni približno u onolikoj meri koliko pre svega ovoga sa treniranjem strogoće.

 

Edited by melankolic
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Auh, baš ste se raspisali. Ja ću biti kratka:

 

1. Pitanje Da li se warn skida posle godinu dana?

 

2. Mala sugestija+pitanje: O privatnim , nevidljivim delovima foruma ne treba pričati javno . Zašto? Uvek će se naći neko ko će pomisliti u stilu " ko zna ko tamo sve piše i koga ogovaraju i šta se dogovaraju".

Pitanje glasi- A kako ja da uđem tamo😎..šalim se..nisam super aktivan član ovde, a ne znamo se ni sa B92.

 

Hvala unapred na odgovorima 🙂 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Devojka Luke Razića said:

1. Pitanje Da li se warn skida posle godinu dana?

 

Zavisi kako je setovan. Rekao sam ti da se ne opterecujes s tim (ako za sebe, opet, pitas). Opusti se... 

 

8 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Pitanje glasi- A kako ja da uđem tamo

Nikako. Kad bude postojao "organ" koji ce ciniti i clanovi foruma, ta sekcija vise nece postojati. Napravljeno je samo da se lakse razmene misljenja, nije cilj ogovaranje ili paralelni forum.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MetalHead said:

Zavisi kako je setovan. Rekao sam ti da se ne opterecujes s tim (ako za sebe, opet, pitas). Opusti se... 

 

Pa ako nisi bio na ekranu gde to možeš da vidiš (taj parametar, koji je configurable) kaži nam kada dođeš u priliku.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Yoyogi said:

Pa ako nisi bio na ekranu gde to možeš da vidiš (taj parametar, koji je configurable) kaži nam kada dođeš u priliku.

Zavisi kako je stovan svaki pojedinacno a ne generalno. Dakle moze da ima istek roka a i ne mora. 

To svakako nije bitno... 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MetalHead said:

Zavisi kako je stovan svaki pojedinacno a ne generalno. Dakle moze da ima istek roka a i ne mora. 

To svakako nije bitno... 

 

Možda tebi kao Adminu nije bitno a obični članovi koji su nakupili Warn poena bi voleli da znaju. Ili, možda, nije ni bitno, bilo kome?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MetalHead said:

Da se banuju oni koji zapocinju troll!

...a i mi koji ga nastavljamo 😕😄 

 

Pogledam u "Content" a tamo gde sam tebi odgovarao piše "Yoyogi replied to Mljeveni Đetić".  Nikada nisam primetio taj nik a kamoli da mu odgovaram.

Kloniranje? Umetničko ime?

Evo i sada, vako:

 

2020mljevenidjetic01.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, MetalHead said:

Nikako. Kad bude postojao "organ" koji ce ciniti i clanovi foruma, ta sekcija vise nece postojati. Napravljeno je samo da se lakse razmene misljenja, nije cilj ogovaranje ili paralelni forum.

 

Sve je ok, napisala sam da se šalim. 🙂 Na forumima sam od 2003. i znam da članovi, kad čuju da postoji nešto što je hide, odmah počnu sa teorijama zavere- ogovaranje, etc..

 

Warn me nervira, to priznajem. Ispalo je da sam bot, a nisam..napisala sam samo činjenice a jedan od moderatora je to editovao, post je ostao a ja dobila ban..

 

I kada sam već ovde i kada pišem o warn opcijama..svuda je praksa bila da je warn opomena i posle 2 warna ide lakši, kraći ban..kada neko dobije 5 ili 6 warnova leti sa foruma ( sećam se da je to bilo u Pravilniicima na forumima gde sam učestvovala )...  

 

Ali, svaki forum ima svoja pravila i to poštujem. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MetalHead said:

   

 

Covece lepo ti pise da si odgovorio na njegov topic. A ne njemu (ili meni)...

Uvek tako pise. 

To je tako samo u tom pregledu "Profile" - "Activity" gde sam prvi put danas otišao jer nisam mogao da se setim gde sam nešto postovao.

Link to comment
Share on other sites

danas sam se setio i stigo malo da se poigram sa onim sto sam obecao.

zanemarite boje (roknuo neke prve iz swatches), font(mont uzimam uvek kao default font), ovo je baš raw raw


više mi je bitno šta vam se idejno svidja

 



)retro-2.jpg.1874cf0c4bb75fe7302dd6a2025643d6.jpgdemo03.jpg.ede3a8bc466e1ce5d9237134fec00092.jpgdemo02.jpg.73b52dbefe501bc4b6b6d1c7538498df.jpgdemo01.jpg.54419488973ab62205b5fd932b11b3e9.jpg
mozda cu da odradim i neki retowave work

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...