Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Svi koji su blizi klubu kaze da ih je Ataman samo pustio... ne mesa se previse, a kontinuitet zajednickog igranja je pokazao svoje. 

 

Ali tesko je protiv forumaske mantre - ko pobedi trener bog otac, ko izgubi trener nemac pojma. 

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno zasluzeno. Ne najbolja ekipa prethodne 2, ja bih rekao i prethodne 3 godine.

Svaka cast Vasi, ozbiljan napredak je napravio. Ne znam uopste s kim da uporedim, al ovo je astronomski napredak u ovih par godina.

 

Saras je nepodnosljiv. Stvorio je tako negativnu atmosferu oko klupe Barse. Grozno.

Zasto nije pokusao sa Hangom na kecu? To je pre radio Kari, pa i on sam. Svakako bolja opcija nego zeleni Bolmaro da igra 25 minuta. Dodusd defanzivno je ok odigrao mladjarac.

 

Steta sto nije bilo bar 30% kapaciteta u hali, fin F4.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da je Sarasa taj Hanga povadio u jednoj utakmici sa Zenitom ili je imao dobru dionicu davljenja Pengosa. Jednostavno Barsa nije šampionska ekipa a loše je vođena sa Miroticem čije vreme nije došlo i Gasolom čije je prošlo. A sa druge strane Ekipa puštena da radi šta može. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I nastavlja se svakog meseca da se sire nove price. Prvo je bilo da se ide na 24 kluba, pa na 16, pa na 18 uz ulazak iz EC, pa zatvorena EL bez EC i sada ovo. Ne znaju gde biju a kosarka ide samo na dole. Sve je manje dobrih evropskih igraca kao rezultat. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

ali meni je kod njega najimpresivnije kako se "ubrzao", nikad nije bio eksplozivniji i sa boljim promenama pravca, prednje promene su mu na NBA nivou i uopšte leti po terenu

meni je ovo najveci utisak

kao da je sada brzi nego pre povrede...ali verovatno samo bolje koristi to sto ima

i handle mu je bolji i fluidniji i dosta prednosti pravi tako

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Secam se kao juce da je bilo (a bilo je pre ravno 10 godina) kada je Vasa sa 17 godina pravio majmuna od Kurtobolje Dzerelsa.

Drago mi je da je izrastao u ovakvog majstora!

 

Sto se tice same EL, uprkos svim nedacama, kosarka je na kraju zasluzeno pobedila.

 

Ocekujem da za najdalje 5 godina liga bude zatvorena, kada cu teska srca verovatno i prestati da je gledam (bar ne ovim intenzitetom)

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

Cela sezona Barselone moze da stane u jednu rec - KARMA

 

Neka kosmicka pravda je da u najvaznijoj utakmici sezone, na najvaznijoj poziciji u ekipi zavisis od mladog i neiskusnog Bolmara(koji je doduse odigrao izuzetno kvalitetno), nakon sto si otpustio Dilejnija, najurio Ertela kao poslednjeg psa, odlucio da ne pruzis jos jednu sansu Pangosu, koji je u medjuvremenu postao All-EL first team(bas wtf momenta s obzirom da je Saras najbolje upucen u njegove kvalitete) i  na kraju kao slag na tortu povreda jedinog pravog PG u timu u polufinalnom mecu.

 

Sinoc je pobedila KOSARKA.

Edited by MrTripleDouble
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ovo majmunisanje Šarasa na svaku odluku sudija nije ništa novo i odavno sam već pisao koliko mi on sa takvim ponašanjem ide na qrac, te da mi je sa takvim ponašanjem postao najiritantniji i najantipatičniji lik u evropskoj košarci (rukovodioci klubova i takmičenja excluded).

Link to comment
Share on other sites

Sad gledam ponovo ovaj roster Efesa... prava legija staraca, i tim veći je uspjeh, pogotovo način (igra) na koji su uspjeli

 

Samo Vasa (27 godina) i Larkin (29) još su U-30. Ostali uglavnom već odavno ušli u četvrtu deceniju i manje-više su odbačeni u prethodnim klubovima.

 

Rodi Buboa - 33

Tibor Plajs - 32

Kruno Simon - 36

Kris Singlton - 32

Sertač Šanli - 30

Brajant Danston - 35

Džejms Anderson - 32

Adrian Moerman - 33

čak i Doguš Balbaj - 32 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ih sad staraca, 4. decenija, mnogo se lako barata ovim pojmovima.

Odavno usao u 4. deceniju-32 god🤔

Osim Simona i Danstona koji su blizu zalaska, ostali svi su u naponu snage, i tu nije bilo problema bar sto se tice ove sezone.

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

Tibor Plajs drugi Nijemac koji je osvojio Euroligu. A prvi?

 

Patrik Femerling 2003. sa Barcelonom 

 

Stari format osvojili su i Christian Welp (1997) sa Olimpijakososm i Michael Koch (2000) sa Panatinaikosom

Edited by Chico Serra
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...