Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Mislim da je ovo utakmica gde smo napravili najvise gluposti - jeftine izgubljene lopte koje su otvarale kontre, greske u rotacijama, ispadanje lopte na skoku...

I opet smo potpuno iskontrolisali utakmicu i rutinski dobili, bili smo mnogo bolja ekipa danas.

 

Odlicna pobeda i mec gde smo pokazali ozbiljan kvalitet.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Čvarkov said:

Iako se to prkosi svim zakonima fizike i zdravom razumu, DOBIJAMO večeras! Uzdam se u tradiciju, njihovu slabu fizičku spremu usled korone i tradicionalni raspad uzalud bačenih para! 

Neka nam je Bog u pomoći! ❤🤍

Prvi samoquote i to kakav!

Veoma važna pobeda koja briše neke kikseve odranije, a mogle su i da se uzmu fine parice na kladzi.

Dosta dobra partija većine igrača.
-JOB odličan.
-Lojd i Volden na visini zadatka.
-Teri i Roč se bude.
-Bitne sekvence Simona i Davidovca.

Bilo je i nekih zabrinjavajućih stvari, ali posle ovakve pobede greota je pominjati. Imaćemo dosta vremena u narednom periodu da prodiskutujemo o tome.

Bravo Zvezdo! Bravo! ❤🤍

P.S. Jepte se milioneri (manekeni). 😀

  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Uff mnogo znači ova pobeda u gostima . Glavni utisak večeras i razlog pobede vidim u tome što su neki igrači sa klupe odradili odličan posao taman koliko treba da se pomogne glavnim igračima. JOB drugi čovek i vidi se da se polako uklapa sa timom. Bravo momci.Jako bitna utakmica za neku dalje borbu za play off.  

 

Hall i Kuzmić zaista ispod svakog nivoa. 

Link to comment
Share on other sites

Fino napreduje uklapanje Dzonija u ekipu, veceras je odigrao odlican mec u oba pravca. Smanjio je broj driblinga i teskih suteva. Mnogo vise postavlja blokove i otvara se bez lopte. Spusta mu se lopta da igra 1 na 1 pretezno kada ima ociscenu stranu. Obradovic ga je dosta dobro usmjerio za ovo kratko vrijeme. Odigrao je u odbrani vrlo pametno. Dovoljno je da isprati igraca nogama i vec je obavio veliki dio posla, tesko je poentirati preko onolike tjelesine.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Baš zrela partija, skok fercerao besprekorno, šut za tri isto, JOB se podredio timu... Najzad doprinos od strane Ročestija i Terija, koji je bio fenomenalan večeras za svoje mogućnosti. Ako tražimo dlaku u jajetu, umeli smo da izgubimo neke lopte jeftino, ali već tradicionalna i jako bitna pobeda za nastavak sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne samo da se sada jasno nazire važna uloga JOB-a već je najbitnije što nismo imali igrača koji zaokuplja toliko pažnje i energije protivnika. U odbrani je često bilo dovoljno što je ispod koša sa tim gabaritima...ne kao rim protektor, za to je ipak spor ali na skoku i zagradjivanju kao zakupac radnog prostora. Deset skoka više smo uzeli. Potpuno novi moment i snaga u našoj igri. 

Ubiše se manekeni od rvanja sa Džonijem pod košem još da smo imali krštenog pleja dobio bi mnogo više lopti dole.

Sve greške je napravio kada su ga bekovi ostavili van komforne zone ili mu dali završni pas previsoko...pa kud će, šta će...eto pogrešio JOB.

Kure nam se odmorio očigledno...opet je sav svoj. Halu pod hitno zvati matore na roditeljski. 

Uz svo strpljenje za Kuza ali i želju uprave da uštedi na domaćem centru jer je po dolasku koštao 350K,

ovo liči samo na ''flogging a dead horse''. 

Još jednom da pohvalim Korija...jak je kao bik, ima odlično napakovan skill-set za visoku all-round upotrebljivost. Veliki je borac i zna da mu ovo može biti sezona prekretnica u karijeri. Teško bi Lojd imao snage da ovako mirne glave završi tekmu sa ovim ''hold my beer'' stavom. Lojd je tu da šuri, Wolden da iskoristi svaku slabost kada se unervoze.

Edited by Wingwalker
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne treba sumnjati u Sasino liderstvo, utegnuce on kako treba i izvuci ce iz JoB-a neophodno. E sad, da li ce samom igracu to predstavljati problem za ego, to je druga stvar.
Definitivno sam za to da se Rocesti produži do kraja sezone, a da Holu pronadju zamenu. Njegov ugovor je jeftin i verujem da bi mogao da mu se nadje neki osrednji klub u Turskoj ili Grckoj. Ofanzivno nema dobiti od te alibi košarke.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam prvo poluvreme i zadnju cetvrtinu (morao da setam psa u toku 3-ce) i odlicno odigrana i kontrolisana utakmica za novu pobedu u Milanu (4-ta cini mi se u EL tamo, uz 2 u Beogradu).

Walden pametno odigrao na kraju sa izvucenim prekrsajima i pogodjenim bacanjima, Hall covek ne sme da pogleda na kos u takvim trenutcima izgleda, Obradovic bas ispizdeo posle one lopte bacene u aut u zadnjoj cetvrtini posle milion driblinga protiv visokog igraca Armanija cini mi se. Nije on los igrac ali prvi plej EL ekipe svakako nije.

Terry kad pogledamo ovu utakmicu ali i onu sa CSKA npr. ispada da bolje igra protiv Hajnsa, Sengelije i jos nekih EL igraca nego protiv Radulovica, Vrankovica i ostalih centara ekipa iz donjeg dela ABA lige.
O'Bryant sa ovakvo racionalnijom igrom mnogo bolje "lezi" ekipi nego kada igra kao u Moskvi ili Minhenu.

Takodje dobra rola Simonovica i Rocestija (pogodio sva 4 suta/ulaza sto je bilo znacajno posto u tim trenutcima na parketu cini mi se da nije bilo Loyd-a).

Link to comment
Share on other sites

Osim timske pobede, uvek je dodatno zadovoljstvo pobedi ovu manekensku ekipu. Najveći dobitak ove tekme je O'Brajant i njegovo uklapanje. Neću previše da hvalim Ročestija, treba da ovo postane konstanta.

Volden mi već postaje omiljeni igrač. 

Nije jasno zašto je Mesina ostavio Tarčevskog do kraja na klupi posle 3eg faula, ali dobro, na njegovu dušu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Borca said:



Takodje dobra rola Simonovica i Rocestija (pogodio sva 4 suta/ulaza sto je bilo znacajno posto u tim trenutcima na parketu cini mi se da nije bilo Loyd-a).

Ako moze @Guru neku statistiku iz EL da izvadi, koliko su Loyd i Rochestie odigrali minuta zajedno na parketu, jer mi se cini da je to neka bas mala minutaza.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...