Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

7 hours ago, Crni Bombarder said:

Ljudi, kad je emitovana prva epizoda Crne svadbe i koliko ih je do sada bilo? Da vidim mogu li da premotam. 

Superstar je počeo pre tri nedelje i do sad je emitovano 6 epizoda, a rts pre dve nedelje i bilo je 4 epizode do sad... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kljun:

da ne ponavljam već otkucano, sve OK, gluma, atmosfera, puno meni nepoznatih a sasvim solidnih glumaca, jedino zvuk.

Spoiler

Mislim, ako ćemo da prihvatimo da postoje deca koja na osnovu nečije slike mogu da nađu osobu na Gugl mapama, onda može da prođe i Fondacija, onakva kakva je prikazana. Mislim, skinuli stranicu sa interneta o njima i to je to, nema je više nigde, je l' to stvarno tako funkcioniše? Dalje, mnogo javno ta Fondacija deluje, ne vidim poentu, regrutovanje plaćenika može i drugačije da se odradi.

 

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

Ne mora bas svaka tema na forumu da postane kupusara..ajmo ovde malo

 

17 hours ago, Don Juan said:

I rekao sam sebi neću da gledam domaće serije i opet se zajebem.

Kakvo razočaranje od zadnje epizode Crne svadbe to je strašno. 40+ minuta ničega.

Katastrofa. 

Samo da mi je znati što se serija zove tako, kada apsolutno nema nikakve veze sa onim što se događa u seriji?

Jebote, na šta je trošim dragoceno vreme.

Koliko prve sezona uopste ima epizoda?
Ja sam pogledao 8..jel to sve?

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

Crna svadba (2021)

 

https://www.imdb.com/title/tt11173328/

 

Šta reći osim, posle Bese i Mesa, nešto iole pristojno iz naše produkcije kada su serije u pitanju. Priča je originalna i mislim da je retko ko nakon prve epizode uspeo da provali o čemu je serija zapravo (svaka čast tom mastermajndu!), a pogotovo da naslov nema baš puno veze sa sržnom niti.

 

Kada je u pitanju gluma, maestralni u ulogama:

Slavko Štimac - Ako se neko pitao zašto se taj čovek smatra jednim od najboljih glumaca, dobio je odgovor. Apsolutno je obeležio prvih 5 epizoda.

Jelena Đokić - Scena kada je Krivošija ispituje u stanici nakon Mitrovog ubistva je pokazni čas glume.

Uliks Fehmiu - Taj čovek je jednostavno sjajan glumac, i odlično dočarava ulogu izgubljenog policajca koji radi na svoju ruku.

 

Jako dobri:

Toni Mihajlovski - Ljubav za ovog čoveka. ❤️

Glavni pop (ne znam ime glumca)

Svetozar Cvetković - Dovoljno je da se pojavi u jednoj sceni.

Mala koja igra Idu

 

Loši, da ne kažem očajni:

Nikola Kojo - Ne mogu ovo njegovo profilisanje i igranje jednih istih uloga gde psuje i izigrava morona.

Borka Tomović - Izražajnost jednaka nuli.

 

Kako epizode odmiču, opada kvalitet glume i poslednja epizoda je jako loša, u smislu da nismo dobili odgovore na važna pitanja, a otvoreno ih je previše. Takođe bilo je najmanje akcije i bila je najpasivnija epizoda u celoj sezoni.

 

Spoiler

Dosta toga je ostalo nedorečeno: šta se tačno dogodilo Petrovom sinu Bojanu i kakve to veze ima sa Crnom vojskom, kako su dovukli Teodoru u manastir da vrše egzorcizam nad Natašom kao bebom ako je u Teodori bio Crni vojvoda (trebalo bi da je dovoljno moćan da reši par monaha lol), zašto je on preskočio Natašu i zaposeo Idu (sem tog egzorcizma, koji je doduše neuspeo jer je Mića izvršio masakr), zašto je Mića uopšte vršio masakr ako je time prekinuo ne samo egzorcizam već i uspon Crnog vojvode (zar nisu imali drugi način kad je već toliko zlo i tolika moć u njemu) itd. Pored nedorečenosti, otvorili su nekoliko novih pitanja: zašto se Nataša zamonašila, ja pretpostavljam jer će ona biti Beli vojvoda (autor serije je rekao Crni vojvoda će sad upoznati Belog vojvodu), šta će biti sa Petrom i Banetom, šta će Mića kod starog inspektora i, najčudnije od svega, zašto je Danijela (Igorova žena) toliko važan lik da je na kraju preživela, još je to poslednji kadar u sezoni? Videli smo da crna vojska zauzima ljude što znači da je zatvoren 2. krug i 3. je neminovan, kada će Beli vojvoda (Nataša) morati da spreči njegovo zatvaranje.

 

Sve u svemu, ocena 8.5 / 10 🌟

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DameTIme said:

Crna svadba (2021)

 

https://www.imdb.com/title/tt11173328/

 

Šta reći osim, posle Bese i Mesa, nešto iole pristojno iz naše produkcije kada su serije u pitanju. Priča je originalna i mislim da je retko ko nakon prve epizode uspeo da provali o čemu je serija zapravo (svaka čast tom mastermajndu!), a pogotovo da naslov nema baš puno veze sa sržnom niti.

 

Kada je u pitanju gluma, maestralni u ulogama:

Slavko Štimac - Ako se neko pitao zašto se taj čovek smatra jednim od najboljih glumaca, dobio je odgovor. Apsolutno je obeležio prvih 5 epizoda.

Jelena Đokić - Scena kada je Krivošija ispituje u stanici nakon Mitrovog ubistva je pokazni čas glume.

Uliks Fehmiu - Taj čovek je jednostavno sjajan glumac, i odlično dočarava ulogu izgubljenog policajca koji radi na svoju ruku.

 

Jako dobri:

Toni Mihajlovski - Ljubav za ovog čoveka. ❤️

Glavni pop (ne znam ime glumca)

Svetozar Cvetković - Dovoljno je da se pojavi u jednoj sceni.

Mala koja igra Idu

 

Loši, da ne kažem očajni:

Nikola Kojo - Ne mogu ovo njegovo profilisanje i igranje jednih istih uloga gde psuje i izigrava morona.

Borka Tomović - Izražajnost jednaka nuli.

 

Kako epizode odmiču, opada kvalitet glume i poslednja epizoda je jako loša, u smislu da nismo dobili odgovore na važna pitanja, a otvoreno ih je previše. Takođe bilo je najmanje akcije i bila je najpasivnija epizoda u celoj sezoni.

 

  Hide contents

Dosta toga je ostalo nedorečeno: šta se tačno dogodilo Petrovom sinu Bojanu i kakve to veze ima sa Crnom vojskom, kako su dovukli Teodoru u manastir da vrše egzorcizam nad Natašom kao bebom ako je u Teodori bio Crni vojvoda (trebalo bi da je dovoljno moćan da reši par monaha lol), zašto je on preskočio Natašu i zaposeo Idu (sem tog egzorcizma, koji je doduše neuspeo jer je Mića izvršio masakr), zašto je Mića uopšte vršio masakr ako je time prekinuo ne samo egzorcizam već i uspon Crnog vojvode (zar nisu imali drugi način kad je već toliko zlo i tolika moć u njemu) itd. Pored nedorečenosti, otvorili su nekoliko novih pitanja: zašto se Nataša zamonašila, ja pretpostavljam jer će ona biti Beli vojvoda (autor serije je rekao Crni vojvoda će sad upoznati Belog vojvodu), šta će biti sa Petrom i Banetom, šta će Mića kod starog inspektora i, najčudnije od svega, zašto je Danijela (Igorova žena) toliko važan lik da je na kraju preživela, još je to poslednji kadar u sezoni? Videli smo da crna vojska zauzima ljude što znači da je zatvoren 2. krug i 3. je neminovan, kada će Beli vojvoda (Nataša) morati da spreči njegovo zatvaranje.

 

Sve u svemu, ocena 8.5 / 10 🌟

Serija je dobro zamišljena, ali je od odličnog početka, negde na sredini došlo do pada koji je doveo do zadnje epizode koja je dno dna. Religijski pamfleti, užasan scenario, tragična gluma. Zadnja epizoda koja svakako ne mora da zaokruži celu priču, ali nije služila ničemu, klasična filler epizoda gde je radnja ostala u sasvim drugom planu, i užasno duge scene koje ne služe ničemu osim da se ukrade vreme. Najgore je upravo što kada bi se skratio sav prazan hod, koga je u seriji bilo jako puno, mogla bi da se napravi solidna serija od pet epizoda.

Ne slažem se oko glume Kojo je bio verovatno najbolji u seriji. Nije on kriv što je scenario takav kakav je. Nebojša Milovanović standardo dobar.

Ne slažem se ni za Jelenu Đokić, klasičan primer "overacting-a", toliki da u pojedinim momentima žestoko iritira. 

Plašim se da će tek druga sezona da bude sunovrat, pošto od kako je voz udario u kombi, kao da je i zakačio malo i scenaristu i režisera. 

Od svih ovih pitanja koje si postavio, nećeš dobiti odgovor ni za pola.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Serija je dobro zamišljena, ali je od odličnog početka, negde na sredini došlo do pada koji je doveo do zadnje epizode koja je dno dna. Religijski pamfleti, užasan scenario, tragična gluma. Zadnja epizoda koja svakako ne mora da zaokruži celu priču, ali nije služila ničemu, klasična filler epizoda gde je radnja ostala u sasvim drugom planu, i užasno duge scene koje ne služe ničemu osim da se ukrade vreme. Najgore je upravo što kada bi se skratio sav prazan hod, koga je u seriji bilo jako puno, mogla bi da se napravi solidna serija od pet epizoda.

Ne slažem se oko glume Kojo je bio verovatno najbolji u seriji. Nije on kriv što je scenario takav kakav je. Nebojša Milovanović standardo dobar.

Ne slažem se ni za Jelenu Đokić, klasičan primer "overacting-a", toliki da u pojedinim momentima žestoko iritira. 

Plašim se da će tek druga sezona da bude sunovrat, pošto od kako je voz udario u kombi, kao da je i zakačio malo i scenaristu i režisera. 

Od svih ovih pitanja koje si postavio, nećeš dobiti odgovor ni za pola.

 

U čemu je Kojo bio najbolji? U drmanju volana levo-desno i jebanju majke svima svakih 30 sekundi (i žene svog partnera)? 😆 Od filma "Parada" glumi jednu istu ulogu.

 

Slažem se za Nebojšu, njega jako volim da gledam, i zaboravila sam glumca koji igra Sašu. Takođe babu, Mitrovu taštu, jako upečatljiv lik a bila je u seriji 5 minuta.

 

Zanima me šta je tačno u Jeleninoj glumi "overacting"? 🤔

 

Videćemo šta će autori serije i pripremiti i da li će biti top ili flop, svakako serija zaslužuje neki optimizam.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DameTIme said:

 

U čemu je Kojo bio najbolji? U drmanju volana levo-desno i jebanju majke svima svakih 30 sekundi (i žene svog partnera)? 😆 Od filma "Parada" glumi jednu istu ulogu.

 

Slažem se za Nebojšu, njega jako volim da gledam, i zaboravila sam glumca koji igra Sašu. Takođe babu, Mitrovu taštu, jako upečatljiv lik a bila je u seriji 5 minuta.

 

Zanima me šta je tačno u Jeleninoj glumi "overacting"? 🤔

 

Videćemo šta će autori serije i pripremiti i da li će biti top ili flop, svakako serija zaslužuje neki optimizam.

Nije on kriv što mu stalno daju takve uloge.

Nemam ništa protiv Jelene Đokić, ali "overacting" je toliko vidljiv u njenoj glumi u ovoj seriji da je nemoguće ne primetiti.

Link to comment
Share on other sites

Završio sam pre nekoliko dana ''Vreme zla'' i nikako da dam neku opštu ocenu, tj. da ažuriram utiske.

 

Osnovno je to da u celini vredi gledanja, posebno za onog koga zanima taj istorijski period (pred početak II svetskog rata i prvih nekoliko meseci istog). Lep kritički pregled jedne veoma složene situacije, i na ličnom i na kolektivnom planu. Svaki lik, kao i cela zemlja se suočava sa mnogo dilema, tako da ni najbolja namera nije garant dobrog odabira i postupka u svakoj situaciji, a problemi sa kojima se suočavaju uopšte nisu jednostavni. Potresno, slojevito, verno, dobrim delom nepristrasno, ponavljam, izrazito kritički prema svim oblicima fanatizma. U seriji se nailazi se na tragove čovečnosti i poštovanja tamo gde se ne očekuju i obrnuto, a verno se prikazuje koliku surovost rat nosi sa sobom. Tragičan period i tragične sudbine.

 

Plusevi su još i atmosfera, kostimografija, nekoliko odličnih dijaloga ili unutrašnjih monologa. Glumci su uglavnom dobri do odlični.

 

Naravno, ima i značajnih minusa. Serija je užasno spora na početku, od neke 6-7. epizode se radnja ubrzava i postaje sve bolja. Ima dosta praznog hoda (što napisa neko na imdb - da izbace sve epizode u kojima neko sedi i puši skratili bi je za 40% :classic_biggrin:), određen broj nelogičnosti (jedna sekvenca me je baš iznervirala, deo nakon bekstva iz voza), a serija je u nekoj meri konfuzna. Naime, deo svake epizode čine prikazi odnosa glavnih junaka u prošlosti, u kojima leže uzroci njihovih odnosa u sadašnjosti (morao sam da izguglam, to se zove  reminiscencija :classic_smile:). Međutim, to je urađeno na prilično nesređen način, skače se sa godine na godinu bez nekog reda, što otežava praćenje serije i hvatanje niti šta je čemu prethodilo. 

 

Na kraju , d'izjavim za dnevnik da je Isidora Simijonović prelepa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Reminiscencija je moralo da bude, jer je radnja serije krenula od treće knjige, Vernik, pa su određene scene iz prve dve knjige, Grešnik i Otpadnik, prikazane na taj način. Da su pokrili sve tri knjige, cirka 1500 strana, trebalo bi im oko 50 epizoda :classic_biggrin:

 

Na stranu što su, iz meni potpuno nepoznatih razloga, posle adaptacije knjige Koreni, kao prvog dela Sage o Katićima, odmah prešli na treći deo, Vreme zla. Tako da smo veliki deo Vukašinove, Ivanove, Milenine, pa i Adamove i Bogdanove priče preskočili.

 

Drugi deo, Vreme smrti, tek sad počinju da snimaju i po rečima Šušljika, imaće 25 epizoda i prikazaće se na jesen sledeće godine. S obzirom da je to delo još obimnije (2100 strana, četiri toma, Prerovo ide u rat, Suvoborska bitka, Valjevska bolnica, Izlazak) živo me zanima kako će to obraditi.

 

Ako i to završe kako treba, bilo bi lepo da zatvore Sagu o Katićima adaptacijom poslednjeg dela, Vreme vlasti, da se zaokruži priča Ivana, Milene i poslednjeg Katića, Dušana.

Link to comment
Share on other sites

Pa bio je ritual crne svadbe. Generalno prva serija naša zbog koje mi posle 9 epizode bilo prpa da odem do kupatila po mraku onako iza sna. 😄 Ali baš loše odrađen kraj, slična priča kao sa Ubicama, pripremana jedna sezona kada su videli gledanost poslednju epizodu sercirali da naprave nastavak. Mislim da naše filmadžije moraju mnogo da uče kada je serijski program u pitanju, Južni vetar je recimo dobro odradio kraj a znali su da će biti nastavak serije, jednostavno treba zatvoriti priču, ne možeš ostaviti otvorenu seriju iz sezone u sezonu jer ni u Holivudu se nikad ne zna da li će doći do nastavka a da ne pričamo o nama.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Zvezdinho said:

Zasto se serija zove Crna svadba, kad nema nikakve veze sa crnom svadbom ?

Procitao sam negde da je valjda reditelj rekao kako su stavili taj naziv da bi privukli sto vise gledalaca iako to nema mnogo (skoro nikakve) veze sa temom.

 

 

@Barkley#34 koliko ima epizoda vreme zla i da li su zavrsene sve epizode? Odgledao sam prve dve ali zbog obaveza ne mogu da stignem. Pa da znam koliko ima da zviznem sve odjednom. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...