Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

4 hours ago, deez nuts. said:

I ja poceo Besu, al od druge sezone. Dosta dobra, gledljiva serija.

 

Gledaj i prvu sezonu, neces se zajebati. Ja sam ja za dva dana izgruvao, a inace ne uspevam da pogledam vise od dve epizode dnevno 90 posto serija. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Završena je druga sezona, sada već mogu zvanično to da napišem, za mene najkvalitetnije serije snimljene na ovim prostorima i (delom) u našoj produkciji. 

 

Ekipa "Bese" nas (publiku) nije slagala izjavivši da je druga sezona nadmašila prvu. Stvarno jeste. Tri godine se čekalo, a mi koji smo 2019. gledali prvu sezonu dve godine, na novih 10 epizoda i nastavak priče o Šoferu (Urošu Periću), Dardanu Beriši i Petritu Kociju, tri lika koja bez sumnje nose radnju.

 

Scenarista perfektno vodi priču od prve epizode prve sezone pa sve do sada, nema praznog hoda, bespotrebnih scena i dijaloga. Apsolutno sve je na svom mestu. Jedva čekam da vidim šta pripremaju u 3. sezoni, za koju je Raša Bukvić napisao da bi "trebalo da je bude". 

 

Osim same radnje, scenarija i muzike, ovu sezonu je definitivno obeležila gluma. U "Besi" nema loših glumaca, osim možda Mime Karadžića. Koliko mi je Radivoje Bukvić smetao u prvoj sezoni (u ulozi), toliko mislim da mu je ova verzija Uroša Perića bolje legla i pokazao je zašto je izvrstan glumac. Briljirao je u ovoj sezoni zajedno sa Hanom Selimović. Međutim "Besa" ne bi bila to što jeste bez, po mom mišljenju, najjače karike ovog projekta - Arbena Bajraktaraja, a rame uz rame s njim je Mensur Safqiu, za mene lično glumačko otkriće. Miloš Timotijević verovatno igra ulogu života u ovoj seriji. Honorable mentions: Jon Raci kao Driton, Milan Marić i, verovali ili ne, Relja Popović koji je bio sjajan 🙂 

 

Toliko je bilo značajnih scena i dijaloga no izdvojiću samo neke koje su na mene ostavile najjači utisak:

 

Spoiler

susret Petrita i Dardana, scena između Luke i inspektora na splavu, susret Uroša i Divninog bivšeg muža, kada Ljah ubije Fadilja, susret Une i Uroša, susret Dardana i Uroša u kom saznaje da je Driton pogazio besu, susret Dritona i Dardana kad ga ovaj drži na nišanu...

 

Posebno bih pohvalila činjenicu da su svi govorili na svojim maternjim jezicima, te smo tako sem srpskog, engleskog i albanskog u ovoj sezoni čuli estonski, turski i italijanski jezik.

 

Od mene stvarno preporuka za sve koji još uvek nisu dali šansu ovoj seriji, 10/10. Jedina mana je što ću sad sve domaće serije porediti s "Besom". 😄  

Edited by DameTIme
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Veceras je bila epizoda Neciste krvi gde ni jednom nisu prikazali gole zenske grudi. Uspeli su da popune sve rupe i praznine i naprave materijala za 45 minuta. Svaka cast, sa tako malo materijala i motiva su radili da je ovo bas uspeh... not. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2021 at 4:50 PM, Crni Bombarder said:

@ Crna Svadba

Sta reci,a sto vec nije napisano?
Kad bih u jednoj reci morao da opisem seriju ili moj utisak,to bi bila:steta. Steta,jer je bilo potencijala za (mnogo) vise,ali realizacija je zatajila i kao posledica toga dobili smo tanku predstavu.

Vec ste pomenuli,samo ime serije gotovo da nema nikakve veze sa njenom tematikom. No,problem je i veci i prevazilazi sam naslov. Naime,ta opskurna "ceremonija" vencavanja (uglavnom mladog,mladjeg) muskog pokojnika sa mladom,slobodnom devojkom,na sam dan sahrane, je jeziva i intrigantna sama po sebi i kao takva predstavlja solidnu podlogu ili inspiraciju za pricu ili makar jedan njen deo. U pitanju je,dakako,jedan prapaganski obicaj koji potice iz vremena mnogo pre pojave hriscanstva i koji je,kao takav,odavno trebao biti napusten i odbacen kao nenormalan i neprirodan,ali gle cuda - na neki nacin je ostao u zivotu bas kod nas, u istocnoj Srbiji. Uopste,tema vlaske magije bi mogla biti zanimljiv predlozak za jednu ambicioznu tv seriju. 
Po mom vidjenju,serija bi bila mnogo efektnija da se okrenula ka hororu kao zanru. Ne bilo kojem,vec nekom domacem..autenticnom..npr.solidan putokaz bi bili filmovi poput "Leptirice" ili "Svetog mesta". Cak sam, nakon prvih nekoliko epizoda,negde i video tako nesto,ali avaj..ostadose samo puste zelje moje.. no,kad bolje razmislim - nije svako majstor ovog zanra poput Djordja Kadijevica,koji je i u nekoliko epizoda "Vuka Karadzica" uspeo da docara osecaje tezine,straha i jeze. 

Umesto toga,autori "Crne svadbe" ponudili su nam jedan buckuris - miks nekakve gotike i "holivudizirane" price o onozemaljskom,vidjene vec xy puta sto na velikom platnu,sto na malim ekranima. U zavrsnim epizodama falio je samo Kianu Rivs kao posrnuli andjeo koji se pojavljuje i spasava stvar. 

Radnja dosta predvidljiva (cak sam i ja na pola serije odgonetnuo ko je Kapetan),scenario tanak,likovi u vecini nedovoljno izgradjeni,gluma prosecna,da ne kazem skromna. 

Nije bas sve crno u "Crnoj svadbi".
Slavko Stimac kao Mitar je svojevrsna kombinacija Normana Bejtsa iz "Psiha" i Roberta Patrika iz T2 :Hail: Iako tek epizodna uloga,Jelena Stupljanin odradila korektan posao,a moguce je da je utisku kumovala njena iznenadjujuce atraktivna gola zadnjica. Izvinjavam se na ovom izlivu tipicno muskog seksizma;neka mi forumasice oproste ako mogu, morao sam da primetim i spomenem.
Dopale su mi se lokacije na kojima je serija snimana,iako je kamera mogla biti malo inventivnija,a kadrovi raznolikiji. 

Mislim da bi to bilo to.. otprilike.. od mene. 





 

 

Ja sam seriju gledao sa djevojkom. Prve dvije epizode su me zaniteresovale, mislio sam da ce biti nesto bas zanimljivo, a na kraju sam bio blago receno ogorcen. Sjecam se da sam na ovako 6oj epizodi kroz zajebanciju rekao djevojci da cu razlupat laptop ako Natasa na kraju postane neka monahinja ni ne sluteci da ce ici na tako jeftin i low IQ kraj. Iskreno mi je ogavno kako su provukli tu propagandu i od Natase koja je ateista, feministkinja i pobornica punih seksualnih sloboda napravili monahinju prikazavsi ovo prvonavedeno kao neko iskonsko zlo. Serija imala fenomenalan potencijal prvenstveno zbog tematike koja je jako interesantna, a na kraju je ispala low IQ smece sa prikrivenom vjerskom propagandom. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Veceras je bila epizoda Neciste krvi gde ni jednom nisu prikazali gole zenske grudi. Uspeli su da popune sve rupe i praznine i naprave materijala za 45 minuta. Svaka cast, sa tako malo materijala i motiva su radili da je ovo bas uspeh... not. 

Bar za ove mlade glumice u seriji je jasno koji je bio preduslov za kasting..."Lako ćemo za tekst...daj prvo te dude da vidimo." Bukvalno copy-paste nedra za medalju. Moram da pohvalim Trifunovića...jeste zahvalna uloga ali očima glumi. Odmeren a upečatljiv.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imao sam pomesana osecanja kada se zavrsila druga sezona Bese. Prvo, zaista sam uzivao i jedva cekao izlazak svake epizode, ali sam imao utisak da ce zavrsiti seriju u nedelju. Ovako, treca sezona moze biti razvucena previse i plasim se pada u odnosu na prve dve, plus sam popizdeo zbog toga sto cu opet cekati dve,tri godine 😄 Po mom misljenju najbolja nasa serija jos od Roda. Kad vec spomenuste Ljaha, covek poliglota ( turski, nemacki,albanski,srpski ) 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Naši autori se previše vezuju za svoja dela. Treba doneti neki zakon da ne može serija da ima više od tri sezone. True detective je recimo serija koja može da ima i 50 sezona ako autor ima inspiraciju, ove naše serije jednostavno treba da se završe u maksimalno 3 sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naši autori se previše vezuju za svoja dela. Treba doneti neki zakon da ne može serija da ima više od tri sezone. True detective je recimo serija koja može da ima i 50 sezona ako autor ima inspiraciju, ove naše serije jednostavno treba da se završe u maksimalno 3 sezone.
Ne mož baš porediti Besu i TD.
TD svake sezone predstavi novu priču i likove - mogu lagano bez Pizolata da nastave jer je on sve svoje u prvoj sezoni dao.
Besa je jbg - GoT razvlačenje, al nije loše za naše standarde.
Link to comment
Share on other sites

Kako je amaterski odradjena ona ekspozija majko mila.Zar nije bilo para kupiti neki audi i dugnuti ga u vazduh i to snimiti:classic_unsure:

 

Spoiler

Dobro finale i ako ima nekih wtf momenata. Uros je kao na tajnom mestu al svi znaju gde je i svi ga nalaze , kao i Dardana u onoj vili:lol_2: Ne bih bas bio toliko odusevljen da je ovo nesto najbolje ali solidna sezona gde je bilo dobrih momenata i wtf momenata da se zamislis kako su ovo izosljarili.

 

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Luchifer89 said:

Ne mož baš porediti Besu i TD.
TD svake sezone predstavi novu priču i likove - mogu lagano bez Pizolata da nastave jer je on sve svoje u prvoj sezoni dao.
Besa je jbg - GoT razvlačenje, al nije loše za naše standarde.

O tome i govorim, serije poput Bese treba po meni da se završe u jednoj sezoni. Eventualno da se priča u drugoj vrti oko Luke i to je to.

 

@Zvezdinho očajno bukvalno, ono i u Državnom službeniku u prvoj sezoni scena sa eksplozijom to je stvarno smejurija, Južni vetar ih ipak sve šiša oko pirotehnike.

Edited by Haklberi
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zvezdinho said:

Kako je amaterski odradjena ona ekspozija majko mila.Zar nije bilo para kupiti neki audi i dugnuti ga u vazduh i to snimiti:classic_unsure:

 

  Hide contents

Dobro finale i ako ima nekih wtf momenata. Uros je kao na tajnom mestu al svi znaju gde je i svi ga nalaze , kao i Dardana u onoj vili:lol_2: Ne bih bas bio toliko odusevljen da je ovo nesto najbolje ali solidna sezona gde je bilo dobrih momenata i wtf momenata da se zamislis kako su ovo izosljarili.

 

pa uroseva lokacija je otkrivena u 3 epizodi kada je ljah poslao placenog ubicu da ubije urosa.Nije sada da je to oktriveno u poslednjoj sezoni

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Sector said:

Uroševa lokacija u Srbiji i nije tajna.

 

Što se tiče Dardana, ako ti ona vila sa gomilom gorila zaista liči na skriveno mjesto, onda jbg. 😄 Jedino što je tu meni wtf jeste da bjegunac ode na onakvo mjesto.

 

Pa ako nije tajna sto ga nisu uhapsili policiajci, ah da  dobar je sa srpskim interpolom, vec mi se javljaju takvi izgovori:lol_2:

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Pa sam Perić ti je objasnio, Uroša Perića niko ne traži, traže Apostola Božinova u Crnoj Gori. Tužilac i Koci iz jasnih razloga ne objavljuju ko je Apostol. Divna neće da ga uhapsi, njen kolega ni ne zna da je Perić u Srbiji niti ga traži. Bavi se Lukom. Zna Koci, ali on je komunicirao samo sa Divnom i Dritanom koji je poslao Ljaha za Srbiju. I na kraju od Divne saznaje agent interpola u CG ( zaboravih mu ime) i Štraus.

Link to comment
Share on other sites

Quote

radivojebukvic

Hvala svim podržavaocima @besa_tv_series na tolikom interesovanju. Onima koji me svakodnevno pitaju KADA ĆE TREĆA SEZONA lakše mi je ovako da odgovorim nego pojedinačno... BIĆE TREĆE SEZONE SIGURNO I USKORO KREĆEMO SA PRIPREMAMA! U ovom trenutku ne mogu da vam dam precizan odgovor kada počinjemo snimanje.

Želim svima čeličnog zdravlja i vedrog duha u godini koja sledi! 🍀
@adrenalin_production_house

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...