Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

1 hour ago, Tamburinjo said:

 

Paaaaa ouuuvaj to su i uradili 🤷‍♂️ sad sto se vama ne svidja ili niste otkrili poentu druga stvar.

 

P.S. Sad sam se cuo sa Danijel Dej Luisom pozdravlja sve fanove ovde i potvrdjuje pricu o nevaznim stvarima kao sto su perika, brada i slicne gluposti. Kaze on je hteo Linkolna da igra u Iron Maiden majici na bretele al bilo ladno pa su ga terali da nosi sako.

Slatki ste, bas ste nasli sta da poredite! Pomenutom vrhunskom glumcu koji bira angazmane ( na zalost nisam uspela da ga ubedim da ne ide u glumacku penziju) i najbolje produkcijske timove ikad, verovala bih da igra Linkolna cak i u pomenutoj majici jer ne sumnjam da bi scenario ponudio objasnjenje cak i za to! 

Link to comment
Share on other sites

Hajlajtsi vecerasnje epizode KK:

 

1) Neka tamo klinka Miona koja je juce dosla iz grada, caletu svoje isto tako juce stecene drugarice (strvini i pijanduri) kaze da ce mu otkinuti grkljan zubima. Ako nije dosta sam izbor reci, realisticnost, nacin i okolnosti u kojima je ta replika izrecena, stize njegova reakcija - govor tela porucuje da se usrao kao grlica. Dajte, ljudi, nemojmo se zaebavati stvarno...

 

2) Cetkovic obrce igricu sa jednim od najjacih diliverija neke linije u istoriji nase kinematografije: u sred razgovora pita Ninu Jankovic (njenog lika u seriji ofc) - 'Jezdobro?' :Hail:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je najbolja jedna linija iz filma Boj na Kosovu. Ispraća ona đevojka Toplicu Milana u boj, tuguje i nariče za njim, okupljaju se oko nje druge žene da je utješe. Iskače neka starija žena u kadar i govori: Šta toliko tuguješ zbog toga? Ja sam ispratila sina, dva muža i četiri brata. Možda nijesam sve tačno citirao, ali ovo za dva muža je 100% tačno. Šotra rules!

Edited by Betolingar Misdongard
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Jedina domaca serija koju sam uspela da gledam vise od 2 epizode (osim Porodice ali to je druga prica) u poslednjih 30 godina je ova Radio Mileva, komsinici Julijani crko ton na tv pa kod mene gleda epizode i da vam kazem - ima bas dobrih highlights momenata u glumackoj ekipi i zapletima. Jeste, nisam gledala nista od Radeta Bajica, nista od Shotrinih ekranizacija MirJam, jednostavno, TVBG je za mene porestao da postoji jos u 90 tim. To vodim pod "mentalna higijena". 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sinoć zanimljivo gostovanje Siniše Vulića na "TV Nova S" . Čovek je istoričar i napravio je mini istraživanje o Luki Jovanoviću "Mesečini" pošto je on glavni izvor Vukovog "Aleksandra" i nije našao ništa o njemu niti je ijedan naš istoričar ikad čuo za njega. Dakle Vukov čuveni pronalazak njegovih zapisa je izgleda izmišljotina ne bi li sebi obezbedio slobodu da Aleksandru stavlja u usta šta god hoće. Vuk se pozivao na nekakve Nemačke beleške kao i beleške koje skoro nađene zakopane ispod jednog oraha. Obzirom da je united grupa radila ovu seriju svaka čast što su ga oni zvali i predstavili njegovu priču široj javnosti. Definitivno ću drugim očima da gledam "Aleksandra". Dakle pored katastrofalne režije seriju će sada da optereti i da je skoro sve u njoj izmišljeno. Evo gostovanja :

 

 

 

Neki će ga se setiti po tome što je napravio rekord u kvizu Potera. Ako takav bude kao istoričar eto nama jednog hrabrog i dobrog istoričara kakav nam odavno fali.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da lanem jos ovo na temu: vec 2 godine gledam "domacu" (uvek ce biti domaca) seriju "Na granici", od srca je preporucujem, uzivam i u sadasnjoj reprizi. Prica je zivotna, zanr je komedija naravi, ozbiljni glumci koji u ovom "lakom"zanru ne tezgarer vec stvaraju nezaboravne likove, dakle, svaka epizoda ima finu intrigu, dobru reziju, dijalozi savrseni, nema praznog hoda a muzicka pratnja savrseno odabrana, prisuitna kao podtekst koji cini savrsen ram za jednu slatku, majstorski ispricanu pricu. Ni jednu manu im nisam nasla. Eto, oni su me upropastili za bilo sta sto dolazi iz srpske tv produkcije. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Tamburinjo said:

P.S. Sad sam se cuo sa Danijel Dej Luisom pozdravlja sve fanove ovde i potvrdjuje pricu o nevaznim stvarima kao sto su perika, brada i slicne gluposti. Kaze on je hteo Linkolna da igra u Iron Maiden majici na bretele al bilo ladno pa su ga terali da nosi sako.

Šminka, maska,kostim je jedno, imitacija je drugo. Iz toga postoji oskrar za šminku i maku i koatim, ali ne za imitaciju. Sa druge strane postoje oskari za glumu, zato DD Luis nije imitirao Linkolna, nego ga je glumio. 

Elem, nekada je ta maska bitnija, nekada nije. Linkoln je izuzetno prepoznatljiv lik u pop kulturi, i jako vizuelno prepoznatljiv lik, pa su iz produkcije odlučili da mora da bude i vizuelno uverljiv. Sa druge strane kod likova iz novije istorije se negde više negde manje pridaje značaj glumi. Imaš primer filma 13 dan gde se nije previše gledalo da maska bude autentična kod predstavljanja Kenedija, mada se to smatra kao jedna od najboljih izvedbi, kada pričamo o Kenediju. Opet, moram da ponovim, i prvi, i drugi, i treći pristup au legitimni i zavise od autora i njegove vizije.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Juan said:

Opet, moram da ponovim, i prvi, i drugi, i treći pristup au legitimni i zavise od autora i njegove vizije.

 

Ovo i ja tvrdim ne znam sto citiras mene?! Pletija je napisala da su maska perika i slicno gluposti njoj sam odgovorio, samo poenta nije Linkoln nego npr Dzoni Dep koji insistira da lici na lika da bi se lakse 

"skinuo" i usao u njega. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Tamburinjo said:

 

Ovo i ja tvrdim ne znam sto citiras mene?! Pletija je napisala da su maska perika i slicno gluposti njoj sam odgovorio, samo poenta nije Linkoln nego npr Dzoni Dep koji insistira da lici na lika da bi se lakse 

"skinuo" i usao u njega. 

Dusho, pisala sam o tome da su svi ostali elementi teme ove serije daleko bitniji od imitiranja istorijskih likova. Ako bas insistiras, maske su uradjene bolje nego u i jednoj epozodi Tvoje lice zvuci poznato, o kej? Niko normalan ne negira taj aspekt ali i ne svodi svu umetnost na ta pomagala. 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Hajlajtsi vecerasnje epizode KK:

 

1) Neka tamo klinka Miona koja je juce dosla iz grada, caletu svoje isto tako juce stecene drugarice (strvini i pijanduri) kaze da ce mu otkinuti grkljan zubima. Ako nije dosta sam izbor reci, realisticnost, nacin i okolnosti u kojima je ta replika izrecena, stize njegova reakcija - govor tela porucuje da se usrao kao grlica. Dajte, ljudi, nemojmo se zaebavati stvarno...

 

2) Cetkovic obrce igricu sa jednim od najjacih diliverija neke linije u istoriji nase kinematografije: u sred razgovora pita Ninu Jankovic (njenog lika u seriji ofc) - 'Jezdobro?' :Hail:

 

Bukvalno gori krindz momenat od onog u prosloj sa konopcem. Da je to bila stvarna situacija, prosecni Dzanda srbenda bi je lansirao do Avale. 

Ipak ono sto je moja zena primetila, gledajuci Ninkovicku: Da da, hoce tako zene sa sela da nose jacu sminku dok spremaju rucak. 😄

 

Nevertheless, ima jos tu nekog potencijala ako izvedu dobro do kraja. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno, ne presudjujem seriji, ima nekih stvarno ok stvari, bez dileme za prelaznu ocenu. Tek treba videti u kom smeru ide prica sad kad se zatvara. Ako nista, bar su probali nesto drugacije. Kapiram da neke naredne sezone mogu biti samo bolje, posto se ocigledno svi jos uce i privikavaju na specificne zahteve ove tematike. Kasting je definitivno jedna od vecih kocnica, da su umesto Cetkovica stavili bilo koga ko bar ne izgleda kao da izgovara tekst po kazni i recimo zamenili Neskovic i Zecevic (Milanka da bude Miona i obrnuto), bilo bi u startu osetno bolje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prva epizoda je najslabija i najlosije snimljena, samo uvodjenje svih likova je haoticno i skoro da sam bio ravnodusan nakon prve epizode. Vise su upadale u oko par losih stvari u celom tom buckurisu od prve epizode pored toga sto nije mogla da prodje neopazeno gluma Borisa Isakovica i Mirjane Karanovic. Poslednjih deset minuta je iscupalo prvu epizodu, do tada je delovalo da je serija izbacena cisto zbog godisnjice. Nisam ocekivao da ce uspeti da ispeglaju u narednim epizodama i da ce da izbalansiraju glavnu i sporedne price, bilo je cringe momenata u prvoj epizodi i kasnije su to smanjili. Poenta nekih likova je opet bila da su tu bez neke dublje povezanosti sa glavnom radnjom, pa cak su neki bili brzo skrajnuti ili su se pojavljivali po potrebi. Mozda to i jeste mana, jer sticem utisak ko da su malo vise od statista. Ostavili su na kraju skroz pristojan utisak i fino zaokruzene price, lako se moze izvuci poenta i sta su hteli da kazu. Neke stvari  su u scenariju zbrzane i u par navrata se moglo efektnije poentirati, ali izgleda da se jurilo da mini-serija ugleda svetlost dana na 20godisnjicu hapsenja.

 

 

Edited by Ta'veren
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Meni je najbolja jedna linija iz filma Boj na Kosovu. Ispraća ona đevojka Toplicu Milana u boj, tuguje i nariče za njim, okupljaju se oko nje druge žene da je utješe. Iskače neka starija žena u kadar i govori: Šta toliko tuguješ zbog toga? Ja sam ispratila sina, dva muža i četiri brata. Možda nijesam sve tačno citirao, ali ovo za dva muža je 100% tačno. Šotra rules!

Tacno je. Ja sam svedok.

Verovatno je trebala da kaže dva sina, ali jebiga. Ovo me je zbunjivalo kada sam bio klinac 😁

4 hours ago, Ta'veren said:

Prva epizoda je najslabija i najlosije snimljena, samo uvodjenje svih likova je haoticno i skoro da sam bio ravnodusan nakon prve epizode. Vise su upadale u oko par losih stvari u celom tom buckurisu od prve epizode pored toga sto nije mogla da prodje neopazeno gluma Borisa Isakovica i Mirjane Karanovic. Poslednjih deset minuta je iscupalo prvu epizodu, do tada je delovalo da je serija izbacena cisto zbog godisnjice. Nisam ocekivao da ce uspeti da ispeglaju u narednim epizodama i da ce da izbalansiraju glavnu i sporedne price, bilo je cringe momenata u prvoj epizodi i kasnije su to smanjili. Poenta nekih likova je opet bila da su tu bez neke dublje povezanosti sa glavnom radnjom, pa cak su neki bili brzo skrajnuti ili su se pojavljivali po potrebi. Mozda to i jeste mana, jer sticem utisak ko da su malo vise od statista. Ostavili su na kraju skroz pristojan utisak i fino zaokruzene price, lako se moze izvuci poenta i sta su hteli da kazu. Neke stvari  su u scenariju zbrzane i u par navrata se moglo efektnije poentirati, ali izgleda da se jurilo da mini-serija ugleda svetlost dana na 20godisnjicu hapsenja.

 

 

Mislim da je bila bolja varijanta film umesto serije, ali ok. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2021 at 12:51 AM, Betolingar Misdongard said:

Meni je najbolja jedna linija iz filma Boj na Kosovu. Ispraća ona đevojka Toplicu Milana u boj, tuguje i nariče za njim, okupljaju se oko nje druge žene da je utješe. Iskače neka starija žena u kadar i govori: Šta toliko tuguješ zbog toga? Ja sam ispratila sina, dva muža i četiri brata. Možda nijesam sve tačno citirao, ali ovo za dva muža je 100% tačno. Šotra rules!

 

Ja sam mojega unuka s ovijem preparatem spas'la, a sad sam ga i ožen'la 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2021 at 5:17 AM, Pletilja said:

Jedina domaca serija koju sam uspela da gledam vise od 2 epizode (osim Porodice ali to je druga prica) u poslednjih 30 godina je ova Radio Mileva, komsinici Julijani crko ton na tv pa kod mene gleda epizode i da vam kazem - ima bas dobrih highlights momenata u glumackoj ekipi i zapletima. Jeste, nisam gledala nista od Radeta Bajica, nista od Shotrinih ekranizacija MirJam, jednostavno, TVBG je za mene porestao da postoji jos u 90 tim. To vodim pod "mentalna higijena". 

Radio Mileva lol pogledao Sam to smece 2 minuta I odmah Sam morao da isperem oci i usi od krindza

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...