Jump to content

Treba ostati psihofizicki zdrav i prav! :)


kalistenika u rutini

Recommended Posts

11 minutes ago, Sunshine State said:

Drz se ti veverica po dvoristu, i ne muvaj se previse napolju!

 

Ja, sve i da hocu, slabo cu se muvati napolju, uvedose policijski ne cas, vec vikend!

Ja se vratila iz prodavnice napolju sunce....idem da se posteno iskashljem i izkijam ko covek u dvoristu :classic_biggrin:

Nemam pojma sta ce im te gluposti sa policijskim casom, tj vikendom. Ako mogu, bez priblizavanja, da izadju ljudi da se prosetaju lakse ce im biti u kuci.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam stvarno kako cu 😞

Ja sam, inace, vrlo aktivna, i ovo je atak na moj fizicko-psihicki well-being! Radim uglavnom do posle 5 pm, a radnim danima je policijski cas od 5 pm, pa kad zavrsim ne mogu nikud. Vikendom sam, do sad, mogla po sumama i gorama, bar do 5 pm - sad ni to. Sreca pa mama ima kucu i dvoriste, pa cu se vrzmati, kad je lepo vreme.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Sunshine State said:

Drz se ti veverica po dvoristu, i ne muvaj se previse napolju!

 

Ja, sve i da hocu, slabo cu se muvati napolju, uvedose policijski ne cas, vec vikend!

 

Ja sam jutros morao izaci po kafu i kisele krastavce. Nema mnogo ljudi na ulici, prilicno je opustilo. Ovaj moj kvart je jedna od najzakrcenijih ulica u Londonu, u bilo koje doba, a jutros u 9:15 maltene nisam morao da gledam lijevo i desno kad prelazim ulicu. U prodavnici je bilo 5-6 ljudi, ja sam pokriven svojom alahuekber maramom kupio kafu i krastavce i kuci na sapunjanje.

 

Jedino sto ne idem da trcim vise, sav sam se ukocio od ove stolice, sav sam u nekim cvorovima. Vjeverice sve slabije navracaju, kao da slute gora vremena i da bi mogle zavrsiti na rostilju. :lol_2:

 

Ja imam bastu, mogu da cijepam drva da se razgibam. Kad mi ne treba nista ja i ne izlazim. Ne znam kako bih da sam u stanu na nekom spratu i da nema napolje. Uh, ne zavidim ti. Stvarno mi je zao, nadam se da nece potrajati.

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Sad razumem HB :classic_cool:

 

LONDON (Reuters) - Brits aren't known for being the best cooks, but as the coronavirus lockdown continues, a baking frenzy has taken hold to such an extent that flour is running low in some places and recipe searches have hit all-time highs.

 

https://news.yahoo.com/great-british-lockdown-bread-making-130409330.html

 

Meni je HB malo sumnjiv, znao je on ranije šta nas čeka, ne samo da je počeo da peče hleb pre godinu dana, nego je i sledbenike okupljao.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2020 at 12:02 AM, Sunshine State said:

Ne znam stvarno kako cu 😞

Ja sam, inace, vrlo aktivna, i ovo je atak na moj fizicko-psihicki well-being! Radim uglavnom do posle 5 pm, a radnim danima je policijski cas od 5 pm, pa kad zavrsim ne mogu nikud. Vikendom sam, do sad, mogla po sumama i gorama, bar do 5 pm - sad ni to. Sreca pa mama ima kucu i dvoriste, pa cu se vrzmati, kad je lepo vreme.

 

Moving outside

It is advised to stay at home, but trips to nature are still allowed if you go by yourself (individually) or together with your family members or members of the same household (in a group of up to 5 persons). When outside, you must act responsibly towards yourself and others and follow the rules of social-distancing and keep a compulsory safety distance of at least 1.5 metres. According to the recommendations  of the National Institute of Public Health, physical activity reduces the risk of viral infection and reduces anxiety that may be caused by (self-)isolation to prevent the spread of the virus.

 

...

 

e, al to je Slovenija.

 

https://www.slovenia.info/en/

 

Slovenia is waiting for you to explore it. In your own way. Soon.

Close your eyes in the comfort of your home and embark on an imaginative journey to a green country, where the Alps meet the Mediterranean and the Pannonian Plain. Let your mind wander through vast green forests or charming towns. Set your imagination free and descend deep into the mysterious underground world of the Karst region or climb high to the peaks of the Alps. Maybe you will want to try some Slovenian cuisine, rich with natural elements that create a wide range of flavours. Listen to the ancient tales that mix with the modern pulse of the land. It may be a while before we can meet again, which is why we are bringing a piece of this green country into your home. Take a moment to think about and plan your future holidays in Slovenia.

 

...

 

sve u biti ovisi o kapacitetima zdravstvenih sustava i aktualnim politicarima na vlasti (ne vjerujem u malogradjanske bajke o drasticnim razlikama u mentalitetu).

 

dsa.png

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

obzirom da kazu da nije u pitanju terorizam,  tekst ide ovde, mozda pomogne sludjenim ljudima da se dobro cuvaju ne samo zarazenih

vec i ovih koji odlepe

 

PARIS (AP) — A man wielding a knife attacked residents venturing out to shop in a town under lockdown south of the French city of Lyon Saturday, killing two people and wounding others, prosecutors said.

The anti-terrorism prosecutor’s office told The Associated Press the attack took place at 11 a.m. in a commercial street in Romans-sur-Isere.

The alleged attacker was arrested by police nearby, shortly after the attack. Prosecutors did not identify him. They said he had no documents but claimed to be Sudanese and to have been born in 1987.

Prosecutors said that other people were also wounded but couldn’t confirm French media reports that there were seven other casualties, of whom three are in critical condition.

They also did not confirm reports that the man had shouted “Allahu akbar” (God is great) as he carried out the attack.

The office said it is evaluating whether the attack was motivated by terrorism, but that it has not launched any formal proceedings to treat it as such.

Like the rest of France, the town’s residents are on coronavirus-linked lockdown. The victims were carrying out their weekend food shopping on the street that has bakeries and grocers, the office said. Two-meter distancing is being encouraged as in the rest of the country.

Media reported that the knifeman first attacked a Romanian resident who had just left his home for his daily walk — slitting his throat in front of his girlfriend and son.

Following that, they reported, the assailant entered a tobacco shop, stabbed the tobacconist and two customers, and then went into the local butcher’s shop. He grabbed another knife and attacked a client with the blunt end before entering a supermarket.

Some shoppers took refuge in a nearby bakery.

Following that, they reported, the assailant entered a tobacco shop, stabbed the tobacconist and two customers, and then went into the local butcher’s shop. He grabbed another knife and attacked a client with the blunt end before entering a supermarket.

Link to comment
Share on other sites

Posto danas ni nos ne smem(o) da promolim(o) napolje nijednog trena,valja ispuniti dan nekim dodatnim sadrzajima. 
Ja cu pogledati digitalno restaurisani kultni film Slobodana Sijana "Davitelj protiv davitelja" u kojem su izvanredne uloge odigrali Tasko Nacic i Rahela Ferari.

Film se online prikazuje danas od 17h,a u linku su detaljnije informacije gde se moze pogledati.
http://www.kinoteka.org.rs/restaurisani-davitelj-protiv-davitelja-onlajn/

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2020 at 4:02 PM, Vjekoslav said:

 

slo.jpg

 

Kakve su to legende, steta sto se vise ne snima.

 

Secam se i njihovih emisija na Novoj, za mene su oni prvi uveli pojam meme-a na nasim prostorima onim snimcima sa Mirkom Bilandzicem i Dzordzom Busom u poseti Nisu 🙂 Pa kad se setim Dzordza Busa kako recituje stihove "Lijepe nase" i "Ne dirajte mi ravnicu" 🙂 Pa onda i dve godine ranije u toku SP u fudbalu u Nemackoj imali su fine skeceve u pratecim emisijama u pauzama izmedju emisija (by the way, obozavao sam da gledam taj kolazni program, uvek je bio dve svetlosne godine ispred ovdasnjeg). 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Crni Bombarder said:

Ovaj link radi za film..(ako nekog zanima uopste)
 

 

 

Preoptereceni serveri su im bili nisam uspeo da se povezem vidim kukaju ljudi. Ima lep video na fejsu kinoteka pre i posle. 

 

p.s. juce je bio na tv Davitelj, bukvalno negledljiva verzija, a mislio sam da je Tajvanska kanasta najgore prosla. Kontrast ne postoji, tri boje u celom filmu, 

muzika il ne cujes il ti probija usi... nadam se da je nova verzija barem upola kao Ko to tamo peva.

Link to comment
Share on other sites

@Tamburinjoja hteo da odustanem i onda mi proradio link. Gledao sam preko VIPove fb stranice. Meni je ovo mozda tek treci put da sam pogledao film u kompletu. Poslednji put je to bilo pre sigurno 15-ak godina,tako da mi je bilo uzbudljivo iskustvo.
Svako gledanje donosi nesto novo..primetis neki detalj koji pre nisi,saznas nesto sto ti je promaklo ili uhvatis neku skrivenu poruku (simboliku) u necemu..ja recimo smatram da je film malo potcenjen kod nas (ok,daleko je od neke filmcine) i isto tako mislim da je i malo ozbiljniji nego sto mu zanr sugerise.

Reasteuracija je odradjena korektno,ali nista 'vau'. I dalje je to daleko od idealnog,ali je svakako mnoogooo bolje od tog uzasnog snimka koji se pustao po telkama. 

Da...scena u kojoj Kopicil (Saper) na samom kraju filma trci na plazi sa 'macehom' je epic. Zbog njenog kupaceg i njenih atributa. :classic_biggrin: (eto,i to mi je nekako promicalo ranije).Takodje sam zaboravio da se pojavljuje Koja u filmu..genijalno je sto se bend iz Kopicilov bend zove VIS Simboli itd. :classic_biggrin: Tasko je ubio ulogu. Scena kad mami "mota" one pedale na orguljama je uznemirujuca pomalo,ali sjajna. On je tu bio odlican.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po mnogo cemu kultni film ne samo po macehi Kopicl 😄

 

Uvodna scena i vecita dilema na koji se to klub misli. Naravno na Crvenu Zvezdu jer Nebojsa Pajkic koscenarista je veliki zvezdas. 

 

Film nikako nije trebao da ima komicne delove niti da bude komedija, cak su i izbegavali koliko su mogli ali kao sto vidimo na kraju nisu uspeli. Scena sa Radmilom Savicevic je jednostavno genijalna na komican nacin. I dan danas koristim repliku "Udri Strahinjicu Bane" 

 

Film za koji je Sijan rekao da ga je snimio bas kako je hteo. 

 

Uloga je pisana za Taska kome je to jedina glavna uloga u karijeri. Da je nije prihvatio film ne bi bio ni sniman. Kasnije je Sijan izjavio da je to u neku ruku bila kompenzacija za izostanak iz Maratonaca. 

 

Posle Ko to tamo peva Sijan i Nacic su se posvadjali zbog odbijanja Taska da igra u Maratoncima. 

Tasko je u predstavi Maratonci igrao Bilija Pitona koja mu nije bila ponudjena u filmskoj adaptaciji. 

 

Tasko je trebao da nosi brkove slicne onima u Radovanu III za koje je dugo vremena insistirao da skine, na kraju je Sijan popustio. 

 

(za ovo nisam siguran) Tasko je zasluzan za autfit Pere Mitica. 

 

Sijan je veliki ljubitelj alternative i eksperimentale. Sto se moze videti u obilju scena. 

 

U jednom intervjuu je izjavo da su mu mnoga vrata bila zatvorena posle filma jer je preterao.

 

Kritika nije bila bas naklonjena filmu izmedju ostalog sto nije mogla da ga uporedi sa bilo cim i bila je zbunjena da li je u pitanji horor ili komedija.

 

Zadnja scena se jedva vidi na staroj unistenoj verziji filma.

 

Davitelj ima omaze Psihu, jos nekim filmovima koje ne znam i ne mogu sada da ih se setim, ali kao jedna od glavnih posveta je lik Nikole Simica pogadjajte kome. Nikom drugom do legendi Zaku Kluzou.

 

Ne postoji intervju Sapera o ulozi u filmu. 

 

Ime grupe Vis Simboli je osim aluzije na Vis Idoli verovatno i provokacija Vlade Divljana jer su u to vreme vec uveliko vladale tenzije u grupi.

 

Davitelj je jedan od samo par filmskih prikaza urbanog Beograda 80-ih. Pajkiceva zasluga koji je insistirao na tom urbanijem prikazu Beograda kroz likove.

 

 

Dosta vam i ovo u ove sitne sate 😄

  • Like 11
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...