Jump to content

Treba ostati psihofizicki zdrav i prav! :)


kalistenika u rutini

Recommended Posts

On 4/10/2020 at 9:31 PM, Milenko Puzigaca said:

Ovde to sa dostavom i u danasnje vreme bas ne funkcionise, narocito sada, ovo drugo verovatno i nece, i na stranu ludjenje ovih komunjara, ali kako god, ne vidim sta nekome toliko smeta ovo sa vikend apsom, kad je bar mirno, konacno 🤪🤣

 

Funkcioniše dostava, ja već jednu odradio i čekam još dve. Naručio povrće, voće i raznu hranu kod Arum Horece (prodaju i fizičkim licima) prošlu sredu, u četvrtak prepodne mi stiglo. Dobro, u istom delu grada sam sa njima, za neki drugi deo možda odrade za 48 sati. Imaju većinu potrepština, krompir i šargarepa su toliko ružni da garantovano nisu GMO. Pomorandže preskupe a sitne i tvrde, samo za ceđenje. Ostalo, u glavnom, sve O.K. Nema baš sve, ali ima dosta toga, taman da se vikend preživi i izbegne histerija po hipermarketima.

 

Maxi online ima maltene bukvalno sve (veći izbor online nego u pojedinim hipermarketima) i to po normalnim , uobičajenim cenama, ali su rokovi isporuke nedelju dana i to tako da napuniš korpu pre 00:00h noću i tada se na brzaka kao na berzi boriš za termin isporuke (ili podizanja kod njih, ko to preferira). Od srede sam pokušavao, tek u petak noću na subotu uspeo da dobijem termin isporuke za sledeći petak. Malo gnjavežno, ali izvodljivo. Igra berze u 00:00h za termin.

 

DIS ima sasvim dobar izbor (samo im fali pakovano meso, a sečeno ne bih sada ni u snu uzimao) i brze rokove, u kojima možeš u DIS-u u Borči da podigneš svoju narudžbinu. U petak sam naručio, u ponedeljak bi trebao da dobijem SMS ili mail, kada mogu da podignem u toku dana.

 

Nije baš sasvim jednostavno, jer se masa bacila na naručivanje, ali je izvodljivo, ponegde i sa kratkim rokovima, i mogu da se izbegnu neželjeni susreti i kontakti po hipermarketima. Ovako samo imaš kontakt sa isporučiocem ili onim, koji ti dogura napunjena kolica tvoje narudžbine na parking. Minimum kontakta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sunshine State said:

Dobri ljudi, gledam sad ovo za sledeci vikend, pa informacije o mogucem drugom talasu na jesen....i mislim se samo da se ja dokopam apokalipticne Holandije, nece mene Srbija videti dok se vakcina ne napravi!!

Mislim da EU jos uvek izvlaci svoje gradjane s raznih lokacija sirom sveta. Ne znam kako se tu tretira Srbija, ali mozda da proveris s ambasadom.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, wwww said:

Mislim da EU jos uvek izvlaci svoje gradjane s raznih lokacija sirom sveta. Ne znam kako se tu tretira Srbija, ali mozda da proveris s ambasadom.

Otimace se o mene  😄

Nemacki sam gradjanin (permanent resident, ne drzavljanin), a americki i srpski drzavljanin, koji bi da ide kuci u Holandiju!!!

  • Like 2
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sunshine State said:

Otimace se o mene  😄

Nemacki sam gradjanin (permanent resident, ne drzavljanin), a americki i srpski drzavljanin, koji bi da ide kuci u Holandiju!!!

Znaci ovde imamo poslovicu: Sedi di si ni za di si nisi, ali ide u relanom vremenu.

Takoreci live performance.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sunshine State said:

Otimace se o mene  😄

Nemacki sam gradjanin (permanent resident, ne drzavljanin), a americki i srpski drzavljanin, koji bi da ide kuci u Holandiju!!!

Jedinu korisnu informaciju koju mogu da ti dam je da granica Nemacka-Holandija nije zatvorena (a mislim da nije ni kontrolisana). Sto ce reci da ako se dokopas Nemacke moci ces da predjes u Holandiju.

Vidim da danas ima let iz Beograda za Frankfurt, cini mi se da je to jedina veza za Nemacku koja radi. A iz Frankfurta ima voz za Amsterdam (vozi jos uvek).

 

Pre desetak dana je isla neka reportaza o nekoj zeni koja je bila u Juznoj Americi na nekom velikom avanturistickom putovanju kad je sve ovo pocelo. Pa je pricala kako se na kraju dokopala Nemacke. Elem, posle silnih peripetija nekako je uspela da se ubaci na neki avion za Pariz, pa je tamo, sa jos par ljudi iznajmila auto i zaputila se ka Strazburu. Usput su ih par puta zaustavljali (jer je vec na snazi bila zabrana kretanja), ali ih je policija pustila da prodju dalje kad su objasnili o ccemu se radi. Na kraju su vratili taj iznajmljeni auto, uzeli taksi do granice i tu presli (a valjda ih je odatle policija dovela do nekog prevoznog sredstva (voza) za dalje).

 

U svakom slucaju ... srecno!

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Sunshine State said:

Otimace se o mene  😄

Nemacki sam gradjanin (permanent resident, ne drzavljanin), a americki i srpski drzavljanin, koji bi da ide kuci u Holandiju!!!

Tebe će da uhapse kao špijuna, stranog plaćenika. Nemačka, Amerika, Holandija. Triling zla.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Referent said:

Tebe će da uhapse kao špijuna, stranog plaćenika. Nemačka, Amerika, Holandija. Triling zla.

Ma ona je unela taj virus u Srbiju garant, vidis da joj je tako nesto i struka. :wicked::lol_2:

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sunshine State said:

Otimace se o mene  😄

Nemacki sam gradjanin (permanent resident, ne drzavljanin), a americki i srpski drzavljanin, koji bi da ide kuci u Holandiju!!!

Vidi i AirFrance oni tu i tamo naprave let Beograd-Pariz i pokupe Francuze i ostale iz Shengena - francuzi su vlasnici Bg aerodroma pa lete kad im se hoce

Edited by ciao
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Akiro said:

Maxi online ima maltene bukvalno sve (veći izbor online nego u pojedinim hipermarketima) i to po normalnim , uobičajenim cenama, ali su rokovi isporuke nedelju dana i to tako da napuniš korpu pre 00:00h noću i tada se na brzaka kao na berzi boriš za termin isporuke (ili podizanja kod njih, ko to preferira). Od srede sam pokušavao, tek u petak noću na subotu uspeo da dobijem termin isporuke za sledeći petak. Malo gnjavežno, ali izvodljivo. Igra berze u 00:00h za termin.

Imaju na papiru gotovo sve. Ono što je problem što nikada nisi siguran šta će ti zapravo doneti. Dva puta sam naručivao od njih i nikada sveže meso nije došlo, a može da se desi da zafali još nešto. Da ne bude zabune, isto se događa i sa Ideom.

Edited by Don Laki Juan
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Don Laki Juan said:

Imaju na papiru gotovo sve. Ono što je problem što nikada nisi siguran šta će ti zapravo doneti. Dva puta sam naručivao od njih i nikada sveže meso nije došlo, a može da se desi da zafali još nešto. Da ne bude zabune, isto se događa i sa Ideom.

 

Njih još čekam, A bio sam danas u DIS-u da podignem naručeno (oni ne isporučuju). Umesto reklamiranog obaveštenja SMS-om ili mailom da je roba spremna, morao sam da ih jurim preko call centra. Umesto reklamiranog PIT-stopa (nešto slično MacDonalds Drive In-u) gde ukucaš šifru i neko ti izgura spremna kolica napolje i naplati karticu, mora da se uđe na glavni ulaz i u nekom uglu iza kasa stoje spremna kolica sa narudžbinama, ali onda sve te narudžbine moraju klasično da se stave na traku i provuku kroz kasu. Prednost, za razliku od klasičnih kupaca, ulaziš odmah bez čekanja u redu i odmah te provuku kroz neku praznu kasu, ne čekaš u redu. Ali samim time da mora da se uđe u objekat i da imaš prolaz kroz kasu ipak si relativno blizu ostalim kupcima umesto da samo jedan operater izgura jkolica na parking i naplati. Realnost dosta drugačija od reklamirane prakse, ai da se , za razliku od Maxija, brzi - jesu  I, naravno nedostajalo je otprilike (po manjoj ceni, tek treba da vidim o kojim artiklima se radi) oko 20% robe.

 

Razočaravajuće, iskreno rečeno. Ali bolje i to, nego berza, ili bolje lutrija, za termin isporuke u ponoć ili ulazak u hipermarket, o čekanju u redu ispred istog gde se ni u snu ne pridržavaju propisanog razmaka tek da ne pričamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Akiro said:

Razočaravajuće, iskreno rečeno.

 

Nisam ni očekivao od velikih da se brzo organizuju u vanrednim okolnostima, njihova organizacija i u normalnim okolnostima je užasna, od rasporeda robe, rada kasa, parkinga, radnog vremena...

Mogli bi mnogo da nauče od Lidla.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Danas nabavka za tasta i tastu, hranu kupili, obilazimo jednu apoteku, drugu, trecu nema nesto, ja kontam neki lek fali, obidjemo jos par apoteka, nadje supruga na kraju to sto treba, jebe vucica, koronu, apoteke...

Odnesemo sve to i bezi kuci pre policijskog casa.Malopre tasta zove da se zahvali sto smo nasli te tablete sa cinkom pored tableta sa vitaminima C i D, kaze to Zeljko Mitrovic daje svojim radnicima.

Supruga nece da joj se javi na telefon i najavila totalnu suspenziju snabdevanja svojih roditelja i dodatno hoce da im ukine kablovsku.

Stay tuned.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 12
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ceo dan nismo svoji. Javili nam jutros da je juče/prekjuče preminuo naš zubar od Corone. Mi u neveri, čovek tu negde 61. godište a izgleda mlađi,, sportski tip, nepušač, bio skoro na skijanju. Toliko su ukačili da je tretirao nekog gastosa iz Milana i po svoj prilici od njega zakačio ali prijatelji od kojih smo čuli nisu znali tačan datum kad je to nakačio. Van toga što nam je žao zbog dobrog i cool lika i za njegovu porodicu (žena i dete su mu takođe sa Coronom u bolnici) počela je panika jer je supruga relativno skoro kod njega bila na nekim radovima a ja se rukovao sa njim i plaćao. Još je baš taj dan nešto sve bio u žurbi i radio bez maske i rukavica (a upravo zbog toga smo, između ostalog, napustili bivšeg zubara). Ceo dan matematika, termine smo zaboravili, gledali kad je zadnji poziv ka njemu (da nas podseti kad je termin), svašta.

 

Negde skontamo da jeste prošlo mesec dana pa sabiramo svoje sitne zimske boljke, da li se kvalifikuju za simptome. Ono, povremeni bolovi u grlu, koju jedan Strepsils reši, zapušen nos od sinusa, neka blaga temperatura često od 17-20 popodne, retka kašljucanja (nikako suva, nego klasična pušačka), neki osećaj umora takođe u to doba. Kada sabereš , sve klasične zimske pojave koje imamo svake godine u zimskom periodu. zakačimo neku sitnicu, to nas nikada ne obori ali ga vučemo bez problema sa sitnim mukama dva meseca. Nikada ni ramišljali o tome, a sada ceo dan preispitivanja ima li tu nečega. Pa na trenutak nada da smo to njesra na nogama izdržali kao asimptomatični i da smo možda imuni i neko vreme manje-više mirni, ... Ceo dan ludilo.

 

Odemo na Košutnjak da malo smirimo živce kad vidimo četiri komunalca da šetaju i begamo dok se niko drugi nije ni pomerio. A na travnjaku iza Golfa nekoliko grupa od 4-5 drugara koji uz pivo uživaju na suncu, sportske aktvnosti sa više od dve osobe, plus neka deca koja jašu konje, koji tu vrše nuždu. Surealna scena. Panduri su izgleda samo prošetali da kažu da su prošli reon, nikog nisu rasterivali, mi smo se džabe na deset minuta sklanjali. Drugi na pandure nisu ni reagovali po svoj prilici jer je slika pre i posle njihovog prolaska ostala ista.

 

Vratimo se kući i dovršimo matematiku da ipak nismo imunizirani i da smo imali sreću da smo zadnji put bili kod zubara verovatno par dana pre nego što ga je ovaj gastos posetio. I osećaj sreće da smo njesra za malo mimoišli i razočarenje što nismo imunizirani i dalje moramo da pazimo. Preko toga žal za čovekom, koji je preminuo. Gomila pomešanih osećaja. Na kraju se još jednom čujemo sa prijateljima i čujemo da su čoveka videli još 27. marta na pijaci i da je delovao zdrav.  Ako je prekjuče umro, znači da ga je ovo nešto galopirajuće odnelo. A onda se čujemo sa prijateljima lekarima i ispostavi se da su ga lečili i da je baš kod njih u bolnici umro. Kakav crni galop, čovek je prekasno otišao u bolnicu kad je već bio u veoma teškom stanju. Čime se vraćamo na računice perioda inkubacije, etc, i jeste li nas zakačio u nekoj njegovoj početnoj fazi ili nije. Na kraju nam drugarica lekarka razbije priču, prošao je period inkubacije, ništa vam nije.

 

Onda svo vreme, dok nam drugarica sumnje nije razbila, razmišljanje, ako smo imali, da li smo mogli nekog da mi zakačimo. Sva sreća, tu smo apsolutno mirni. Sem par nabavki pre nego što je krenulo veliko naručivanje smo u svakoj situaciji izbegavali da nam neko bude na manje od dva-tri metra, a uglavnom gledamo da bude i preko 5. Izlazimo, šetamo, ali bežimo sa staze čim nam neko ide u susret.

 

Ali ide nastavak... Supruga zubara preporučila nekoj svojoj drugarici. I sad je juri da vidi da li je ova otišla kod njega. Za razliku od nas, ona bi mu baš upala u rizični period. I ajd ostani tu normalan. Koliko god ljudski sa svima saučestvujemo, kad se desi nekome koga poznaješ pa sa kim si još bio u kontaktu sve dobija drugu dimenziju.

Edited by Akiro
  • Thanks 1
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

@Akiro Da, kad se desi nekome koga znas sve je drugacije, kao i kod karcinoma naprimer.

Ovde je malo jezivo da si ti i supruga izbegli za malo, jer prema onome sto si pisao, ti ove mere koje mi sada primenjujemo si maltene uvek radio. I zato je jezivo da to nije dovoljno, da je u pitanju trenutak.

Link to comment
Share on other sites

On 4/14/2020 at 7:11 PM, CLakiSH said:

Danas nabavka za tasta i tastu, hranu kupili, obilazimo jednu apoteku, drugu, trecu nema nesto, ja kontam neki lek fali, obidjemo jos par apoteka, nadje supruga na kraju to sto treba, jebe vucica, koronu, apoteke...

Odnesemo sve to i bezi kuci pre policijskog casa.Malopre tasta zove da se zahvali sto smo nasli te tablete sa cinkom pored tableta sa vitaminima C i D, kaze to Zeljko Mitrovic daje svojim radnicima.

Supruga nece da joj se javi na telefon i najavila totalnu suspenziju snabdevanja svojih roditelja i dodatno hoce da im ukine kablovsku.

Stay tuned.

 

 

"Pasija Klakišova" :)

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

"Pasija Klakišova" :)

 

Update:

Ipak cemo dostaviti hranu i lekove tasti za Vaskrs kao izaz dobre volje.

Kaze da nije ona gledala Zeljka Mitrovica, nego joj je neka komsinica poslala na Viber a ona nije imala naocare pa mislila da pise da u Mitrovici to daju radnicima.

Naravno da izmislja, posto ja sad trenutno bindzujem Lacasa de papel tako da sam naucio sve pregovaracke tehnike i ne moze mene da isfolira.

Ali cemo da razmenino hranu i lekove za kolace pa cemo videti dalje.

Edited by CLakiSH
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, CLakiSH said:

Update:

Ipak cemo dostaviti hranu i lekove tasti za Vaskrs kao izaz dobre volje.

Kaze da nije ona gledala Zeljka Mitrovica, nego joj je neka komsinica poslala na Viber a ona nije imala naocare pa mislila da pise da u Mitrovici to daju radnicima.

Naravno da izmislja, posto ja sad trenutno bindzujem Lacasa de papel tako da sam naucio sve pregovaracke tehnike i ne moze mene da isfolira.

Ali cemo da razmenino hranu i lekove za kolace pa cemo videti dalje.

 

Cekamo novi update, legendo izdrzi 🙂

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CLakiSH said:

@Akiro Da, kad se desi nekome koga znas sve je drugacije, kao i kod karcinoma naprimer.

Ovde je malo jezivo da si ti i supruga izbegli za malo, jer prema onome sto si pisao, ti ove mere koje mi sada primenjujemo si maltene uvek radio. I zato je jezivo da to nije dovoljno, da je u pitanju trenutak.

 

Hebiga. Možeš da dubiš na glavi sa svim merama, na kraju je i element sreće bitan. Radi se o nekih tri-četiri dana razlike, uspeli smo najzad grubo da sračunamo. Još uvek se tresemo.

 

Da ne kažem, da država radi kako treba, pregledali bi mu sve termine i klijente i sve testirali.

 

Šta je na kraju uradio neodgovorni gastos, koga je mrzelo da se cima sa samoizolacijom i obavljao sve što mu se obavljalo kada je stigao: ubio nedužnog čoveka, verovatno i njegovu suprugu (ona je na infektologiji u ne baš dobrom stanju), i ostavio im maloletno dete da na sajmu dočeka vesti da je polusiroče a možda i siroče. Plus zubarska pomoćnica, koju teško da je zaraza mimoišla, ali o tome ne znamo ništa i nadamo se najboljem jer je mlada, i ko zna koliko pacijenata i njihovih kontakata. Plus sve kontakte kontakata. Jedan jedini neodgovorni lik. I neodgovorna država koja ga je pustila da uđe tek tako bez testiranja, iako je došao iz baš najrizičnijeg mogućeg područja, i koja nije proveravala dovoljno da li se drži samoizolacije.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...