Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

37 minutes ago, ras kass said:

 

Tesko da je Indija nekada imala tako male cifre. Brojevi zarazenih i umrlih su i pre ove explozije bili daleko veci. 

 

Jeste. Najgore je bilo u septembru kada su dostigli skoro cifru od 100.000, posle toga počinje da pada broj zarazenih na dnevnom nivou, da bi od pocetka godine do sredine marta bio stalno između 10 i 20 hiljada. I onda je eksplodiralo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Jeste. Najgore je bilo u septembru kada su dostigli skoro cifru od 100.000, posle toga počinje da pada broj zarazenih na dnevnom nivou, da bi od pocetka godine do sredine marta bio stalno između 10 i 20 hiljada. I onda je eksplodiralo.

Njih ima stvarno mnogo, 1,4 milijarde otprilike, cetiri puta veci od USA.

na taj broj  stanovnika 100 000 nije tako mnogo, cak ni sadasnjih oko 400 000 nije tako mnogo u odnosu na broj stanovnika koliko god izgledalo strasno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Don Juan said:

Pa, prizor nije ni malo prijatan, na primer otvorene rane, gangrena....a ja sam laik i video sam samo na slikama, a mogu da mislim kako je onima koji to moraju da gledaju svaki dan.

Bilo je još pre... ima 10, 15 godina o lečenju toga crvima kod dijabetičara,  kao što onaj leči Maksimusa u Gladijatoru, jer oni jedu samo mrtvo meso, i onda očiste gangrenoznu ranu koja posle tretmana zaraste. Ne znam dokle se stiglo sa time i da li se uopšte negde stiglo, ali nije toliko strašno :classic_smile: Gore su one stvari iz serije Monsters inside me 

 

 

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Izasla je nova studija koja demantuje ranija predvidjanja da ce u vreme pandemije bitno porasti broj samoubistava. Studija je radjena u 21 zemlji, sve srednje i visokorazvijene. U nekima od njih je u 2020 broj samoubistava bio na istom nivou kao ranijih godina, dok je u drugim (npr Svedska) smanjen. To se delom tumaci povecanim ulaganjima ovih drzava u preventivu, ali i osecajem zajednistva, gde se ugrozene grupe ne osecaju onoliko izdvojeno kao ranije, jer su svi u istoj nevolji. Ranije studije pokazuju i manji broj srcanih i mozdanih udara, sto se opet tumaci manjim izlaganjima naporima i stresu, koji mogu da budu okidac za ova stanja. O manjem broju mrtvih u saobracajnim nesrecama i nesrecama na radu se od ranije sve zna. 

Moglo bi se zakljuciti da je svetu bio potreban predah od jurnjave za poslom i zabavom, koja u normalnim okolnostima takodjer odnosi zrtve. S druge strane, postoji opravdana bojazan da ovi brojevi sa zavrsetkom pandemije krenu naglo na gore.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vilhelmina said:

Izasla je nova studija koja demantuje ranija predvidjanja da ce u vreme pandemije bitno porasti broj samoubistava. Studija je radjena u 21 zemlji, sve srednje i visokorazvijene. U nekima od njih je u 2020 broj samoubistava bio na istom nivou kao ranijih godina, dok je u drugim (npr Svedska) smanjen. To se delom tumaci povecanim ulaganjima ovih drzava u preventivu, ali i osecajem zajednistva, gde se ugrozene grupe ne osecaju onoliko izdvojeno kao ranije, jer su svi u istoj nevolji. Ranije studije pokazuju i manji broj srcanih i mozdanih udara, sto se opet tumaci manjim izlaganjima naporima i stresu, koji mogu da budu okidac za ova stanja. O manjem broju mrtvih u saobracajnim nesrecama i nesrecama na radu se od ranije sve zna. 

Moglo bi se zakljuciti da je svetu bio potreban predah od jurnjave za poslom i zabavom, koja u normalnim okolnostima takodjer odnosi zrtve. S druge strane, postoji opravdana bojazan da ovi brojevi sa zavrsetkom pandemije krenu naglo na gore.

Moze onda jos jaci lock down. Ja sam za onakav kao iz Kine na pocetku pandemije, kad su zavarivali vrata.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Evo odlične prilike za sve antivaksere da se manu tih satanskih vakcina i da lepo ko ljudi odu do najbliže covid ambulante, dišu duboko, ližu kvake i gelendere i skinu sa sebe trošak od par stotina evra za PCR testove za letovanje.

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NMX said:

Evo odlične prilike za sve antivaksere da se manu tih satanskih vakcina i da lepo ko ljudi odu do najbliže covid ambulante...

tenor.gif.91cbf025220a786e6012b25a6559f35a.gif

 

1 minute ago, NMX said:

...dišu duboko, ližu kvake i gelendere i skinu sa sebe trošak od par stotina evra za PCR testove za letovanje.

 

2022668133_tenor(13).gif.c241724b8cdd60e362588dd86405fdc9.gif

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tomiprunet said:

Ovi totalno ne znaju di udaraju https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=04&dd=29&nav_category=78&nav_id=1850136 dezinformacije dolaze od vas samih, ne iz Kine ili Rusije. Boze kojih kretena.

Najvece trziste teorije zavera su USA, i onda Kinezi i Ruje salju dezinformacije. 

 

 

 

Rusi su "krivi" jer zaista nisu transparentni, a te fora "moja kita je najveca, verujte mi na rec" ne pije vodu u naucnim krugovima. Kineska je dokazano najslabija. 

 

Ali te price da ONI sire dezinformacije su nesto najgluplje sto sam ikad cuo. Bukvalno nigde nisam video da neki ruski zvanicnik pljuje Fajzera ili AZ. to su radili bukvalno iz EU.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Hugo Punch said:

Naravno, nisam se precizno izrazio, ne samo zvanicnik, nisam video ni jedan ruski izvor da sere po drugim vakcinama. Video sam da promovisu svoju, ali to je ok.

 

https://rs.sputniknews.com/svet/202104231125155666-da-li-fajzer-nisani-druge-vakcine-skrivajuci-sopstveni-dosije-o-bezbednosti/

 

Kampanja protiv "zapadnih" vakcina nikad nije ni prestajala kod Rusa. A tek kad uzmeš medije pod njihovom kontrolom a nisu poznati ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

U Nišu revakcinisano oko 33 % ljudi, a prvu dozu primilo 45 %



https://www.juznevesti.com/Drushtvo/U-Nisu-revakcinisano-oko-33-ljudi-a-prvu-dozu-primilo-45.sr.html


Bila jutros supruga do DZ da otvori porodiljsko bolovanje i kaze bas je guzva na vakcinaciji. Dok je cekala na ginekoloskom dosla je neka doktorka i 'pokupila' jednog mladog medicinskog tehnicara uz reci Ides na vakcine, ne moze vise ovako, treba nam pomoc dole

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ridji said:

...

Bila jutros supruga do DZ da otvori porodiljsko bolovanje i kaze bas je guzva na vakcinaciji. Dok je cekala na ginekoloskom dosla je neka doktorka i 'pokupila' jednog mladog medicinskog tehnicara uz reci Ides na vakcine, ne moze vise ovako, treba nam pomoc dole

Cestitke, Ridji - nije se dangubilo u lockdownu. :classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Like 5
  • Ha-ha 16
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Klotzen said:

 

https://rs.sputniknews.com/svet/202104231125155666-da-li-fajzer-nisani-druge-vakcine-skrivajuci-sopstveni-dosije-o-bezbednosti/

 

Kampanja protiv "zapadnih" vakcina nikad nije ni prestajala kod Rusa. A tek kad uzmeš medije pod njihovom kontrolom a nisu poznati ....

 

 

Moguce, kazem JA nisam video.

 

Sto se guzvin za vakcinu tice, meni nikad nece biti jasno zasto ljudi prave guzve u 8 ujutru. Odes u 15h i nigde nikog.

 

EDIT: Moram da pohvalim ovog Seklera. Lik izgleda svima odgovara na pitanja na fejsu. Ja sam mu postavio 3 pitanja u nekom rasponu od mesec dana. Svaki put u roku od 10 minuta odgovorio. Jednom i vrlo opsirno.

Edited by Hugo Punch
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

Pa danas su te metode suptilnije, neces ni da cujes zvanicnike, sve ide drugim kanalima ali ipak zavrsi u medijima.

Eno puni mediji u EU dezinformacija o vakcinama koje dolaze iz Rusije i Kine . Stvarno smesno ko moze da poveruje u tako nesto.

 

Naravno da sad kad vakcine propadaju jer gradjani nece da se vakcinisu, treba pronaci izgovor. Izgovor je naravno Rusija i Kina. 

Link to comment
Share on other sites

Imali su minimum pristojnosti dok je falilo vakcina u svetu, pa nisu blatili. Cim je proizvedeno priblizno dovoljno da se opskrbi svet, krenulo se u klasican trgovinski rat za trziste.  I sad ajde da su u pitanju telefoni, pa da te zabole to sto se medjusobno pljuju. Ali antireklama za bilo koju vakcinu izaziva pad poverenja kod gradjanstva a to moze da vodi u katastrofu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Hugo Punch said:

Imali su minimum pristojnosti dok je falilo vakcina u svetu, pa nisu blatili. Cim je proizvedeno priblizno dovoljno da se opskrbi svet, krenulo se u klasican trgovinski rat za trziste.  I sad ajde da su u pitanju telefoni, pa da te zabole to sto se medjusobno pljuju. Ali antireklama za bilo koju vakcinu izaziva pad poverenja kod gradjanstva a to moze da vodi u katastrofu.

 

Upravo to. Nije mi jasna logika da pljuješ AZ i da misliš da plebs neće da generalizuje to pljuvanje na sve ili bar veći skup vakcina.
To je pucanje naporima vakcinacije stanovništva u nogu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Od 41 pacijenta četvoro je revakcinisanih. Za 17 se smatra da je u pitanju lokalni prenos virusa. Ima dece zaražene iz 5 škola širom Izraela. Deca se u Izraelu još uvek ne vakcinišu.

Kažem ja, kineski model jedino može da funkcioniše. Ne može da se sedi i gleda u neku državu da li će putnici doneti ili ne novi soj. Tako gde je broj zaraženih veći, nema odlazaka tamo, nema dolazaka odande. Eventualno karantin dve nedelje, dva testiranja u tom periodu i to je to.
Izrael je u međuvremenu zabranio putovanje svojim građanima u 7 zemalja.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...