Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

21 hours ago, Eddard said:

Teoretski, ako je u pitanju dijabetično stopalo, to je zbog ugrožene cirkulacije usled dijabetesa, u nekom akademskom smislu i patogenetskim akrobacijama može da se posmatra kao povišen rizik za trombozu, ali iskreno - bullshit.

 

Uostalom, rizik od tromboze usled vakcine vs. rizik od tromboze usled virusa - o čemu pričamo? 

Mozes li mi objasniti (naravno ako je moguce) sta znaci dijabeticno stopalo.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, koca popovic said:

Mozes li mi objasniti (naravno ako je moguce) sta znaci dijabeticno stopalo.

Ne želiš da znaš, i moj ti je savet i da ne tražiš na google-u.

Užas veruj mi na reč.

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kronostime said:

Zato sto ne mozes ocijeniti svoj post?:default_coffee:

Nikad nisam ocjenjivao svoje postove. To mozes provjeriti. Ranije sam mogao vidjeti ko se slaze sa mnom a ko ne. Jbga ako sam nesto rekao sto ne treba trebao bi da mi neko stavi do znanja. Ne razumijem. Ali neka bude tako kako je.

Link to comment
Share on other sites

Prvi epidemiolog Turske Erdogan je kao epidemiološku meru meru uveo prohibiciju. Speak easy da procveta.

2 minutes ago, koca popovic said:

Nikad nisam ocjenjivao svoje postove. To mozes provjeriti. Ranije sam mogao vidjeti ko se slaze sa mnom a ko ne. Jbga ako sam nesto rekao sto ne treba trebao bi da mi neko stavi do znanja. Ne razumijem. Ali neka bude tako kako je.

Treba da bude, proveri ekstenzije browsera. Windows?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, urosg3 said:

Prvi epidemiolog Turske Erdogan je kao epidemiološku meru meru uveo prohibiciju. Speak easy da procveta.

Treba da bude, proveri ekstenzije browsera. Windows?

Hvala. Slab sam sa tim stvarima. Potrazicu pomoc od sinova.

1 minute ago, Ridji said:

Pa dok nema nikakve reakcije na post nema šta ni da se vidi

Ali brate forumski nema one ruke sa prstom gore. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, koca popovic said:

Ne znam da li se razumijemo. Prije sam mogao vidjeti da se neko slaze  ili da je tuzno ili smjesno. Sad nema nista. 

Ako niko nije odreagovao na tvoj upis, onda neces imati nikakav prikaz. Evo ja cu da ti lajkujem upis pa pogledaj da li sada vidis.

 

Ako nemas tu opciju ni na tudjim upisima, onda je to problem.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Hugo Punch said:

Ako niko nije odreagovao na tvoj upis, onda neces imati nikakav prikaz. Evo ja cu da ti lajkujem upis pa pogledaj da li sada vidis.

 

Ako nemas tu opciju ni na tudjim upisima, onda je to problem.

Hvala na objasnjenju. Sad se vidi. Ranije sam rekao da nisam bas neki poznavalac kompa.😊

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Iskreno, ja se plašim onoga što sledi. Nije smela da se dozvoli eksplozija virusa u Indiji, i to sada može, ne samo da nas vrati na početak,nego i da budemo globalno u mnogo težoj situaciji nego ikada od početka pandemije. Indija je za dva meseca sa oko 20.000 zaraženih došla na cifru od skoro 400.000, i Indija je najbolji primer šta se dešava kada se pusti da virus slobodno cirkuliše.

nikada nisam bio previse zainteresovan za Indiju i njihovu kulturu (znam, nije da covek treba takvim stvarima da se hvali),
a danas sam video sta je u korenu ove nesrece tamo. rec je o tome da je njihov premijer pre malo vise od dva meseca objavio pobedu nad koronom, raspisao izbore i dozvolio bukvalno sve kao pre korone. sve to uz  komentar kako je indijski narod cuvao i spasio celu ljudsku civilizaciju.
zvuci poznato?

 

inace, izbori bi trebali da budu u nedelju, ne znam da li ce ih ova katastrofa odloziti.

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djura.net said:

nikada nisam bio previse zainteresovan za Indiju i njihovu kulturu (znam, nije da covek treba takvim stvarima da se hvali),
a danas sam video sta je u korenu ove nesrece tamo. rec je o tome da je njihov premijer pre malo vise od dva meseca objavio pobedu nad koronom, raspisao izbore i dozvolio bukvalno sve kao pre korone. sve to uz  komentar kako je indijski narod cuvao i spasio celu ljudsku civilizaciju.
zvuci poznato?

 

inace, izbori bi trebali da budu u nedelju, ne znam da li ce ih ova katastrofa odloziti.

plus su imali neke masovne verske obrede, tipa kupanje u Indu ili slicno.

tuga :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Iskreno, ja se plašim onoga što sledi. Nije smela da se dozvoli eksplozija virusa u Indiji, i to sada može, ne samo da nas vrati na početak,nego i da budemo globalno u mnogo težoj situaciji nego ikada od početka pandemije. Indija je za dva meseca sa oko 20.000 zaraženih došla na cifru od skoro 400.000, i Indija je najbolji primer šta se dešava kada se pusti da virus slobodno cirkuliše. Ono što je najgore virus je već dobio svoj indijski soj, a male se šanse da je to kraj mutacijama virusa u Indiji. Ako se nešto drastično ne promeni, a kako se kreću brojke možda je kasno za to, plašim se da nas čekaju izuzetno teške godine. Koliko će proizvođači vakcina da prate nove sojeve, i koliko su ove sada pouzdane, a svi su izgledi da nisu u odnosu na indijski soj, veliko je pitanje i od toga će mnogo da zavisi.

Stvarno bih voleo da grešim, ali .... 

 

Tesko da je Indija nekada imala tako male cifre. Brojevi zarazenih i umrlih su i pre ove explozije bili daleko veci. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...