Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

@Hugo Punch

Polako, druže. Kao prvo, tvoja tvrdnja da trombozu kod ovih upitnih slučajeva izaziva virus, iako logički ima smisla, nije proverena. Problem je u specifičnom obliku tromboze, trombozi venskih sinusa mozga koja de facto jeste učestalija nakon vakcine. E sad, da li se ona javlja i kod inficiranih coronavirusom, to ne znam, ali nisam čuo niti video da se to ističe. Takođe, ne treba zaboraviti da svi ovi slučajevi tromboze nisu bili bolesni, što znači da, ako su bili inficirani, onda su svi morali da budu asimptomatski, što je malo verovatno. Tako da zaključak da je vakcina uzrok je za sada potpuno validan, a pojedina istraživanja su pokazala, tj. iznela pretpostavka i kako. To i dalje ne menja činjenicu da je AZ vakcina daleko bezbednija od Covida.

Drugo, please, ne preporučuj ljudima da piju aspirin na svoju ruku, iako se radi o relativno bezbednom leku. Ali, svako treba pre uzimanja aspirina da se konsultuje sa svojim lekarom. Mi još uvek ne znamo 100% kako vakcina izaziva trombozu, a jedna od pretpostavki je da, da sad ne idem u detalje, deluje na koagulaciju sličnim mehanizmom kojim heparini izazivaju heparinom indukovanu trombocitopeniju (HIT2, "HIT mimicry"), pa stoga recimo treba biti jako oprezan sa savetima za uzimanje antikoagulacijskih lekova, jer su dobar deo njih heparini (fraksiparin, enoxaparin itd). Aspirin nije, i ja lično verujem da ne škodi ali s obzirom da on deluje na trombocite, ne znam, jbg i ne bih olako davao savete za uzimanje istog.

Treće, AZ vakcina se daje ljudima iznad 60, ne zato što su oni nekakvi pokusni kunići, takvo postupanje bi bilo neetično i bilo bi strogo zabranjeno da postoje bilo kakve indicije da vakcina isti problem izaziva i kod starijih. Takvih indicija nema za sada. Da li zbog toga što vili kaže, da su pretežno vakcinisane mlade osobe, ili zbog toga što zaista kod starijih, verovatno zbog slabijeg imunskog odgovora, ne izaziva, well, videćemo.

Dalje, primećeno je isto i u UK, wwww je već napisala, da ne ponavljam, i tamo se ne preporučuje mlađim ženama od 30.

I poslednje, to što su se tromboze javile u prve dve nedelje, a vakcina deluje tek nakon tri, ne znači ništa. Naime, ne čuči vakcina 3 nedelje u nadlaktici, pa se onda iz tihovanja aktivira, već ima dejstvo od samog starta i od starta aktivira imunski sistem. Ali, tek nakon 3 nedelje taj imunski odgovor dostiže određen nivo ili kvalitet koji je dovoljan da odbrani organizam od coronavirusa, to ne znači da se neka dejstva, kao pomenuto na trombocite kod podložnih osoba, ne dešava i ranije.

Kao što je wwww navela, recimo u Nemačkoj i uprkos svemu tome ne jenjava interesovanje ljudi starijih od 60 za vakcinaciju, ako njima ne smeta, a verujem da su uglavnom dobro informisani i veruju svojim regulatornim telima, što se vi uzbuđujete [emoji4]?

Edited by Eddard
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

@Hugo Punch

Polako, druže. Kao prvo, tvoja tvrdnja da trombozu izaziva virus, iako logički ima smisla, nije proverena. Problem je u specifičnom obliku tromboze, trombozi venskih sinusa mozga koja de facto jeste učestalija nakon vakcine. E sad, da li se ona javlja i kod inficiranih coronavirusom, to ne znam, ali nisam čuo niti video da se to ističe. Takođe, ne treba zaboraviti da svi ovi slučajevi tromboze nisu bili bolesni, što znači da, ako su bili inficirani, onda su svi morali da budu asimptomatski, što je malo verovatno. Tako da zaključak da je vakcina uzrok je za sada potpuno validan, a pojedina istraživanja su pokazala, tj. iznela pretpostavka i kako. To i dalje ne menja činjenicu da je AZ vakcina daleko bezbednija od Covida.

Drugo, please, ne preporučuj ljudima da piju aspirin na svoju ruku, iako se radi o relativno bezbednom leku. Ali, svako treba pre uzimanja aspirina da se konsultuje sa svojim lekarom. Mi još uvek ne znamo 100% kako vakcina izaziva trombozu, a jedna od pretpostavki je da, da sad ne idem u detalje, deluje na koagulaciju sličnim mehanizmom kojim heparini izazivaju heparinom indukovanu trombocitopeniju (HIT2, "HIT mimicry"), pa stoga recimo treba biti jako oprezan sa savetima za uzimanje antikoagulacijskih lekova, jer su dobar deo njih heparini (fraksiparin, enoxaparin itd). Aspirin nije, i ja lično verujem da ne škodi ali s obzirom da on deluje na trombocite, ne znam, jbg i ne bih olako davao savete za uzimanje istog.

Treće, AZ vakcina se daje ljudima iznad 60, ne zato što su oni nekakvi pokusni kunići, takvo postupanje bi bilo neetično i bilo bi strogo zabranjeno da postoje bilo kakve indicije da vakcina isti problem izaziva i kod starijih. Takvih indicija nema za sada. Da li zbog toga što vili kaže, da su pretežno vakcinisane mlade osobe, ili zbog toga što zaista kod starijih, verovatno zbog slabijeg imunskog odgovora, ne izaziva, well, videćemo.

Dalje, primećeno je isto i u UK, wwww je već napisala, da ne ponavljam, i tamo se ne preporučuje mlađim ženama od 30.

I poslednje, to što su se tromboze javile u prve dve nedelje, a vakcina deluje tek nakon tri, ne znači ništa. Naime, ne čuči vakcina 3 nedelje u nadlaktici, pa se onda iz tihovanja aktivira, već ima dejstvo od samog starta i od starta aktivira imunski sistem. Ali, tek nakon 3 nedelje taj imunski odgovor dostiže određen nivo ili kvalitet koji je dovoljan da odbrani organizam od coronavirusa, to ne znači da se neka dejstva, kao pomenuto na trombocite kod podložnih osoba, ne dešava i ranije.

Kao što je wwww navela, recimo u Nemačkoj i uprkos svemu tome ne jenjava interesovanje ljudi starijih od 60 za vakcinaciju, ako njima ne smeta, a verujem da su uglavnom dobro informisani i veruju svojim regulatornim telima, što se vi uzbuđujete emoji4.png?

 

Bold 1. Proverena je. Imas tekstove o tome koliko hoces. Evo ti i danas @Devojka Luke Razica je izbacivala tekst o tome, imas na mojim upisima kvotovano.

 

Bold 2. Pitanje je da li bi bili asimptotski. No dobro, to je nesto sto ne mogu da tvrdim.

 

Bold 3. Ok, izvinjavam se. Nije to meni tek palo na pamet, ja sam dobio taj savet od anesteziologa, upravo zbog stvaranja krvnih ugrusaka od kovida.

 

Bold 4. Da, ali ne posle druge doze. Sta ti to govori?

 

Bold 5. Uzbudjujem se iz prostog razloga. Stvaraju mi nemir majmuni nedokazanim tvrdnjama samo iz politickih razloga. AZ vakcina je najtransparentnija moguca. Za rusku i kinesku A nismo culi, i one su super izgleda. Posle Fajzera je pomrlo desetak ljudi u starackom domu u Norveskoj a i to je super vakcina. Samo AZ ne valja. Potpuno je providno. A i iz licnog razloga se uzbudjujem, ja sam vakcinisan AZ vakcinom i NISTA mi nije bilo, ni malo povecan d dimer, a nisam mator, ja imam 38 godina. Problem je sto sam musko pa ne pijem antibebi pilule, koje su isto izazivac tromba ali se ni to ne spominje. Sad je najvaznije posrati se po vakcini tvrdnjama koje nisu dokazane ni izbliza. Jedino je tacno da su umrli NAKON vakcine. Mada i tom moze da se laze naravno, ali hajde tome verujem. Dakle, smrt je nastupila nakon vakcinacije. Moze nastupiti i nakon tvrde stolice.

 

Sad ce da mi daju drugu vakcinu. Ne zelim. Prihvatam jedan u milion ili cak jedan u 10 miliona sansu. Na svoju odgovornost. A drugi neka se vakcinisu vakcinama koje su 104% efikasne, ali naravno bez trunke dokumentacije o istima.

 

Nista licno, druze, ali si mi odgovorio pa kanda zasluzujes odgovor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Bold 1. Proverena je. Imas tekstove o tome koliko hoces. Evo ti i danas @Devojka Luke Razica je izbacivala tekst o tome, imas na mojim upisima kvotovano.

 

Nisam mislio na generalno, već tvoja tvrdnja da su ove sumnjive tromboze kod AZ vakcinisanih izazvane virusom, a ne vakcinom - to nije dokazano. Naravno da coronavirus izaziva trombozu, to niko ne dovodi u pitanje. Editovao sam post da bude jasnije.

 

Quote

Bold 3. Ok, izvinjavam se. Nije to meni tek palo na pamet, ja sam dobio taj savet od anesteziologa, upravo zbog stvaranja krvnih ugrusaka od kovida.

 

Kod kovida da, pio sam i ja, ali ako vakcina izaziva trombove nekim drugim mehanizmom od onog kojim virus to radi, a koji sam naveo, onda može da bude upitno, ali i ne mora, samo sam hteo da skrenem pažnju da još uvek ne znamo, pa da ne bude posle belaja.

 

Quote

Bold 4. Da, ali ne posle druge doze. Sta ti to govori?

 

To je najlogičnija stvar od svih. Ako vakcina nije okinula mehanizam stvaranja tromba posle prve doze, zašto bi posle druge? Meni to govori da se takve tromboze javljaju kod osoba koje imaju neku predispoziciju da na takav način odgovore na vakcinu, samim tim je i logično da kod onih koji je nemaju, nema veze da li je prva ili druga doza.

 

Quote

Bold 5. Uzbudjujem se iz prostog razloga. Stvaraju mi nemir majmuni nedokazanim tvrdnjama samo iz politickih razloga.


Pa nisu nedokazane tvrdnje. Dva nezavisna istraživačka tima, jedan u De, drugi u Norveškoj (valjda) su objasnili mehanizam na koji način se to dešava. Tu nema nikakve politike. Evo ti sad slična stvar se istražuje i sa JJ vakcinom, ako se i tu pokaže, onda definitivno ima nečega što adenovirusne vakcine čini u tom smislu opasnim (sorry Clash-e).

 

Quote

Posle Fajzera je pomrlo desetak ljudi u starackom domu u Norveskoj a i to je super vakcina.
 

 

Netačno:

https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-norway-idUSKBN29P2R1

 

Da ne prepričavam, sve lepo piše. 

 

Quote

ja sam vakcinisan AZ vakcinom i NISTA mi nije bilo, ni malo povecan d dimer, a nisam mator, ja imam 38 godina.

 

Značaj 0 (za raspravu, anektodalni dokaz).

 

Quote

Sad ce da mi daju drugu vakcinu. Ne zelim. Prihvatam jedan u milion ili cak jedan u 10 miliona sansu. Na svoju odgovornost. A drugi neka se vakcinisu vakcinama koje su 104% efikasne, ali naravno bez trunke dokumentacije o istima.

 

Kako bre bez trunke dokumentacije? O Pfizer/BionTech i Moderna vakcinama se apsolutno sve zna i sve je dokumentovano. O ovima iz manje, khm, otvorenih društava ne bih da dajem stav dok ih ne ispita neko relevantan.

 

 

Quote

Nista licno, druze, ali si mi odgovorio pa kanda zasluzujes odgovor.


Što bih shvatao lično, diskutujemo ko sav normalan svet 😎.

Edited by Eddard
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Eddard said:

Kako bre bez trunke dokumentacije? O Pfizer/BionTech i Moderna vakcinama se apsolutno sve zna i sve je dokumentovano. O ovima iz manje, khm, otvorenih društava ne bih da dajem stav dok ih ne ispita neko relevantan.

 

Na njih sam i mislio.

 

Moderna i Fajzer su u tragovima kod nas, mozda se popravi situacija. Cak Moderna mislim uopste nije ni stigla.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je cak i ocekivano. Bas me zanima sta ce biti sa sputnikom.
Ako cemo realno nijedna od zemalja koje daju az i sputnik, nije prijavila nikakav problem sa az
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, todorovic said:

Ovo je cak i ocekivano. Bas me zanima sta ce biti sa sputnikom.
Ako cemo realno nijedna od zemalja koje daju az i sputnik, nije prijavila nikakav problem sa az

E cuj ovo, da bude nesto sa Sputnikom.

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Nije samo danas, od kad je krenula ova svinjska kampanja protiv AZ vakcine. Izvinjavam se ako sam dosadan.

Ma opusteno, dobro je imati mesto gde moze covek da podeli i sumnje i ljutnju i zadovoljstvo.

Jebiga, ja da sam primio AZ umesto Sputnjika dosad bi objasnio ovde da AZ pored antitela i t celija preciscava i jonizuje vazduh u kuci.

Edited by Clash
  • Like 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

@Eddard 

 

Zanimljiv clanak. 

 

https://www.gov.uk/government/publications/covid-19-vaccination-blood-clotting-information-for-healthcare-professionals/information-for-healthcare-professionals-on-blood-clotting-following-covid-19-vaccination

 

Ovi Englezi su carevi majke mi, kakvo lepo pojasne sve.

Quote

 

4. How many people have developed the condition

This condition is known to occur naturally and is thought to be extremely rare. The background rate of CVSTs is estimated to be around 5 to 16 per million annually, although there is currently limited data on the background rate of CVSTs occurring without thrombocytopenia. It is currently estimated that the overall incidence following the AZ vaccine is around 4 per million first doses administered. It is also important to note that thromboses (blood clots) have been reported with natural COVID-19 infection and more than a fifth of hospitalised patients with COVID-19 have evidence of blood clots.

Internationally, there have been a very small number of reports of thromboembolic events accompanied by thrombocytopenia following AZ vaccine.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ponovo ja o AZ vakcini 🙂 

 

Evo šta kaže profesor Popadić sa Medicinskog fakulteta u Beogradu:

 

Popadić je naveo da je od oko 5.000 umrlih od koronavirusa u Srbiji barem 2.000 preminulo zbog tromboembolijskih događaja koje je izazvao kovid-19.

“U članku koji sam nedavno čitao prijavljeno je 160-170 tromboembolijskih događaja (vezano sa AstraZenekinom vakcinom) na 23 miliona ljudi. To je veoma mala incidencija”, rekao je on. " 

 

https://rs.n1info.com/vesti/popadic-kolektivni-imunitet-kad-budemo-imali-dvocifren-broj-zarazenih/

 

Lično ne znam da li bih primila AZ jer u porodici postoji istorija bolesti vezana za trombozu i trombove, ali  i pored toga imam pozitivno mišljenje o toj vakcini.

 

*

 

E, sada pitanje koje me muči : Ukoliko sam u onom obrascu E uprave navela da hoću Fajzer ili Sputnjik, da li ću zaista dobiti jednu od te dve vakcine, ili može da mi se desi da dobijem Sinopharm, npr?  

 

Pitam jer znam da u DZ Zvezdara imaju Sputnjik i rečeno mi je da nema puno kućnih poseta i da će brzo doći, čim dobiju nalog od E uprave...

 

I tu sam pogrešila jer malopre sam videla na sajtu DZ da tamo daju vakcine bez zakazivanja i neću po XY put da menjam zahtev E upravi.

 

Na kraju nešto što je vezano i za vakcine i za politiku

 

 

 

 

Kako AV može da razvija "vakcinalni turizam"? Da li je ovo normalno, i posmatrano sa pravne strane da li je legalno ( mislim da nije, ali pitam ) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
slovna greškica
Link to comment
Share on other sites

@Clash ja se iskreno nadam da ću dobiti Sputnjik, iako je on u onoj  prijavi na drugom mestu. 

 

I opet pitam- da li se poštuje ono šta smo stavili u tim zahtevima E uprave- pitanje za vas koji ste se vakcinisali a stavili ste prethodno jednu ili dve željene vakcine?

 

****

 

Što se tiče AV podeliću sada i na Fejsu ovo sa Tvitera.

 

U Srbiji u kojoj je vakcinisano oko 25 posto punoletnih stanovnika, u Srbiji koja ima konstantno oko 3-5K obolelih  ON razvija turizam na kontu vakcina!  

 

Da smo normalan narod, a nismo, zbog ovoga bi morao da bude protest na ulici...morale bi da se oglase i opozicione stranke, da se piše SZO. 

 

Ali..mi nismo ni normalan narod ( ne mislim ovde na nas sa foruma ) i nismo normalna država.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devojka Luke Razića said:

@Clash ja se iskreno nadam da ću dobiti Sputnjik, iako je on u onoj  prijavi na drugom mestu. 

 

I opet pitam- da li se poštuje ono šta smo stavili u tim zahtevima E uprave- pitanje za vas koji ste se vakcinisali a stavili ste prethodno jednu ili dve željene vakcine?

 

****

Pa poštuje se u značajnom procentu, ali kao i sve u životu ništa nije izvesno. Ono za šta dobiješ poziv najčešće ispadne tako. Bar su to banjička iskustva

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Stavio fajzera, sputnika i kineza. Tad nesto nije ni bilo AZ a nisam hteo posle da menjam da me ne vrate na kraj reda sto se tada pricalo.

Nije mi u poruci pisalo koja je vakcina, a nije mi ni interesovalo, saznao sam koja je tek kada sam usao u boks za vakcinaciju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

E, sada pitanje koje me muči : Ukoliko sam u onom obrascu E uprave navela da hoću Fajzer ili Sputnjik, da li ću zaista dobiti jednu od te dve vakcine, ili može da mi se desi da dobijem Sinopharm, npr?  

Ovi za koje ja znam da su birali određene vakcine, dobili su jednu od tih vakcina koje su izabrali. A koji su stavili "bilo koja" dobili su prvu dostupnu. Najčešće Sinofarm, i neki su dobili AZ kad je bila stigla ta tura.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Hugo Punch said:

 

Nije samo danas, od kad je krenula ova svinjska kampanja protiv AZ vakcine. Izvinjavam se ako sam dosadan.

 

Ma opušteno, nije ni meni prijatno da čitam sve ove vesti o AZ (koju sam primio, isto kao i ti). Verovatno nikome ko je primio nije baš svejedno; a opet, kada staviš stvari u kontekst i podsetiš se da se celo UK izvuklo iz čabra zahvaljujući njoj i Fajzeru, sve to izgleda drugačije. Ne sumnjam u Engleze i Izraelce, tj. u njihovu sposobnost da izaberu dobro za svoj narod.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ciao said:

Vesti koje bas ne volim preterano blago receno : Evropska Unija namerava da naruci - kupi 1,8 milijardi vakcine druge generacije :smiley5: imacemo koronu i vakcine od sad pa zauvek? To je plan za 2022 i 2023 godinu :ajme:  - to je za buduce mutacije

 

https://www.lefigaro.fr/conjoncture/l-ue-va-negocier-l-achat-de-1-8-milliard-de-doses-de-vaccins-de-2e-generation-selon-la-commission-20210409

 

Pomirimo se sa REALNOŠĆU, neće korona nigde, ostaće među nama zauvek.

 

A budući da svoj "životni" tok ostvaruje kroz žive organizme, tj u ovom slučaju ljudska bića, tokom tog procesa neminovno će se menjati i mutirati.

 

To znači da ćemo se ZAUVEK štititi od nje, prvenstveno vakcinama.

 

A da bi to uradili, neophodno je da ih neko proizvede, i ako nas je ova situacija nečemu naučila, NA VREME.

 

Stoga je ovo dobrodošao i više no kvalitetan potez koji apsolutno podržavam. 

 

Nadam se da će se i naša država (čitaj Vučić) setiti istog.

 

PS

 

Većina ljudi i dalje VERUJE (naglasak na tu reč "verovati") da će ovo jednom da se završi, prođe, da ćemo ponovo živeti na isti način kao nekada...

 

Kao i sve ostalo u životu što se održava na veri, u realnosti nema nikakvu objektivnu vrednost.

 

Ovo se NIKADA, dakle nikada, ali baš nikada neće zavšiti, i što se ranije većina ljudi suoči sa tom ČINJENICOM i PRILAGODI joj se, brže ćemo se vratiti u NORMALU.

 

E sad, poenta je šta ta "normala" nije i NIKADA neće biti ona normala od pre korone.

 

Zanavek će morati da se poštuju neke profilaktičke mere, zanavek ćemo se vakcinisati, jednom do dva puta godišnje, i to je to..

 

Dakle, što pre se pogleda istini u oči, tim pre ćemo se vratiti NOVOM normalnom životu.

 

Povratak u budućnost, u doslovnom smislu reči.

Edited by Laki21
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Koliko je tačan- realan ovaj tekst o budućnosti koronavirusa?

 

https://zena.blic.rs/zdravlje/naucnici-objasnjavaju-kako-ce-izgledati-kovid-19-u-buducnosti-korona-virus-je-tu-da/ezwkktz

 

Tekst je iz januara ove godine. 

 

Meni izgleda plausable, ali hajde prvo da ubedim nekog od profilaktičara iz moje okoline da će virus da "prođe i kroz njega" posle ove medijske histerije cenim da ću bolje proći da stavim half face mask i ćutim za svoje dobro.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

Koliko je tačan- realan ovaj tekst o budućnosti koronavirusa?

 

https://zena.blic.rs/zdravlje/naucnici-objasnjavaju-kako-ce-izgledati-kovid-19-u-buducnosti-korona-virus-je-tu-da/ezwkktz

 

Tekst je iz januara ove godine. 

 

Po mom skromnom misljenju, uzmi bilo koju vakcinu. Moji poznanici koji su imali koronu su jedva prezivili. Ljudi zdravi bez ikakvih, sto bi mi rekli ovde pod bolesti, su jedva ostali zivi. Radi se o ljudima u Srbiji. Pisao sam ranije , ne mogu da shvatim koji vam je djavo u Srbiji. Dvoje meni dragih ljudi je umrlo, a jedna osoba( meni draga ) bori za zivot. Razmisli dobro ako zakacis koronu kajaces se sto nisi uzela vakcinu. Ali bit ce kasno. Onda ce biti kasno. Bit ce kako zvjezde kazu. Inace ovdje kod mene vazi da su fajzer i moderna najbolje vakcine. Naravno po nekim parametrima ovdje.Sto se mene licno tice ja moram da cekam red. I da, ne mogu da biram. Po sistemu uzmi ili ostavi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...