Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Dobro.. Vidite, pre neki dan je striko izjavio da ne očekuje komplikacije oko organizacije Sebian opena zbog korone..misli da neće biti problema. (pišem sa tableta, pa ne mogu da ubacim adekvatan gif) 

 

Tako da nema zime za Noleta. Odigraće tako poneki turnir, nema frke. Kad se on ne uzbuđuje, što bih ja? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa valjda njemu treba više da je stalo da bude najveci ikada nego nama. Valjda on treba da bude svesniji sta propusta nego svi mi. Nesigurne su mu vakcine, a sigurno je analizirao  podrobno sastav aspirina ili kojih vec lekova koje popije ponekad.

Narodski receno, zabole me k vise za njegove odluke.

Link to comment
Share on other sites

Respect za Nivakovu odluku da se zarad uverenja odrekne onoga sto mu je jedan od zivotnih ciljeva. Takav mentalni sklop ga je verovatno i doveo do svih uspeha u karijeri.

ALI

Nista se njegov stav oko vakcina ne razlikuje id average Slavice sa Fejsa.

Slavice koja je procitala par antivaks objava i onda trazi i cita samo oni sto joj se uklapa u njeno vidjenje. Koja llecii koronu aronijom, vitaminima i ivermektinom. Tako i Novak nece Da poremeti balans u telu. Tak balans ( koji verujem da je on postigao) se remeti zarazavanjem isto kao i vakcinom tako da je to samo suplja prica. Piramide, gurui i ostala scenografija su takodje samo trazenje potvrde da Slavica sa Fejsa zna nesto sto ostali ne znaju.

Sa druge strane imas neka drustvena pravila, koliko god nakaradna bila u ovom momentu.

Mislim meni je glupo i da se Vimbldon igra samo u beloj opremi pa svi to postuju.

A ako hoces da doneses svoje loptice i da igras samo sa njima, jebiga, tu je Abu Dabi, Kina, Rusija to imamo za sada u ponudi dok se nesto ne promeni.

I samo da dodam da me jako nervira sto u tenisu ide 15,30 pa 40. Cekam dan kada ce biti 45.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bas mi je drago sto je rekao to sto je rekao, to je ono sto Pierre Hugues Herbert prica od pocetka i niko mu nista nije zamerio, uvek je komenatr - on je gospodar svoga tela otprilike imamo razumevanja. Zao mi je jedino sto Novak to nije od pocetka rekao kao Herbert i zao mi je sto je to prvi put eksplicitno rekao novinaru za BBC, oni su najmanje zasluzili da prave pare na Djokovicu.

Naravno vise bih volela da se vakcinisao kao sav svet ali nije. S druge strane sada je cista situacija za ATP i sve organizatore - on nece da se vakcinise, dva puta je prelezao, opasnost od njegovog zarazavanja je takoreci nula a ni covid vise nije ono sto je bio na pocetku, pa ako hoce da im najbolji teniser sveta igra na nekom turniru nek dozvole, ako nece nek zabrane. Vakcina nije obavezna tj mandatory bar za sada

Bar nece vise biti beskonacnog razglabanja po novinama

 

Edit : nadam se da je dobro odrao BBC za pare za ovo veceras, nek mu pokriju bar troskove od Australije :wicked:

Edited by ciao
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Večeras od 21:30 do 22 BBC World News emituje polusatni intervju s Đokovićem.

 

 

Quote

Novak Djokovic: The Amol Rajan Interview
Today 20:30 [UK time] BBC ONE
29 minutes
In an interview with Amol Rajan, Novak Djokovic opens up about his controversial decision to not have the Covid-19 vaccine and what effect that might have on his career.

https://www.bbc.co.uk/programmes/m0014zdm

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma navijao sam za njega i navijacu za njega, ali to je samo sport. Mimo toga, ako ikad pozeli da bude broj 1 u bilo cemu drugom, moju podrsku (da ne kazem glas) imati nece.

 

Mislim, kontam da se on sad ziv izede zbog ovoga sto sam napisao, ali barem mi je savest cista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postovati principijelnost kao osobinu van konteksta je malo bezveze. I za Hitlera mozemo reci da je bio principijelan.

 

Meni jedna stvar samo ne ide u glavu, na stranu sve cime je bio okruzen i da li to utice na ovu odluku ili ne, kako vrhunski sportista, a on svakako nije ni prvi ni poslednji, niti nesto poseban s ovim u vezi, uspe da sebi uvrti u glavu da je postigao uspehe zbog nekih amajlija, boga, rituala, "zivotne filozofije", a ne zato sto trenira kao konj skoro svaki dan 25+ godina, sto ce reci bar 3/4 dosadasnjeg zivota.

 

Kako uspe da "principe" i "filozofiju" stavi ispred plodova krvavog rada i sportskih ciljeva.

 

Jer ako samo razmislite, potpuno je nelogicno. Jer ako takvo razmisljanje primenimo na sam pocetak, on nikad ne bi mogao ni da ispuni te ciljeve na prvom mestu, jer bez ovog uslova nema uspeha, ma koliko da si talentovan, sto smo takodje videli nebrojeno puta u mnogim sportovima.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

Postovati principijelnost kao osobinu van konteksta je malo bezveze. I za Hitlera mozemo reci da je bio principijelan.

 

Meni jedna stvar samo ne ide u glavu, na stranu sve cime je bio okruzen i da li to utice na ovu odluku ili ne, kako vrhunski sportista, a on svakako nije ni prvi ni poslednji, niti nesto poseban s ovim u vezi, uspe da sebi uvrti u glavu da je postigao uspehe zbog nekih amajlija, boga, rituala, "zivotne filozofije", a ne zato sto trenira kao konj skoro svaki dan 25+ godina, sto ce reci bar 3/4 dosadasnjeg zivota.

 

Kako uspe da "principe" i "filozofiju" stavi ispred plodova krvavog rada i sportskih ciljeva.

 

Jer ako samo razmislite, potpuno je nelogicno. Jer ako takvo razmisljanje primenimo na sam pocetak, on nikad ne bi mogao ni da ispuni te ciljeve na prvom mestu, jer bez ovog uslova nema uspeha, ma koliko da si talentovan, sto smo takodje videli nebrojeno puta u mnogim sportovima.

Ti sad poredis Novaka sa Hitlerom?

Na ovom forumu se moderatorima stvarno sve dopusta

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Makar više nema nedoumica i da se opet preračunava kad bi koju dozu trebalo da primi da bi igrao ne nekom turniru. Doduše sad je već i onaj fazon "da sva ova muka i deportacija ne bude za džabe".

3 hours ago, Boxy said:

Ali kako moze dokaz da nije protiv vakcine da bude to sto je kao mali primio vakcinu :classic_wacko:

Pa to znaci da su njegovi roditelji bili za vakcinu i odveli decu na vakcinisanje, sigurno on nije kao dete imao neko pravo glasa...

Jedini dokaz da nije antivakser je da je izjavio da su njegova deca vakcinisana, a to nisam procitala, ne znam da li je to izjavio.

Ja sam negde pročitala da jeste vakcinisao decu, ali ne kao njegovu izjavu nego nekoga ko je kao upućen; naravno svako može da napiše da je upućen, to ne znači ništa.

 

1 hour ago, Clash said:

I samo da dodam da me jako nervira sto u tenisu ide 15,30 pa 40. Cekam dan kada ce biti 45.

Bilo je nekad 45, bilo im dugačko pa su skratili, tako da uzalud čekaš :classic_biggrin:

 

11 minutes ago, McLeod said:

Postovati principijelnost kao osobinu van konteksta je malo bezveze. I za Hitlera mozemo reci da je bio principijelan.

 

Meni jedna stvar samo ne ide u glavu, na stranu sve cime je bio okruzen i da li to utice na ovu odluku ili ne, kako vrhunski sportista, a on svakako nije ni prvi ni poslednji, niti nesto poseban s ovim u vezi, uspe da sebi uvrti u glavu da je postigao uspehe zbog nekih amajlija, boga, rituala, "zivotne filozofije", a ne zato sto trenira kao konj skoro svaki dan 25+ godina, sto ce reci bar 3/4 dosadasnjeg zivota.

 

Kako uspe da "principe" i "filozofiju" stavi ispred plodova krvavog rada i sportskih ciljeva.

 

Jer ako samo razmislite, potpuno je nelogicno. Jer ako takvo razmisljanje primenimo na sam pocetak, on nikad ne bi mogao ni da ispuni te ciljeve na prvom mestu, jer bez ovog uslova nema uspeha, ma koliko da si talentovan, sto smo takodje videli nebrojeno puta u mnogim sportovima.

Upravo. Ako je princip glup u startu, ne mogu baš da se divim doslednosti u istrajavanju na gluposti, više bih poštovala da se uvidi i prizna sopstvena greška, a pre svega da se to prizna sebi samom, za to je potrebna poprilična hrabrost.

 

Što se ostalog tiče, ne mislim da on odbacuje ulogu svog rada i truda, nego prosto uzima zadnjih 10 godina kao dokaz šta je postigao promenom načina života i primenom tih novih "principa". Problem je što on vidi da to kod njega funkcioniše, ali nekritički prihvata ceo paket koji mu se servira umesto praktične strane: i ono za šta ima dokaze, kao izbacivanje glutena, i sve ono ostalo za šta nema ali hoće da bude "open-minded" (zašto prihvatanje nauke NIKAD nije open-minded?) 

Ne znam mogu li da ga krivim što nema kritički aparat i obrazovanje da razdvoji žito od kukolja, ali svakako mogu da ga krivim što je dovoljno glup i bandoglav da mu to ugrozi sam cilj zbog koga je sve te promene u naćinu života i napravio. 

 

Najlakše bi bilo svima nama da je prosto rekao, OK, dosta mi je ovog preganjanja pa idem u penziju kad mi ne date da igram pod svojim uslovima.  Ovako mrcvarenje od turnira do turnira i u koju će državu moći da uđe a u koju neće, Rafi je predao trku praktično, jedino sreća što je bar sa prvim mestom završio priču. A neću se sigurno više od njega potresti ako se svojevoljno odrekne GOAT trke, jer da bi bio konkurentan za slemove mora nešto igrati i između njih. Ako je toliko strašno primiti vakcinu gledaj Rafu kako diže trofeje, šta da ti radim.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, McLeod said:

Postovati principijelnost kao osobinu van konteksta je malo bezveze. I za Hitlera mozemo reci da je bio principijelan.

 

Meni jedna stvar samo ne ide u glavu, na stranu sve cime je bio okruzen i da li to utice na ovu odluku ili ne, kako vrhunski sportista, a on svakako nije ni prvi ni poslednji, niti nesto poseban s ovim u vezi, uspe da sebi uvrti u glavu da je postigao uspehe zbog nekih amajlija, boga, rituala, "zivotne filozofije", a ne zato sto trenira kao konj skoro svaki dan 25+ godina, sto ce reci bar 3/4 dosadasnjeg zivota.

 

Kako uspe da "principe" i "filozofiju" stavi ispred plodova krvavog rada i sportskih ciljeva.

 

Jer ako samo razmislite, potpuno je nelogicno. Jer ako takvo razmisljanje primenimo na sam pocetak, on nikad ne bi mogao ni da ispuni te ciljeve na prvom mestu, jer bez ovog uslova nema uspeha, ma koliko da si talentovan, sto smo takodje videli nebrojeno puta u mnogim sportovima.

To sto treniras kao konj ceo zivot uopste ne znaci da ces biti  najbolji, to vidimo u svlm sportovima.

Ako nemas taj mindset dzaba sve.

Ovaj put se taj mindset” svi da mi pusite” okrenuo protiv njega i pravi mu direktnu stetu. 
Hitlerova principijelnost je pravila zlo svima a Novakova samo njemu, tako da je to drugi kontekst skroz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:Hail: za PR

Znaci otisao je kod onih na ciji clanak su se pozivali Australijanci kao dokaz da je Novak anti vakser i zbog toga ga deportovali. 

Ostaje jos da da intervju za L'equipe :smiley2:

Sto se mene tice sve ovo je Ok sto je uradio i rekao. 

Draze mi je ovako nego da je nabavio lazni green pass kao sto su uradili mnogi. 

Mislim da vise niko nema pravo da kaze da je lazirao pozitivan test da bi isao u Australiju jer da jeste lazirao bi sad i green pass. 

 

Quote

Asked why, he replied: "Because the principles of decision making on my body are more important than any title or anything else. I'm trying to be in tune with my body as much as I possibly can."

Moze li se posle ovoga reci da je covek opsednut rekordima ili su to oni koji bi dali stopalo, koleno ili kuk za jos jednu GS titulu?

Neko veruje da se do balansa stize postavljanjem flacica pod odredjenim uglom i izvlacenjem gaća iz d..ta nakon svakog poena i nece da se odrekne ni jedne radnje ni po koju cenu ma koliko bile odvratne i glupe. Neko drugi je do balansa stigao menjajuci nacin ishrane, grleci drvece, sedeci go u zaledjenom potoku, provlaceci se kroz piramide i nece sad jednom besmislenom vakcinom da ga pokvari. Ja samo mogu da kazem da cenim i postujem njegovu odluku. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Clash said:

To sto treniras kao konj ceo zivot uopste ne znaci da ces biti  najbolji, to vidimo u svlm sportovima.

Ako nemas taj mindset dzaba sve.

Ovaj put se taj mindset” svi da mi pusite” okrenuo protiv njega i pravi mu direktnu stetu. 
Hitlerova principijelnost je pravila zlo svima a Novakova samo njemu, tako da je to drugi kontekst skroz.

 

Naravno da nije garant nicega, ali ove vradzbine i "filozofija" su mu doneli nesto samo u njegovoj glavi, sve je umislio. A cak i da je stvarno, opet, ne moze da salje pozitivne vibracije i dobija meceve a da ne trenira kao konj i postuje i koristi konvencionalna sredstva koja vode do cilja.

 

Sportista tog profila bi trebalo da bude svestan tih stvari.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, gggggggg said:

ko je nabavio lazni green pass?

 

U Madjarskoj je pokrenuta istraga za neke tenisere, samo sto je to je jako tesko dokazati. 

A i u Italiji se pise o tome

https://www.ravennanotizie.it/cronaca/2022/01/14/vicenda-delle-false-vaccinazioni-e-dei-finti-green-pass-indagato-anche-un-allenatore-di-tennis-di-ravenna/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...