Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

5 hours ago, Crni Bombarder said:

Taliesin,kao i cesto,pravo u metu.

Nije jedini
 

Miljenko Jergovic,deo teksta poznatog pisca

Jergović je imao odličan tekst još tada 2007, kad je Novak ovo izjavio. Dobro sam ga zapamtila, s tim što taj tekst pominje i Anu i Jelenu.

Inače jako volim i njegove i Dežulovićeve kolumne, mada ih odavno nisam pratila.

 

Edit: nemamo Simoninu temu a turnirska je zaključana pa evo ovde:

66607068_10156701634923732_6913875346207

Inače tek sad sam shvatila da je ovo bilo debelo posle 1 noću...

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Malo lakse za racunanje je sledeca lista, kad se oduzmu svi bodovi zakljucno sa USO prosle godine:

 

Novak - 9325

Federer - 6680

Nadal - 6225

 

Na ovo treba dodavati bodove koje osvoje tokom leta. Federer je najavio da ne igra Montreal tako da on moze maksimalno imati 9680. Da bi bio bolji od toga Novak mora da osvoji 360 bodova sto je ekvivalent 1/4 finalu USO ili polufinalu nekog Mastersa. Nadal moze da ima maksimalno 10225, a da bi Novak bio bolji od toga mora da osvoji 905 bodova, sto bi ispunio ako osvoji titulu na nekom Mastersu ili se plasira u finale USO.

 

Sustina je u onome sto je wwww napisala na kraju posta, da bi uopste imali sansu da stignu Novaka, Federer mora da osvoji oba turnira na kojima igra, a Nadal mora da osvoji bar jedan Masters ili bude u finalu oba, da bi sebi dao sansu da sa plasmanom u finale USO eventualno napadne prvo mesto. Ukoliko Novak na bilo kom turniru napravi rezultat bolji od njih dvojice, bice sigurno broj 1 nakon USO.

 

Ako se manemo teorije i predjemo na praksu :classic_biggrin:, gotovo je izvesno da ce Novak biti broj 1 do kraja turnira u Sangaju. Za dalje je tesko dati sigurnu prognozu jer je suvise bodova u igri (potencijalno 5500).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Datumi kada bi Djokovic trebao da dostigne igrace koji trenutno imaju vise sedmica kao broj 1.

 

268 – Connors (September 9, 2019)

270 – Lendl (September 23, 2019)
286  – Sampras (January 13, 2020)
310 – Federer (30 June 2020)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jednostavno sam morao da napravim ovaj gif.

 

Manolo je dao sve od sebe. Ispravio se. Nasmejao. Previse je bilo ocekivati da moze da izgovori neku rec, tako da je i to ok. Jedino sto je malo zastrasujuce je ovaj neverovatno nagli povratak u fazu hibernacije u roku od jedne sekunde nakon pozdrava sa Novakom.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Borko said:

Jednostavno sam morao da napravim ovaj gif.

 

Manolo je dao sve od sebe. Ispravio se. Nasmejao. Previse je bilo ocekivati da moze da izgovori neku rec, tako da je i to ok. Jedino sto je malo zastrasujuce je ovaj neverovatno nagli povratak u fazu hibernacije u roku od jedne sekunde nakon pozdrava sa Novakom.

Tvoja fascinacija Santanom počinje da me brine :classic_laugh:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Tvoja fascinacija Santanom počinje da me brine :classic_laugh:

Kako bih objasnio.. Neka vrsta stokholmskog sindroma. :classic_biggrin: Od "mucitelja" koji iskace bez prestanka iskace na tv-u i zbog cijeg prikazivanja hocu da odlepim jer koga boli uvo za tenisera amatera koji je igrao pre 55 godina, postao je dekica koga mi je izuzetno žao što ga tako vodaju širom sveta, a meni se zaista cini da on ne zna gde se nalazi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites



...
dekica koga mi je izuzetno žao što ga tako vodaju širom sveta, a meni se zaista cini da on ne zna gde se nalazi.
...



I uvek od voditelja sa strahopoštovanjem "evo tu je i Manolo Santana... [emoji33]"

...a jadan... ko zna u kom svetu je on [emoji848]

Ja negde mislim, da AKO on umre, da će na turnire pozivati Carlosa Santanu...jer super zvuči kad se najavi [emoji41]

Sent from my SM-N950F using...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

“Ljudi osećaju da Novak nije prirodan – jede travu...“

Autor
 

Barbara Šet, nekadašnja sedma teniserka sveta koja sada radi kao komentator, u kolumni za austrijski “Tiroler Tageszeitung“ napisala je da Novak Đokovića publika ne voli jer nije spontan.

Novak Đoković

Clive Brunskill/Getty Images

“Razlog zašto Novak Đoković u finalu Vimbldona nije dobio aplauza koliko Rodžer Federer leži u tome što nije dovoljno prirodan. Kao na kraju, kada je jeo travu. Sve to izgleda pomalo inscenirano i ljudi to osećaju. Novak to jednostavno ne radi kao Federer, uvek ostaje gorak ukus. Bila sam u nedelju na ‘šampionskoj večeri‘ pobednika Vimbldona, Novak je održao govor koji je bio vrlo simpatičan – odjednom je ponovo bio u redu“, piše Šet i dodaje:

“Ali Federer jeste i ostaje miljenik publike i magnet. On je najstariji igrač, toliko toga je postigao, uvek je kulturan in a mestu. Sa ljudske strane niko mu ne može ni prići. I u polufinalu protiv Rafaela Nadala imao je Federer skoro sve na svojoj strani. To potvrđuje i ono što poslednjih godina često primećujem – ljudi se sve više drže starijih igrača“.

Upravo zbog toga 43-godišnja Austrijanka smatra da će i navijači biti sve više na strani 32-godišnjeg Đokovića kako vreme bude odmicalo.

“Kada Novak bude imao 37 godina, stvari će se okrenuti u njegovu korist. Isti slučaj je ranije bio sa Mekinroom i Konorsom. Kako se čovek približava kraju karijere, ima sve više navijača. Nadal i Federer su što se tiče popularnosti i broja navijača ispred Đokovića, ali zato je on pobedio u jednom od najvećih vimbldonskih finala. Atmosfera na stadionu bila je neverovatna. Svi su bili na ivicama sedišta, uključujući mene“, zaključila je Šet.

 

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за puke in car gif

 

Kakav vrhunski bullshit :Hail:

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@NMX: videla sam naslov na SK, nije mi padalo na pamet da čitam. A ne znam ni čemu stavljati takve članke na ovu temu, ionako iskaču posle svakog većeg finala. 

Novakovi navijači nema šta da se nerviraju, samo da nakrive kapu i da zapevaju :classic_cool:

 

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



 
...
Izgleda da je zdrav i citav, 
80+ ide na mesta sa gomilama ljudi, 
leti avionima, mozda i sampanjac pije.


[emoji106]
Neka, nek je živ i zdrav, onda ga očigledno smara tenis kakav se danas igra [emoji41]

Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...