Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Novak je bas gospodin. Kad je uzeo poslednji poen, tako je iskulirao sve da meni nije bilo jasno da li je to kraj. Postovanje je pokazao prema Federeru i svaka mu cast na tome. Ovi gifovi sa Federerom su nepotrebni, to je zdravo sportsko rivalstvo. Normalno da mu je krivo, kao sto bi bilo i Novaku. Misljenja sam da ce Novak uzeti sledeca dva i da ce stici RN do RG. Covek igra najbolji tenis zivota i ima sigurno 3-4 godine dobrog tenisa pred sobom.

Link to comment
Share on other sites

Nisam bio siguran pa sam vratio snimak da proverim. Na drugoj ML Federera, Novak je odigrao blok ritern i tako ušao u poen. Bez punog zamaha i jurenja prednosti u poenu od starta. Šta znam, on blok ritern gotovo nikada ne koristi ali protiv igrača sa servisom kao Fedov, to je spas. Možda je mogao tako od starta, da malo smanji pritisak da mora do brejka jer bi kroz igru došao ranije do brejka a ne posle cirka 3 sata igre. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Wook said:

4 od poslednjih 5 slemova. Nije lose 😁

Ali jedno je najbolji tenis a drugo najuspešniji. Novak iz 2011. bi onog Novaka od juce zavrsio u 3 seta sa 5 ili 6 izgubljenih gemova.

Edited by Borko
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, NMX said:

Nisam bio siguran pa sam vratio snimak da proverim. Na drugoj ML Federera, Novak je odigrao blok ritern i tako ušao u poen. Bez punog zamaha i jurenja prednosti u poenu od starta. Šta znam, on blok ritern gotovo nikada ne koristi ali protiv igrača sa servisom kao Fedov, to je spas. Možda je mogao tako od starta, da malo smanji pritisak da mora do brejka jer bi kroz igru došao ranije do brejka a ne posle cirka 3 sata igre. 

Mislim da je i na prvoj igrao blok.

 

Fed je odigrao bez mozga na gotovo svim bp. Na 11:11 je mogao da bira kako ce da ga prodje, kad se Novak bez neke pripreme zaleteo na mrezu. U 1. tb-u je bukvalno poklonio nekoliko poena Novaku. Zicere slao po metar van terena.

 

Novak redje nego inace koristio paralele, a i na mrezu je izlazio manje nego 2014. i '15. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Borko said:

Ali jedno je najbolji tenis a drugo najuspešniji. Novak iz 2011. bi onog Novaka od juce zavrsio u 3 seta sa 5 ili 6 izgubljenih gemova.

 

Menjam Novaka koji izgleda kao terminator i poklanja slemove za Novaka koji izgleda kao šaolinski monah i osvaja sve redom :classic_sleep:

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NMX said:

 

Menjam Novaka koji izgleda kao terminator i poklanja slemove za Novaka koji izgleda kao šaolinski monah i osvaja sve redom :classic_sleep:

Novak iz 2011. je nakon USO-a 2011. imao skor 64-2 (od ova dva poraza jedan je bio predaja), tako da tu verziju ja ne bih menjao ni za jednu drugu :classic_biggrin:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Borko said:

Novak iz 2011. je nakon USO-a 2011. imao skor 64-2 (od ova dva poraza jedan je bio predaja), tako da tu verziju ja ne bih menjao ni za jednu drugu :classic_biggrin:

 

Jeste. Doduse, sad upada Boxy i pokazuje cuveni prstic :classic_biggrin:

 

On je čak i u periodu kraj 2014. sredina 2016, iako ne kao terminator, mleo sve redom.


Meni je i dalje ono bambusanje Rafe u Dohi 2016. možda i najomiljeniji meč koji nije od ovih najvažnijih.

Edited by NMX
Link to comment
Share on other sites

Ne moze da bude isti igrac sa 24 i 32 godine, sad ima iskustvo koje nije imao 2011. ali nema vise te noge :classic_biggrin: Za ovu fazu karijere ovo je svakako najbolja moguca verzija Novaka, mudrost koja uskace kad drugi delovi slabije rade. 

Link to comment
Share on other sites

Ha! JA na sportskoj temi! Dakle, sport i ja ne egzistiramo u istoj galaksiji. Medjutim, jedna Novakova  fotografija  koju sam videla jutros me je oduševila: Novak u žitu/ječmu. Mogu i da odredim doba dana: zora, izlazak sunca. Zašto? Zato što je to jedna od nastarijih tehnika jačanja vitalnosti i zdravlja, u najmanju ruku. Poreklo joj se gubi u tami vekova, koliko ja znam. 

Mada ne pratim sport i nikad nisam gledala Djokovića i nikako ne delim histeriju oko njegovih uspeha/padova , od danas tome dodajem istinsko divljenje: Novak Djoković je pravi čovek 21 veka, čovek budućnosti ako ova planeta ima ikakvu budućnost. Taj mladi čovek na najlepši mogući način spaja viševekovnu tradiciju mnogih kultura sa savremenom naukom. Jedinstvena planetarna pojava. 

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Neću sad o brojkama. Mislim da je stvarno šteta posle onakvog finala i svega što smo preživeli (nadam se bez trajnih posledica) odmah trčati po statistiku i prebrojavati broj slemova i nedelja na prvom mestu. Pre svega skinuti kapu obojici za izdržljivost u onakvom meču, gde je posle 4 sata porastao kvalitet tenisa u odnosu na početak :classic_ohmy:

 

Ali pošto je ovo Novakova tema, ovde ću sad o njemu. Ne pamtim da sam videla da je odigrao gore finale GS, protiv boljeg protivnika, i dobio :Hail: može se sad tu raspravljati o Fedovim propuštenim prilikama, ali samo treba zamisliti kolika je tenzija bila kod obojice, nožem se mogla seći. U stvari, iako tenzija oduvek postoji u njihovim mečevima, odavno pritisak nije bio ovoliki. Videlo se to još prekjuče u Novakovim izjavama pred finale, gde je bio sve samo ne opušten koliko god se trudio da ubedi i sebe i druge u suprotno. Moguće da je delimično bilo i zbog toga što nije uspeo da u polufinalu podigne igru onako kao u prethodnim slemovima koje je osvajao (što me je najviše i brinulo), a znao je da mu treba mnogo bolji nivo za nedelju, servis pre svega.

 

I sad samo treba zamisliti kako mu je bilo da ostane pri sebi kad protivnik u većini meča, satima zapravo, igra svoj najbolji tenis, a on zna da može i te kako bolje a od početka mu ne uspeva da radi ono što želi na terenu. Da ostane pribran 5 sati kod onoliko uspona i padova, i da se nekako izoluje od spoljnih efekata, publike pre svega, da čuva energiju, da zaboravi odmah i svoje brljotine i Federerove vinere i aseve. Da nekako izvlači u TB-ima servise i udarce koje promašuje u ostatku meča. Da se ne svađa sa svakim idiotom koji urla i tapše na duple greške. Da ne pukne pod pritiskom (u jednom momentu kad je raspalio smeč pored Federera na mreži imala sam utisak da bi rado produžio zamah i dohvatio i njega o istom trošku :classic_biggrin: ).

 

Sve u svemu, pravi rat na terenu i izvan njega, gde se držao zubima i noktima da ne potone, i izvlačio iz provalije nekoliko puta. Radio je to već, ali ovaj put je to bilo na Vimbldonu protiv Federera koji juri svoju 21. GS titulu. TIm je sve ovo impresivnije i ne mogu naći reči da opišem koliko znači ova pobeda (emotivno, rekoh da neću o brojkama sada). Pre desetak godina Nadal je bio taj za koga smo prosto znali da nikad nije otpisan, makar protivnik imao meč lopte. Sada je to Novak, iako će ga njegovi navijači uglavnom u takvim situacijama prvi otpisati. :classic_tongue:

 

Lako je reći pre meča, "evo obećavam sebi da neću gubiti glavu ma šta se dešavalo na terenu i oko njega". Verovatno na gomile igrača to sebi govori pred najveće mečeve. Teško je to stvarno i uraditi, da ne citiram sad Njegoša :classic_biggrin: sve u svemu, Novače Đokoviću, još jedan duboki naklon za sve što si uradio od početka karijere, ali danas, najviše divljenja za ove jučerašnje muke Tantalove iz kojih si izašao kao pobednik. Ovakva pobeda je daleko impresivnija nego da je izašao sa najboljim tenisom i dobio u tri seta.  O naglom skoku potrošnje lekova u regionu i kumulativnoj šteti od razbijenog pokućstva nećemo sada :classic_biggrin:

 

  • Like 17
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...