Jump to content

Huligan


Stoned Laki21

Recommended Posts

Dinamo nema fakticku odgovornost ali ima moralnu jer su ti navijaci u njegove ime dosli da prave nerede ispred stadiona suparnickog tima. I to dan pred utakmice, uprkos zabrani, gde je pritom jedan navijac domacih nastradao kao posledica tog dogadjaja. Naravno da najveca i fakticka odgovornost lezi na policiji Grcke, to je nesumnjivo i malom detetu jasno.

 

Uefa mora nekako da reaguje jer je ovo u vezi sa utakmicom koja se igra pod njenim pokroviteljstvom. Pa nisu napali neke Grke na autoputu ili u nekom selu pa kao ajde nema to veze sa nama, nego su dosli ispred stadion gde se igra utakmica, napali domace navijace i osoblje kluba, pokusali da udju na stadion/teren, ostetili objekte ispred stadion i samim ti naneli stetu i takmicenju i samom domacem klubu. 

 

Pa najgore sada je da se ovaj dvomec odigra u fazonu kao puj pike ne vazi. Ko normalan moze da ocekuje sportsku atmosferu nakon ovakvog dogadja ili nekakav sportski fair play. Sta sada kao igraci AEK-a treba da putuju u Zagreb rukuju su se svima i ponasaju kao sve normalno u fazonu nije da deo vasih navijaca nije ubio naseg i pokusao da nam razvali novi stadion. Neka igraju na neutralnom, neka registruju prvu kao pobedu za AEK sluzbeno, neka AEK prodje direktno a Dinamo u EL, sta ja znam. Bilo sta samo da se ne ponasaju kao da se nista nije desilo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nemojte se praviti naivni i neobavešteni. Ni jedna grupa ultras-huligana nije bez saradnje sa policijom i sav ovaj pohod bbb na Atinu je imao sjajnu logističku podršku većih igrača. Kakvo probijanje kroz gudure CG i Albanije nekih 19 godišnjaka. Sve je to lepo organizavano i uz dogovor sa zelenim zečevima i njihovim zaštitnicima odrađeno. Postoje timovi inspektora koji prate huligane i prosto je neverovatno da su ovi dva dana špartali Balkanom a policije svih zemalja ih propuštale. Naravno kola će sw slomiti na par njih koji će popiti žestoke kazne a možda im za par godin domovina omogući da služe u HR.

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Мџе said:

Dinamo nema fakticku odgovornost ali ima moralnu jer su ti navijaci u njegove ime dosli da prave nerede ispred stadiona suparnickog tima. I to dan pred utakmice, uprkos zabrani, gde je pritom jedan navijac domacih nastradao kao posledica tog dogadjaja. Naravno da najveca i fakticka odgovornost lezi na policiji Grcke, to je nesumnjivo i malom detetu jasno.

 

Uefa mora nekako da reaguje jer je ovo u vezi sa utakmicom koja se igra pod njenim pokroviteljstvom. Pa nisu napali neke Grke na autoputu ili u nekom selu pa kao ajde nema to veze sa nama, nego su dosli ispred stadion gde se igra utakmica, napali domace navijace i osoblje kluba, pokusali da udju na stadion/teren, ostetili objekte ispred stadion i samim ti naneli stetu i takmicenju i samom domacem klubu. 

 

Pa najgore sada je da se ovaj dvomec odigra u fazonu kao puj pike ne vazi. Ko normalan moze da ocekuje sportsku atmosferu nakon ovakvog dogadja ili nekakav sportski fair play. Sta sada kao igraci AEK-a treba da putuju u Zagreb rukuju su se svima i ponasaju kao sve normalno u fazonu nije da deo vasih navijaca nije ubio naseg i pokusao da nam razvali novi stadion. Neka igraju na neutralnom, neka registruju prvu kao pobedu za AEK sluzbeno, neka AEK prodje direktno a Dinamo u EL, sta ja znam. Bilo sta samo da se ne ponasaju kao da se nista nije desilo.

Kad je Partizan 2009. igrao s Tolouseom, jel prva utakmica registrirana pobjedom Tolousea? Jel prošao Tolouse direktno? Mislim, kako su igrači Tolousea mogli izaći na teren i praviti se da navijači Partizana nisu ubili navijača Tolousea?
Kako inače ide? Ja sam za da se primjene ista pravila.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Bugl Khan said:

Kad je Partizan 2009. igrao s Tolouseom, jel prva utakmica registrirana pobjedom Tolousea? Jel prošao Tolouse direktno? Mislim, kako su igrači Tolousea mogli izaći na teren i praviti se da navijači Partizana nisu ubili navijača Tolousea?
Kako inače ide? Ja sam za da se primjene ista pravila.

Taton je preminuo ako se ja dobro sećam par dana nakon utakmice. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Bugl Khan said:

Aaaaa, samo se u tom trenutku borio za život? Razumijem. Kad je Partizan onda izbačen, za sljedeću sezonu?

Utakmica nije bila odložena a da li su klubovi i delegat znali u kakvom je stanju Taton nije mi poznato. Partizan je dobijao razne kazne ozmeđu ostalog i izbacivanje iz evropskij takmičenja. Dinamo je isto dobijao razne kazne ne znam da li i suspenziju iz takmičenja. Poenta ne treba da bude koliko će kazniti Dinamo a vidim da je to uglavnom glavna briga za hrvatske medije. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Perkos2 said:

Utakmica nije bila odložena a da li su klubovi i delegat znali u kakvom je stanju Taton nije mi poznato. Partizan je dobijao razne kazne ozmeđu ostalog i izbacivanje iz evropskij takmičenja. Dinamo je isto dobijao razne kazne ne znam da li i suspenziju iz takmičenja. Poenta ne treba da bude koliko će kazniti Dinamo a vidim da je to uglavnom glavna briga za hrvatske medije. 

Bold 1: Onda se ona u Touluseu sigurno nije igrala jer kako da izađu igrači Tolousea na teren s igračima Partizana kad su huligani ubili čovjeka. Koliko je izbačen zbog Tatona?
Bold 2: Da, dobijao je suspenziju iz europskih natjecanja.
Bold 3: Koje medije? To je glavna briga i na ovom forumu. Da li zauvijek, 5 godina, 3 godine, koliko?
 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bugl Khan said:

Bold 1: Onda se ona u Touluseu sigurno nije igrala jer kako da izađu igrači Tolousea na teren s igračima Partizana kad su huligani ubili čovjeka. Koliko je izbačen zbog Tatona?
Bold 2: Da, dobijao je suspenziju iz europskih natjecanja.
Bold 3: Koje medije? To je glavna briga i na ovom forumu. Da li zauvijek, 5 godina, 3 godine, koliko?
 

Nisam ja baš precizan statističar pa da sve napamet izrecitujem kad kreneš da postavljaš mnoga pitanja. Partizan je mnogo puta kažnjavan ko će tačno da se seti svake kazne, izbacili su ih i kad su bili bolji od Zrinjskog a taj Zrinjski nastavio takmičenje iako je izgubio ubedljivo obe utakmice. Izbavivani su i drugi evropski klubovi eto znam za Fejnord i Legiju da su ih izbacili. Dinamo ima jaku huligansku ekipu na tribinama i zbog njih je već više puta kažnjavan, treba da se usmerite da to rešite a ne da tražite krivca po Grčkoj, Srbiji i Uefa mafiji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hrvatski mediji često traze izbacivanje Zvezde iz evro takmicenja i u kosarci i i fudbalu. Smeta im tenk, smeta im zastava Vukovar na cirilici, smeta im gasprom reklama... Čudo nisu zahtevali da njih izbace posle svastika na poljudskom terenu i u Livornu

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, berti said:

Hrvatski mediji često traze izbacivanje Zvezde iz evro takmicenja i u kosarci i i fudbalu. Smeta im tenk, smeta im zastava Vukovar na cirilici, smeta im gasprom reklama... Čudo nisu zahtevali da njih izbace posle svastika na poljudskom terenu i u Livornu

Može link? Pogotovo za košarku. Jer to stvarno nitko ne prati pošto smo na nivou Finske. Tj. Finska nas je razbila.
Btw, tenk nije nikom smetao, nego bio smiješan.
A volio bi vidjet jedan tekst u Hr medijima di se svastike ne osuđuju.

 

22 minutes ago, Perkos2 said:

Nisam ja baš precizan statističar pa da sve napamet izrecitujem kad kreneš da postavljaš mnoga pitanja. Partizan je mnogo puta kažnjavan ko će tačno da se seti svake kazne, izbacili su ih i kad su bili bolji od Zrinjskog a taj Zrinjski nastavio takmičenje iako je izgubio ubedljivo obe utakmice. Izbavivani su i drugi evropski klubovi eto znam za Fejnord i Legiju da su ih izbacili. Dinamo ima jaku huligansku ekipu na tribinama i zbog njih je već više puta kažnjavan, treba da se usmerite da to rešite a ne da tražite krivca po Grčkoj, Srbiji i Uefa mafiji. 

B1: za ubojstvo Tatona nije izbačen.
B2: Oduvijek ju je imao. I to je posao policije. Samo ne znam ko traži krivce za užas u Ateni po Srbiji i UEFA mafiji. Iako me čudi da nisu stigle i Delije. One vole pratit Dinamo po Europi. Što se tiče Grčke, ako nema njihove krivice, zašto lete glave u policiji tamo?

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Bugl Khan said:

Može link? Pogotovo za košarku. Jer to stvarno nitko ne prati pošto smo na nivou Finske. Tj. Finska nas je razbila.
Btw, tenk nije nikom smetao, nego bio smiješan.
A volio bi vidjet jedan tekst u Hr medijima di se svastike ne osuđuju.

 

B1: za ubojstvo Tatona nije izbačen.
B2: Oduvijek ju je imao. I to je posao policije. Samo ne znam ko traži krivce za užas u Ateni po Srbiji i UEFA mafiji. Iako me čudi da nisu stigle i Delije. One vole pratit Dinamo po Europi. Što se tiče Grčke, ako nema njihove krivice, zašto lete glave u policiji tamo?

Delije su imale neku drugu destinaciju u planu ali policija iz srbije i te drzave nisu spavale kao njihove kolege iz hrvatske i grčke. Videli smo jiče izjave i nekog advokata koji samo što ne podeli ordenje bbb za uništavanje mrskog neprijatelja. Špekulacije sa nacionalonošću ubice. U svakom slučaju Dinamo će biti kažnjen a s'obzirom na istoriju kažnjavanja ni izbacivanje nije nemoguće.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Delije su imale neku drugu destinaciju u planu ali policija iz srbije i te drzave nisu spavale kao njihove kolege iz hrvatske i grčke. Videli smo jiče izjave i nekog advokata koji samo što ne podeli ordenje bbb za uništavanje mrskog neprijatelja. Špekulacije sa nacionalonošću ubice. U svakom slučaju Dinamo će biti kažnjen a s'obzirom na istoriju kažnjavanja ni izbacivanje nije nemoguće.

Spavala je policija u Srbiji itakako kad su neki dan zatvorili autocestu i napali Armadu.
Vrtimo se u krug. Složit ćermo se da se ne slažemo u apsolutno ničemu osim da ubojica i svi koji su nanjeli nekome ozljedu (s bilo koje strane) trebaju odgovarati.
 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bugl Khan said:

Spavala je policija u Srbiji itakako kad su neki dan zatvorili autocestu i napali Armadu.
Vrtimo se u krug. Složit ćermo se da se ne slažemo u apsolutno ničemu osim da ubojica i svi koji su nanjeli nekome ozljedu (s bilo koje strane) trebaju odgovarati.
 

Armada je bila pod punom pratnjom i taj napad se više može tretirati pod pokušaj napada pošto nikakvog kontakta između naavijača nije bilo. Takvih pokušaja ima skoro na svakom gostovanju značajnije grupe.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Constantin said:

Jesu neki portali u HRV aludirali na izbacivanje Zvezde zbog Gaspromove reklame.....nego, ko će sve to da čita i u Hrvatskoj ima "Informera" kao u Srbiji. Cenim.

Nema Informera, jer to iz nekog razloga tu ne prolazi. Al ima smeća od portala na kojima mogu ja sutra početi pisati. To ne uzimam za ozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Constantin said:

Nisam mislio bukvalno Informer, nego portali identičnog kvaliteta.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Kažem, iz nekog razloga nema. Mislim, ima nešto blizu tome, ali čita jako mali broj ljudi. Jutarnji, Večernji, Index, SN, Slobodna... ne znam jel sam koga preskočio. al oni uzimaju cca 85% klikova

Link to comment
Share on other sites

Kažem, iz nekog razloga nema. Mislim, ima nešto blizu tome, ali čita jako mali broj ljudi. Jutarnji, Večernji, Index, SN, Slobodna... ne znam jel sam koga preskočio. al oni uzimaju cca 85% klikova
Tportal.hr ?????

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Constantin said:

:thumbsup:

Imaju prava na HNL ove sezone. I napravili su 2 sportska kanala kanala samo za to. I nisu davali highlightse na youtubeu da bi ih što više ljudi gledalo na T-portalu. Ekipa se zainatila da im neće dat da na taj način skupljaju klikove. Sad ima na youtubeu 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je cela situacija između AEK-a i Dinama degutantna. AEK očigledno pokušava iskoristi situaciju i da prođe u sledeću rundu bez borbe. Dinamo opet sa pristupom gde se pere od svega plus ono saopštenje... 

 

Svi smo ježili ovde X puta kada su nama klubovi sa "Zapada" radili ovo što radi AEK. Tražili prolaz bez borbe ili bili u navodnom strahu pa tražili da se igra na neutralnom terenu. Beše Braga to radila Zvezdi? Samo UEFA srećom nije podlegla pritiscima.

 

Ovde su zakazale obaveštajne službe dve države i policije obe države. Oni su jedini mogli ovo da spreče. Koliko jedan klub može da utiče na svoje navijače znamo iz sopstvenih primera. 

 

Bilo je zabranjeno dovođenje navijača i Dinamo ih nije organizovano poveo. Bili smo u istim situacijama kao i oni sada. Očekujem iste kazne.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bugl Khan said:

Može link? Pogotovo za košarku. Jer to stvarno nitko ne prati pošto smo na nivou Finske. Tj. Finska nas je razbila.
Btw, tenk nije nikom smetao, nego bio smiješan.
A volio bi vidjet jedan tekst u Hr medijima di se svastike ne osuđuju.

 

B1: za ubojstvo Tatona nije izbačen.
B2: Oduvijek ju je imao. I to je posao policije. Samo ne znam ko traži krivce za užas u Ateni po Srbiji i UEFA mafiji. Iako me čudi da nisu stigle i Delije. One vole pratit Dinamo po Europi. Što se tiče Grčke, ako nema njihove krivice, zašto lete glave u policiji tamo?

https://www.vecernji.hr/sport/video-sramotan-potez-crvene-zvezde-treba-li-zbog-ovoga-biti-izbacena-iz-europe-1576038

https://www.24sata.hr/sport/izbacite-ih-iz-eurolige-zvezda-provocira-s-tenkom-iz-vukovara-508984

Nije pitanje osude, nego da li je u Hr nego trazio izbacivanje zbog svastika. Možda i jeste, ne secam se.

Edited by berti
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Bugl Khan said:

Kad je Partizan 2009. igrao s Tolouseom, jel prva utakmica registrirana pobjedom Tolousea? Jel prošao Tolouse direktno? Mislim, kako su igrači Tolousea mogli izaći na teren i praviti se da navijači Partizana nisu ubili navijača Tolousea?
Kako inače ide? Ja sam za da se primjene ista pravila.


Pa ne možeš baš da primenjuješ ista pravila na različite dogadjaje. Je l’ su se debili iz Partizana pojavili sa štanglama i noževima ispred Tuluzovog stadiona pre utakmice, oštetili ga, prebili sve živo i pritom usmrtili nekog? 
 

Nakon što je Bris umro nakon dve nedelje, Tuluz je imao svako moralno pravo da traži da se to ne igra. Ubiti tvog navijača je stvarno šok za klub, grad i sve navijače i potpuno je u redu ako neko ne želi da igra tu utakmicu. Ali okolnosti pod kojim je ubijen ovaj nesrećni Grk su jedno 10 puta teže.

 

I malo smeta tvoja francuska naivnost gde pokušavaš da povlačiš paralele i pokažeš kako se to eto i ranije dogadjalo. Da stradavali su navijači i ranije nažalost, kao Lidsov navijač u Istanbulu, Taton u Beogradu, Ivković opet u Istanbulu ali niko nije došao ispred tudje kuće, posrao se po njoj i izbo domaćina.

Edited by Мџе
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...