Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Dobar ste mi šlagvort napravili. Ako je neko bio media darling onda je to Kobe. Od starta pravljen narativ o njemu kao novom MJu koga je imitirao na raznim poljima, osim po efikasnosti jer je Kobe bio i ostao volume scorer, doduše ponajbolji u istoriji ali to je to. Način na koji je groteskno niskim procentima šuta u finišu karijere pravio cirkus ne bi li nabio regularnu statistiku, samoprozvani black mamba je bio ozbiljan egomanijak i ne baš omiljeni saigrač. Uzimanje 24 kao next best thing, rebranding pod Nike plaštom i sve ostalo jednostavno maskiraju njegovo pravo mesto u istoriji a to nije top 5 u svakom slučaju. Fanovima ostaje da se teše time što je bio najelegantniji sportista ikad, čak ispred Letećeg ili bilo koga drugog. 

I 5 titula 😄 

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Nicklord said:

I 5 titula 😄 

 

 

Razume se, ali bio je ubedljivi no2 u prva tri šampionska pohoda. Nije bilo nikakve dvojbe oko toga ko je bio glavni igrač tada, bilo da se radi o tome ko koliko doprinosi, eye test, ili ko je MVP finala. Ovakve rasprave i nagađanja, koja su bila ovde na forumu tokom finalne serije, Lebron ili Davis, su bile nezamislive u sva 3 finala 2000-2002, jer se naravno znalo kome ide Bill Russell award. U principu, ljudi se baš prave ludi kad kažu kako on ima 5 titula i to je to, no further discussion needed. A on gospodin čovek igrao sa Shaqom, onom grupom igrača, i sa sve Jacksonom na klupi. Tako i mogu da se uzmu 3 titule pre 25-te. Znam da možda i ne misliš ozbiljno, no svejedno.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Marko said:

 

Razume se, ali bio je ubedljivi no2 u prva tri šampionska pohoda. Nije bilo nikakve dvojbe oko toga ko je bio glavni igrač tada, bilo da se radi o tome ko koliko doprinosi, eye test, ili ko je MVP finala. Ovakve rasprave i nagađanja, koja su bila ovde na forumu tokom finalne serije, Lebron ili Davis, su bile nezamislive u sva 3 finala 2000-2002, jer se naravno znalo kome ide Bill Russell award. U principu, ljudi se baš prave ludi kad kažu kako on ima 5 titula i to je to, no further discussion needed. A on gospodin čovek igrao sa Shaqom, onom grupom igrača, i sa sve Jacksonom na klupi. Tako i mogu da se uzmu 3 titule pre 25-te. Znam da možda i ne misliš ozbiljno, no svejedno.

Kako si me nasmijao za ovo, hvala ti puno😂😂😂😂

 

@Nicklord jel si ovo glasao za finale za sledecu sezonu? Car si😂

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

Čisto da zapljunem finale i ceo plejof.

 

Prvi utisak mi je sam bubble i sposobnost Silvera i ekipe da sve to organizuju, mislim da je to poduhvat u rangu organizacije Olimpijskih igara u najmanju ruku i dokaz koliko je USA i NBA ispred ostatka sveta. Čista 10ka, a iako gajim posebnu odvratnost prema većem delu američke demokratske stranke, posebno krilu koje sadrži Bajdena, moram da pohvalim i relativno brzo zauzimanje strane, nešto što je jako kritikovano i ovde i u USA. Verujem da je takvo (radikalno) vreme došlo da se ne može ćutati i gurati pod poklopac "razdvajanja politike i sporta" i to je po meni prirodno i normalno. Rispek za Silvera i za to.

 

Igra je, koliko sam gledao, bila dobra i Lakersi su potpuno zalsužili titulu. Klipersi su mi se od početka gadili i nije me iznenadio njihov debakl. Milvokijev jeste, ali tu je očigledno bilo problema sa tempiranjem forme ali i prilagođavanjem na PO basket i odbrane. Denver je dogurao do finala zapada i to me obradovalo, Lejkersi su potpuno izložili na svetlo probleme sastava ekipe, ali verujem da su Nugetlije zadovoljne: teško je očekivati da će ekipa da nazaduje. Videli su da nisu bacili pare na Marija, nedostaje još dva igrača da ledžit budu polufavoriti za titulu. Da ona trojka AD-a nije ušla, da Jokića nisu osakatili penalima, možda bi dobacili i do 7me utakmice, tako da ne verujem da je neko baš eksplicitno dokazao u plejofu da je osetno jača ekipa od Nagetsa. Lakersi jesu, ali ne osetno. Majami je sjajan bio i iznenadila me pobeda protiv Bostona. Ne znam da kažem da li su Majamljani više prebacili očekivanja ili je Boston usrao, ali svakako dve ekipe koje će se šibati za finale Istoka i sledeće godine.

 

Kao što delgado pomenu, ne očekujem ni ja ne znam kakvu mađiju od Golden Stejta i Bruklina sledeće sezone. AKo GSW dovede nekog All NBA tipa Janisa ili Pola Đorđa (lupetam), onda da, ali realno godinu dana bez ikakve košarke, Klej koji izlazi iz povrede koja se divno sanira danas, ali poništava lateralne kretnje, Derjmond koji konvergira ka svojoj vrednosti preplaćenog andersajza... Voleo bih, ali se ne nadam previše. SLično i sa Bruklinom, očekujem jednu imploziju na relaciji Kajri - KD najkasnije posle 10 utakmica kao i nagli gubitak kose Stiva Neša. Opet kažem, voleo bih da ih vidim u vrhu jer su ultraatraktivni i neviđeni majstori basketa, ali hajde... videćemo.

 

Na kraju masivan rispek za Lebrona. Iskreno verujem da mu je ovo poslednja titula i sve očekujem da će ga neka ozbiljna ekipa izložiti u odbrani najstrašnije jer je on već odavno pre svega biznismen i aktivista, ali ne, on opet pokazuje da je i strašan trener, gm i prilično fucking dobar igrač. Verujem da se njegov primer već odavno izučava kada je potrebno obučiti nove mlade superstarove kako da hendluju svoj imidž, svoje političke poglede, svoj side - business i ostalo. Neću da ulazim u američku i forumsku opsesiju GOATovima (svi znamo da je on iz Frenč Lika i da je igrao u Bostonu), ali po značaju za igru i za ligu, LBJ je tu negde uz Džordana, a uveliko iznad Medžika i Birda.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kako je Filadelfija finansijski krut tim, 

bukvalno se istrolovase s onim bobijevim budalashem tobajasom, I neocekivano sa Horfordom. Ja mislim da drugi timovi ne zele ni da pomisle na dovodjenje njih dvojice, bukvalno je kletva: Dabogda morao da dovedes Tobija

 

Golden Stejt je isto smorio sa dovodjenjem DeAndjela. Bolje da su potpuno iskulirali bilo sta za Duranta, jer je daljim nelogicnim 

potezima Deandjelo metastazirao u Viginsa, 

koji je mozda i jedini igrac u ligi koji moze da parira Tobiju Harisu po nepomerljivosti. 
 

Sansa za GS je da se Klej i Stef vrate u punom pogonu, da dobro odigra Luni, 

i da se ne zakopavaju dalje losim trejdovima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...