Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

20 minutes ago, gggggggg said:

uz to bio ubedljivo, ubedljivo najbolji defanzivni igrac lige.

Znam da si fan, ali ovo nije tacno. Bez obzira na dpoy nagradu, bilo je individualno boljih defanzivaca od njega (sto je sasvim logicno kad pogledas gde se nalazi u stl, blk, deflekcijama). Isao bih toliko daleko da bih rekao i da je Brolo imao veci uticaj na odbranu Baksa od njega. 

1 minute ago, uini said:

 

ja nisam siguran da je lebron ispred kobea ali šta ja znam.

Plus Kobe moze da progura taj Salo Pavlovic narativ. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Død said:

 

Plus Kobe moze da progura taj Salo Pavlovic narativ. 

 

smush parker < salo pavlopvić. lebron pati od tuge što nema toliko neupotrebljivog igrača

kontam da je zato i uzeo debelog dudleyja i finnasirao carusov meme kao nesposobnog belca, da stigne nekako do brončane medalje (bron = brončana) u goat narativima po forumima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MilošVB said:

Meni je to Kobe>Lebron u rangu npr.Vučević>Gober.

 

Bolji su individualno,ali košarka je timski sport.

 

Nevezano za post. 

Zamisljam neki distant fjucr, ono radijacijski vetar, zardjao obruc, drvena tabla, sve to bez mrezice. Negde na liniji slobodnjaka stoji neki klinac, izgleda kao ofspring slendermena i bukve. Uzima krpenu loptu, gadja i razbija obruc na sitne komade. Vice Gobeeeeerrrr. 

Dolazi kuci, tataslender ga mazi po glavi i pita kako je bilo na basketu. Kaze mu, svojerucno sam zavrsio tekmu i imao 15 skrin asista pride.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Alex_Serbia said:

Veceras dolazi 1 statement partija Lebrona. Nadam se da samo Hjuston nece raditi ono u cemu je najpoznatiji - odbacivanje igre koja je donela rezultat zarad robotskog prangijanja za 3.

 

Siguran sam da ce i AD forsirati 1 na 1 do iznemoglosti 

Pa moraju sad malo i za 3, da iznenade😀

 

Ako odete na 0-2 gotovo ali valjda se pojave AD i Lebron sa 30+ partijama

11 minutes ago, MilošVB said:

Meni je to Kobe>Lebron u rangu npr.Vučević>Gober.

 

Bolji su individualno,ali košarka je timski sport.

 

Samo da pitam kako dodje do Vucka i Gobera?

Link to comment
Share on other sites

Pa jasno ti je valjda šta sam hteo reći...Baš sam sinoć sa drugom diskutovao o njima,u smislu individualni kvalitet vs timska korist.

 

Nego,koju četvorku vidite u Denveru sledeće sezone npr? Skoro je ovde neko pominjao dva igrača koji bi im savršeno legli...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MilošVB said:

Nego,koju četvorku vidite u Denveru sledeće sezone npr? Skoro je ovde neko pominjao dva igrača koji bi im savršeno legli...

Zasto bi ista menjali, tu je Grent potpuno fit sa Jokicem, a tek dolazi na naplatu. Milsapa produziti na neki manji ugovor, tipa 10 miliona po sezoni i to je to. A tu je i Porter koji ce u godinama koje dolaze sve vise da se razvija i on moze igrati PF.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Alex_Serbia said:

Veceras dolazi 1 statement partija Lebrona. Nadam se da samo Hjuston nece raditi ono u cemu je najpoznatiji - odbacivanje igre koja je donela rezultat zarad robotskog prangijanja za 3.

 

Siguran sam da ce i AD forsirati 1 na 1 do iznemoglosti 

 

harden je u ovom trenutku bolji od lebrona, samo to treba da razume

10 minutes ago, Darko said:

 

Neko je nepravedno zapostavljen

tenor.gif

 

u tome je cela poenta. ima brda opasnih igrača koji pretenduju na to drugo do sedmo mesto. ili 12o

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Død said:

Znam da si fan, ali ovo nije tacno. Bez obzira na dpoy nagradu, bilo je individualno boljih defanzivaca od njega (sto je sasvim logicno kad pogledas gde se nalazi u stl, blk, deflekcijama). Isao bih toliko daleko da bih rekao i da je Brolo imao veci uticaj na odbranu Baksa od njega. 

 

navedi ko su ti bolji individualni defanzivci od njega ove sezone? drago mi je sto si spomenuo broloa jer je covek potcenjen u odbrani i tvrdio sam da treba da bude u top5 dpoy ove sezone, ali realno nije bolji od antetokounmpa.

antetokounmpo je najvazniji igrac u odbrani, to se vidi i kada umesto brooka igra robin, back-up centar

 

 

 

9uswtfm.png

 

LWNDUtf.png

 

uz to u skoro svim mogucim statistickim parametrima je antetokounmpo bolje rangiran od lopeza (i od ostatka lige btw) osim u defanzivnom rpm-u. (mada su tu i james, jokic i bonga bolji od njega...)...

 

xyovWGy.png rDin6tu.png


 

 

u zastiti obruca je isto bolji:

 

1Ztd0x6.png

 

u odbrani roll-mana

 

TRISMv7.png

 

27% sutira roll-man kada ga cuva antetokounmpo

 

u odbrani na postu:

 

ZxgxbUP.png

 

u odbrani spot-upa

 

SDQUM6V.png

 

u svakom impact metricu je takodje bolji: 

 

https://www.bball-index.com/2019-20-impact-metrics/

 

 

i jos dosta toga, mrzi me sada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nicklord said:

Ne kontam kako može bilo ko od post Jordan igrača da bude ispred Lebrona. Lik je bukvalno top 2 igrač 17 godina

 

isto kao što i giannis može da bude 700 x mvp pa da ne uradi ništa when push comes to shove 

 

lebron je faca ali je i bird faca. i kobe i timmy i magik i mnogi drugi 

 

faca je i djana ali svojoj kevi i tako dalje 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

isto kao što i giannis može da bude 700 x mvp pa da ne uradi ništa when push comes to shove 

 

lebron je faca ali je i bird faca. i kobe i timmy i magik i mnogi drugi 

 

faca je i djana ali svojoj kevi i tako dalje 

Lebron bukvalno ima samo jednu pravu mrlju u karijeri a to je kada se raspao u finalu protiv Dalasa. Bukvalno svih ostalih godina je prebacio očekivanja ekipe. Dankan i Kobe su imali mnogo više "down" sezona od njega

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nicklord said:

Lebron bukvalno ima samo jednu pravu mrlju u karijeri a to je kada se raspao u finalu protiv Dalasa. Bukvalno svih ostalih godina je prebacio očekivanja ekipe. Dankan i Kobe su imali mnogo više "down" sezona od njega

preletanje iz tima u tima, igranje gm-a i trenera su mu plusevi u karijeri?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gggggggg said:

navedi ko su ti bolji individualni defanzivci od njega ove sezone? drago mi je sto si spomenuo broloa jer je covek potcenjen u odbrani i tvrdio sam da treba da bude u top5 dpoy ove sezone, ali realno nije bolji od antetokounmpa.

antetokounmpo je najvazniji igrac u odbrani, to se vidi i kada umesto brooka igra robin, back-up centar

Napredni statsi favorizuju Bakse zbog nacina na koji igraju odbranu. Njihova odbrana je produkt dobrog sistema. Ima veze sa Janisom, ali isto tako i sa ostalim igracima Baksa.

Sto se individualnih dostignuca tice, koliko cesto Janis brani najboljeg igraca protivnickog tima? A i kao sto sam vec naveo, lik ima stl+blk po tekmi, sto mozda u 2020. godini ne zvuci kao bitna stvar pored ovog gore sto si naveo, ali opet govori o nekom opipljivijem uticaju na tranziciju i cuvanje obruca. Tako da, ako me pitas koje bih defanzivce uzeo pre Janisa — lagano Simons, Tejtum, Kavaj. Sto se zastite obruca tice, tu imas standardnog Gobera, Dejvisa, pa cak i Bruka. 

Ne bih rekao da je Ante ubedljiv toliko sa ovom drugom nagradom kao sa mvp-em.

4 minutes ago, riviera said:

preletanje iz tima u tima, igranje gm-a i trenera su mu plusevi u karijeri?

Ima fanova koji su nasli izgovore i za Dalas, tako da je i ovo dosta.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...