Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

3 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Nisam bas siguran da je pametno da zatvore kap sa ovim sto imaju ali dobro, mozda je trener problem. Ali imace ozbiljne pare zakljucane Barnes,Bogdan i Budi.

 

kao sto rekoh greenenvyju juce za nuggets i murraya - vecina ekipa nema taj luksuz da se bori ravnopravno na otvrenom FA trzistu. ako znas da xy igrac zeli da igra i radi ti posao, bolje je da ga preplatis nego da ostanes praznih ruku.

 

kad god pomislimo da je xy fransiza preplatila xy igraca, mozemo guglati koji su im najveci FA ulovi u poslednjih XY godina. pa freakin spursi nakon toliko titula, reputacije zdrave i odgovorne fransize, jednog od najboljih trenera svih vremena ako ne i najboljeg -  jedva dovedose lamarcus aldridgea u poznim godinama karijere

 

zamisli onda sacramento, knickse, phoenix i ostale fransize sa puno problema. cak i ove sa dobrom reputacijom kao sto je memphis, od vodecih igraca imaju samo homegrown igrace ili eventualno neki trejd. FA nije mesto na kojem mogu tek tako da profitiraju fransize osim nekolicine odabranih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

kao sto rekoh greenenvyju juce za nuggets i murraya - vecina ekipa nema taj luksuz da se bori ravnopravno na otvrenom FA trzistu. ako znas da xy igrac zeli da igra i radi ti posao, bolje je da ga preplatis nego da ostanes praznih ruku.

 

kad god pomislimo da je xy fransiza preplatila xy igraca, mozemo guglati koji su im najveci FA ulovi u poslednjih XY godina. pa freakin spursi nakon toliko titula, reputacije zdrave i odgovorne fransize, jednog od najboljih trenera svih vremena ako ne i najboljeg -  jedva dovedose lamarcus aldridgea u poznim godinama karijere

 

zamisli onda sacramento, knickse, phoenix i ostale fransize sa puno problema. cak i ove sa dobrom reputacijom kao sto je memphis, od vodecih igraca imaju samo homegrown igrace ili eventualno neki trejd. FA nije mesto na kojem mogu tek tako da profitiraju fransize osim nekolicine odabranih.

To stoji gledao sam ih pre neki dan i njihovi komentatori rekose da im je najbolji FA potpis u istoriji VLADE Divac.
Evo ove godine su sa Holmsom uboli, ali opet zatvorice kap na ekipu koja ne funkcionise dobro na terenu.

Edited by LayupFromTheMidget
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Jokerdžija naša u formi, znao sam, oporavio se od nesposobnog Saleta koji je juce opet pokazao da nije trener za važne utakmice. Sviđa mi se ovaj novi Denver sa dobrom odbranom koji pobeđuje direktne takmace i klubove kao šta su Portland i Utah. Da nije bilo nekih kikseva bili bi prvi na zapadu. Još 3 utakmice da se izdrže a onda all star pauza da se nakon toga vrate povređeni igrači.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

To stoji gledao sam ih pre neki dan i njihovi komentatori rekose da im je najbolji FA potpis u istoriji VLADE Divac.
Evo ove godine su sa Holmsom uboli, ali opet zatvorice kap na ekipu koja ne funkcionise dobro na terenu.

 

pa eto, divac pre vise od dve decenije. divac je bio odlican igrac ali ne vrhunski.

knicksi amare sa sjebanim kolenima. i to zvuci kao skorija istorija ali je fazon u tome da knicksi ni 60ih i 70ih nisu doveli nekoga sa FA ko je relevantan a stalno se prica o velikom trzistu

 

holmes je iznenadjenje, igrac bez reputacije koji pocinje dobro da igra u pravom trenutku. to naravno moze da se desi svima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

@riviera mislim da je ovo solidan tejk na temu o kojoj smo diskutovali juce. ima stvari o kojima si ti pisao i stvari o kojima sam ja pisao. samo nemoj da citas dijagonalno

 

 

procitao sam ali decko nije preterano strucan na temu osnove izgradnje dobrog tima , najblaze receno. pre bih rekao da je  ovo modest proposal to fix the Knicks :classic_biggrin:. citajuci ga stice se utisak da previse mistifikuje sam proces pravljenja dobrog tima i kluba sto je i razumljivo s obzirom da prati samo taj jedan (los) tim.

ima tu dobrih ideja priznajem ali ne detektuje na pravi nacin problem i dosadasnje greske pa samim tim ne moze ni da izvuce zakljucak kako ih treba ispraviti a to nije toliko tesko (u teoriji bar) jer postoje  primeeri kako su fransize okrenule brod koji je isto isao u pogresnom smeru i usmerile ga onda  na pravi kurs. a resenje je u jednu ruku vrlo jednostavno a u drugu vrlo zahtevno i na kraju se sve svodi na - pravi ljudi na pravom mestu, od vrha lestvice (rukovodstva) do izvrsilaca radova na terenu (trenera i igraca). ne daje taj sistem uvek kao krajnji rezultat titulu jer je dosta faktora u igri i konkurencija je ozbiljna ali ako se pridrzavaju tih principa klubovi su uvek u najmanju ruku ozbiljni ili solidni nazovimo to kako god vec, uglavnom sve ono sto niksi vec duze vremena  nisu. :classic_sleep:  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Davidović said:

Sad se ocekuje da Boston krene po nekog centra. Woj je ubedjen da ce Ainge reagovati , ostaje samo da vidimo na koga se nameracio i sta je spreman dati.

 

Meni najizglednije deluje TT i posle da ga produzi sledece godine za neki ok novac. Van toga ne vidim sta bismo mogli. 

 

Mada iskreno ne bih davao Smarta za njega.

 

Ostavo bih ovako kako je, pa da probamo PO u boljem ritmu. Zasad sezona izgleda super (van ovih uzasno ucestalih sitnih povreda).

Edited by greenenvy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, riviera said:

procitao sam ali decko nije preterano strucan na temu osnove izgradnje dobrog tima , najblaze receno. pre bih rekao da je  ovo modest proposal to fix the Knicks :classic_biggrin:. citajuci ga stice se utisak da previse mistifikuje sam proces pravljenja dobrog tima i kluba sto je i razumljivo s obzirom da prati samo taj jedan (los) tim.

ima tu dobrih ideja priznajem ali ne detektuje na pravi nacin problem i dosadasnje greske pa samim tim ne moze ni da izvuce zakljucak kako ih treba ispraviti a to nije toliko tesko (u teoriji bar) jer postoje  primeeri kako su fransize okrenule brod koji je isto isao u pogresnom smeru i usmerile ga onda  na pravi kurs. a resenje je u jednu ruku vrlo jednostavno a u drugu vrlo zahtevno i na kraju se sve svodi na - pravi ljudi na pravom mestu, od vrha lestvice (rukovodstva) do izvrsilaca radova na terenu (trenera i igraca). ne daje taj sistem uvek kao krajnji rezultat titulu jer je dosta faktora u igri i konkurencija je ozbiljna ali ako se pridrzavaju tih principa klubovi su uvek u najmanju ruku ozbiljni ili solidni nazovimo to kako god vec, uglavnom sve ono sto niksi vec duze vremena  nisu. :classic_sleep:  

 

ma idi bre ( :

lik je profesor u nekoj školi, lepo piše i voli da piše o knicksima. 

 

nisam ni mislio na njegova naiva rešenja, više sam mislio na neke činjenice na temu "zašto je površno posmatrati dolana kao krivca, kada se neke stvari u nyk dešavaju oduvek"

 

 

5 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Holmes nije iznenadjenje, pa prosle sezone je masu utakmica izgledao smislenije od Bahamian Rhapsodya

 

okej, nisam previše gledao ali opet, za mene je iznenađenje u smislu da može biti startni centar bilo koje nba ekipe. pa oni flouteri i ostalo

ne znam da li ga je iko video kao nešto više nego backupa ya 15ak - 20min

 

ako jeste izuinjavam se

 

edit lolčina za bahamian rhapsody

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

ma idi bre ( :

lik je profesor u nekoj školi, lepo piše i voli da piše o knicksima. 

 

nisam ni mislio na njegova naiva rešenja, više sam mislio na neke činjenice na temu "zašto je površno posmatrati dolana kao krivca, kada se neke stvari u nyk dešavaju oduvek"

 

 

pa to i ja kaem, nestrucan je na temu. :classic_biggrin:

 

sto se tice dolana nije on za sve naravno krivac ali je naojdgovorniji po funkciji i on se pita za ljude koje dovodi u klub i koji su ispod njega u hijerahiji a odlucuju o svim kosarkaskim pitanjima. tako da jeste kriv za skoro sve po komandnoj odgovornosti. :classic_sleep:

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

okej, nisam previše gledao ali opet, za mene je iznenađenje u smislu da može biti startni centar bilo koje nba ekipe. pa oni flouteri i ostalo

ne znam da li ga je iko video kao nešto više nego backupa ya 15ak - 20min

 

ako jeste izuinjavam se

I meni je iznenadjenje, dobro pegla odbranu lepo se pokazao. Ja bih da sam Divac trejdovao Beglija, ljudski je priznati gresku. Sad im je guzva na 4

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, riviera said:

pa to i ja kaem, nestrucan je na temu. :classic_biggrin:

 

sto se tice dolana nije on za sve naravno krivac ali je naojdgovorniji po funkciji i on se pita za ljude koje dovodi u klub i koji su ispod njega u hijerahiji a odlucuju o svim kosarkaskim pitanjima. tako da jeste kriv za skoro sve po komandnoj odgovornosti. :classic_sleep:

 

ove je defakto fakat sa sve heštegovima a ti kako hoćeš. dolan ili ne, ovo se dešava oduvek (staviću u spoiler zbog lorda terora)

 

 

Spoiler

 

If the Knicks win 60 games, they’re gonna sell-out every home game. If they win 40, they’re gonna. If they win 20, they still might. Between the sheer volume of available ticket-buyers and an immense corporate base treating clients and associates to games, they’re gonna fill the building. Around 8.5 million people live in NYC; factor in the everyday swell of tourists and workers who come from outside the city and Manhattan alone sees an extra couple million daily.

 

Compare this to Sacramento, a city with a population around a half-mil. The Knicks selling out MSG is like the Kings selling out a 1,176 seat arena. The Knicks are protected against poor ticket sales from up on high by the prince of darkness. That, coupled with a $40M (and rising) annual property tax exemption and one of the league’s highest broadcast rights fees, allows the franchise to operate free of that pesky causality between merit and success.

 

There are literally infinite entertainment options in New York City besides basketball. Broadway sells more tickets than all metro area teams combined. Don’t think a room full of protected capitalists didn’t realize that decades ago. They know the diehards are hooked on the stuff. It’s the casual user they hope to hook. Since winning their last championship the Knicks have repeatedly brought in big names to headline the marquee, regardless of fit or whether that name was past its prime: Spencer Haywood, Paul Westphal, Kiki Vandeweghe, Rolando Blackman, Antonio McDyess, Derrick Rose, etc. They weren’t all brought in as leading men, but they were brought in to attract people who don’t know John Jenkins from Taylor Jenkins.

Then there are specific challenges inherent to this franchise. They don’t draft or develop big-time talent, they don’t attract elite free agents, they never “win” a meaningful trade and they’re a terminal stop for virtually every coach who works here. Remember, though, that all of these issues predate the current owner.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

ove je defakto fakat sa sve heštegovima a ti kako hoćeš. dolan ili ne, ovo se dešava oduvek (staviću u spoiler zbog lorda terora)

 

 

  Reveal hidden contents

 

If the Knicks win 60 games, they’re gonna sell-out every home game. If they win 40, they’re gonna. If they win 20, they still might. Between the sheer volume of available ticket-buyers and an immense corporate base treating clients and associates to games, they’re gonna fill the building. Around 8.5 million people live in NYC; factor in the everyday swell of tourists and workers who come from outside the city and Manhattan alone sees an extra couple million daily.

 

Compare this to Sacramento, a city with a population around a half-mil. The Knicks selling out MSG is like the Kings selling out a 1,176 seat arena. The Knicks are protected against poor ticket sales from up on high by the prince of darkness. That, coupled with a $40M (and rising) annual property tax exemption and one of the league’s highest broadcast rights fees, allows the franchise to operate free of that pesky causality between merit and success.

 

There are literally infinite entertainment options in New York City besides basketball. Broadway sells more tickets than all metro area teams combined. Don’t think a room full of protected capitalists didn’t realize that decades ago. They know the diehards are hooked on the stuff. It’s the casual user they hope to hook. Since winning their last championship the Knicks have repeatedly brought in big names to headline the marquee, regardless of fit or whether that name was past its prime: Spencer Haywood, Paul Westphal, Kiki Vandeweghe, Rolando Blackman, Antonio McDyess, Derrick Rose, etc. They weren’t all brought in as leading men, but they were brought in to attract people who don’t know John Jenkins from Taylor Jenkins.

Then there are specific challenges inherent to this franchise. They don’t draft or develop big-time talent, they don’t attract elite free agents, they never “win” a meaningful trade and they’re a terminal stop for virtually every coach who works here. Remember, though, that all of these issues predate the current owner.

 

 

 

 

Pravda za Sakramento, sloboda Kaliforniji!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Milos 3.14 said:

I meni je iznenadjenje, dobro pegla odbranu lepo se pokazao. Ja bih da sam Divac trejdovao Beglija, ljudski je priznati gresku. Sad im je guzva na 4

 

Ne bih rekao da je trenutak za tako nesto. Bagley ipak igra tek drugu sezonu i zbog povreda ne moze da uhvati bilo kakav kontinuitet. Samim tim mu je i vrijednost nikad manja. Treba biti strpljiv, ipak mu je tek 20 godina. Bez obzira na guzvu, Bagley, Bjelica i Holmes ce da jedu najvise minuta na 4/5. Mozda i uhvate neki trejd za Bjelicu, spominjalo se.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

 

ove je defakto fakat sa sve heštegovima a ti kako hoćeš. dolan ili ne, ovo se dešava oduvek (staviću u spoiler zbog lorda terora)

 

 

  Reveal hidden contents

 

If the Knicks win 60 games, they’re gonna sell-out every home game. If they win 40, they’re gonna. If they win 20, they still might. Between the sheer volume of available ticket-buyers and an immense corporate base treating clients and associates to games, they’re gonna fill the building. Around 8.5 million people live in NYC; factor in the everyday swell of tourists and workers who come from outside the city and Manhattan alone sees an extra couple million daily.

 

Compare this to Sacramento, a city with a population around a half-mil. The Knicks selling out MSG is like the Kings selling out a 1,176 seat arena. The Knicks are protected against poor ticket sales from up on high by the prince of darkness. That, coupled with a $40M (and rising) annual property tax exemption and one of the league’s highest broadcast rights fees, allows the franchise to operate free of that pesky causality between merit and success.

 

There are literally infinite entertainment options in New York City besides basketball. Broadway sells more tickets than all metro area teams combined. Don’t think a room full of protected capitalists didn’t realize that decades ago. They know the diehards are hooked on the stuff. It’s the casual user they hope to hook. Since winning their last championship the Knicks have repeatedly brought in big names to headline the marquee, regardless of fit or whether that name was past its prime: Spencer Haywood, Paul Westphal, Kiki Vandeweghe, Rolando Blackman, Antonio McDyess, Derrick Rose, etc. They weren’t all brought in as leading men, but they were brought in to attract people who don’t know John Jenkins from Taylor Jenkins.

Then there are specific challenges inherent to this franchise. They don’t draft or develop big-time talent, they don’t attract elite free agents, they never “win” a meaningful trade and they’re a terminal stop for virtually every coach who works here. Remember, though, that all of these issues predate the current owner.

 

 

opet kazem da momak ne razume sustinu pravljenja dobre ekipe a ona se defininitivno ne nalazi (samo) u ovom poslednjom pasusu. temelj je na pocetku najbitniji jer od njega sva nadogradnja  pocinje a ovo kasnije 

Quote

They don’t draft or develop big-time talent, they don’t attract elite free agents, they never “win” a meaningful trade and they’re a terminal stop for virtually every coach who works here. Remember, though, that all of these issues predate the current owner.

je u njivom slucaju (vrlo losa) nadogradnja.

 

niksi su i ranije kao i sve ekipe imali losih (ali i mnogo dobrih) momenata medjutim treba pogledati njihove rezultate  koji su uzgred budi receno vrlo lako proverljivi i lako uvideti koliko teza da su niksi bili isto losi i pre dolana kao i sa njim je ozbiljna fail.

https://www.basketball-reference.com/teams/NYK/

 

znaci njegov je zakljucak je da  nisu ni nisu pre mogli da imaju lebrona ili dzordana sto preko drafta sto preko pijace i sada ih isto tako nemaju i ergo svi su isti.:frusty:a sve dolanove brljotine su samim tim obesmisljavaju i relativizuju se  i te onda se  krivica  prebacuje na okolnosti, geografiju i neke vrste loseg juju-a. :lol_2:

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

okej, pokusao sam. nije poenta u odbrani dolana, vec u nekim jako bitnim stavkama koje nyk cine pogodnom fransizom za svinjarije

ali nisu niksi jedini klub na svetu u velikom gradu sa velikim ocekivanjima i to ti pokusavam predociti. taj miranda je usko fokusirani na nikse i ne moze da primeti da i u nba postoje klubovi sa slicnim okolnostima a da ne pominjem na jos desetine klubova sa slicnim prednostima (a i po nekom manom) u drugim sportovima sirom zemaljske kugle. neki od njih su ekstremno uspesni, neki su jednostavno prosecni, neki neuspesni i taj set okolnosti u kome se nalaze im unapred ne odredjuje ishod rezultata koje ce ostvariti vec gomila drugih faktora koje sam vec naveo.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...