Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

4 hours ago, L0shMi said:

Ne znam za vas, ali meni se ova Nba bez publike i svih budalastina za publiku sviđa.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

 

Hoces da kazes da ne uzivas kada maskota nekom saspe tortu u lice? Ili kada kamera zumira na tribine pa onda ljudi osecaju obavezu prema sebi i klubu da prave budale od sebe i mesaju guzicama? 

 

Preterujes...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Ukleta generacija Blejzersa, nakon Kersija i Dakvorta da mlad umre i meni najomiljeniji igrač generacije za koju sam baš navijao kao klinac, što protiv Pistonsa, što protiv Bullsa. Klif je bio prilično moderan igrač, cepao je trojke, mogao da isprati bekove na nogama, imao je jako lep skok šut i divljački je prikucavao alejupove i zicere. Čekalo se suštinski da centar protivničke ekipe napuni mučenog i gojaznog Dakvorta sa 3 lične u prvoj četvrtini ili da ga bekovi obilaze kao Porzingisa i Bobija danas i da uđe Klif (kojeg koliko znam još nisu zvali Uncle Cliff) i da pukne neka kontra sa kucanjima Klajda ili tuča sa Ejndžom koji je obično ulazio sa Klifom sa klupe umesto Portera ili Drekslera. Posle Portlanda ga nisam toliko pratio, ali znam da je bio solidan u najmanju ruku...

 

Gledao sam skoro da ju ušao u posao sa džidžom koju je tokom cele karijere voleo i promovisao, a valjda ju je video i kao nešto što mu je produžilo karijeru. Koliko su studije koje pokazuju korelaciju između baš hevi upotrebe trave i incidencije šloga tačne, zaista ne znam. Baš mi je žao, ta generacija je igrala jako atraktivan i na momente moderan basket i imala je neke jako interesantne igrače, a među njima Klif je delovao kao najveći gotivac (uz Kersija). 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2020 at 2:27 PM, HAMMER said:

moram da se osvrnem na ovaj deo iako nije povezan sa temom. 

prvi deo i izjava da bog postoji ili ne postoji nikada nije bila tema naucnika niti se moze naci u bilo kom naucnom casopisu. stavise kosi se sa bazicnim naucnim principima da ti kao naucnik i pripadnik naucne zajednice ne mozes da imas luksuz da verujes u nesto jer ako verujes onda ti ne pratis dokazive cinjenice i nisi verodostojan kao naucnik (raporting bias). znaci naucnici niti veruju niti ne veruju vec prihvataju ili odbacuju nacucne cinjenice. ko gleda u solju, kosti, tarot karte nije naucnik niti se moza smatrati relevantnim.

 

Moze se naci u knjigama ljudi koji su se izmedju ostalog bave ili su se bavili naukom (Dawkins i neki drugi).

 

Sto se tice drugog dela posta, niko ne moze da se ozbiljno bavi naukom i osporava naucna otkrica na bazi verovanja. Sujeverje je nesto drugo:

 

image.png.c67d52c346e3e4aceb5d2bc9084cbc51.png

 

Sad, ovo jeste mozda saljivo, ali samo ilustruje da su i najveci mislioci znali da imaju manje ili vise cudna ili neobicna verovanja.

 

Naravno da mozes da budes naucnik i ne budes skeptik u svakoj oblasti zivota. Inace bi se svi ozenjeni naucnici ili udate naucnice pitali/e da li ih supruznik vara.

 

Quote

drugi deo je takodje interesantan jer vlada misljenje na koje sam naisao nekoliko puta da se u nauci, konkretno u medicini nista znacajno nije desilo od pronalaska anestezije sto je skroz netacno. ljudi kao vrsta su vise napredovali tokom 20 godina interneta nego za 4-5 miliona godina evolucije pre toga. bukvalno su napravljeni ogromni koraci u svim naucnim granama i izvrsena je sistematizacija, protokoli, metodi, klasifikacija koja nije bila moguca pre interneta. svet se toliko promenio od tada do danas da bi neko ko je zaspao u 70im, 50 godina kasnije mogao da prepozna samo englesku kraljicu, londonski metro i mozda kineski zid ako je imao priliku da ga vidi za zivota tokom 70ih.

 

To vazi i za period od 1920. do 1970.

 

Svet se jeste promenio, ali (ovo je odgovor istovremeno i na drugi post u kojem smo imali diskusiju) i dalje se radjamo, starimo i umiremo na isti nacin kao i pre 50 godina. Ljudi stalno umiru od kancera, sedamdesetogodisnjaci boluju od istih tegoba i tad i sad. Postoje proboji, ali ovde govorimo o pocetnom postu od kog je krenula diskusija: Kako to da su mnogi i dalje tako zatucani, a zivimo u zlatnom dobu nauke i tehnologije? Zato sto se to zlatno doba odnosi najvise na brzinu i nacine komunikacije. Da zivimo u zlatnom dobu ne bi u "Rust Beltu" imali onakvu krizu sa zaposlenoscu, ne bi imali toliko siromasnih, ne bi NHS bila svaka druga rec u predizbornim debatama na izborima u UK. 

 

Moderatori bi mogli da maknu ovu diskusiju sa ove teme (mozda na drustvo ili da se otvori nova tema).

 

 

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...