Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

16 minutes ago, laki pepe said:

Ne rade li i Nagetsi dosta za Nikolu? Necu o defanzivi, nego o napadu. Da li bi Nikola mogao da ima toliko loptu u rukama da ima jednog Pola ili Lilarda u ekipi? Ne kazem da ne zasluzuje tretman koji ima, samo nekako djeluje da je njegov tim bas tanak u segmentima u kojima je on atipicno vrhunski za centra.

On bi sa Lilardom funkcionisao savrseno imo. Cak i da lopta bude manje kod njega u rukama, verujem da bi se fantasticno uklopili. Tesko mi je da zamislim bolji guard - big man duo od Jokic - Lilard sto se ofanzive tice.

 

Nurk, koji je znatno slabiji dodavac od Jokica je funkcionisao odlicno u ofanzivi. Sa Jokicem bi to bila poezija verujem.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

pierce all the way. iako je melo daleko bolji igrač u napadu, pierce ima tu žicu velikog igrača, koji ne jebe ko je prekoputa njega, ko je sa njim.

 

mislim, to kažem kao veliki fan mela.

ujedno, pierce je dobar primer u kevin garnett slučaju. ja njega takođe nisam doživeo kao nekoga ko ima taj mentalni kvalitet napakovan na skill i fizikalije, tu odliku najvećih.

 

nije je imao ni barkely, clyde drexler, pa ni chris paul malo kasnije ili harden danas.

 

ovaj nba topik mi je svedok da neke od njih neizmerno gotivim, hardena smatram po skillu najvećim posle duranta u današnjim okvirima ali opet, neke stvari dolaze iz glave i tu se beleže pobede i porazi.

Otkud ti Barkli u toj grupi? Sve što je on napravio zasnovano je na glavi i nejebavajućem stavu. Time je prevazišao sva ograničenja koja je imao. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, 21Barkley said:

Otkud ti Barkli u toj grupi? Sve što je on napravio zasnovano je na glavi i nejebavajućem stavu. Time je prevazišao sva ograničenja koja je imao. 

 

kenjam verovatno. gledao sam barklija kada su već povrede krenule da se gomilaju, kraj u sunsima i rockets, pa imam iskrivljenu percepciju. u rocketsima je igrao sa idejom da je u prajmu a nije bio 

 

inače, od igrača koje nisam puno gledao, verovatno i kevin mchale treba da uđe u konverzaciju o top 3 - 5-6 PFs 

Link to comment
Share on other sites

rodmana imam problem da stavim na poziciju a da to nije pozicija rodmana

 

videcemo kako ce draymond green stariti, tu je veliki kzna tanjapi ali ako bi uspeo da održi nivo koji je imao pre ove sezone u nekom periodu od 3 sezone npr, možda i on može u top 10 razmatranje

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uini said:

kenjam verovatno. gledao sam barklija kada su već povrede krenule da se gomilaju, kraj u sunsima i rockets, pa imam iskrivljenu percepciju. u rocketsima je igrao sa idejom da je u prajmu a nije bio 

To je već bio očajnički pokušaj da se dočepa prstena u društvu gomile matoraca, plus gomila povreda. 

 

Od svih igrača koji se vrte na poslenjim stranicama on je najmanje košarkaš po prirodi. Ceo životni uspon i detalji kako je doživljavao utakmicu, protivnike i skok su zasnovani na neuporedivoj glavi i ponekad psiho takmičarskom stavu. Zastrašujućem u jednom periodu, dok nije malo smirio glavu. Prvo je imao loš tim u FIli a posle je uvek falila mrva do najvišeg dometa. Ta mrva može da bude: nedostatak sreće, naletanje na buduće šampione, Džordan ili Hjuston u prajmu, manjak ličnog ili timskog kvaliteta. Nikako nije glava. Nije nestajao u bitnim serijama, imao je i neke brutalne partije tada, da ne pričam o sezonama, ali na vrhu nema mesta za više od jednog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Miki28 said:

Pau Gasol u top 10 PF svih vremena?

Meni su tu Mchale, Pau i Rodman a vidim da dosta strucnjaka stavlja Petita i Hayesa ali njih nisam gledao tako da po statsima vrvt i upadaju u top 10

 

Meni je Pau tu odmah iza ovih nekoliko najvećih. Svakako u top 10 PF ikada. Neviđen košarkaški znalac. Posle Dirka, meni lično najbolji neamerikanac ikada i to bez ikakvog premišljanja. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Olajuwon vs Dirk? Kako se uopste racuna stranac u NBA, samo po nacionalnim selekcijama? Mesto rodjenja mi je tu bespredmetno, pa i neki period detinjstva proveden u zemlji rodjenja mi je isto slab kriterijum, negde od high school basketballa, pa i college balla bi ja racunao ko je stranac a ko amer. Tesko ovako reci, a nemam neku referencu za ovo. Hakeem igrao nesto kao junior za Nigeriju, pa onda i za Team USA u Atlanti. 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Hakeem je po meni u Top 3-5 centara svih vremena.

 

Wilt, Bill, Hakeem, Admiral, Šek.

 

Na ivici sam blasfemije da kazem da mi je Dream mozda i najbolji ikada, jer Wilt i Bill nisu imali ozbiljne rivale (najblaze receno) u svojoj eri....ali necu to reci.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, gggggggg said:

a jabbar?

Jabbar je bio ubjedljivo najdominantiji kosarkas u NBA 70-ih godina. U narednoj deceniji kad je krenula ta Magic vs Bird era, opet je drzao nevjerovatno visok nivo igre. Redovni all-star, cesto prva petorka lige. Dakle pricamo o periodu kada je usao debelo u cetvrtu deceniju zivota. Covjek je sa 38 godina bio MVP finalne serije. Bukvalno je 20 godina igrao na najvisem mogucem nivou. Po meni top5 igrac svih vremena.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U pm dosadno meni bez NBA, koji sam samo fan, a ne fanatik. Mogu zamisliti neke ovde onda. Tja... Ja bi voleo, ako kazu da nema uslova normalno da se zavrsi sezona, da se privede kraju kako god, pa makar to bilo skraceno i bez publike. Odnosno, u odnosu na to da da ne bude nastavka i playoffs, to bi mi bilo skroz ok, kad vec ne moze regularno.

 

 

 

 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni bi plejof bez publike bio skroz bezveze, uopste ne bih mogao ozbiljno da shvatim celu situaciju. S obzirom da sve pratim dosta strastveno, publika je tu verovatno najveci faktor, bukvalno ne mogu da zamislim plejof utakmicu pred praznim tribinama.

 

To bi mi bilo kao da neko postigne gol u finalu svetskog prvenstva u fudbalu i jedino sto se cuje je aplauz sa klupe, kao na nekoj trening utakmici.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ne znam, meni bi plejof bez publike bio skroz bezveze, uopste ne bih mogao ozbiljno da shvatim celu situaciju. S obzirom da sve pratim dosta strastveno, publika je tu verovatno najveci faktor, bukvalno ne mogu da zamislim plejof utakmicu pred praznim tribinama.

 

To bi mi bilo kao da neko postigne gol u finalu svetskog prvenstva u fudbalu i jedino sto se cuje je aplauz sa klupe, kao na nekoj trening utakmici.

 

svakako. medjutim, meni je fascinantno da se uopste ne uzima u obzir da bi taj plej of bio nakon xy meseci bez individualnih treninga, zajednickih treninga, utakmica.

 

to osim ispodprosecne kosarke moze samo da obeca gomilu laksih i tezih povreda, imo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jel može neko da me podseti ko je onaj lik koji je početkom ove godine šutirao bez promašaja za 3pts na xy tekmi i generalno razvaljivao - a ušao je u rotaciju zato što je ekipa imala gomilu povreda?

 

da li igra za raptorse ili wizardse ili nekog trećeg - > gledam rostere i guglam, niko mi ne liči po imenu ili po učinku na tog lika

 

hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...