Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

@Miki28 Nema razloga za brigu bez obzira gde Harden ode. Imamo 2 najbolja igraca lige, od kojih jedan tek ulazi u svoj prime.

 Nadogradili smo tim sa 2 najbolja sesta igraca lige, ja bi ih iskreno implementirao u startnu petorku obojicu. Ionako je to samo kozmetika.

 Licno sam pre bio za kombinaciju Ibaka+Dwightello pod kosem nego za Harrell+Gasol (za iste pare) al dobro. Verujem u Pelinku i Vogela. 

 

    

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, delgado said:

@Miki28 Nema razloga za brigu bez obzira gde Harden ode. Imamo 2 najbolja igraca lige, od kojih jedan tek ulazi u svoj prime.

 Nadogradili smo tim sa 2 najbolja sesta igraca lige, ja bi ih iskreno implementirao u startnu petorku obojicu. Ionako je to samo kozmetika.

 Licno sam pre bio za kombinaciju Ibaka+Dwightello pod kosem nego za Harrell+Gasol (za iste pare) al dobro. Verujem u Pelinku i Vogela. 

 

    

i ja mislim da su za plejof okrsaje protiv najboljih ibaka, dvajt, rondo... upotrebljiviji od herela i gasola koji imaju poprilicno  losu proslosezonsku post-sezonu ali zbog korone i mogucih odsustvovanja igraca u toku ligaskog dela i  umora posle kratke pauze izmedju sezona ovi dolasci bi sa te strane mogli da olaksaju posao starosedeocima lbj i a.d-ju.

sruder i herel u najgorem slucaju su se bar pokazali da mogu  ozbiljno da povuku u  regularci  a za zavrsnicu opet ce se za sve u lejkersima pitati lebron i dejvis a ovi sto su stigli valjda nece biti stetocine ako vec ne budu mogli sa njima da prave neku razliku na parketu.

Edited by riviera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije uporedivo iz vise razloga.

 

Ugovor Dejvisa je jaci od onog sto je potpisao PG 2018 i pre ce moci ta dva ugovor da se porede nego ova iz iste godine. Prethodni ugovor PGa je 137/4.

 

A nije ni mogao da se izbori sada za jaci ugovor zato sto je PG draftovan dve godine ranije i te dve godine staza prave razliku. 

 

Dejvisov naredni ugovor bice osetno jaci od ovog sto je dobio PG bas kao sto je slucaj sa ova dva ugovora koje sam naveo.

 

Isto ne treba zaboraviti da PG kroz godinu dana ima PO.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Ta'veren said:

Nije uporedivo iz vise razloga.

 

Ugovor Dejvisa je jaci od onog sto je potpisao PG 2018 i pre ce moci ta dva ugovor da se porede nego ova iz iste godine. Prethodni ugovor PGa je 137/4.

 

A nije ni mogao da se izbori sada za jaci ugovor zato sto je PG draftovan dve godine ranije i te dve godine staza prave razliku. 

 

Dejvisov naredni ugovor bice osetno jaci od ovog sto je dobio PG bas kao sto je slucaj sa ova dva ugovora koje sam naveo.

 

Isto ne treba zaboraviti da PG kroz godinu dana ima PO.

Dejvis je superstar i dobio so superstara za 190 miliona na 5 sezona, top posao.

Ovom dajes ugovor na 190 miliona na 4 sezone na ovih postojecih godinu dana za 36 miliona, covjeku koji ima vise izgovora nego bilo koji igrac otkad ja pratim NBA a pratim 20+ godina. Usrali se Klipani da ce da im zapali kandza pa dali max ugovor ovom nakon razocaravajuceg PO jos jednom za Wayoff P.

 

Koga bi prije imao narednih 5 sezona? AD ili ovog? O ciframa da ne pricam, Lejkersi odradili brutalan posao

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Ta'veren said:

Nije uporedivo iz vise razloga.

 

Ugovor Dejvisa je jaci od onog sto je potpisao PG 2018 i pre ce moci ta dva ugovor da se porede nego ova iz iste godine. Prethodni ugovor PGa je 137/4.

 

A nije ni mogao da se izbori sada za jaci ugovor zato sto je PG draftovan dve godine ranije i te dve godine staza prave razliku. 

 

Dejvisov naredni ugovor bice osetno jaci od ovog sto je dobio PG bas kao sto je slucaj sa ova dva ugovora koje sam naveo.

 

Isto ne treba zaboraviti da PG kroz godinu dana ima PO.

 

nemas ti pojma. 💪

 

moras objasniti georgeu da posto nije dobar igrac kao ad 💪 onda nema prava da trazi takav ugovor. ili ako mu klub ponudi taj ugovor, trebao bi da odbije. 💪 znamo da tako funkcionisu nba ugovori. 💪

 

zbog svojih izjava tokom bubblea trebao bi da trazi minimalac. 💪

 

cek jos da proverim sta pisu na twitterima i na laker forumima. 💪 💪 💪

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je takticki potez Klipersa, ide se na siguricu kada su vec dali mnostvo pikova. Jeste los ugovor, ali vrlo lako se moze desiti da ih Kavaj ispali i ode na neko drugo mesto gde bi konkurisao za sampiona. Ovako ce im makar Dzordz spasiti gomilu sezona u kom nece biti relevantni, a uvek moze da se dovede neki kobajagi ol star, tipa Vol ili Vestbruk da igra sa Dzordzom.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, riviera said:

i ja mislim da su za plejof okrsaje protiv najboljih ibaka, dvajt, rondo... upotrebljiviji od herela i gasola koji imaju poprilicno  losu proslosezonsku post-sezonu ali zbog korone i mogucih odsustvovanja igraca u toku ligaskog dela i  umora posle kratke pauze izmedju sezona ovi dolasci bi sa te strane mogli da olaksaju posao starosedeocima lbj i a.d-ju.

sruder i herel u najgorem slucaju su se bar pokazali da mogu  ozbiljno da povuku u  regularci  a za zavrsnicu opet ce se za sve u lejkersima pitati lebron i dejvis a ovi sto su stigli valjda nece biti stetocine ako vec ne budu mogli sa njima da prave neku razliku na parketu.

 

  Ma Rondo je kocka, pretprosle sezone je skoro celu bio povredjen, a i prosle je propustao meceve i docekali smo ga tek spremnog u drugom kolu plejofa. Otisao je po kes, pare koje je dobio u Atlanti svakako mu ne bi dali i to je to, doveden je mladji i bolji igrac. Najvise me boli Dwightello koji je otisao za minimalac, mogli smo i njega da zadrzimo pa i pored dovodjenja Gasola. Bio je spreman cele sezone, delovalo je da je mogao lagano da odigra i sve Geejeve minute tokom regularne i plejofa, igrao je za tim i pozrtvovano. Gubimo sad taj njegov size i atleticizam. Ibaka isto deluje kao bolje resenje od Herela za plejof, ali nije da se zalim, tim je svakako lepo pojacan i osvezen.

 

   

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Navikao sam svašta da čitam po temi, ali stvarno odjednom PG postade neki teletabis, a ne čovek koji je pre 2 godine bio 3. u mvp glasanju. Mislim da ima blokadu koja je nastala posle povrede ramena i nekog pritiska koji je natovario da mora da bude neki mamojeb. Ako bude zdrav, najmanji je on problem Klipanima. Ima igru koja može jako fino da stari.

 

U ostalim vestima, ko bi rekao, već kreću tekme. Baciće se pogled malo na Atlantu, ali i na Detroit, živ nisam da vidim šta te legende planiraju ove sezone. 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Miki28 said:

Dejvis je superstar i dobio so superstara za 190 miliona na 5 sezona, top posao.

Ovom dajes ugovor na 190 miliona na 4 sezone na ovih postojecih godinu dana za 36 miliona, covjeku koji ima vise izgovora nego bilo koji igrac otkad ja pratim NBA a pratim 20+ godina. Usrali se Klipani da ce da im zapali kandza pa dali max ugovor ovom nakon razocaravajuceg PO jos jednom za Wayoff P.

 

Koga bi prije imao narednih 5 sezona? AD ili ovog? O ciframa da ne pricam, Lejkersi odradili brutalan posao

 

Naredna plata ti se formira na osnovu onoga sto si zaradjivao do sada i koliko si dugo godina u ligi. Dejvisu je prethodna sezona bilo malo jace od 26 miliona dolara, mislim kada je potpisivao prethodni ugovor sa Pelikanima da je sebi izbio neki bonus zato sto se nije nasao ili u NBA All First/Second/Third team. Nebitno, u najboljem slucaju je imao priliku zbog prethodnih primanja u drugom timu da zaradi 202/4. Samo sto su to bile cifre u januaru kada su se pravile projekcije za narednu sezonu i kada se nije u toj meri slutilo sta moze da se desi. Kada menjas ekipu, sebi smanjujes buducu platu. Jedino to mozes da nadoknadis ako sklapas 2+1 ugovore. Mada i to je tesko, jer najcesce zvezda ce nakon ruki ugovora da potpise jos jedan jak sa timom koji ga je draftovao. U teoriji to bi znacilo 8-9 godina u jednoj fransizi.

 

Retko koji GM zasluzuje pohvale i Pelinka tu sigurno ne spada. Nista nije uradio posebno u odnosu na druge, pa da padnes na dupe. Okolnosti su drugacije, pa se na osnovu toga mogu stvoriti bolje predispozicije u odredjenom trenutku kao sto je u ovom slucaju sklapanje ugovora. Agenti igraca se lakse izbore za max ugovore. Lakse je fransize ucenjivati nego ranije, ima i do toga sto se u najvecim sredinama lakse dolaze do cilja pa su pretplacivanja neminovnost. Ja mogu samo da dodjem do zakljucka da su agenti oba igraca iscedili najvise sto mogu. Svaki igrac hoce max na osnovu prethodno zaradjene plate i godina u ligi bez obzira da li on to zasluzuje ili ne. Balans se narusio ranije sa nekim ugovorima, ovo sada je samo pracenje tih negativnih trendova i to se ne moze iskoreniti. Kada ligu zadesi Rich Paul, ne mozes nista drugo da ocekujes od konkurencije nego da ga isprate drugi koliko mogu. Neke promene vec smo videli ove sezone posto su krenuli da se objavljuju cesce imena agenata.

 

Ja sam bacio oko na plate drugih igraca, kroz godinu-dve par igraca ce moci da imaju vecu platu od PGa. Neki od njih imaju bolju odskocnu dasku od PGa, zato sto zaradjuju vise nego on u njegovoj narednoj sezoni. Ne treba zaboraviti da je Lilard potpisao 196/4 i da je samo pitanje trenutka kada ce drugi igraci prebaciti 50 miliona dolara godisnje. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I meni se smucilo pljuvanje po PG.

 

  Nije vise ona zverina iz Indiane, ali i dalje je medju 15-20 najboljih igraca u ligi. Trebalo bi on i Kawhi da dodju do titule, mladi su i sigurno ce imati dosta prilika.

 

  @Miki28 Da mi gledamo u svoje dvoriste, a drugi neka se posloze i igraju kako hoce. Verujem da ce Caldwell-Pope imati bas dobru sezonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zorex said:

U ostalim vestima, ko bi rekao, već kreću tekme. Baciće se pogled malo na Atlantu, ali i na Detroit, živ nisam da vidim šta te legende planiraju ove sezone. 

Kako propustiti ludilo koje obećava Sakramento i to protiv ozbiljne ekipe Portlanda? :classic_biggrin: Imam utisak da će se bukvalno raspasti do sredine februara. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...