Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

42 minutes ago, Dracarys said:

U životu sam obmanjen, mislim da niko ne zaslužuje da ovako pije.

 

Veoma sam lepo pio večeras, čak sam i veoma lepo gledao tu devojku pored mog stola, da bih saznao da ona ima najviše 17 godina.

 

 

Moje ceo svet se srušio. 

 

Nisam ni prišao

T4fHNh8.gif

:lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dracarys said:

ona ima najviše 17 godina.

...

Moje ceo svet se srušio. 

 

A jbg, dešavai se i u boljim kućama... :lol_2:

 

Spoiler

Septembar 1990, vraćam se iz Rima sa ortakom i njegovom sestrom, busom, oni sede pozadi na onih 5 spojenih sedišta, ja ispred njih sâm na duplom... Desno od mene neke 2 gospođe u najboljim godinama, ispred mene 2 ribe (sestre), zezamo se nešto svi, napravili malu žurku ko na ekskurziji :classic_tongue: vozač pušta exYu pop s kraja 80ih, ja pravim parodiju od svake pesme, menjam tekstove (posebnu sprdnju pravio od Hari Mata Harija), sve u svemu - žurka... Kod Ljubljane jednoj sestri ispred se prispava i druga me pita da sedne pored mene, da bi se ova opružila i kuntala, ja  kao ok, aj....

Ukratko, do Zagreba smo već bili u nekom lakom muvanju, a do Šida se već žvalavili i tako do Bgd... Izlazimo kod crkve sv. Marka, dogovarmo se da se vidimo sutra, ona meni, jel mogu oko pola 2 kod Dragiše Mišovića da je sačekam... Ja - sestro, radim do 3, može kas... Ček .. kako to misliš - sačekam?!?!?

Ona - pa posle škole...(IV Bgd)

?!?!!

:classic_blink: 

Ja reko pa ti ne studiraš (čuo neku priču o fakultetu ispred, ni ispostavilo se da je to bila ona druga, starija sestra...)?!?

Ne, 4. razred...

:ajme:

Epilog - posle mog teatralnog "pa jebote da li si normalna što nisi rekla ranije..." i njenih suza, nastavili smo, upoznao sam joj roditelje par dana kasnije, zabavljali se nešto manje od godinu dana (18. rođendan joj je bio - pazi sad - 9. marta, da onog 9. marta, originalnog... Tako da sam tu revoluciju i Vukov "Juriš" propustio, iz opravdanog razloga :classic_smile:), ostali smo dobri prijatelji, a njeni su me toliko zgotivili da i posle puno godina, za vreme bombardovanja, 1999, kod njih mi je bio drugi dom kad sam bežao od poziva iz vojnog odseka.

...

I danas smo prijatelji :thumbsup:

 

 

Neko drugo vreme, neki drugi ljudi.

  • Like 10
  • Love 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dracarys said:

21f10d01417b814e472ea47069f23f81.jpg

Po Zakonu, to je starija maloletnica- starija od 16, a mladja od  18 godina i imas pravo da pokusas.

Po istom Zakonu, ako te uhvatim sa  mojom bratanicom, koja je tih godina - odgovaracu za krivicno delo Ubistvo sa predumisljajem i dobicu 10-14 godina uz dobro vladanje.

Pa ti vidi zasto treba prvo da pitas za licnu kartu ili neki dokument, a i caskanje o vamiliji nije na odmet . :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

On 9/23/2022 at 2:52 PM, Kooineeperk said:

 

 

Lep omaz velikih muzicara za drugog velikog muzicara... 

 

Nekih referenci i tekst imate ovde https://genius.com/Red-hot-chili-peppers-eddie-lyrics (kliknite na sivi tekst)

 

Evo jedan fun fact sa Wiki - nakon sto se razveo od svoje prve zene (glumica Valerie Bertinelli), 2 godine potom ozenio se drugom (Janie Liszewski - takodje glumica a tada je bila njegov zvanicni publicista) a vencanje je obavio njegov brat Alex. Gost na vencanju mu je bila prva zena, da bi on uzvratio istom merom 2 godine kasnije kada se i ona ponovo udala. Alex je obavio i to vencanje. 🙂 

Kaže Kidis: "Sometimes we don’t realize how deeply affected and connected we are to artists until the day they die. Eddie Van Halen was a one of a kind. The day after his death Flea came into rehearsal with an emotional bassline. John, Chad and I started playing along and pretty soon with all our hearts, a song in his honor effortlessly unfolded. It felt good to be sad and care so much about a person who had given so much to our lives. Although the song doesn’t speak to Eddie by name, it talks about his early days on the Sunset Strip and the rock n roll tapestry that Van Halen painted on our minds. In the end, our song asks that you not remember Eddie for dying but for living his wildest dream."
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/25/2022 at 11:35 AM, Ryu said:

 


Sećam se kad sam kao klinac cepao FM i bukvalno se ložio da imam što više odigranih sati (pisalo je negde u igrici potrošeno vreme), a onda sam samo u jednom momentu prebacio i skenjao se koliko sam od života potrošio na "budalaštinu". 😄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...