Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

8 hours ago, đubrivo. said:

ne, baš si me obradovao & zapanjio sa linkom. a haustor nije moja šolja čaja, iako poštujem skill (pesnički)

 

strange fact - iz moje ekipe iz vremena adolescencije svi ortaci koji su ogrnuli drveni kaput u svojim dvadesetim zahvaljujuci pajdu i ostalim carolijama imali su cudnu fascinaciju haustorima/rundekom

nikada mi taj bend nije odgovarao a i danas osecam nekakvo duboko gadjenje, posebno kada cujem sal od svile ili ono za mene nema puta, za mene sve je belo, zima je, setim se svih tih nesretnika, njihovih tragedija a i Rundeka koji jos uvek negde tamo vozi bajs i svira neka folk-rok sranja sa svojim triom, potpuno nesvestan tog nekog uticaja koji je mozda imao na neke ljude , verovatno bez grize savesti sto je lagao da za njega nema puta

Link to comment
Share on other sites

Jeste, sad je Rundek kriv ili odgovoran što su oni izabrali taj put. Da nije bilo njega, našli bi nekog drugog da na koga bismo mogli da budemo kivni.

 

Uostalom, on je pisao ono što je i sam živeo, samo što je uspeo da skrene pre Albukerkija. Bolje što je nastavio da svira i stvara, kad je već uspeo da se izbori za novu šansu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

pa dobro, ne treba bas doslovno shvatati moj post, naravno da ne mislim da je on odgovoran za njihov izbor ili da cisto eticki kod njega stoji nekakva krivica, to je vise konstatacija o tome gde Rundek stoji u mom licnom univerzumu, a stoji u nekoj postpunk soc realizam kanalizaciji sivila i depresije 

 

u ostalom, jebes Rundeka

 

Edited by SunZero
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SunZero said:

 

strange fact - iz moje ekipe iz vremena adolescencije svi ortaci koji su ogrnuli drveni kaput u svojim dvadesetim zahvaljujuci pajdu i ostalim carolijama imali su cudnu fascinaciju haustorima/rundekom

nikada mi taj bend nije odgovarao a i danas osecam nekakvo duboko gadjenje, posebno kada cujem sal od svile ili ono za mene nema puta, za mene sve je belo, zima je, setim se svih tih nesretnika, njihovih tragedija a i Rundeka koji jos uvek negde tamo vozi bajs i svira neka folk-rok sranja sa svojim triom, potpuno nesvestan tog nekog uticaja koji je mozda imao na neke ljude , verovatno bez grize savesti sto je lagao da za njega nema puta

 

kapiram šta pišeš, imam i ja slične prijatelje. što se rundeka tiče, slučajno znam da je panja i da je jedini bio čovek kada su se svi odrekli margite iz ekv. 

 

svakako nema puno mucnijih stvari nego ti dop fazoni, mnogi bistri ljudi su najebali. al rundek je pametan deda, živi na bracu valjda, to je sigurno lepo (:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Stiletto said:

Kad pomenu Slagalicu, prošlog meseca u polufinalu četiri smrtonosno jaka takmičara.

Ovog meseca u polufinale uđe čovek koji ne zna koji je instrument svirao Šopen.

 

Slagalica, šta znam, ambivalentan sam, pre svega jer nije čist kviz: Koliko igara volim, toliko i ne volim, što zbog mojih sklonosti, što zbog toga što su igre uglavnom loše napravljene: Asocijacije su često neujednačene blago rečeno, ponekad toliko da pomislim niđe veze. One spojnice nekome zapadnu prelake, nekom preteške. Korak po korak isto tako. Lutrija bude ko će šta da izvuče u tim igrama.

 

Za ovo drugo što kažeš za polufinalistu: Ta neka teška nemanja pojma se dešavaju takmičarima, ne prečesto, ali ima ih. Hrvatski Milijunaš pre mnogo godina: Uspela je žena da odgovori na svih 15 pitanja i uzme milion kuna. Ali negde na pola puta takoreći, mislim između 6-8 pitanja, ide jedno prelako: Ne sećam se kako je tačno glasilo pitanje, ali trebalo je izabrati koja se životinja rađa živa (ostale tri se izlegu iz jaja), i delfin je bio jedan od ponuđenih odgovora. Voditelj malo pripomogao jer se ona pogubila na par minuta, nekako joj sinulo da je dupin ipak sisavac i odgovorila tačno. Onako nešto, od iole uspešnih takmičara, sam video tad i više nikad. Ima bisera naravno uvek, samo je ovo unikat: Rekao bih da su se, i faktor sreće i Tarik Filipović, poklopili tog dana.

Link to comment
Share on other sites

On 11/14/2020 at 10:31 PM, SunZero said:

 

strange fact - iz moje ekipe iz vremena adolescencije svi ortaci koji su ogrnuli drveni kaput u svojim dvadesetim zahvaljujuci pajdu i ostalim carolijama imali su cudnu fascinaciju haustorima/rundekom

 

 

Ovako sam ja gledao na Pink Floyd svojevremeno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...