Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Meni uopšte ne smeta ako se neki film nastavlja na Svet koji je izgrađen pre njega, ne utičući na originalnu priču. Međutim kada su protagonsiti origanala reciklirani u nastavcima i kada im se potpuno menjaju karakterne i sve druge osobine i dodaju zapleti koji su već stavljeni ad acta, onda sa tim imam problem. 

Just now, uini said:

uz primedbu da sam ga gledao u neko zlo doba pa mi se prispavalo, bio mi je tarme dosadan taj rimejk

mislim, odgledao bih ga da nije bilo pola2 ali nikada mi nije došla ideja da ga dogledam

 

Blade runner 2049 nije remake. Remake je ponovno pravljenje istog filma, recimo 12 Angry Man, Oldboy, Idiots, Death at the Funeral...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Jurgen said:

Meni uopšte ne smeta ako se neki film nastavlja na Svet koji je izgrađen pre njega, ne utičući na originalnu priču. Međutim kada su protagonsiti origanala reciklirani u nastavcima i kada im se potpuno menjaju karakterne i sve druge osobine i dodaju zapleti koji su već stavljeni ad acta, onda sa tim imam problem. 

 

 

 

da dodam i ovo (možda me je to podsvesno gurnulo da napišem "rimejk" neutemeljeno)

 

blejdraner oriđinale je veoma snažan film po svim aspektima,  nekako je u pravom smislu generacijski

i sad, u takvoj situaciji je nezahvalno praviti nešto 35 ili koliko godina kasnije

 

taj novi bladerunner je meni izgledao kao da je izašao kao proizvod intenzivnih istraživanja i ispitivanja neke aktuelne grupe između 15 i 30 godina starosti. pa kao, aham, šta danas mladi vole, kako to treba da izgleda u kardru u dijalozima, kakav tempo filma bi danas bio kul, šta je vizuelna manifestacija egzistencijalizma kada pomislimo na prvu loptu..

 

mislim, kenjam ali takav sam utisak imao. kao da je sve tu nakalemljeno i neorganski.

 

kapiram da je pre svega u meni problem, tj da bih imao sličan osećaj da gledam npr pulp fiction 2025. 

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

BR 2049 je dosta dobar film. Ne mogu se sloziti da je pravljen po istrazivanju nekakve ciljne grupe poput navedene jer ima premalo dijaloga, neke stvarne fabule ili akcije. Sa svim tim karakteristikama tesko je zamisliti da je mogao biti pravljen za um nekog milenijalca kome je tesko odrzati paznju na neki duzi period i video igrama gde direktno ucestvuje u interakciji.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

 

 

da dodam i ovo (možda me je to podsvesno gurnulo da napišem "rimejk" neutemeljeno)

 

blejdraner oriđinale je veoma snažan film po svim aspektima,  nekako je u pravom smislu generacijski

i sad, u takvoj situaciji je nezahvalno praviti nešto 35 ili koliko godina kasnije

 

taj novi bladerunner je meni izgledao kao da je izašao kao proizvod intenzivnih istraživanja i ispitivanja neke aktuelne grupe između 15 i 30 godina starosti. pa kao, aham, šta danas mladi vole, kako to treba da izgleda u kardru u dijalozima, kakav tempo filma bi danas bio kul, šta je vizuelna manifestacija egzistencijalizma kada pomislimo na prvu loptu..

 

mislim, kenjam ali takav sam utisak imao. kao da je sve tu nakalemljeno i neorganski.

 

kapiram da je pre svega u meni problem, tj da bih imao sličan osećaj da gledam npr pulp fiction 2025. 

aD5Tiii.gif

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

BR 2049 je dosta dobar film. Ne mogu se sloziti da je pravljen po istrazivanju nekakve ciljne grupe poput navedene jer ima premalo dijaloga, neke stvarne fabule ili akcije. 

 

da, napisao sam "meni je izgledao kao da je.."

 

nije uopšte poenta u tome da li je rađen nekakav research, već kako meni taj uradak na kraju izgleda: kao nešto što se sklapalo iz elemenata. opet kažem, moj dojam / utisak, ne nešto što kategorički tvrdim.

 

nevezano za ovo, velika je zabluda to da, ako danas ljudi imaju kratak attention span generalno, da će onda svaki film koji se pravi za današnju ekipu biti brz i kratak. nemam podatke ali sam onako odokativno ubeđen da filmovi u proseku danas duže traju nego npr 90ih. serije svakako. standard je 45+ minuta a ne 30ak kao pre 20-30godina

 

nevezano pt2 za blejdraner, uvek se sa radošću setim fincherovog prepričavanja kako je pravio alien 3, njegov prvi film, iako je već bio poznat režiser sa puno privatnih i poslovnih veza u big league biznisu

 

(parafraziram a izvinjavam se ako sam pominjao več)

 

fincher:

tamo (na snimanju) je uvek bilo 6-7 ljudi koji bi držali u rukama istraživanja

moja ideja je bila da aliena u velikom finalu roknu armije ljudi nakon epske bitke

 

6-7 ljudi:

ne može mora da ih bude 7 (kažem, parafraziram, ne sećam se dobro)

 

fincher:

okej, onda bi trebalo da imaju neka opasna oružja, treba ubiti tako nešto

 

6-7 ljudi:

ne može, imate dve daske, kanap i još neko govno

 

fincher:

okej, idem da roknem ripli

 

 

e sad, zašto sam ovo ispričao, pojma nemam. valjda zato što se kod tih očekivanih razvaljivača box offiecea stvara neobično velika paranoja i drama od očekivanja, pa češće zastrane nego što puste da stvari idu prirodnim tokom

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Charlie Foxtrot said:

Alien 3 je u stvari fenomenalan film. Toliko podcenjen u ondosu na dvojku od koje je neuporedivo bolji i četvorku koju ne vredi komentarisati.

 

meni je alien 3 dobar pre svega jer se ložim na fincherov skill. mogap bih da gledam film o čoveku koji kenja dva sata ako ga je režirao fincher.

ali ima tu dovoljno mana, koje, kada znaš ovu njegovu priču, izgledaju sasvim logično

 

okej, gledljiv je film, nije katastrofa. mislim, meni su sva 3-4 aliena dobra ali nisam neki fan koji misli da su to neka izvrsna dela. 

Link to comment
Share on other sites

Ima ona scena negde pri početku, kad onaj crnac koji je na zatvor planeti kao neki propovednik, drži govor na sahrani ( valjda onom liku marincu i onoj devojčici što su pretekli iz drugog dela i ušli  u brod sa Ripli ) , a paralelno na drugom mestu rađa se alien iz nekoga ili nečega, ne sećam se više... scena da se smrzneš koliko dobro odrađena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, realno *w said:

 

sjajna fora

 

 

mada su ova vrata sa B još bila i zlatna, mogao si malo da šmekneš napolje... Mnogo gora situacije je bila na sredi, kada se ulazi sa T strane.

Šmekneš pa te sastavi awp sa dugog A :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

@uini

 

Koji ti je najbolji Fincerov film? Meni je Fight club najbolji/najdrazi film svih vremena. Ne samo njegov, nego generalno.

 

Seven i The game isto volim, ali Fight club mi je neprevazidjen.

 

verovatno i meni, mada fight club nemam želju da gledam, dok mi je seven totalno rewatchables 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Za ovu nema lyrics nigde po netu pa se izvinjavam, ali mislim da se dosta dobro cuje i razume sve. Da bar ne bi bilo problema oko prepoznavanja, redom su versovi od prvog do poslednjeg - Fredro Starr, X-1, Sonsee, Sticky Fingaz.

 

 

1. Sticky Fingaz (no contest, ubistven vers)

2. Sonsee

3. X-1

4. Fredro Starr

1. What I couldn't afford I simply stole

and where my heart used to be an empty hole

2. X-1

3. Sonsee

4. Fredro Starr

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

nevezano za ovo, velika je zabluda to da, ako danas ljudi imaju kratak attention span generalno, da će onda svaki film koji se pravi za današnju ekipu biti brz i kratak. nemam podatke ali sam onako odokativno ubeđen da filmovi u proseku danas duže traju nego npr 90ih. serije svakako. standard je 45+ minuta a ne 30ak kao pre 20-30godina

 

Nisam uopste ni pominjao duzinu/brzinu. Precizno sam naveo na koje elemente sam mislio. Toliko malo dijaloga, ispodprosecan broj akcionih sekvenci i solidna doza hermeticnosti i teranja gledaoca na pretpostavljanje, nagadjanje i projektovanje nisu bas karte na koje se igra danas ako pricamo o gadjanju neke ciljne grupe mladih do vrlo mladih ljudi. Film od cuku moze da bude ekstremno dosadan i tezak za gledanje, dok filmovi koji traju 2+ h mogu biti napakovani sadrzajem i akcijom do te mere da se cini da su protekli u nekoliko treptaja. 

 

Sto se tice duzine trajanja filmskih i serijskih projekata, tacno je da su u proseku verovatno duzi nego ranije. Medjutim to pre svega ima veze sa daleko vecim prosecnim budzetima nego sto je bio slucaj ranije, a konkretno kod serija i zbog specificnog culture shifta, gde su serije postale u mnogim aspektima cak pretpostavljene filmu kod velikog broja konzumenata i dozivele takvu ekspanziju poslednjih 10 dina da su postale prakticno globalni fenomen. Nikada se kao sada nije posvecivala paznja serijama niti je postojao kult gledanja serija kome svedocimo danas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Charlie Foxtrot said:

Ima ona scena negde pri početku, kad onaj crnac koji je na zatvor planeti kao neki propovednik, drži govor na sahrani ( valjda onom liku marincu i onoj devojčici što su pretekli iz drugog dela i ušli  u brod sa Ripli ) , a paralelno na drugom mestu rađa se alien iz nekoga ili nečega, ne sećam se više... scena da se smrzneš koliko dobro odrađena.

 

Iz bika...

 

Obožavam Elijene, gledao sam 15 puta svaki.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...