Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Za ovu nema lyrics nigde po netu pa se izvinjavam, ali mislim da se dosta dobro cuje i razume sve. Da bar ne bi bilo problema oko prepoznavanja, redom su versovi od prvog do poslednjeg - Fredro Starr, X-1, Sonsee, Sticky Fingaz.

 

 

1. Sticky Fingaz (no contest, ubistven vers)

2. Sonsee

3. X-1

4. Fredro Starr

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Naravno, isto. BTW, ovo ti je poredak na 90% kopijevih stvari, gde su samo njih trojica

Realna prica. Dzutim je pretezno nedodirljiv. Ajs uvijek baci par dobrih lajni, ali nedovoljno da ga prestigne, mozda uspije u nekim bas najboljim trenucima. Vikler blago receno dosta zaostaje za njima. Imam osjecaj da nekada njegovi nastupi skoro upropaste pjesmu. Ne znam jesi primijetio koliko proguta rijeci dok repuje? To bude skoro nerazumljivo, a i liricki je daleko od nivoa preostala 2 clana.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Realna prica. Dzutim je pretezno nedodirljiv. Ajs uvijek baci par dobrih lajni, ali nedovoljno da ga prestigne, mozda uspije u nekim bas najboljim trenucima. Vikler blago receno dosta zaostaje za njima. Imam osjecaj da nekada njegovi nastupi skoro upropaste pjesmu. Ne znam jesi primijetio koliko proguta rijeci dok repuje? To bude skoro nerazumljivo, a i liricki je daleko od nivoa preostala 2 clana.

 

ovo je neko i moje mišljenje:

Dzutim je umetnik alkos i to, (neodgovoran za sve pare)

Ajzak ima stila i skila i ortać je iz kraja, nije umetnik kao džutim, pa samim tim je i odgovornije prema opijatima i poslu

Vikler je štreber koji je ortak iz kraja i bez koje ova dvojica manje više ne bi postojali.  Skil i stil su mu dvojka dva, ali zao će da juri kombinacije za miksetu, studio & stuff što ova dvojoica nikad ne bi upela da završe.

sva trojica odvojeno jedno teško sviranje q, ali zajedno su ono baš pravi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Realna prica. Dzutim je pretezno nedodirljiv. Ajs uvijek baci par dobrih lajni, ali nedovoljno da ga prestigne, mozda uspije u nekim bas najboljim trenucima. Vikler blago receno dosta zaostaje za njima. Imam osjecaj da nekada njegovi nastupi skoro upropaste pjesmu. Ne znam jesi primijetio koliko proguta rijeci dok repuje? To bude skoro nerazumljivo, a i liricki je daleko od nivoa preostala 2 clana.

 

Vec sam vodio sa uinijem diskusiju na temu Viklajskog. Kontam to o cemu on prica, da je covek-instrument i te neke drum&bass vajbove, kao recimo na Tatulama, ali versovi su mu u 9/10 situacija gotovo potpuno besmisleni, nabacuje lopatom sta mu se prvo javi u mozgu sprzenom. Za mene je bez dileme upropastio masu stvari. Evo recimo Tkisla krek - nakon Frata i Moskrija covek je ugasio pesmu nacisto, znaci ono je neki 5. osnovne nivo, katastrasno. Ali eto omakla mu se O kralju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Shunsuke Nakamura said:

 

Meni je ovo najludja stvar sa tog albuma.

 

Ma ceo album je generalno genijalan, ali smo Krek hop obozavali zbog nacina na koji Ajs trezveno propoveda o "problemima savremenog mladog coveka" a.k.a naroljam se u gradu pa na povratku kuci svratim po pljesku i onda mi finooooo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Charlie FoxtrotAko će biti kvaliteta kao ovaj iz 2017. - odlično.

 

 

 

2 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

ajmo opkladu:

pitaće nas oko testa samostalnosti paušalno oporezivog obveznik :s_d:

 

Nego, jesi li ti rastumačio ove nove subvencije za povećanje broja radnika?

 

Ako sam dobro shvatio, subvencioniše se 100% doprinosa i 70% preza? Nešto mi to previše dobro zvuči?

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Vec sam vodio sa uinijem diskusiju na temu Viklajskog. Kontam to o cemu on prica, da je covek-instrument i te neke drum&bass vajbove, kao recimo na Tatulama, ali versovi su mu u 9/10 situacija gotovo potpuno besmisleni, nabacuje lopatom sta mu se prvo javi u mozgu sprzenom. 

 

ma jasno, ko je iz hiphop miljea, njemu vikler ide na pimpek. ja sam ga prvi put čuo u barutani sa rahmanjijem valjda, kao warmup za bukema i mc conrada. pošto mi je to bio cca 3. put da slušam bukem-conrad duo, bio sam fasciniran da postoji mc-dj maćado duo koji može da bude warmup onako dostojan, da te ne bude sramota od eminentnih gostiju

 

posle, kada sam čuo bad copeez i 43zla, opet mi je bio osveženje, baš zato što je dijametralno drugačiji od ostalih, bilo po izvedbi ili po lirici

 

znam da svi vole da ga trpaju jer je umišljeni brega ali meni je on super takav kakav je

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, realno *w said:

Ako sam dobro shvatio, subvencioniše se 100% doprinosa i 70% preza? Nešto mi to previše dobro zvuči?

 

zato što nije to za tebe pisano 😄


jeste tako kao što si napisao, pod uslovom da nije radio u 19 godini i svašta nešto...


ja i dalje vozim ove 65% i 75% one su mi sigurica.  Mečku sam rodio sa onom 100% subvencijom.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Laki21 koji lebdi said:

Krek hop je ubedljivo najjaca stvar sa albuma. 

 

Koliko se ovo nekad slusalo. Ajsov upad sa "55 dinara, izvol'te Zoffmana" jedan od najjacih ikad 🙂

 

i dalje najbolji stih albuma i domaćeg hiphopa u totalu je ajzakov

"ispod miške brut, ispred gajbe šut"

 

srbija u 6 reči.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

"ispod miške brut, ispred gajbe šut"

 

brutal

i

ovaj


 

Quote

Mache reci lepo shta cesh, samo malo krace
Jel te to drugarica nauchila kako da plachesh?
Bolje da ti objasnila kako kobas da zvacesh
A ne te orbit gume, a dole Srbija Shume
Daj bagere i testere da se probijemo kume
Ti imash materijala i za dzemper vunen
Brzo brijach u ruke dok jednu buksnu grunem
Na fejkere pljujem, sprzim ceo shita grumen

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...