Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

22 minutes ago, Boujee said:

Koja kineska guma tačno?

 

Tigar je sasvim ok guma za 3 godine vožnje, imaš u tom cenovnom rangu recimo Nexen ali iskreno da ti kažem koju god novu da kupiš sigurno će biti dobra minimum 2-3 zime. U svakom slučaju, možeš da ih reklamiraš ako se nešto desi, znam da su u Mišelinu popričino susretljivi po tom pitanju i prihvataju maltene sve.

 

Razmisljam o gumama za sve sezone a ne zimske samo... Tigar sam i uzimao do sada a matori cuo za kineske, video povoljniju cenu pa me zbog toga zanima...Ne znam nista, ni koji proizvodjac je u pitanju...Znam samo da je razlika oko 2000 rsd po gumi ...

Link to comment
Share on other sites

To znači nešto baš jeftino. Ne znam, nisam nikad bio u fazonu all season guma jer su na testovima pokazivale slabije karakteristike zimi od zimskih, leti od letnjih, a sad i još za 3k nove...

 

Nemam pojma, ne zvuči mi dobro, ali ne kažem da su loše 😄ALi ako stavljaš ženi koja godišnje ne prelazi mnogo to može biti ok rešenje, za nekog ko predje više od 10k km annually, ja sam protiv.

Edited by Boujee
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Boujee said:

To znači nešto baš jeftino. Ne znam, nisam nikad bio u fazonu all season guma jer su na testovima pokazivale slabije karakteristike zimi od zimskih, leti od letnjih, a sad i još za 3k nove...

 

Nemam pojma, ne zvuči mi dobro, ali ne kažem da su loše 😄

 

 

32e preciznije. Zbog toga i pitam, deluju mi bas jeftino... 

Najverovatnije cu ponovo tigar, pokazale su se sasvim dobro, ne bih da rizikujem...

Hvala u svakom slucaju. 🙂

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Laki Six said:

Zanima me kvalitet kineskih proizvodjaca guma? Vidim da su cene pristupacnije pa me zanima da li vredi kupovati...

Ne.

Nisi napisao detaljnije o tome kakav auto vozis (koje snage),dimenzije guma,budzet...ako ti je auto oko 100ak konja onda Tigar All Season nije los izbor za tu klasu. Uzeo drugar nedavno pa je testirao na niskoj temperaturi,na mokrom i prljavom asfaltu koji je bio prilicno klizav. Kaze da guma drzi odlicno. Nagla kocenja,skretanja pod punim gasom,nagla promena pravca.. prokliza samo na momenat,a onda uhvati podlogu. Ovo je odlicno,ako se uzme klasa kojoj pripada.
Dakle,na suvom zadovoljavajuca (nece bas oduseviti,nema onog osecaja direktnosti i zalepljenosti za asfalt),na mokrom ce prijatno iznenaditi,sad da sacekamo sneg :classic_biggrin:

Po meni je najbitnije da je nova,sa sto mladjim DOT,pa neka potraje i samo dve sezone - super.

Ako ti je budzet veci,pogledaj Hankook.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Laki Six said:

 

Razmisljam o gumama za sve sezone a ne zimske samo... Tigar sam i uzimao do sada a matori cuo za kineske, video povoljniju cenu pa me zbog toga zanima...Ne znam nista, ni koji proizvodjac je u pitanju...Znam samo da je razlika oko 2000 rsd po gumi ...

Jako pažljiv budi, ako ga dosta voziš zimi, ne bih ti preporučio, ipak je sigurnost na prvom mestu 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Crni Bombarder

Ford Focus , (2009-to godiste, 146 konja), karavan.

Do sada sam koristio tigar. Mada uglavnom matori vodi racuna o tome, on ga i cesce vozi. Juce smo bas komentarisali oko kineskih guma, pa sam hteo da cujem i vase misljenje ovde jer znam da se pisalo ovde o gumama...

 

@Green23

Ne vozimo ga toliko cesto zimi. Po gradu ga ne vozimo skoro uopste jer je malo mesto, nije nam potreban auto. Krajem meseca idem na nesto duzi put, pa svakako ne bih rizikovao i uzimao ove jeftine kineske. Procitao sam jos na par mesta o kineskim gumama, ljudi su uglavnom sumnjicavi sto se ovakvih guma tice...

Edited by Laki Six
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Laki Six said:

@Crni Bombarder

Ford Focus , (2009-to godiste, 146 konja), karavan.

Do sada sam koristio tigar. Mada uglavnom matori vodi racuna o tome, on ga i cesce vozi. Juce smo bas komentarisali oko kineskih guma, pa sam hteo da cujem i vase misljenje ovde jer znam da se pisalo ovde o gumama...

 

@Green23

Ne vozimo ga toliko cesto zimi. Po gradu ga ne vozimo skoro uopste jer je malo mesto, nije nam potreban auto. Krajem meseca idem na nesto duzi put, pa svakako ne bih rizikovao i uzimao ove jeftine kineske. Procitao sam jos na par mesta o kineskim gumama, ljudi su uglavnom sumnjicavi sto se ovakvih guma tice...

Pogledaj lassa gume, cenovno su jeftiniji, ali su se barem meni pokazali super i ovde su ih ljudi hvalili. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Laki Six said:

Ford Focus , (2009-to godiste, 146 konja), karavan

Nisi napisao najbitniji podatak, veličina felni koje imaš. Na njega mogu da idu gume 15", 16" i 17" regularno a može i 18". Pretpostavljam da su kod tebe 15" ili 16". Kolega vozi istog takvog i pre par meseci je stavio winteru. On ima 15" felne i ne menja gume uopšte, što po meni nikako nije dobro ali to je njegov izbor. 

 

Moja preporuka je Lassa, oko 150din po gumi su snoways skuplje od wintere a wintera se vodi kao niža klasa dok se snoways vodi kao srednja klasa. Ja imam i letnje i zimske Lassa.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da procitam jos post o gumama...bice tepanje :hammer:

 

btw, 🚕 kod mene u selo masovno kupuju Cooper-ove MS i prezadovoljni su. Na preporuku, kupio i ja iste (14  ili 15 ne secam se 😄 )pre cca 2,5 god za neke smesne pare 20€ evrica, garancija 2 god...

 

E sada, auto je od tada bukvalno presao par hiljada ( vozila ga baba samo nedeljom do pijace, max 40km/h) tako da ne mogu da iznesem posebne utiske (+ se ne razumem :D)

 

P.S: odlicne su po mokrom vremenu i snegu ( koji nasi putari redovno ciste, jelte 😴)

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...