Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

20 minutes ago, MrTwister said:

Meni je jedna od zabavnijih aktivnosti takozvani bidermajer bingo dje se kladis na post-game reakcije kod pojedinih ucesnica a jedna od mrznijih sto sam primjetio u zadnje vrijeme mi je kad se podjele na po sale muski i zenski zivalj i puste neki musko-zenski duet muzicki, pa se onda iz mozga i jedni i drugi deru dok pjevaju pa tu nikakav alkohol ne pomaze.

 

A tek fotografisanje, napravim grč koji liči na osmeh i bukvalno pucam od muke, sekunda kao večnost.

 

Kasnije i platiš tu neprijatnost, kao za uspomenu. Nemam nijednu fotografiju, ne znam da li ih nesvesno bacim.

 

Isto tako, odgovorno tvrdim, da ne postoji teorija da me u budućnosti fotograf i žena vodaju kao kakvog majmuna na foto shooting po tvrđavi i dunavskom parku. 

 

Imao sam priliku da prisustvujem tome, kaže lik:

- aj sada ti kao vuci mladoženju ka sebi, fora kao hoćeš da ga otmeš a isto tako devojke i vi kao vucite mladu na drugu stranu...

 

wtf 🥹🥹🥹

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Indig0 said:

 

A tek fotografisanje, napravim grč koji liči na osmeh i bukvalno pucam od muke, sekunda kao večnost.

 

Kasnije i platiš tu neprijatnost, kao za uspomenu. Nemam nijednu fotografiju, ne znam da li ih nesvesno bacim.

 

Isto tako, odgovorno tvrdim, da ne postoji teorija da me u budućnosti fotograf i žena vodaju kao kakvog majmuna na foto shooting po tvrđavi i dunavskom parku. 

 

Imao sam priliku da prisustvujem tome, kaže lik:

- aj sada ti kao vuci mladoženju ka sebi, fora kao hoćeš da ga otmeš a isto tako devojke i vi kao vucite mladu na drugu stranu...

 

wtf 🥹🥹🥹

 

 

Ja ne umijem da slikam ni sebe ni druge pa zasto bi fotografisanje bilo drugacije, vazda se nekako iskrivim ili ispadne to kao da mi je krajnje neprijatno sto i na kraju jeste. 

Prisustvovao sam jednom slikanju dje su bila ukljucena 2 pistolja, dje mladozenja kao drzi pistolje u obje ruke kao Agent 47 uperene suprotno, a mlada ispred njega drzi kutiju od metaka. Samo je falilo da ovaj bude celav da pomisli coek da je u neki Hitman paralelni univerzum zalutao.

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uini said:

omiljene tjune bendova koje u najmanju ruchicu ne gotivite

 

primer br1

 

 

 

 

extra tema

 

2 hours ago, Indig0 said:

 

Šta znam, dvesta evra je kontam neki normalan ulaz, kad je familija onda petsto. E sad, ja na odeću ništa ne trošim, imam jedno dvadeset košulja samo za te svrhe. 😅

 

Žene to malo drugačije posmatraju, meni zvoni određeni deo tela da li će neko reći da sam pre četiri godine na svadbi u Subotici nosio istu košulju 🤣

 

 

Široko,  u pravu je Vučko, ekonomski tigar :classic_biggrin:  ( sreća, sada je "pauza", dok ne porastu naslednici/naslednice,  mislim da sam poslednji put bio na svadbi...  '17te , a pre toga, ne sećam se 😄 )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mrzim svadbe, i ne idem (vise) na iste iz dva razloga:
1. ogroman broj napucanih i doteranih zena, pa anksiometar hoce da mi eksplodira

2. ne umem da plesem/djuskam. Spoznao sam pravo znacenje izraza "slomljeno srce" tek kad mi se par puta desilo da jedina osoba koju dovoljno dobro znas na svadbi odluci da ode na plesni podijum. Zasto bi isao tamo gde ne mogu da te pratim?! Jos kad mi se vrati, cesto sa gomilom poznanika i poznanica, pa krenu da me vuku za rukav i teraju da im se pridruzim, "ajde, sto si cava", "ajde da se zezamo". U tom trenutku ne mozes da smislis nikakvu laz, a da se potuces bi bilo krajnje neprikladne, pa vicem "ne", "necu" kao petogodisnjak koji bi se najradije sakrio iza kevine suknje, ili propao u zemlju od sramote da moze da se otvori i proguta me zauvek.

Zato vec godinama biram da nosim tetki lek na dan vencanja na koje sam pozvan.

Izbegnuta neprijatnost > iznevereno poverenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Indig0 said:

 

A tek fotografisanje, napravim grč koji liči na osmeh i bukvalno pucam od muke, sekunda kao večnost.

 

Kasnije i platiš tu neprijatnost, kao za uspomenu. Nemam nijednu fotografiju, ne znam da li ih nesvesno bacim.

 

Isto tako, odgovorno tvrdim, da ne postoji teorija da me u budućnosti fotograf i žena vodaju kao kakvog majmuna na foto shooting po tvrđavi i dunavskom parku. 

 

Imao sam priliku da prisustvujem tome, kaže lik:

- aj sada ti kao vuci mladoženju ka sebi, fora kao hoćeš da ga otmeš a isto tako devojke i vi kao vucite mladu na drugu stranu...

 

wtf 🥹🥹🥹

 

 

 

Ma ovo "licno" fotografisanje je skroz ok. Sprdali smo se s tim i bas zabavljali tokom tih sesija a i fotografi (mnozina jer smo se slikali u dva grada pa su dva razlicita bila) su bili cool i ispratili nase zelje sto se tice lokacija, ucestvovali su sa idejama ali su skapirali da nismo bas standardni i nekako su se i oni opustili i svasta smisljali sto nije neki klise. 

 

Ali ono svadbarsko fotografisanje je uzas. Isli smo pre koju nedelju na neko krstenje - bilo je ljudi kao na svadbi, na ulazu u restoran te salecu dva fotografa, ne znas u kojeg da gledas. Pa te onda salecu za stolom, ma idi bre... A onda ti donesu slike, taj deo najvise volim, posto sam sve "lepo ispozirao", a onda uzmem tipa jednu zajednicku sa slavljenikom za uspomenu i zahvalim se na ostalih 30 😄 A jedna slika 250-300 dinara 😄 

 

Link to comment
Share on other sites

^trivia lyrics: "lookin good, hangin with the wild bunch*"

 

*

The group started to perform in 1982 as a sound system on the Bristol scene,[2] with Grant Marshall[3] and Miles Johnson as the main two DJs.[4] In 1984, they invited the young graffiti artist known as 3D (aka Robert Del Naja) to join them, and he soon became one of their MCs, writing lyrics to rap with them.[5] Other rappers joined the collective, such as Willy Wee and later in 1987 Tricky.[5] As pioneers of sound system culture they played all-nighters, clubs and abandoned warehouses.[6] In 1986, they played St Paul's Carnival and signed to 4th & B'way Records on Island Records imprint.[6]

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Wild_Bunch_(sound_system)

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Barkley#34 said:

Svadbe su uglavnom dobar događaj iz razloga što uspeš da stigneš da se dvaput ušikaš i jednom otrezniš u međuvremenu. Dovoljno je vremena za sve.

 

I meni su svadbe okej. Odnosno svadbe drustva. Na svadbe rodbine vise ne idem osim ako nisu najblizi.

 

Ja se vise grozim svadbarskih krstenja i decjih rodjendana koja su sada u modi, a i raznoraznih babina.

 

Pogotovo ako nije bilo pravljeno momacko od strane onih koji me zovu na iste te dogadjaje. 😅

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, RatzenStadt said:

2. ne umem da plesem/djuskam.

Đuskaj kod kuće kad te niko ne gleda i ne ocenjuje, kada ti se jednom to dopadne nadalje će ići lako.

(Ne zajebavam se.)

 

S obzirom na to da si krupan čovek, jedino o čemu treba da vodiš računa je kontrolisanost pokreta (da ne ubiješ nekog kada jednom rešiš da zaigraš pred ljudima).

 

Možeš početi sa jednostavnim Sabonis pokretima:

 

Link to comment
Share on other sites

I, da, @ jabuke

 

Imaju izgled i ukus Pink dame, ali ta sorta dospeva tek u Oktobru. Enivej, bice izmedju 50 i 100 kila. Ne dam ih za 100 dinara, radije cu ih poklonoti!

PS. Da ne bude zabune. Ovo nije reklama, vec postovanje vockama koje su tako lepo rodile... (ima ih dve)

Link to comment
Share on other sites

Samo da se pohvalim da sam dobio poziv za vojnu obuku radi uvodjenja u rezervni sastav vojske Srbije.

Lekarski sam prošao, ispada da sam sposoban za vojsku. 

Imam papir da sam normalan 😎

 

Čast mi je što ću poći utabanom stazom Ace Vulina. Sombor is calling.

 

Treba planirati ispraćaj i naučiti onu pesmu od Nervoznog poštara.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/20/2023 at 12:41 AM, RatzenStadt said:

Mrzim svadbe, i ne idem (vise) na iste iz dva razloga:
1. ogroman broj napucanih i doteranih zena, pa anksiometar hoce da mi eksplodira

2. ne umem da plesem/djuskam. Spoznao sam pravo znacenje izraza "slomljeno srce" tek kad mi se par puta desilo da jedina osoba koju dovoljno dobro znas na svadbi odluci da ode na plesni podijum. Zasto bi isao tamo gde ne mogu da te pratim?! Jos kad mi se vrati, cesto sa gomilom poznanika i poznanica, pa krenu da me vuku za rukav i teraju da im se pridruzim, "ajde, sto si cava", "ajde da se zezamo". U tom trenutku ne mozes da smislis nikakvu laz, a da se potuces bi bilo krajnje neprikladne, pa vicem "ne", "necu" kao petogodisnjak koji bi se najradije sakrio iza kevine suknje, ili propao u zemlju od sramote da moze da se otvori i proguta me zauvek.

Zato vec godinama biram da nosim tetki lek na dan vencanja na koje sam pozvan.

Izbegnuta neprijatnost > iznevereno poverenje.

 

b1. 90% ljudi ne ume, a iskreno nikoga i nije briga. Glupo je sto te neko prisiljava da igras, ako ti nije do toga, ali ako ne igras jer mislis da ne znas, onda duboko gresis. 

 

b2. Ne mogu da se slozim sa ovakvim razmisljanjem u zivotu, ako imas neke neprijatnosti ili strahove trebalo bi da se suocis sa njima i prevazidjes ih, a ne da ides linijom manjeg otpora.  

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam tri poslednje godine dobijao poziv za rezervni sastav..prve dve godine je bila neka jednodnevna "obuka", a prošle godine petodnevna..u Somboru.. Ja sam sanitet. Glupost.

Što se svadbi tiče..volim svadbe jer uvek ima lepog i doteranog ženskog sveta. :classic_biggrin:
Minus mi igranje kola..bukvalno ni ono standardno,užičko,ne umem da igram. Ustvari,ja sam onaj ja-kad-u-svadbi-krene-kolo lik iz meme-a.

Link to comment
Share on other sites

A jel to sada ponovo "stvar". Znam da je jedno vreme bilo govora da će biti kao samo za profesionalce. Nit sam služio nit sam bio na regrutaciji, ali ako dođe do toga jedva čekam regrutaciju, pogotovo razgovor kod psihologa. 

 

"Jedva čekam da mi daju M70 u ruke"

"Zašto"

"Zato što niko neće smeti da me zajebava. Zajebavaju me kući......samo tamtamtamtam.Zajebavaju me na poslu....samo tamtamtamtamtam. Zajebavaju me na forumu....samo tamtamtamtamtam" sve uz gestikulaciju  kao da je automatska puška u rukama

"Hvala Vam što ste se odazvali, javićemo Vam ako nam budete potrebni" zapisuje nešto na papir i vrti glavom. 

 

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

A jel to sada ponovo "stvar". Znam da je jedno vreme bilo govora da će biti kao samo za profesionalce. Nit sam služio nit sam bio na regrutaciji, ali ako dođe do toga jedva čekam regrutaciju, pogotovo razgovor kod psihologa. 

 

"Jedva čekam da mi daju M70 u ruke"

"Zašto"

"Zato što niko neće smeti da me zajebava. Zajebavaju me kući......samo tamtamtamtam.Zajebavaju me na poslu....samo tamtamtamtamtam. Zajebavaju me na forumu....samo tamtamtamtamtam" sve uz gestikulaciju  kao da je automatska puška u rukama

"Hvala Vam što ste se odazvali, javićemo Vam ako nam budete potrebni" zapisuje nešto na papir i vrti glavom. 

 

:classic_biggrin:

 

Aktuelno je, ja nisam služio jer je postojala profesionalna vojska. Ovo sada je budalaština. Tri nedelje traje prvi deo obuke.

Kazna ako se ne odazoveš na lekarski je 100k.

 

Nama je bio neki dr, mr major - pukovnik koji nam je objasnio da ako se žalimo na neku bolest, pogotovo psihičke probleme oni su dužni da otvore bolovanje i da ti zakažu lečenje i terapije u adekvatnim ustanovama jer te smatraju regrutom i onda je vojska odgovorna za tvoje lečenje.

 

Neki lik je imao jako loše rezultate krvi, i nađu mu neki đavo na jetri, odmah su ga na VMA poslali i tamo je operisan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...