Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

20 minutes ago, Drug Crni said:

Za ljubitelje grupe Queen (a i ostale,zasto da ne) koja pesma ima bolji bass-riff:

Under Pressure
Another One Bites the Dust

 

Bilo koja pre The Game.

 

Gde ulete s ovim Queenom, taman da iskopiram prethodni post o Springstinu sa istim godinama kao referencama :wicked:

 

OK, Another One... bi bio odgovor, ali od 1980. na Queen gledam ne više kao na omiljeni bend nego na nešto kao pop mašinu koja u seriji generičkih hitova ima i ponešto slušljivo...

 

U mojoj maloj crnoj pesmarici, tranziciju u 80e je malo ko preživeo. :classic_biggrin:

 

 

Edited by fancy
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, fancy said:

 

Ne gledam na njega kao na konstantu. Born To Run i Darkness At The Edge... su remek dela.  Sve samo ne konformizam.

River i Born In The USA, slušljvi, ovaj drugi više za žurke...  posle mi se ugasio po muzičkom značaju.

 

Takođe ne treba zaboraviti da je koautor Because The Night....

 

S druge strane, u histeričnoj kakofoniji svavkodnevnih Folk-Rap-Trap sranja kojima su tinejdžeri agresivno okruženi, rasprava o Springstinu kao Bezveznjaku gubi se u besmislu večnosti...

 

Ne upoređujem ja njega sa bezvrednom mcdonalds muzikom nego je čovek de facto ikona muzike a nemam pojma na osnovu čega.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, fancy said:

OK, Another One... bi bio odgovor, ali od 1980. na Queen gledam ne više kao na omiljeni bend nego na nešto kao pop mašinu koja u seriji generičkih hitova ima i ponešto slušljivo...

Meni su Queen dobar primer benda koji je napravio izvrsnu tranziciju iz pre-MTV u MTV eru..opstali su dugo na vrhu upravo jer su umeli da menjaju zvuk,a ostanu svoji i "originalni". Postujem i tvoj ugao gledanja koji je drugaciji.

Sto se tice ove dve pesme - meni je Under Pressure milija,ali sam bass riff u njima mi je nemoguce komparirati..toliko je dobar u obe.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Drug Crni said:

Za ljubitelje grupe Queen (a i ostale,zasto da ne) koja pesma ima bolji bass-riff:

Under Pressure
Another One Bites the Dust

Bolji je iz razloga sto iako se svira na jednoj zici ipak je kompleksniji i prisutan je tokom veceg dela pesme. 

 

Ima jos dobrih nije samo pitanje izmedju ta dva. Invisible man recimo. Breakthru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drug Crni said:

dobar primer benda koji je napravio izvrsnu tranziciju iz pre-MTV u MTV eru..opstali su dugo na vrhu upravo jer su umeli da menjaju zvuk,a ostanu svoji i "originalni". Postujem i tvoj ugao gledanja koji je drugaciji.

 

Jednostavno sam izgubio drive da kupujem njihove ploče posle Jazz... Bio sam zatrpan s Crazy Little... / Another One... / The Game... pa svim onim hitovima u 80im, s radija i uvek se radije vraćao Noći u Operi, News Of The World, Day At The Races, prva 3, Jazz... iako sam ih znao napamet.  Inspirativnije su mi zvučali od (pre)ispolirane produkcije i jednoličnosti koja je usledila od 1980...   nesumnjivo je taj kasniji period njima doneo puno uspeha i "vrh" i pare i status... ali šta ja znam, mene emotivno to više nije doticalo.

 

Osim, evo da kažem i to:

1. Friends Will Be Friends

2. It's a Hard Life

3. Sail Away Sweet Sister

 

...koje su mi imale magiju ranijeg opusa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, deez nuts. said:

Bono Vox

 

Dobar primer takođe...

 

Boy / War remek dela.

October / Joshua Tree - uglavnom dosadni... utopljeni u religijske okvire 

Rattle & Hum - zanimljiv susret sa Amerikom, par hitičnih stvari i zanimljivih, kao, eksperimenata (mada mi je od cele te kalakurcije samo ona kratka što peva Edge "Van Diemen's Land" zaista draga)

I onda... su za mene nestali.  potpuna crna rupa, ništavilo.

 

Pardon, bila je još jedna stvar u 90im koja mi se baš dopadala - Staring at The Sun.

 

Izdavali su oni albume posle, vidim da su bili popularni, mega popularni, spektakularno popularni, Bono je postao uber dileja i prorok (naginjao ka tome još od Joshua Tree) ali ništa što bih čuo nije me više doticalo kao... recimo Stories For Boys, I Will Follow sa prvog, Sunday Bloody Sunday, New Year's Day sa War... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

 

Sad me podseti na trenutak ponosa pre neki dan...

Ulazim u kuću s posla i čujem buku iz kupatila, mali se tušira posle treninga, odšrafio Thunder Road - Born To Run - Badlands i zatim izlazi i dere se kroz hodnik Adam raised a Cain YEEEEAAAAA!!!! 

 

Parenting done good. :default_coffee:

 

 

 

 

Mali ima odličan ukus. Brus Springstin, Dajer strejts, Leonard Koen se kod mene slušaju svakog dana.

 

 

A vala ne mogu i bez Topalka :classic_biggrin:

 

 

Jedna od najlepših narodnih pesama.

Link to comment
Share on other sites

Another one bites the dust je trebala da bude soundtrack za Rocky III sa Misiter Tijem kao Klaber Lengom ali Brajan Mej nije hteo da ustupi prava i Stalone je bio prinudjen da se obrati grupi Survivor tacnije njihovom gitaristi zaboravih mu ime...

 

Queen je kao celokupan bend zestoko bio kritikovan kao mejnstrim grupa koja se ne zamera i po pe esu su svi (ne verujte glupim filmovima) i svi ih guraju i vole. Ne delim takvo misljenje ali nisam objektivan jer ne ziveh u toj eri pa da mogu kazem.

 

Za ovog bezveznjaka koji nazalost navija i za Crvenu Zvezdu i ne vidi zasto je Brus Springstin to sto jeste reci nemam, takve bih banovao... Ono sto je Dzon Stajnbek u americkoj knjizevnosti to je Brus Springstin u muzici. Glas malog radnog coveka koji nekad ima velike snove nekad nema nikakve a uglavnom je na margini drustva dok juri amerikan drim. Muzicki da to jeste najobicniji rnr ali su mu uzivo svirke bile magnifisent pogotovo dok je pokojni Klarens bio na saksofonu. Izrazava se uglavnom kroz liriku ne kroz muziku. Njegov koncert u Parizu se provlaci kroz mnoge top liste live nastupa (koje su opet bezvezne iz svojih razloga al ih ovde koristin radi navlacenja na moju stranu  😄

E sad sto bi ti gospodine da na koncertu pijes skaces vatas ribe al i da dozivis providjenje od tekstova i muzike koja se granici sa iskustvom prvog seksa to ces da izvinis i potrazis kad Beban zapeva Puuuuteviiii oni stoje mi smo prolaaaazniiii ili kod debelog Vrankovica ako nije bas nadrkan mnogo to vece. 

 

Slicno je moje misljenje za Bon Jovi Aerosmith Madonu U2 i ko zna koliko jos izvodjaca... gomila nekih bezveznih tra la la pesmica za koje mi se cini da bi ih napisao Vlado Georgijev samo da je rodjen u Ameriku al ok postujem ih. 

 

Kao i sa 98% umetnika i poslova generalno trebao je (Bruce S.) da zna kada da stane, sad sta bi drugo radio takav lik ne znam al to vec nije moj problem. Evo ovaj dupli RHCP album... Pogotovo drugi disk tesko smece al jbg imaju ime od ranije i voze na tome.

 

 

 

P.s. salim se ja malo i namerno krajnje subjektivno pisem da zezam Haosa. Svako slusa sta mu uhu, srcu i dusi prija i gde moze da se pronadje. Ali to ne znaci da ne moz ga zajebavamo zbog toga 😄 Da zivimo u idealnom svetu svako bi napamet znao opus jednog Al Di Meole, Kjubrika i da iz topa nabroji sve Engleze koje je Maradona nanizao '86-e al em ne zivimo em je valjda lepota da volimo razlicite stvari pa jedni drugima preporucujemo. Serovanje senzibiliteta putem umetnosti... kako sam ovo lepo srocio ponosim se. 

 

  • Like 6
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Tamburinjo said:

mejnstrim grupa koja se ne zamera i po pe esu su svi

 

Ali zato je ovo sa ANATO najkvalitetnija 4 minuta koncentrisane mržnje i otrova:

 

 

Kad čovek odraste uz ovo, The Great King Rat, Sheer Heart Attack, i još gomile emotivnih bombi (evo čak i da isključim Bohemian Rhapsody, i bez nje mogu iz taka 20 bisera do 1980. da naređam...) onda je sve posle... nekako... Noć u mesnoj zajednici...

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Tamburinjo said:

Another one bites the dust je trebala da bude soundtrack za Rocky III sa Misiter Tijem kao Klaber Lengom ali Brajan Mej nije hteo da ustupi prava i Stalone je bio prinudjen da se obrati grupi Survivor tacnije njihovom gitaristi zaboravih mu ime...

 

goat reklama

 

 

Link to comment
Share on other sites

Muzika je, kao i sve što dolazi iz bilo koje sfere stvaralaštva, zaista neka vrsta magije. Dopušta nam da osetimo gro emocija na neki specifičan način. Ranije, dok sam bila klinka mislila sam da moram da se uklopim u neki muzički žanr. Pa sam tako prolazila različite faze, od Šakire i Riki Martina, preko bendova tipa RBD, Tokio Hotel, Un passo adelante, pa Usher, Jay Z, Lady Gaga, Nightwish, Green day, Avenged Sevenfold, Motorhead, Skillet, Three Days Grace, Rammstein; do klasika tipa Nirvana, Queen, Pink floyd, Scorpions, Eagles, Metallica, Megadeth, Motley crue itd. Danas osećam da mi svaki od navedenih izvođača odgovara, nekim danima više nego drugim, ali poenta je da sve to meni prija i da ne postoji neki kalup. Između se nađe i po neki folk treš, kamerna muzika, rep, klasična muzika, soundtracks... Svi mi muzički sazrevamo, samo je za nekog to produbljivanje naklonosti prema određenom žanru dok je za nekog drugog otkrivanje i prihvatanje različitih žanrova. 

 

Što se tiče grupe Queen, oni su mejnstrim a najviše zbog toga jer Fredi jeste, kako objektivno tako i subjektivno, najkvalitetniji muški vokal svih vremena. Mogu da razumem revolt kod nekih kad je nešto mejnstrim, i samoj mi se to dešava (tipa top 50 romana koje morate pročitati pre nego što umrete - većina ih nije pročitala), ali su suviše dobri da bi mi to smetalo. AOBTD ima najbolji rif, ali ako već pričamo o pojedinačnim pesmama, pored Boemske rapsodije koja je predstavljala revoluciju u snimanju zbog operskog (horskog) dela, na mene je najjači utisak ostavila pesma Show must go on. Pogotovo zbog Fredijeve priče i toga kako ju je otpevao u studiju; već je bio teško bolestan i članovi benda su se pitali da li može da otpeva pesmu. Fredi je popio viski uz reči: i'll fucking do it, darling, ušao u studio i otpevao pesmu iz jednog jedinog tejka. The rest is history. I tu pesmu nije doživeo da izvede uživo na koncertu. 

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, DameTime said:

 

Pa tipičan fangirling momenat kad su bendovi u pitanju, lepila postere, drugarice i ja skupljale sličice, birale koja smo devojka u grupi i koji lik nam se sviđa, bila i serija 😄 Malo pre te faze smo svi ovo prebacivali preko bluetootha ili skidali onim SMS-ovima što koštaju 300 dinara pa su nas roditelji ubijali od batina: 

 

 

 

 

 

Imala sam i Tokio hotel fazu, ali BS je od mene bio miljama daleko. Za njih sam čula baš kasnije kad su dečaci odmakli od Ane Mašulović i ekipe i prešli na, kako su oni nazvali, ozbiljan rep. Dragi Bravo momenti generacija iz druge polovine 90ih 😄 

 

Jao da, Yeah je stvarno jedna od stvari koje su mi najvise izasle na...vrh glave. Onda mi je bila grozna, ogavna, danas mi je smesno kad se setim koliko me je izgonila iz koze kad je cujem.

 

A i taj Akon tih godina, nije moglo da se zivi od njega i grozomornih kolaboracija sa Guettom. Onda se odjednom ugasio i fazon niko vise nikad nije cuo da lik postoji...

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Ne upoređujem ja njega sa bezvrednom mcdonalds muzikom nego je čovek de facto ikona muzike a nemam pojma na osnovu čega.


Prepad na kafanu, inace samo protrcim :classic_smile: da vidim sta se slusa…
 

Nije to za dzabe. Svirke su im fantasticne, nikad tezge. Cak i za nefanove. Usisaju coveka celog. Gledala sam uzivo respektabilan broj koncerata, vrlo profesionalno odradjenih, svi njegovi su mi bili kao “ciganska svadba” u najboljem smislu. Ima svoju publiku koja ga voli i ne fuserise joj.


Gledala uzivo tri puta. Jednom stadion, jedan od onih petocasovnih malo posto je Klarens umro. Spektakularna svirka (ceo bend) jedan od onih koncerata koji se pamti ceo zivot, jednom u velikoj hali super koncert i jednom u parku, poput Hajd Parka. Fantastican koncert takodje.
 

Njihov koncert na otvorenom prostoru nema cenu. Snimci ne mogu da pokazu kakva je to zurka za sve pa i sa skakutavim bumerima od bumera. 

 

Secam se kako sam pred kraj osnovne prvi veci dzeparac slupala na koncertni 1974 -1985. Licencu za Springstina u bivsoj zemlji je imala zagrebacka Suzy. Taj album je bio skup i u varijanti 3 kasete ili 5 LP. Posle sam unazad kupila Darkness on the edge of town, Born to run, The River (2LP)

 

Ima na HBO Max odlican intervju koji je  Hauard Stern napravio sa njim u novembru.  Iz price se vidi da je u pitanju neverovatan prirodan talenat za muziku (italijanska linija po majci i njenoj porodici)

 

Ko ima okolnosti (znam da su karte odavno kod internet tapkarosa) da ga cuje negde ove godine na turneji, topla preporuka. Cini mi se da je Bec na listi. Meni je ove godine uletelo nesto od neodloznih privatnih obaveza u vreme kad bih mogla da gledam, ali nije iskljuceno da se “izujem” u zadnjem trentku za neki od koncerata.

 

Meni jedna od omiljenijih.

 

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Plavi Golub said:

Meni jedna od omiljenijih.

 

 

 

Uuuu, ovo sam jutros slušao u kolima kad sam dolazio na posao i taman parkirao kad je bila na pola... odsedeo sam u kolima do kraja - ovo je... kao što sam jednom rekao za Don't Look Back In Anger od Oasisa da je zapravo nova Engleska himna, ovo bi mogla da bude nova američka himna, ta snaga, ta poruka.  💪  💪  💪

I dok sam ovde, ponoviću jedan video od ranije... Razlog zašto pojedinačno ekstremno cenim svakog od muzičara koji se ovde nalaze na sceni:

 

This is for Joe!

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[da zamenim kaosa], nikada nisam razumeo muzicki deo velicine oasis;

ovako pojavno, kapiram ali tih par albuma koje sam slusao u trenutku sveopsteg hajpa, su mi u najmanju ruku prosecni, singlovi takodje.

 

@fancy, nisam u fazonu da sad treba da branis doktorat, samo konstatujem kako me nije doticalo.

 

blur, tu & tamo. ali ni to.

opet, snazno sam se lozio na vanishing point album [primal scream] tih godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...