Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

42 minutes ago, Barkley#34 said:

Problem je u tome što su likovi koji najviše mogu da dobace do estetike ''labudovi po kapijama i liftovi u kućama'' i opsednuti megalomanijom (kao i provizijama) počeli da odlučuju o stvarima koje su veće od njih. Doduše, bilo je toga i posle II sv. rata, ali su ih posle nekog vremena sklonili. Porazno je da se to dešava dva ili tri puta u veku.

 

Ne možeš da izmišljaš istoriju ili veličanstvenost grada, što oni tripuju. Balkanskim gradovima je bilo potrebno da se saobraćajno srede, popune zelenilom, ujednače i okreče ulični frontovi, kao i da nova gradnja prati trendove. Ne mogu da budu Pariz, Beč ili London, ali je trebalo da teže udobnosti, a bogatstvo istorije koje se ogleda u neujednačenosti izgradnje bi povećavalo njihovu zanimljivost i jedinstvenost. Ali kako to da objasniš sirovinama kojima su se usput otvorile ogromne mogućnosti za zaradu.

 

pa da, likovi koji se voze na tom talasu odma' vide priliku za vantelesnu srbiju, supernaturalne situacije i generalno sve dobro i savrđeno, k'o da je srbski basket iz 90ih tema. i onda isto to bude felširanje istorije samo na drugu stranu, fuck that.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nlavrnja said:

Sta fali Ljubljani? Naravno da nije vau, ali sigurno nije ni "okej"

Meni je vrh onaj deo oko keja i Ljubljanski grad. Tamo gde ljudi zaista žive mi je onako clash socijalzima i austrougarske i to ne volim uopšte. Tako da može biti da je do mene 😄 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, đubrivo. said:

 

pa da, likovi koji se voze na tom talasu odma' vide priliku za vantelesnu srbiju, supernaturalne situacije i generalno sve dobro i savrđeno, k'o da je srbski basket iz 90ih tema. i onda isto to bude felširanje istorije samo na drugu stranu, fuck that.

Mislim da je taj deo ipak samo oruđe, tj. služi da bi upravljali emocijama likova koji se lože na sto metara Stefana Nemanje, a da je u osnovi ipak kompleks malog Đokice kad prvi put vidi soliter i šareni tržni centar. Plus novac, ofkors.

 

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ljubljana je neki go prosek za grad te veličine, a Zagreb i ispod proseka, jbte to je grad na reci koji zapravo nije na reci. 

Šta ti je iznad proseka, zanima me, bez zezanja?

 

ZG od Gornjeg grada do železničke stanice, pa levo i desno od centra je sasvim korektan.

Link to comment
Share on other sites

Pa eto recimo nedaleko od Ljubljane je Graz koji je meni super kul. Da ne pominjem npr italijanske gradove te veličine, npr Peruđa mi je bila super. Ne znam šta je kriterijum jbga i sa čim se porede, ja sam ih poredio sa tom nekom srednjom Evropom, ne sa ex-SFRJ gradovima. I Ljubljana i Zagreb su dosta čisti i sređeni što je uvek plus, al stvarno nisu nešto zanimljivi, posebno ZG. 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Barkley#34 said:

Očigledno niste bili u Luksemburgu. :classic_biggrin:

 

Šta znam, bio sam u Bratislavi ukupno nekih 24 časa i ostavila mi je utisak da je sređena, simpa, mala i  udobna.

Takođe, i koliko je ustvari Dunav plav 😁

Edited by Green23
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovaj dokfilm (iz dva dela!) je,uz posetu frizeraju, nesto najbolje sto mi se desilo danas. Sad sam ulepsan spolja&iznutra.
Jako volim novi talas/val i kad me neko pita gde bi voleo da zivis/ziveo cesto znam da kazem (pola iz shale,pola iz zbilje) da nije pitanje "gde" nego "kada"..pa dodam Beograd na pocetku '80-ih..mislim ne znam..mozda je bas bila truba tada,ali nesto mi govori da bi meni bilo ludilo..

Da se vratim na film. Zasto nema ni reci o "Odbrani i..." VIS Idola ovde?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...