Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

28 minutes ago, đubrivo. said:

Cross-border pollution from Serbian coal plants threatens EU citizens’ health

Environmental campaigners have taken legal action against Serbia’s state-owned electricity company EPS for exposing Serbian and EU citizens to toxic gases six times above the legal limit, in breach of both national and international law. The challenge was started by Serbian NGO Renewables and Environmental Regulatory Institute (RERI).

 

https://eeb.org/serbias-public-electricity-company-faces-court-for-breaching-toxic-emission-limits/

 

Link to comment
Share on other sites

U kom smislu nema? Da se kupi ima. Imaš Ginis bukvalno u svakom Maksiju. Imaš dobrih uvoznih stouta uvek u ovih kvalitetnijim pivnicama tipa "Samo Pivo" i slično.

Nije ni da se ne proizvodi proizvodi , domaće kraft pivare imaju, svaka poneki svoj stout. Ovaj je posebno dobar  

https://untappd.com/b/crow-brewery-black-widow/1967010

 

Zašto nije uobičajen je drugo pitanje, ako si  na to mislio. Zbog klime najviše. Stout je po svojoj definiciji jako pivo Udari jedan ruski carski stout na +30 u julu i biće ti sve jasnije :classic_biggrin:. Ovakvo vreme kao danas je vreme kad se pije stout. Da 160 dana u godini imaš vreme otprilike kao danas mnogo više bi se pili Stoutovi, Porteri, Bockovi i slično. 

Na ovu našu klimu raznorazni pilsneri ili hellesi  su najpogodniji, a to su kao šatro ovi raznorazni jeleni, zaječarci i slična sranja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, We lose every week said:

Imaš dobrih uvoznih stouta uvek u ovih kvalitetnijim pivnicama tipa "Samo Pivo" i slično.

 

 

Nema to je problem. Bio sam u par onih prodavnica sto prodaju kraft piva nema nigde ni jedan jedini. 
Ginis i Portere imaju i koje mi uvek nude ne racunam. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

 

Nema to je problem. Bio sam u par onih prodavnica sto prodaju kraft piva nema nigde ni jedan jedini. 
Ginis i Portere imaju i koje mi uvek nude ne racunam. 

 

imas u aroma marketima i nekim specijalizovanim prodavnicama kabinetov stout. mozda nije vredan maloprodajne cene ali je dobar

 

meni je crni leffe odlican za ponudjenu cenu, negde oko 130-140din. njega ima i u aromi i u maxiju, shop n gou, verovatno i u idei, to mi nije u rangeu

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, đubrivo. said:

 

 

meni je crni leffe odlican za ponudjenu cenu, negde oko 130-140din. njega ima i u aromi i u maxiju, shop n gou, verovatno i u idei, to mi nije u rangeu


leffe nije stout doduše, on je "bruin" tj. brown ale.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, đubrivo. said:

 

e pa izuinjavam se, nisam edukovan. ali radi pos'o svakako 

mada ja više volim onaj el klasiko leffe, valjda je ale?


Da, leffe je u suštini "manastirsko" tj. abdijbier. Kod nas postoje tri varijante - blond (to je taj klasiko), bruin (tamno tj. smeđe) i onaj treći kome zaboravih ime.

Ako ti je Leffe kul, probaj i Grimbergen, isto imaš po Maksiju. Meni je nešto bolji ukus pogotovo u tim svetlim varijantama.

EDIT : Sad se setih i ovoga, pa evo za ljubitelje lošeg hip hopa, valonski white trash 😄

 

Edited by Mairosu
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...