Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

2 minutes ago, uini said:

 

uff ala mrdamo stative

 

pri cemu ti nisam rekao ni ja bogata, ti govno, niti sam pisao nesto jednako neukusno tipa, koja si ljanka, eno torova za picu sa majonezom, vec sam prilicno racionalno pisao gde prestaje majonez kao zacin a gde postaje hrana izgovor da se pojede majonez.

 

al, ajde kao da se a/ slazem ili b/precutim jer nemam afirmativno misljenje na temu.

 

to nije social network, vec spomenar.

 

Što da ne mrdamo stative, kad si ih ti već pomerio pričom da je ovo rasprava u kojoj bih ja tebi da zabranim da ne voliš mayo? 

 

Bold: pa naravno, čim neko kaže (aj da govorim u svoje ime) da trpa majonez na sve, sigurno to ne radi zato što misli da (objektivno kulinarski gledano) majonez dobro čuči na krastavcu, nego zato što voli majonez, odnosno on mu je iz nekog razloga ukusan sa svim

 

5 minutes ago, Indig0 said:

Najgora stvar kod tih homemade varijanti mi je kad neko stavi salamu 😬 i to rendanu...

 

Kulen, slanina, pršut, sir. Imam recept za testo koji koristim već godinama.

 

Klasična studentska varijanta, mislim rendana salama 😄 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Što da ne mrdamo stative, kad si ih ti već pomerio pričom da je ovo rasprava u kojoj bih ja tebi da zabranim da ne voliš mayo?

 

ne, vec ti se ne dopada sto imam negativno misljenje o trpanju majoneza u rendom hranu.

 

ja gotivim majonez, ne gotivim kada mi pisu da ne mogu da imam kritiku ili da ismevam nesto (jos uvek nisam sli mogao bih), sto drugi rade.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice majoneza ja ga kuci jedem uz sve, dobro preterao sam za pasulj i ta takva kuvana corbasta jela ali stvarno uz 90% stvari koje jedem ide i majonez. Da l mi je to navika ili sta vec nzm. Mada sam ga smanjio zadnjih godinu dve.

Dok naprimer po restoranima retko jedem bas kad mi dodje nekad, samo iz razloga sto hocu da osetim autentican ukus. Jednom mi je doslo tako i u italiji i nisu mi napravili problem 😁

 

Sto se tice pizze, nema jace nego kad je sam napravim.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Ovo bukvalno nije nikakav problem, to tvoje mišljenje.

 

3 hours ago, DameTime said:

Nije okej jer nemaš pravo na to. Neće se nikom uzdrmati klisurina od majoneza, samo si naporan.

 

ocigledno jeste ali si u pomeranju stativica to zaboravila.

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

 

ocigledno jeste ali si u pomeranju stativica to zaboravila.

 

Nemaš pravo da osuđuješ ljude (i ismevaš) jer jedu majonez uz random stvari, a da ti smatraš kako ne treba jesti majonez uz random stvari je druga priča.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Veliki sam ljubitelj pizze i volim da je probam svugde gde se zateknem..

Slažem se sa uinijem da je najbitnija stavka napraviti kvalitetno testo..koje fermentira i nekoliko puta se podiže,a bilo bi idealno da odstoji u frižideru bar 24h.

 

Ako je testo pogođeno onda se i sa sastojcima srednjeg kvaliteta može napraviti vrhunska pizza. I peć na drva..

 

Preferiram taj napolitanski stil,ali sve vrste prolaze kod mene.

 

Kad smo kod lokala..nedavno otkrih (na preporuku) piceriju Anđelo u Novom Sadu. U Kisačkoj ulici. Vlasnik i pica majstor je Anđelo, Italijan, koji se doselio ovde..

 

Pizze su mu nešto između napolitanske i neke recimo domaće verzije..ekstra su. Cene iznenađujuće povoljne za Novi Sad.. Ima i drugih italijanskih delicija poput pasti, lazanja itd..

 

Preporuka!

 

Bravo. Dobra zamena za pec na drva je neki rostilj sa poklopcem kao recimo Weber. Jedino sto ti treba od dodataka je pica kamen i pica ce ispasti super. Osetice se ta drva i dim kao i u pravoj peci.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dok vini i dejm sire medjusobnu ljubav, da vam kazem sta je jos dobra uvrnuta pica...

 

Posto smo kao u fazonu da smanjimo belo, ne ne to belo, nego beli secer, belo brasno, so, uzela zena da istrazuje i nasla negde ideju da umesto testa stavi neku foru sa rendanim tikvicama, tako nesto. Ne znam tacno sta se tu sve umucka pa to kao bude podloga, a onda iznad sve kao i za pravu picu. I kad se ispece, ne primetis neku razliku. Jednom nam je neko bio pa smo mu dali da je jede bez da zna u cemu je fora i isprva nije provalio pa smo pitali "a jel ti malo drugacija" 😄 na sta je palo dooobro zalgedanje a onda pitanje "od cega je ovo TESTO, bas je dobro" 🙂 kadar nevera, kad je zena objasnila. 

 

Poteracu zenu da pravi opet. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fillam said:

 

*oleši se od svinjskog pečenja*

 

Ne znam da li da se smejem ili da placem, jer je sustinski tacno. 

 

I tu me svrbi savest, ali valjda sam isuvise navikao na derivate svinje pa lakse guram u ambis krivicu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Horium said:

 

Ne znam da li da se smejem ili da placem, jer je sustinski tacno. 

 

I tu me svrbi savest, ali valjda sam isuvise navikao na derivate svinje pa lakse guram u ambis krivicu. 

 

Tjah, ja sam se tu pomirio sa sopstvenom licemernošću. Ne bih mogao da svesno ubijem ništa osim insekta, al' sam mesožder i biće tako dokle god drugi ubijaju za mene. 

Edited by fillam
  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DameTime said:

Jednom sam kuvala za goste i servirala sam mayo uz sve - ubacila u čorbu, uz predjelo, u sos za glavno jelo i kao dezertni fil. Rekla sam jedite, ja to tako volim. Nikad mi više nisu došli u goste, baš čudno...

 

 Ne mora značiti da je zbog klope.

 

 

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kooineeperk said:

Dok vini i dejm sire medjusobnu ljubav, da vam kazem sta je jos dobra uvrnuta pica...

 

Posto smo kao u fazonu da smanjimo belo, ne ne to belo, nego beli secer, belo brasno, so, uzela zena da istrazuje i nasla negde ideju da umesto testa stavi neku foru sa rendanim tikvicama, tako nesto. Ne znam tacno sta se tu sve umucka pa to kao bude podloga, a onda iznad sve kao i za pravu picu. I kad se ispece, ne primetis neku razliku. Jednom nam je neko bio pa smo mu dali da je jede bez da zna u cemu je fora i isprva nije provalio pa smo pitali "a jel ti malo drugacija" 😄 na sta je palo dooobro zalgedanje a onda pitanje "od cega je ovo TESTO, bas je dobro" 🙂 kadar nevera, kad je zena objasnila. 

 

Poteracu zenu da pravi opet. 

 

Kako je ona pravila, ako nije tajna? Pre neki dan sam pekla tu pizzu i nije ispala najsjajnije podloga. Prema receptu koji imam narendala sam, ocedila od vode, dodala začine, 2 jajeta i maaaalo prezle (da bude čvršće jer i ja izbegavam belo). 

 

Mislim nije bila loša, daleko od toga, samo mi je tekstura bila nekako... gnjecava, iako znam da ne može biti bogznakolko čvrsta.

3 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

 

 Ne mora značiti da je zbog klope.

 

 

 

Realno, ko bi mene trpeo ;D 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...