Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Meni je i dalje bizarno koliko se razlikuju "gornji spratovi" (npr. politika) i ovaj podforum.

 

Kao dva potpuno razlicita sveta, po kvalitetu diskursa, standardima moderacije, ma po svemu.

 

Naravno, u korist ovog dela foruma...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Apsolutno. Jedna od najboljih mejnstrim pesama ikada u mojoj knjizi.

 

 

dobra tjundza, mada iz perspektive tinejdzera 90ih, moram da priznam da nikada nisam vezivao potcenjenost ta nju. bas je svugde bila, obozavalo je i staro i mlado, bilo malo i previse u nekom trenutku. bolje nego vecina u2 tjuna slicnog senzibiliteta, pa je bilo lakse podneti.

41 minutes ago, Horium said:

Meni je i dalje bizarno koliko se razlikuju "gornji spratovi" (npr. politika) i ovaj podforum.

 

Kao dva potpuno razlicita sveta, po kvalitetu diskursa, standardima moderacije, ma po svemu.

 

Naravno, u korist ovog dela foruma...

 

to je uglavnom zato sto smo mi ovde muskarcine a tamo picopevci 😕

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

 

 

dobra tjundza, mada iz perspektive tinejdzera 90ih, moram da priznam da nikada nisam vezivao potcenjenost ta nju. bas je svugde bila, obozavalo je i staro i mlado, bilo malo i previse u nekom trenutku. bolje nego vecina u2 tjuna slicnog senzibiliteta, pa je bilo lakse podneti.

 

"Potcenjena" je sigurno prejaka reč s obzirom da je pesma vrlo popularna, ima preko 200 mil pregleda na YT i realno je evergreen, ali ne bi bilo naopako ni da je još veća.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

depesh mod su pocetkom 90ih bili neki pop-andergraund, durant-durant su bili najvrucji bend jos od sredine 80ih, neuporedivo. mada su oni imali neku pauzu pa se vratili a pocetak 90ih je probijao grunge i elektroniku u mejnstrim, pa su djuran djuean tu bili malko autsajderi.

 

nikada nisam posebno gotivio DM izvan tek par tjuna, pa sam biased.

...

hocu da kazem kako su DM, kao i RHCP, postali mega popularni tek nakon sto je proslo xy vremena od najboljih izdanja (imho).

 

duran duran su cepali sa madonom i majkl djeksonom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

..

nego, ovo cu da slusam veceras za uspavljivanje:

 

Explain the ’90s’: The Filthy Brilliance of Prince in the ’90s

Finding the joy in the repetition—and experimentation—of Prince’s most interesting decade

By Rob Harvilla  Jun 14, 2023, 7:51am

 

https://www.theringer.com/2023/6/14/23760185/prince-90s-gett-off-history

 

prince60_getty_ringer.0.jpg

 

princ je ledjenda

 

 

 

2 minutes ago, Horium said:

 

Au, kakvo nepostovanje RHCP

 

zasto? meni su rhcp jedan od 5 omiljenih bendova svih vremena, zakljucno sa "one hot minute". posle toga mi je sve bezveznjikavo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

Meni je RHCP jedan od najprecenjenijih bendova ikada. I Depeche i DD su mi ispred njega, ali ipak DD > Depeche.

 

Meni je tako DM overrated do zla boga. 

DD diskografija ne poznajem nista osim onih njihovih megahitova.

 

@uiniMa ja samo ne cenim narocito DM, pa su mi zato tesko uporedivi.

Edited by Horium
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Horium said:

 

Meni je tako DM overrated do zla boga. 

DD diskografija ne poznajem nista osim onih njihovih megahitova.

 

@uiniMa ja samo ne cenim narocito DM, pa su mi zato tesko uporedivi.

 

Kod bendova, u vrhu su mi što se tiče uticaja (na mene): Pink floyd, Deep purple, Queen i DM.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, uini said:

@SteveFrancis#3, ovo slusam za laku noc:

 

‘60 Songs That Explain the ’90s’: Nate Dogg, Warren G, and the Apex of the G-Funk Era

 

Talking “Regulate,” Michael McDonald, and the effortless brilliance of the late gangsta crooner Nate Dogg

 

Oduvek sam više bio pristalica njujorške tame, crnila i kiše, slug-proof vest underneath my Guess & setting up a deal over blunt fire, bum nigga sleeping on the bench they had him wired fazon, ali od jutros ide loop celog G Funk Era albuma, kakav masterpiece sunce ti jebem. Idealan soundtrack za ovih "prijatnih" 30+.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, uini said:

^meni su neuporedivi.

mogu da poredim depesh vs rhcp ili duran vs u2.

 

U kom kontekstu poredis DM sa RHCP, kroz naknadnu popularnost iz middle undergrounda, posto su stilovi skroz drugaciji.

 

Vidim ima hejta na DM ovde, ali iz pozicije nekog ko je muziku poceo da ''slusa'' nakon peak-a obe grupe (DD, DM), tj nisam zahvatio hajp ni oko jedne, deluje mi da DM ima dublje stvaralastvo od DD, koji u nekim momentipa deluje cheezy, iako sam uzivalac oba benda.

Poredim bas ova dva jer su oba deo British new wavea...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 40Wins said:

 

U kom kontekstu poredis DM sa RHCP, kroz naknadnu popularnost iz middle undergrounda, posto su stilovi skroz drugaciji.

 

Vidim ima hejta na DM ovde, ali iz pozicije nekog ko je muziku poceo da ''slusa'' nakon peak-a obe grupe (DD, DM), tj nisam zahvatio hajp ni oko jedne, deluje mi da DM ima dublje stvaralastvo od DD, koji u nekim momentipa deluje cheezy, iako sam uzivalac oba benda.

Poredim bas ova dva jer su oba deo British new wavea...

Apsolutno se slažem, Violator i Black celebration su zaista top albumi. Mada meni generalno prija taj njihov zvuk i opšti vajb njihove muzike.

 

Čak mi je i ovaj poslednji "Memento mori" kao omaž Fleču isto dobar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, 40Wins said:

 

U kom kontekstu poredis DM sa RHCP, kroz naknadnu popularnost iz middle undergrounda, posto su stilovi skroz drugaciji.

 

Vidim ima hejta na DM ovde, ali iz pozicije nekog ko je muziku poceo da ''slusa'' nakon peak-a obe grupe (DD, DM), tj nisam zahvatio hajp ni oko jedne, deluje mi da DM ima dublje stvaralastvo od DD, koji u nekim momentipa deluje cheezy, iako sam uzivalac oba benda.

Poredim bas ova dva jer su oba deo British new wavea...

 

pa ako treba jos da uprostim, depesche mode i rhcp su imali supstancu, nesto sto obelezava zeitgeist ili kako vec; u tom smislu su mi uporedivi, nebitno je sto ja licno volim rhcp do pola dm uglavnom nikako.

 

duran duran su mi kao i u2, pop senzacije, koje je stvorila fabrika. napravi fabrika dobar kecap ali to je i dalje kecap .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...