Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Quote

 

Kako je rekla, da je UN reagovao zbog "srpskih zločina" i da je Rezolucija 1244 trebalo da bude privremena, i da je nezavisnost Kosova bila napravljena po svim međunarodnim konvencijama.

 

"Pozivamo Srbiju da poštuje međunarodne konvencije", rekla je Osmanijeva.

Ona je na sednici Saveta bezbednosti UN rekla da je vreme da se "okonča" misija Ujedinjenih naciija na Kosovu i Metohiji i pozvala međunarodnu zajednicu da takozvano Kosovo "primi" u međunarodne organizacije.

 

Kada se radi o Zajednici srpskih opština, koja nije formirana, Osmani je pokušala da izgovor nađe u tome što je prištinski Ustavni sud utvrdio da je Briselski sporazum u suprotnosti sa Ustavom.

 

Kada se radi o nedavnim akcijama Kosovske policije, Osmani je kazala da borba protiv organizovanog kriminala nije predmet pregovora.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=10&dd=15&nav_category=11&nav_id=1937151

 

 

Elementarno nepoznavanje medjunarodnog prava...mada...Kosovo je "presedan" pa zakoni i ne moraju da važe.

Link to comment
Share on other sites

Zar zaista misliš da se je nekakova akcija vezana uz šverc trebala unaprijed najaviti pa i tražiti suglasnost Srbije.Koliko sam ja popretio akciju,krenuli su carinici uz asistenciju policije(u cijelom svijetun se tako postupa),slijede akcije domicilnog stanovništva(blago rečeno) i onda ROSU.

 

 

Nego,nešto više sam proveo pred tv nego obično,otkrio sam da su mi dostpni i tv kanali Sr,CG,MKD i strašno sam se iznenadio da građani sa sjevera Kosova već desetak godina ne plačaju struju i vodu.To za njih plaća vlada kosova,navodno u proteklih desetak godina to iznosi oko pola milijarde eura.Jednostavno se pitam,što bi se desilo da vlada Kosova krene u naplatu toga,ili,ako se ne plati u iskljičivanje potrošača.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenvzz said:

Zar zaista misliš da se je nekakova akcija vezana uz šverc trebala unaprijed najaviti pa i tražiti suglasnost Srbije.Koliko sam ja popretio akciju,krenuli su carinici uz asistenciju policije(u cijelom svijetun se tako postupa),slijede akcije domicilnog stanovništva(blago rečeno) i onda ROSU.

 

 

Nego,nešto više sam proveo pred tv nego obično,otkrio sam da su mi dostpni i tv kanali Sr,CG,MKD i strašno sam se iznenadio da građani sa sjevera Kosova već desetak godina ne plačaju struju i vodu.To za njih plaća vlada kosova,navodno u proteklih desetak godina to iznosi oko pola milijarde eura.Jednostavno se pitam,što bi se desilo da vlada Kosova krene u naplatu toga,ili,ako se ne plati u iskljičivanje potrošača.

 

Procena je da se na Severu Kosova, na godišnjem nivou potroši struja za oko 12 miliona €....znači da si malo preterao sa cifrom od oko pola milijarede....sve su to samo procene jer niko ne očitava utrošenu struju i vodu.

 

Quote

Prema podacima Poreske uprave Kosova, u četiri opštine na severu Kosova sa većinski srpskim stanovništvom, Severnoj Mitrovici, Leposaviću, Zvečanu i Zubinom Potoku, registrovano je 981 preduzeće sa ukupno 1.316 aktivnih jedinica. Međutim, od ovog broja, samo 255 vlasnika izmiruje svoje obaveze prema Poreskoj upravi Kosova, pokazuju podaci te institucije.

 

Principom "domino efekta" a zbog odbijanja formiranja ZSO i briselskog sporazuma Priština je, uz "pomoć" stanovništva Mitrovice, Zvečana, Zubinog potoka, napravla jednu hajdučiju na tom prostoru. Ne plaća se porez, nema fiskalnih računa...da nesreća bude veća, procenjene gubitke zbog neplaćanja utroška struje, vode, poreza, Priština je rasporedila na stanovništvo ostatka Kosova koji su godinama plaćali ono što ovi sa Severa nisu. Apelacioni Sud je 2017. suspendovao ovu odluku, kao nezakonitu.....

Link to comment
Share on other sites

On 10/14/2021 at 2:00 PM, Perkos2 said:

Nema veze sa naciobaloscu, ne vole tuđu policiju. Da je intervenisala samo lokalna policija niko se ne bi bunio.

Osim ako nisu gradjani Cetinja, oni bi trebali da budu odusevljeni tudjom policijom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Struja se tamo ne plaća ili slabo plaća decenijama.
Moj prof iz srednje mi je negde 92. ili 93. prepričavao svoje iskustvo kad je prvi put otišao da plati struju za stan u Prištini. Tamo je bio jednu školsku godinu, 89/90, na duploj plati itd.
Lm, ode on da plati struju, šalteruša ga gleda kao budalu i kaže, jeste normalni, bolje kupite marke za te pare, to će da vam treba, ovo neće niko da vam seče.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJORDJE said:

Osim ako nisu gradjani Cetinja, oni bi trebali da budu odusevljeni tudjom policijom.

Kad budu imali potpisan međunarodni sporazum da u Cetinju red i mir kontrolise lokalna policija onda bi imali apsolutno pravo na pobunu ako neko to prekrši.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, shonke said:

Struja se tamo ne plaća ili slabo plaća decenijama.
Moj prof iz srednje mi je negde 92. ili 93. prepričavao svoje iskustvo kad je prvi put otišao da plati struju za stan u Prištini. Tamo je bio jednu školsku godinu, 89/90, na duploj plati itd.
Lm, ode on da plati struju, šalteruša ga gleda kao budalu i kaže, jeste normalni, bolje kupite marke za te pare, to će da vam treba, ovo neće niko da vam seče.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

To su urbane legende"reče mi jedan čovek" Ziveo sam 33 godine u Pristini i znam da su redovno iskljucivali neplatise. Čak su uveli neke uredbe gde ne mozes dobiti ni jedan dokument u opstini ili policijo ako nisi izmirio dugovanja za struju, vodu ili telefon.

Link to comment
Share on other sites

...constantin,prenio sam cifru koju sam čuo u raspravi,bez nekakove zle namjere ili,moglo bi se reći,bez razmišljnja ili neke analize.Dao si elemente za razmišljnje,i slažem se da su tvoje brojke realnije na godišnjoj razini.Vjerojatno je,ako se godinama ne plačaju komunalije,struja voda itd.,onda ako se krene u naplatu ili isključivanje,slijede veliki nemiri.Vidiš,ja sam penzić,plaćam uvijek svoje obaveze,ono što sam trošio i potrošio,i jednostavno mi je nepojmljivo da se bilo tko izogiba svojih obaveza,odnosno,da plati ono što uživa.

Link to comment
Share on other sites

Sve su urbane legende, i za (ne)placanje struje, i za mafiju, i za prvenstvo zaposljavanja kad slazes da si izbeglica koja je ostala bez icega na Kosovu kad dodjes u centralnu Srbiju, sve su to mitovi, istina je da su to samo jadni Srbi koje bez ikakvog razloga mrzi ceo svet, a samo se bore za svoju rodnu grudu, svoju zemlju, jer je toliko vole.

Edited by McLeod
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, McLeod said:

Sve su urbane legende, i za (ne)placanje struje, i za mafiju, i za prvenstvo zaposljavanja kad slazes da si izbeglica koja je ostala bez icega na Kosovu kad dodjes u centralnu Srbiju, sve su to mitovi, istina je da su to samo jadni Srbi koje bez ikakvog razloga mrzi ceo svet, a samo se bore za svoju rodnu grudu, svoju zemlju, jer je toliko vole.

Ma ko kaze da nas mrzi ceo svet? Nemoj toliko sebe i kronosa da veličaš, vi ste izolovani slucajevi koji iz nekih samo vama znanih razloga mrzite određenu grupu ljudi.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Perkos2 said:

Ma ko kaze da nas mrzi ceo svet? Nemoj toliko sebe i kronosa da veličaš, vi ste izolovani slucajevi koji iz nekih samo vama znanih razloga mrzite određenu grupu ljudi.

Ja samo opisujem ljude iz moje okoline i to koliko pokusavaju da istu prilagode njihovom primitivizmu, umesto da prihvate pravila i obicaje u istoj.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

To su urbane legende"reče mi jedan čovek" Ziveo sam 33 godine u Pristini i znam da su redovno iskljucivali neplatise. Čak su uveli neke uredbe gde ne mozes dobiti ni jedan dokument u opstini ili policijo ako nisi izmirio dugovanja za struju, vodu ili telefon.

 

Ovo nije urbana legenda, to je moj profesor iz srednje škole (s kojim sam igrao fudbal kasnije pa smo na jednom after football pivu i pričali) koji je jednu godinu otišao tamo da radi i tako mu je rekla šalteruša. Plaćao je uredno pa nije testirao. Ako ti kažeš da su na KIM uredno isključivali, eto, dve priče, različite.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, shonke said:

 

Ovo nije urbana legenda, to je moj profesor iz srednje škole (s kojim sam igrao fudbal kasnije pa smo na jednom after football pivu i pričali) koji je jednu godinu otišao tamo da radi i tako mu je rekla šalteruša. Plaćao je uredno pa nije testirao. Ako ti kažeš da su na KIM uredno isključivali, eto, dve priče, različite.

Ja ne mogu da tvrdim sta mu je salterusa rekla ali znam sigurno da su redovno iskljucivali neplatise za struju, telefon i vodu. Da li je bilo nekih povlascenih moguce je uostalom ima ih i po ostatku Srbije. Zaceprkajte malo svaki u svom gradu koliko za struju ma primer duguju folk zvezde ili stranke i zvezda i partizan na primer.

1 hour ago, Kronostime said:

Ja samo opisujem ljude iz moje okoline i to koliko pokusavaju da istu prilagode njihovom primitivizmu, umesto da prihvate pravila i obicaje u istoj.:default_coffee:

O kojim pravilima pises. Ja znam da se redovno placaju racuni placa porez, postuju saobracajna i druga zakonom propisana pravila. Mozda ti imas neka svoja pravila i obicaje pa daj kazi ih javno da pokusam da uticem na zemljake da i to postuju.Samo moraju da budu u skladu sa zakonom😄

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perkos2 said:

Najmanje 80%.  Mada koliko je cesto struja nestajala tokom 90-tih da smo bili slozni nismo nista ni trebali da placamo

Ja znam da su Vranjevcu 80% kuće bile divlje gradnje i da su na jedno brojilo bile po 3-4 kuće...

Nakon rata su usledile velike restrikcije struje i vode, a kažnjavalo se ko poliva bašte po nekoliko stotina eura. Kažu, to ne znam, da su u srpskim mestima bile veće restrikcije, u okolini Prištine dok su žitelji Prištine bili malo povlašćeniji....uostalom kao i svaka prestonica...

Veliki javašluk je vladao do 89. godine u svim javnim službama....trebalo bi mi bar sat-dva da opišem sve...od duplih matilčnih brojeva do sklanjanja prekršajnih i krivičnih prijava "u fijoku" i ogromnih zloupotreba državnih para....

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...