Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Definitivno u svom vladanju ne koristi nikakva univerzitetska znanja, za pocetak.

Ako je nesto i naucio na faksu, to je i izvrgao ruglu tokom svoje despotije.

Nisam pre ovoga nikada cuo da neki student pretenduje na titulu 'jednog od najboljih studenata BU'

jednostavno to takmicenje nikad nije postojalo ni realno ni fiktivno i nikada nije diskutovano medju studentima.

 

Tako on, saljuci te poruke tipa 'jedan od najboljih studenata BU' preko svojih megafona u skupstini,

kreira u srpskom drustvu to fiktivno nadmetanje koje ne znaci nista i moze da znaci stagod.

Mi vise ne znamo ni sta sintagma 'skolovani politicar ' znaci. 

To u srpskom fluidnom govoru ovde na pijaci cas moze da znaci 'politicar koji je zavrsio grdne univerzitete'

a sledeceg trenutka 'covek koji se kroz stranacki i drzavni rad skolovao u politici'

 

Mi ne mozemo da se dogovorimo ni da je belo belo i vecinu po pitanju politike 

odredjuje jedno kljucno pitanje. Niko ne sedne da vaga nesto politicki,

niti sa samim sobom niti sa drugima, samo se trazi potvrda.

+

Zato po pitanju kosova nismo makli dvadeset + godina i sebi kopamo rov za jos dvajes.

Gubimo se izmedju zvezdica* i naziva 'lazna', nemamo vokabular, nikakve logicke,

zakonodavne norme, o Kosovu se govori cas loshe cas grdje kako je tog dana pao pasulj.

 

Srbi ako zele da pokrenu iskren unutarpoliticki dijalog, to mora biti na pitanju Kosova,

i naseg nacionalnog pitanja. Da rascistimo koji su nam dugorocni

i kratkorocni politicki ciljevi, cisto da vidimo da li smo politicki manje ili vise realni.

 

Da li smo obicna drzava, spremna da olaksa zivot ovde i sada, ili masonska loza

sa generacijskim agendama. 

Da rascistimo sta su nase ustavno pravne pozicije, a sta stanje na terenu.

Bukvalno kad vidimo slona da smemo da kazemo slon.

 

Ipak, koristiti realnost kao argument u razgovoru medju Srbima sve vise postaje omrazeno,

nakako realnost na srpskom mirise na izdaju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa to nije samo oko kosova nego u vezi svega, a uzrok je sto ne piju lekove, psihijatrijske. Nikad bolesnije ljude nisam video, uvek spremne da u tuđim očima vide trunje dok u svojima ne vide brvna, u vezi svega. To je ono što zovem "slobisti i šešeljevci". Oni koji misle da se razlikuju od originalnih sledbenika ove dvojice, a u stvari su isti. Oni se prvo sami sa sobom u glavi nisu dogovorili ni o čemu, a ocekujes da se međusobno dogovore. Nema od toga ništa. A kad ih neko upozori da nesto pogresno rade, oni postanu agresivni, ali zato sto su uhvaceni, a znaju oni da ne treba da rade to sto rade. Pravi psihopate. To je bolest.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ja nisam doktor i ne predstavljam se lažno kao da jesam, znači ni ovo nisu nikakve lekarske dijagnoze, nego samo ono što ja mislim o takvima. Još kad ih vidim ovih dana kako se oduševljavaju ekspresno nakoćenim umnicima (zbog ovoga sa Avganistanom) koji otvoreno prete i priželjkuju i/ili najavljuju ubijanje dobrog dela svojih sugrađana* koji se politički ne slažu sa njima, kad se steknu uslovi, dok im masa oduševljeno aplaudira, šta treba drugo o takvima da mislim nego da su teški psihopate i zlikovci? To, i ako su takvi prema "svojima" kakvi li su onda bili prema "njihovima"? A onda su kao iznenađeni i uvređeni što niko sa njima neće, a naročito ovo iz teme. Da, da...

 

* Staviću na temi o dr-mrima i filozofima malo kasnije dva komada ovih umnika i njihove umne misli, a ima ih još

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa to nije samo oko kosova nego u vezi svega, a uzrok je sto ne piju lekove, psihijatrijske. Nikad bolesnije ljude nisam video, uvek spremne da u tuđim očima vide trunje dok u svojima ne vide brvna, u vezi svega. To je ono što zovem "slobisti i šešeljevci". Oni koji misle da se razlikuju od originalnih sledbenika ove dvojice, a u stvari su isti. Oni se prvo sami sa sobom u glavi nisu dogovorili ni o čemu, a ocekujes da se međusobno dogovore. Nema od toga ništa. A kad ih neko upozori da nesto pogresno rade, oni postanu agresivni, ali zato sto su uhvaceni, a znaju oni da ne treba da rade to sto rade. Pravi psihopate. To je bolest.

 

Bez brige, takvi ce do 2060. postati manjina i u svojoj sopstvenoj zemlji. :kece: 

Link to comment
Share on other sites



Još kad ih vidim ovih dana kako se oduševljavaju ekspresno nakoćenim umnicima (zbog ovoga sa Avganistanom) koji otvoreno prete i priželjkuju i/ili najavljuju ubijanje dobrog dela svojih sugrađana* koji se politički ne slažu sa njima, kad se steknu uslovi, dok im masa oduševljeno aplaudira, šta treba drugo o takvima da mislim nego da su teški psihopate i zlikovci? To, i ako su takvi prema "svojima" kakvi li su onda bili prema "njihovima"?


*To kao ovi što se žale što OTAN nije više bambusao po Srbiji onomad...

Inače u pravu si....Srbi su anti-tela za zdrav razum i logično rasudjivanje. Dobar deo populacije...

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Danas bi trebalo da na nekom festivalu piva u Albaniji gostuje Bregovic sa svojim orkestrom. Podigla se velika hajka po medijima pogotovo kosovskim da mu se zabrani nastup. Ovi iz Albanije nisu tako radiklani ali trpe žestoke kritike od sunardnika sa Kosova pa ko zna šta sve moze da se izdešava.

A šta njih zabole "Stojko" šta se dešava u drugoj državi.....to kao kad bi se Banjalučani bunili što u Beogradu gostuje Ofra Haza????

 

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

*To kao ovi što se žale što OTAN nije više bambusao po Srbiji onomad...

Nije baš isto. Takvi se žale zato što bilo ko, ili bilo šta, računajući i Satanu lično, do sada nije već jednom zaustavio ove anticivilizacijske (malo)umnike da šire zlo. To nikako ne može da bude isto kao (malo)umnici što prete ubijanjem progresivnih :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Perkos2 said:

u toku koncerta Bragovica i njegovih pratilaca dva puta je bačen suzavac. policija pohapsila neke klince koji su to uradili

Ma to su čobani, budale, nije ništa politički. Mesiti to treba, za primer. Evo ko nije video, da vidi kako se sa takvima pravilno postupa, a koga mrzi da čeka neka premota na 2 minuta. Gde su normalni ne trebaju im kordoni i oprema za razbijanje demonstracija da se sa takvima efikasno obračunavaju:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

A šta njih zabole "Stojko" šta se dešava u drugoj državi.....to kao kad bi se Banjalučani bunili što u Beogradu gostuje Ofra Haza????

 

Ofra Haza moze samo da gostuje sa Erom sa onoga svijeta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije ništa ni puno ni prazno, niti je ništa lično, tako da to poređenje sa čašama nije adekvatno. Objektivno, ako na nekoj teritoriji vlada stanje haosa, bezumlja i divljaštva, gamad  kojoj takvo okruženje odgovara i koja teži tome da se na toj zagađenoj teritoriji što duže održi postojeće bolesno stanje treba nemilosrdno suzbijati, ako može bitkama koje nisu oružane, mada ni takve nisu isključene. Kao što se vidi na gornjem snimku. To je sve. A onaj ko na takvim zagađenim teritorijama živi pa zbog toga oseća makar zrnce ponosa ili slično, taj je lud. Normalan čovek može da bude ponosan na okruženje samo ako živi na teritorijama gde se sa gamadima postupa kao na tom snimku, a ovo ostalo, gde "država" duva u istu tikvu sa takvima, a ostali mantraju "može i gore" i ćute kao kurve pa... oni na takvim teritorijama vole da pale polja, pa treba primerniti njihov metod, spaliti pa posejati čičak, korisnije će biti.

 

Ali to je za drugu temu koja će biti nazvana "Šta nudi srbija, ili koliko sam ja tu dobar (da bih bio srboljub i otadžbinoljub)".

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

. Objektivno, ako na nekoj teritoriji vlada stanje haosa, bezumlja i divljaštva, gamad  kojoj takvo okruženje odgovara i koja teži tome da se na toj zagađenoj teritoriji što duže održi postojeće bolesno stanje treba nemilosrdno suzbijati, ako može bitkama koje nisu oružane, mada ni takve nisu isključene.

 

 

 

Pa zato udri po teritorijama koje nemaju veze sa "kontaminacijom"...sve proglasi kolateralnom štetom.

 

Kad sve uzmeš u obzir....nikakve razlike izmedju "ghoustbustersa"...

 

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moguće, ali je zanimljivo kako "neutralni" nekako na kraju uvek završe na istoj strani na kojoj su i ćelavi majmuni iz ovog videa, srbski drmri i drugi patriotski umnici, kao i ostali otadžbinoljubi i "čuvari tradicije" svih zemalja, a onda kad na kraju dobiju ono što ta strana obično na kraju dobije, onda plaču i kukaju o nepravdi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/23/2021 at 1:20 PM, Milenko Puzigaca said:

 

 

Ali to je za drugu temu koja će biti nazvana "Šta nudi srbija, ili koliko sam ja tu dobar (da bih bio srboljub i otadžbinoljub)".

 

ccc jos ce ispasti da srbi nisu prave patijote nego su takvi samo uz razmenu dobara

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne, baš suprotno, tema ne bi bila ni o čemu materijalnom, nego o vrednostima, a smislio sam naslov kad sam se podsetio onog videa gde nemački policajac momentalno vadi pištolj, ubacuje metak u cev, i uperi ga u nacističkog majmuna aka otadžbinoljuba tradicionalistu, kad ovaj pokaže nameru da napada antifašiste koji demonstriraju ispred nacistickog brloga. Mislim da nije bila takva tema na forumu/forumima. Da vidimo mi šta je to tj koje su to vrednosti zbog kojih bi neko trebalo da bude otadžbinoljub, eto npr u srbiji, kad se odbaci punjenje bulje, zverska teritorijalnost, i bioloski uslovljena privrzenost čoporu u kome je neka jedinka slucajno rođena.

Link to comment
Share on other sites

On 8/29/2021 at 3:44 PM, Mama_mia said:

 

ccc jos ce ispasti da srbi nisu prave patijote nego su takvi samo uz razmenu dobara

 

 

 

svi su patriJote.. ne bi prodali otadjbinu ni za kakve novce...  al malo sutra.. neko je proda za sendvic i 2 crvene , neko za posao u " Komunalcu", neko za stan.... 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...