Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

On 9/7/2020 at 1:13 PM, Belgrade said:

naravno, za nas koji verujemo da se to desilo

 

:roflmao:

 

On a side note, ja i dalje ne verujem da je MĐ bio u USA, a prilično sam siguran da ni Čadež nije siguran gde je on sam bio. Kapiram da je jedino Mali bio paranoik u ekipi, svestan svakog trenutka, sa stisnutim pesnicama u sakou kako vrti u sebi najebaćemo najebaćemo najebaćemo this is not goood.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Mali je tu verovatno jedini svestan posledica svega što mora da se guta zbog Vučićeve želje za apsolutnom vlašću. Zna on vrlo dobro u šta se upustio (ne samo vezano za ovaj "sporazum"), i siguran sam da ima back up plan kad sve ovo pukne, a pući će. Dok Đurić nije svestan ničega, ne vidi dalje od svog nosa. Čovek je opčinjen Vučićem i zaljubljen u njega do ušiju... jbg teleći pogledi sve govore. Podseća me na onog Šuvakovića koji je gajio ista osećanja prema zlobi. Čadeža ne bih ni komentarisao, kao što si rekao, taj nije ni bio svestan gde se nalazi... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ali kako to Vucic dobro postepeno radi i hendla, na kraju ce priznati Kosovo i svi glasaci ce biti presrecni.

Naslovi su uvek dijametralno suprotni od stvarnosti, kao i same njegove izjave.

 

''Velemajstorski potez'' ==> Premesta ambasadu u Jerusalim, a za uzvrat Izrael priznaje Kosovo, ovakav zajeb ne pravis ni kad prvi put pokrenes neku igricu. 

 

Ako se bude nesto resavalo na referendumu pitanje ce biti u fazonu: Da li zelite redovne penzije i jos 100 evra gratis ili da ne priznamo Kosovo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dakle vrlo jednostavno:

- Vučič - ništa nismo potpisali sa Kosovom, potpisali smo sa USA

- Grenel - ništa nisu potpisali sa USA, potpisali su pismo o namerama

- Lavrov - računaćemo da su Kosovo i Srbija potpisali dogovor međusobno

 

Vrlo, vrlo jednostavno.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, JohnnyDragon said:

Ne kapiram, šta će da se desi?? 

Ništa se neće desiti nikome od njih, relax guys. 

 

Vec se desilo a i desavace se - njima, AV i kombi ekipi koja je, ne konsultujuci ambasadu u Vasingtonu,  bez i jednog karijernog diplomate otisla na udrobljene pregovore.

Kad na 2 papira A4 formata, spojena spajalicom (heftalica je za odabrane?) udrobite Gazivode, Kosovo, Izrael, Hezbolah, Jerusalim, LGBT,  morate da budete potpuno ludi i s uma sishavsi da upopste razmatrate raspravu bez planiranih visemesecnovishegodisnjih  pregovora na najvisem nivou. Pa ne ide to zajedno osim ako vas boli cosak za sve pobrojano i imate samo jedan cilj, da se slikate u ovalnom kabinetu i tako udjete u istoriju na radost uze i sihire familije i obnevidelog plebsa. Ili ste resili da satrete spoljnu politiku svoje drzave? Pa nije vam to Ustav da ga preskacete i zaobilazite prema potrebi partije i bratije. 

Izrael je 22 MINUTA nakon poptpisivanja one hratije A4 formata - priznao Kosovo kao suverenu drzavu (objavila  N1 veceras) a cca 40 zemalja neke arapske lige se sprema da uradi isto ili nesto slicno. NIje potpisao explicitno ali je priznao implicitno. Kome to nije jasno?

177 nasih vojnika je u sastavu UN snaga u Libanu direktno na nisanu Hezbolaha a do juce je to bila malo drugacija prica. 

Na stotinak stranica A4 formata bi mogle da se ispisu pravne i istorjske konsekvence onih 16 tacaka ali me mrzi. 

Toliko nas je obrukao i tako nas je zavadio sa pola civilizovanog sveta da bi, u normalnim okolno]stima, jedno "Buuu!"moglo da ga srusi. No, mi odavno nismo normalni. 

 

Sto se mene tice, sramota me je, u istoj meri i na isti nacin,  kao kad sam gledala srpske tenkove kako jurisaju na Sloveniju a razdragana masa ih zasipa cvecem.

 

Kad im uvredjena i iznenadjena Rusija zavrne slavinu za gas, bojim se da plebsu nece biti do cveca. 

 

 

Mislim da je opoganio onu mitsku motku - za sve pare!

I na ocigled celog sveta.

Edited by Pletilja
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad su se rukovali Tadic i Taci mislim, jos tad se pricalo o priznanju Kosova.

Gotovo, rukovali se: prizno.

 

Kostunica je podigao tu paranoju oko priznanja ka ludo visok nivo za svog bitisanja,

bilo je ono, ako prodjes pored Albanca na ulici, priznali smo Kosovo

(Pa ti vidi)

Te neke zvezdice, trista cuda, neucestvovanje na sastancima vlada regiona i sl.

 

mozda je prilika da na forumu diskutujemo sta je to priznanje Kosova.

Po meni puno priznje Kosova koje bi eventualno bilo protivustavno

obuhvatalo bi zvanicne note, skupstinske deklaracije, razmene ambasadora.

 

+

Hocu da kazem da je jedno zvanicno priznati Kosovo kao drzavu, a nesto drugo

analizirati situaciju na Kosovu i dinamiku naseg razgovora sa 'vladom u Pristini'

i realnim jezikom predstaviti realnost kroz zakonske akte a bogami i narodu.

(ako vec po onoj izlizanoj 'ne mozemo priznati realnost')

 

Ne moramo mrzeti nikoga, niti imati preteci stav, niti sprecavati Kosovo da se uclani u UN.

Dovoljno je jasno reci: Nemamo ustavnih mogucnosti da priznamo Kosovo kao drzavu.

 

Ja mislim da Srbija ne bi nista izgubila priznanjem Kosova i da bi se politicka situacija i

bezbednost preostalih Srba na Kosovu bitno popravila tim potezom,

a Srbija konacno pocela da se bavi realnom politikom.

 

Jasno mi je takodje da se to nece desiti, jer ne postoji dovoljna podrska gradjana,

ali mislim da je mudro da Srbija pokrene debatu o uslovima pod kojim je moguce priznanje,

i kako se stize do obezbedjenja tih uslova.

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

De facto i de iure priznanje.

 

Ne vjerujem da će iko tražiti od Srbije skupštinske deklaracije i objave. Mislim da bi priznavanje isprava i institucija, nesprečavanje učlanjivanja u međ. organizacije i sl. riješilo problem što se tiče SAD i EU.

Kasnije, kad marsovci pojedu Amerikance, a Rusima odaju tajnu besmrtnosti i putovanja brzinom svjetlosti Srbija uvijek može da kaže da nikad nije priznala Kosovo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva sprdačina od "Specijalnog suda"...


 

Quote

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a640975/Bivsim-pripadnicima-OVK-dostavljen-novi-paket-dosijea-Specijalnog-suda.html

 

Novi paket sa dosijeima Specijalnog suda stigao je u kancelariju "Organizacije ratnih veterana OVK” u Prištini. Kao i prošlog puta, paket je dostavila nepoznata osoba.  Kada je jedna nepoznata osoba donela u prostorije nekadašnjih pripadnika OVK u Prištini prvi paket sa dosijeima Specijalnog suda, donosilac je najavio da ubrzo sledi i drugi paket. To se i dogodilo.

 

"Mi ćemo svakog puta kada dobijemo nova dokumenta, objaviti iste. Razlog objavljivanja je sada već mnogo puta ponovljen stav da Specijalni sud sarađuje sa sudovima u Srbiji, a protiv i na štetu nekadašnjih pripadnika OVK", poručio je Gucati.

 

 

Edited by Senn
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kosovo treba otpriznat. Propali mafijaski rezim koji je terorisa Crnu Goru i njene gradjane je donio nelegitimnu odluku bez saglasnost gradjana, odnosno jednu od vise takvih. Mnoge od tih odluka treba preispitat i revidirat, a oni koji su donosili takve odluke treba napokon suocit sa pravosudnim konsekvencama proizaslih iz nepocinstava visegodisnje politicke diktature koja je cinjela sto joj je volja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...