Jump to content

Vesti


Borko

Recommended Posts

Rekao sam pre 2. sv. rata.

Tada JOŠ nije bilo ni konc logora, ni „konačnog rešenja“. Trenutno situacija JOŠ nije kao tada koju godinu pre rata, ali kakvu rusofobiju i antirusku histeriju vidim i u zapadnim medijima i u njihovim potezima, ozbiljno se plašim. 

A nažalost mi ovde veoma dobro znamo koliko to lako i brzo može da eskalira i kako dobre komšije istog naroda koje istog boga poštuju na tri različita načina veoma lako postanu najljući neprijatelji spremni da jedni druge ubijaju na najgroznije načine.

Edited by Duh sa sekirom
Link to comment
Share on other sites

Dahau npr. je otvoren 1933. To je 6 godina pre pocetka rata. Prakticno cim je Hitler dosao na vlast.

 

Niti se zapad prema Rusima odnosi kao nacisti prema Jevrejima niti je Putin reinkarnacija Hitlera. Takva lupetanja mozda naoko deluju efektno za merenje internetske cune ali je zapravo uvreda za sve zrtve nacistickih zlocina i relativizovanje uzasa Holokausta.

 

Tako da nemojte mi ovde srat' (ne ti konkretno, govorim svima) s tim forama jer cu imati nultu toleranciju za to. Mozete probati gore na politici, mozda tamosnji moderatori budu tolerantniji ali ako ovde bude toga fasovacete trajne banove od prve pa se posle zalite upravi vodovoda.

Upozoreni ste. Svi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2022 at 11:23 PM, DASUBO said:

 

 

Majku im jebem. Redom.

 

To mlađi naraštaji ne pamte, ali mi "matori" smo početak života proveli u atmosferi gde dve strane mere ćune interkontinentalnim raketama. Samo ta ekipa je delovala mnogo, mnogo ozbiljnije i odgovornije od ove ekipe.

80-ih je bilo neverovatno da se neko istripuje da je '42. i da jezdi tenkovima kroz stepu.

U skladu sa tim su bila i sportska takmičenja gde su dva bloka "ratovala". 

Ovde toga nema. Svi smo taoci postupaka ludaka.

Pa i taj Mazepin. Ali imajući u vidu ćaleta, nešto mi ga i nije žao.

 

Samo se nadam da baš nismo toliko kurate sreće da se budale skroz zaigraju.

 

 

 

 

 

 

Bold potpisujem.

 

Ostatak: to je zbog toga što su 80ih još uvek bili i živi i na važnim funkcijama bili ljudi koji su samo 35-40 godina pre toga preživeli ww2 i to kao odrasli ljudi (15+ da kažemo).

I znali su šta je sukob tog intenziteta i ubijanje takvog obima.

 

Ovi sada su moroni koji su se rodili posle toga i zapravo nemaju pojma čime prete čovečanstvu.

Link to comment
Share on other sites

https://www.motorsport.com/wec/news/g-drive-withdraws-from-wec-le-mans-over-fias-russia-code-of-conduct/8750468/

 

G-Drive se očekivano povukao sa medjunarodnih takmičenja.

 

Šteta jer su bili u vrhu Endurance i imali uvek jaku vozačku postavu.

Link to comment
Share on other sites

Inace, ako je neko sumnjao da je shitfest zvani F1 sezona 2021 zauvek za nama, evo ga Horner:

 

Quote

“Michael Masi actually didn’t break the rules, he applied them in a way that hadn’t been done previously,” Horner insisted.

 

https://www.racefans.net/2022/03/08/so-much-for-abu-dhabi-being-done-and-dusted/

 

Dakle, pravila nisu prekrsena samo su primenjena na dosad nevidjene i neplanirane nacine. Tako bukvalno sve moze da se pravda. Koji ce nam onda uopste pravila, samo udri brate, daj stavite mitraljeze i rakete na bolide pa se poubijajte bice dobro za gledanost na Netflixu...

Link to comment
Share on other sites

- Horner optuzuje Mercedes za orkestriranu kampanju da diskredituje sampionsku titulu Ferstapena i siledzijstvo prema FIA zbog cega je Masi na pravdi boga dobio otkaz. Toliko o nadi da su kontroverze ostale u prosloj godini...

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Zvezdinho said:

Izasao na trafikama Drive to survive S04.

Razmišljao sam da pogledam, čisto da vidim zbog čega su namesitli šampionat i zbog čega je Masi poklonio titulu Maxu. Ali neka, ne moram baš mazohistički gledati zašto je uništen sport koji volim.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nisu ni rec rekli, vec su slavili Hornera i kuknjavu RB. Ko nije gledao sezonu, pa da im poveruje. 

 

Nekada sam mislio da je ovako nesto sto Netflix radi super stvar. Sada ne mislim. MIslim da je najgora stvar koja se desila F1. To i Horner. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzoni_m said:

Naravno da nisu ni rec rekli, vec su slavili Hornera i kuknjavu RB. Ko nije gledao sezonu, pa da im poveruje. 

 

Nekada sam mislio da je ovako nesto sto Netflix radi super stvar. Sada ne mislim. MIslim da je najgora stvar koja se desila F1. To i Horner. 

Jeste, bolji je Toto koji se hvali kako preti ljudima da će im dati otkaz ako ne slušaju apsolutno svaku stvar koju on kaže. To je kul ali Horner koji očigledno lupa gluposti 75% vremena nije 

Link to comment
Share on other sites

Toto je ljigavi politicar i sirovi biznismen. Ali, ne ide naokoliko i serenda i popljuckuje po svima. Pogotovu ne po dobrovoljcima koji su tu da bi pomogli da se trka odrzi, a i generalno po F1. Njegovi potezi u timu mogu da se tumace i ovako i onako, stvar su tima, ali javni nastupi su uvek odmereni i bez omalovazavanja i provokacije. SAd da li je tacno da je prosle godine imao izjava gde je odgovorio RB-u, da, ali mnogo manje i umerenije od RB ekipe. Prosle godine vidis ko je zapoceo to i uvek je to Marko i Horner. 2019 tema je bio Ferrari, pre toga FIA, pa samo javni cirkus sa Renom, uvek je neko tema. Ove godine su poceli da pljuckaju po Mercedesu, bez razloga, da ih je iko sta pitao. Niko drugi ne komentarise konkurenciju sem RB. 

Svi drugi tim menadzeri, osim seljacine (karakterna osobina) iz Haas-a, i Hornera su prilicno uzdrzani i generalno sa velikim postovanjem za druge timove i vozace. Tako treba da bude. Gledas svoja posla, ako vidis neregularnost imas sudije, prijavis, ako ti i oni smetaju, protestvujes kod FIa i zna se kako to ide. A ne pravo pred kamere pa pravimo cirkus. 

 

Jako bih voleo da im vidim ledja. 

 

 

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dzoni_m said:

Toto je ljigavi politicar i sirovi biznismen. Ali, ne ide naokoliko i serenda i popljuckuje po svima. Pogotovu ne po dobrovoljcima koji su tu da bi pomogli da se trka odrzi, a i generalno po F1. Njegovi potezi u timu mogu da se tumace i ovako i onako, stvar su tima, ali javni nastupi su uvek odmereni i bez omalovazavanja i provokacije. SAd da li je tacno da je prosle godine imao izjava gde je odgovorio RB-u, da, ali mnogo manje i umerenije od RB ekipe. Prosle godine vidis ko je zapoceo to i uvek je to Marko i Horner. 2019 tema je bio Ferrari, pre toga FIA, pa samo javni cirkus sa Renom, uvek je neko tema. Ove godine su poceli da pljuckaju po Mercedesu, bez razloga, da ih je iko sta pitao. Niko drugi ne komentarise konkurenciju sem RB. 

Svi drugi tim menadzeri, osim seljacine (karakterna osobina) iz Haas-a, i Hornera su prilicno uzdrzani i generalno sa velikim postovanjem za druge timove i vozace. Tako treba da bude. Gledas svoja posla, ako vidis neregularnost imas sudije, prijavis, ako ti i oni smetaju, protestvujes kod FIa i zna se kako to ide. A ne pravo pred kamere pa pravimo cirkus. 

 

Jako bih voleo da im vidim ledja. 

 

 

 Jeste, mnogo je gore da neko serenda i priča gluposti nego da neko ima uticaja u pola timova u formuli kao Toto što ima 😄 To je kul skroz i ne utiče loše na formulu ali kad Horner prilča gluposti na koje se lože klinci i neki forumaši ovde, e to je strahota 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opet DA. 

Mnogo je gore. Rusi ugled sporta, F1 nije amercko prehebavanje i cirkus. I tako treba da ostane. 

Imas mnogo ljudi u F1 koji imaju uticaja "u pola timova" (iako to nije ni blizu tacno). Stvari koje se desavaju van pozornice pristupacne nama gledaocima, su oduvek tu, kao i taj cuveni uticaj. Taj pirana klub je bio uvek ljigav i odvratan ali pljuvacina po konkurenciji je recept koji je s vremena na vreme dopirao od jednog drugog tim principala, ali je RB sve kocinice popustio i pljuju ko na takmicenju.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dzoni_m said:

Opet DA. 

Mnogo je gore. Rusi ugled sporta, F1 nije amercko prehebavanje i cirkus. I tako treba da ostane. 

Imas mnogo ljudi u F1 koji imaju uticaja "u pola timova" (iako to nije ni blizu tacno). Stvari koje se desavaju van pozornice pristupacne nama gledaocima, su oduvek tu, kao i taj cuveni uticaj. Taj pirana klub je bio uvek ljigav i odvratan ali pljuvacina po konkurenciji je recept koji je s vremena na vreme dopirao od jednog drugog tim principala, ali je RB sve kocinice popustio i pljuju ko na takmicenju.  

 

 

Mercedes, Aston Martin, Vilijams, Meklaren i Alpina. To je 5 od 10 timova 😄 Ko još ima uticaja u više od pola timova?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...