Jump to content

Vesti


Borko

Recommended Posts

https://www.racefans.net/2024/02/20/red-bull-must-take-time-over-horner-investigation-to-ensure-fairness-marko/

 

Quote

Red Bull’s handling of its investigation into allegations against team principal Christian Horner has been defended by its motorsport director Helmut Marko.

...

Speaking to the Red Bull-owned channel Servus TV yesterday, Marko said the process is taking time to complete because the company is determined to ensure it is fair.

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.autosport.com/f1/news/audis-f1-project-under-fresh-uncertainty-as-senior-figure-faces-exit/10578560/

 

Jos malo pa nestalo. 

 

Ja ne znam koji je moj ljudima vise u FIA, Liberty, novinarima, navijacima itd. Bilo koja firma iz VW grupe (osim delimicno Porsche-a) NE MOZE I NECE nikada biti u F1. VW je drzavna firma, shvatite to. Sindikati (koji su u upravnom odboru) bi im se na glavu popeli u roku od odmah. "Oni da trose pare na trkanje a da nema za radnike". Od ulaska Audija u F1 nema nista. Iako nekom ludom srecom se to desi, duze od sezonu-dve-tri nece potrajati. 

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Dzoni_m said:

https://www.autosport.com/f1/news/audis-f1-project-under-fresh-uncertainty-as-senior-figure-faces-exit/10578560/

 

Jos malo pa nestalo. 

 

Ja ne znam koji je moj ljudima vise u FIA, Liberty, novinarima, navijacima itd. Bilo koja firma iz VW grupe (osim delimicno Porsche-a) NE MOZE I NECE nikada biti u F1. VW je drzavna firma, shvatite to. Sindikati (koji su u upravnom odboru) bi im se na glavu popeli u roku od odmah. "Oni da trose pare na trkanje a da nema za radnike". Od ulaska Audija u F1 nema nista. Iako nekom ludom srecom se to desi, duze od sezonu-dve-tri nece potrajati. 

Audi je već zaposlio desetine ako ne i stotine ljudi u F1 diviziji, uključujići jednog mog drugara koji prima Audi platu već mesecima. Ako do sad nisu reagovali sindikati, ne znam šta su čekali

Link to comment
Share on other sites

https://pole-position.rs/red-bull-odlucio-da-raskine-saradnju-sa-christianom-hornerom/

 

Prema nekim navodima tim iz Milton Kinsa doneo je svoju odluku.

Pre početka ove sezone sve je pomalo iznenadila činjenica da je kompanija Red Bull pokrenula unutrašnju istragu zbog nedoličnog ponašanja protiv svoga šefa tima. Christian Horner je ubrzo negirao sve optužbe, ali u javnosti još uvek nismo dobili potvrdu o kakvom se prekršaju zapravo radi.

Tako je Britanac bio saslušan od strane advokata, koji je isto to uradio i sa ženskim članom tima koji ga je prijavio, a ova dokumentacija je prosleđena samom vrhu kompanije. Sa druge strane FOM, vlasnik komercijalnih prava u šampionatu je objavio da oni nadgledaju ovaj slučaj, kao i Ford, koji postaje zvanični partner tima od 2026.

 

Kako navodi nekoliko uglednih novinara iz padoka, a među njima je i finski portal Viaplay, Red Bull je doneo svoju odluku u vezi sa Christianom Hornerom i da su njegovi dani već odbrojani u ovom timu. Inače, trenutni šef Red Bulla nalazi se na testu u Bahreinu.

Za sada nema zvanične potvrde ove informacije.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.racefans.net/2024/02/25/ford-urge-red-bull-to-reveal-progress-of-horner-investigation-report/

 

Quote

Ford CEO Jim Farley has reportedly directly expressed the manufacturer’s “frustration” over Red Bull’s handling of its investigation into team principal Christian Horner.

 

The American car manufacturer is due to join forces with the reigning Formula 1 world champions on their engine programmes for the 2026 season.

 

However the Associated Press reports Ford wrote to the Red Bull team at the end of last week voicing concerns over its ongoing investigation into Horner. It published extracts of a letter from Ford CEO Jim Farley to the team in which he said the manufacturer was “increasingly frustrated” by the “lack of resolution or clear indication from you about when you anticipate a fair and just resolution of this matter.”

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.b92.net/sport/automoto/f1.php?yyyy=2024&mm=02&dd=27&nav_id=2488206

 

Plate F1 vozača u 2024. godini

Vozač Ekipa Plata u mil. evra

1 Maks FerstapenRed Bul 55

2 Luis HamiltonMercedes 45

3 Šarl LeklerFerari 34

4 Lando NorisMeklaren 20

5 Džordž RaselMercedes 18

6 Fernando AlonsoAston Martin 18

7 Serhio PeresRed Bul 14

8 Karlos SajnsFerari 12

9 Valteri BotasZauber 10

10 Danijel RikardoRB 7

11 Esteban OkonAlpin 6

12 Pjer GasliAlpin 6

13 Oskar PjastriMeklaren 6

14 Kevin MagnusenHas 5

15 Aleksandar AlbonVilijams 3

16 Lens StrolAston Martin 3

17 Niko HilkenbergHas 2

18 Guanju DžuZauber 2

19 Juki CunodaRB 1

20 Logan SerdžentVilijams 1

 

Koja plata vas najviše iznenađuje, u odnosu na timskog kolegu ili platu vozača sličnog kvaliteta?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

https://www.b92.net/sport/automoto/f1.php?yyyy=2024&mm=02&dd=27&nav_id=2488206

 

Plate F1 vozača u 2024. godini

Vozač Ekipa Plata u mil. evra

1 Maks FerstapenRed Bul 55

2 Luis HamiltonMercedes 45

3 Šarl LeklerFerari 34

4 Lando NorisMeklaren 20

5 Džordž RaselMercedes 18

6 Fernando AlonsoAston Martin 18

7 Serhio PeresRed Bul 14

8 Karlos SajnsFerari 12

9 Valteri BotasZauber 10

10 Danijel RikardoRB 7

11 Esteban OkonAlpin 6

12 Pjer GasliAlpin 6

13 Oskar PjastriMeklaren 6

14 Kevin MagnusenHas 5

15 Aleksandar AlbonVilijams 3

16 Lens StrolAston Martin 3

17 Niko HilkenbergHas 2

18 Guanju DžuZauber 2

19 Juki CunodaRB 1

20 Logan SerdžentVilijams 1

 

Koja plata vas najviše iznenađuje, u odnosu na timskog kolegu ili platu vozača sličnog kvaliteta?

 

 

LEC SAI 

Link to comment
Share on other sites

Leklerk je ove zime potpisao novi ugovor, otud ovolika razlika u odnosu na Sainca, zato to meni nije iznenadjenje. Mada sam sad potrazio, i po starom je imao 24, dakle duplo. Da je dosta placeniji sam ocekivao i po meni je i zasluzio, ali bas duplo, e to je upitno.

 

S druge strane da je Magnusen ovoliko placeniji od Hulka mi je najveci sok.

 

A i tata Strol izgleda nije neki galant tip, premali je ovo dzeparac za juniora :cry:

 

Botasova plata mi je isto jeziva, ali to je opet do mene, ja ga nisam podnosio jos u Vilijamsu kad je bio a ta "ljubav" se samo produbljivala iz godine u godinu.

Link to comment
Share on other sites

Landova plata je takođe upitna i verovatno je samo posledica osiguravanja da ga ne odvuku Mercedes ili Red Bull. Lando je Meklarenov projekat ali za nekoga ko još uvek nema ni jednu pobedu, ovo je pozamašna suma.

 

Ovo je njegova make or break sezona, da vidimo kako će se kotirati u jednom konkurentnom bolidu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

Landova plata je takođe upitna i verovatno je samo posledica osiguravanja da ga ne odvuku Mercedes ili Red Bull. Lando je Meklarenov projekat ali za nekoga ko još uvek nema ni jednu pobedu, ovo je pozamašna suma.

 

Ovo je njegova make or break sezona, da vidimo kako će se kotirati u jednom konkurentnom bolidu.

 

To sam prevideo pošto me je udario Sainz u oči. Više nego trostruko, a na kraju krajeva, Oscar je uzeo pobedu, makar to bio sprint.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

Landova plata je takođe upitna i verovatno je samo posledica osiguravanja da ga ne odvuku Mercedes ili Red Bull. Lando je Meklarenov projekat ali za nekoga ko još uvek nema ni jednu pobedu, ovo je pozamašna suma.

 

Ovo je njegova make or break sezona, da vidimo kako će se kotirati u jednom konkurentnom bolidu.

 

Za pobedu je potrebno imati mašineriju, a Lando je baš i nije imao u rukama ovih godina. Imao je svega dve dooobre prilike za pobedu, u Monci kada ga je pobedio nadahnuti Ric i u Sočiju kada je krenula ona pljuščina. Tada je tom gubitku prve pozicije kumovala njegova odluka da ne ode u boks po kišne gume iako ga je pitwall pozvao.

Gledajući naše vozače u poslednjih 20 godina sigurno je rame uz rame sa Kimijem, Luisom i Fernandom.

 

I pored ugovora i plate bojim se da će on put Mercedesa 2025. Može da padne neka kompenzacija otkupa ugovora od Mclarena u vidu cene pogonskih jedinica koja nije za zanemariti. Vezali smo se za Merc do 2030...

Link to comment
Share on other sites

On 2/27/2024 at 2:38 PM, Juan Pablo Montoya said:

https://www.b92.net/sport/automoto/f1.php?yyyy=2024&mm=02&dd=27&nav_id=2488206

 

Plate F1 vozača u 2024. godini

Vozač Ekipa Plata u mil. evra

1 Maks FerstapenRed Bul 55

2 Luis HamiltonMercedes 45

3 Šarl LeklerFerari 34

4 Lando NorisMeklaren 20

5 Džordž RaselMercedes 18

6 Fernando AlonsoAston Martin 18

7 Serhio PeresRed Bul 14

8 Karlos SajnsFerari 12

9 Valteri BotasZauber 10

10 Danijel RikardoRB 7

11 Esteban OkonAlpin 6

12 Pjer GasliAlpin 6

13 Oskar PjastriMeklaren 6

14 Kevin MagnusenHas 5

15 Aleksandar AlbonVilijams 3

16 Lens StrolAston Martin 3

17 Niko HilkenbergHas 2

18 Guanju DžuZauber 2

19 Juki CunodaRB 1

20 Logan SerdžentVilijams 1

 

Koja plata vas najviše iznenađuje, u odnosu na timskog kolegu ili platu vozača sličnog kvaliteta?

 

Narednik ima platu 🙄

Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2024 at 11:29 AM, Radoye said:

 

Neko bas hoce da doaka Horneru:

 

https://www.gpfans.com/en/f1-news/1014331/f1-christian-horner-messages-red-bull-leaked-journalist-email/

 

Quote

Journalist Jenna Fryer has claimed that WhatsApp messages allegedly sent by Christian Horner have been emailed to journalists, team bosses and Formula 1 bosses by an anonymous account.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...