Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

On 12/26/2021 at 8:24 PM, SteveFrancis#3 said:

Vrlo korektan Don't Look Up. Izbegnuta klise zavrsnica, solidan osvrt na svet u kome zivimo na jedan ipak ne previse teretan i turoban nacin. Nije bilo neophodno nagruvati toliko hevi imena u skoro svaku epizodnu rolu, ali dobro, nije efekat je postignut.

 

Falilo je samo jedno, Brus Vilis umesto Rona Perlmana.

 

I da se tokom poletanja razdere Yippee-ki-yay, motherfucker!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

Jel može meni neko da objasni šta je to tako genijalno kod Nolanovih betmena (i uzgred bilo kog blokbastera koji je ekranizacija superherojskih stripova)?

Cedkaj dok ukrste Marvelov univezum, nindze kornjace, transformerse i Voltrona  - e, to ce biti serijal.:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Generalno se ti filmovi prave po sličnom kalupu, ali je valjda Joker taj tas na vagi između svih tih filmova i Betmena. Ne znam, davno sam gledao neke verzije. Možda se opet nekad zainteresujem da malo detaljnije pogledam sve to. Mada ja nijesam ni čitao te stripove, tako da mi to i nije nešto previše bitno. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

Jel može meni neko da objasni šta je to tako genijalno kod Nolanovih betmena (i uzgred bilo kog blokbastera koji je ekranizacija superherojskih stripova)?

 

Svi superherojski, Džems Bond i tome slični filmovi su dobri tačno onoliko koliko je dobar glavni negativac u njima. 

 

Zato su Betmeni sa Nikolsonom, Ledžerom odlični filmovi, dok su oni sa Švarcijem ili De Vitom onako... meh. 

 

Da me ne razumeš pogrešno, nivo i kvalitet glumca vredi, ali više nosi kako je napisana uloga. 

 

A najbolji Bond ikad je i dalje Goldfinger, iako je Frebe glumac mnogo nižeg nivoa od na primer Vokena, Žurdena, Brandauera, ali mu je uloga napisana bogovski. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

 

Svi superherojski, Džems Bond i tome slični filmovi su dobri tačno onoliko koliko je dobar glavni negativac u njima. 

 

Zato su Betmeni sa Nikolsonom, Ledžerom odlični filmovi, dok su oni sa Švarcijem ili De Vitom onako... meh. 

 

Da me ne razumeš pogrešno, nivo i kvalitet glumca vredi, ali više nosi kako je napisana uloga. 

 

A najbolji Bond ikad je i dalje Goldfinger, iako je Frebe glumac mnogo nižeg nivoa od na primer Vokena, Žurdena, Brandauera, ali mu je uloga napisana bogovski. 

A Srbin Hamza iz Boja na Kosovu?

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Koliko se ja sećam, u Nolanovom Betmenu nema ničega supernatural. I sam betmen je superheroj bez super moći, ali sa super dubokim novčanikom koji zna karatu.
Meni je mračni vitez jedini zanimljiv iz tog univerzuma ,a Bale i Nolan su ga odlično odradili. Negativci pored Nesona u prvom, Ledgera u drugom i Hardija u trećem delu odlično odradili svoje uloge. Joker je tu jako zajebana figura ali mislim da je to Ledger zaista najbolje odradio (kažu ljudi da je toliko zastranio i zbog toga sebi oduzeo život).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chaos Is Me said:

Jel može meni neko da objasni šta je to tako genijalno kod Nolanovih betmena (i uzgred bilo kog blokbastera koji je ekranizacija superherojskih stripova)?

 

Mene je obradovic vec pitao da bacim cenat-dva na ovu temu, vodila se nekakva diskusijica na filmskoj reviji, cini mi se...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tim Barton i Đžoel Šumaher su snimali igrani strip.Manje ili mnogo manje uspešno.

Nolan je nasuprot  snimio žive likove , očovečio ih. Tu je njegova prednost.

Plus odlično napisani negativci, jer je lik Betmena prazan i njega definišu antagonisti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja uopšte ne negiram da su Nolanovi betmeni dobri filmovi iz tog miljea (koji meni nije nešto interesantan, al naravno da su ukusi različiti), ali to i dalje nisu i ne mogu biti nikakva remek dela niti vrhunci kinematografije, kako se predstavljaju. Možda su u domenu tehnike, specijalnih efekata, pa parcijalno i glume vrhunski, al to stvarno nije dovoljno da bi se neki film smatrao vrhunskim i za sva vremena kako često mejnstrim paceri predstavljaju The dark knight na primer. 

 

Kad je već reč o Jokeru, imho Joaquin Phoenix šije čak i Ledgera za klasu što se tiče tog lika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja uopšte ne negiram da su Nolanovi betmeni dobri filmovi iz tog miljea (koji meni nije nešto interesantan, al naravno da su ukusi različiti), ali to i dalje nisu i ne mogu biti nikakva remek dela niti vrhunci kinematografije, kako se predstavljaju. Možda su u domenu tehnike, specijalnih efekata, pa parcijalno i glume vrhunski, al to stvarno nije dovoljno da bi se neki film smatrao vrhunskim i za sva vremena kako često mejnstrim paceri predstavljaju The dark knight na primer. 
 
Kad je već reč o Jokeru, imho Joaquin Phoenix šije čak i Ledgera za klasu što se tiče tog lika.
Joker i dark knight, tj Phoenix i Ledger glume u 2 različita filma po žanru. Joker je teška drama-thriller, dok je DK akcioni film.
Phoenix je centru pažnje i svakako je spotlight na njemu kroz ceo film, dok je Ledger iskočio iz cele ekipe i posthumano dobio oskara.
Ledgerov Joker - Christoff Waltz u Inglorious Bastards.
Da se razumemo, nijanse su u pitanju , Phoenix je genijalno odradio Jokera - al njega majka rodila za psihopatu, dok je Ledger taman mogao da krene Rasti Kol stopama nakon ove uloge.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Film u suštini i ne mora da sadrži neku veliku filozofsku i intelektualnu komponentu da bi bio vrhunski ili da bi se smatrao remek-djelom. Moraju se zato razumjeti i uvažiti žanrovske osobenosti. Dakle, filmove treba ocjenjivati i rangirati u domenu onoga čime se bave, a ne da im se uzima kao mana nedostatak neke filozofije, moralnih dilema, intelektualnih dijaloga, itd. Postoje razni putevi i stilovi do stvaranja vrhunskih filmova, nema tu nekog univerzalnog pravila. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Luchifer89 said:

Joker i dark knight, tj Phoenix i Ledger glume u 2 različita filma po žanru. Joker je teška drama-thriller, dok je DK akcioni film.
Phoenix je centru pažnje i svakako je spotlight na njemu kroz ceo film, dok je Ledger iskočio iz cele ekipe i posthumano dobio oskara.
Ledgerov Joker - Christoff Waltz u Inglorious Bastards.
Da se razumemo, nijanse su u pitanju , Phoenix je genijalno odradio Jokera - al njega majka rodila za psihopatu, dok je Ledger taman mogao da krene Rasti Kol stopama nakon ove uloge.

 

Naravno, slažem se sa svime, ali imao je sasvim dovoljno prostora i Ledger da se istakne što je i uradio, al Phoenix je skoro savršen u svojoj ulozi.

 

24 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Film u suštini i ne mora da sadrži neku veliku filozofsku i intelektualnu komponentu da bi bio vrhunski ili da bi se smatrao remek-djelom. Moraju se zato razumjeti i uvažiti žanrovske osobenosti. Dakle, filmove treba ocjenjivati i rangirati u domenu onoga čime se bave, a ne da im se uzima kao mana nedostatak neke filozofije, moralnih dilema, intelektualnih dijaloga, itd. Postoje razni putevi i stilovi do stvaranja vrhunskih filmova, nema tu nekog univerzalnog pravila. 

 

I ovo je tačno, prvi sam ovde branio Tarantina čiji filmovi su u principu savršeno zabavni ali nema tu neke filozofije. Ali uzevši sve to u obzir, i dalje ne vidim šta je kao finalni proizvod tako spektakularno u Nolanovim betmenima niti u tim stripovskim ekranizacijama, a kao što se vidi i iz ovoga što je Lučifer postavio ljudi globalno ejakuliraju na njega.

Link to comment
Share on other sites

To ti je pokazatelj popularnosti filmova tog tipa u poslednjih 10-15 godina. The Dark Knight se vjerovatno izdvojio kao najbolji reprezent tog žanra/podžanra, a Betmen je vazda imao veliku popularnost i kult. Nema tu neke velike misterije. Ocjene na IMDB nijesu za mene previše bitne. To se najbolje vidi po ukupnom broju ocjena koje se daju aktuelnim filmovima u odnosu na one starije. The Dark Knight je ukupno ocijenilo 2 i po miliona ljudi, filmove Tarkovskog 50 do 100 hiljada ljudi. Gleda se neuporedivo više ono što je aktuelno. Masovna publika konzumira najviše ono aktuelno i popularno, velike spektakle, ekranizacije i blokbastere. Tako da ja tome ne pridavam veliki značaj.

Link to comment
Share on other sites

Sto je najjace i/ili najtragicnije, Joker cak ni nije najbolja Phoenixova uloga - to je bez ikakve dileme uloga Freddiea, a za nju je dobio 1 kurton. Vec smo pricali vise puta, Oscar je izgubio na tezini znacajno poslednjih x godina, ali ta godina je posebna sramota posto je za Joaquinov performans u Masteru sasvim moguce vaspostaviti argumentaciju da je u pitanju mozda i najveci, najbolji, najkompleksniji i najsuptilniji IKADA u holivudskoj produkciji.

Link to comment
Share on other sites

Moradoh da proverim na kojoj sam temi :classic_biggrin:

 

Verovatno kasnim dosta ali....

https://www.imdb.com/title/tt2119532/?ref_=rvi_tt

 

Meni se jako dopao, ali ja jesam sucker za istorijske WW2 based on a true story sadržaje. Ovaj dečko u glavnoj ulozi je jako dobar. Hugo Weaving maestralan u svojoj epizodi. Ostatak kastinga od pristojan do dobar. Moglo je da ide i na preporuku, da ne prekidam betmen vs. supermen vs. spajdermen priču. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...