Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

11 hours ago, mmajstor said:

 

Moja glavna zamerka je sve od pocetka do kraja. Skorseze i dalje fura taj izlizani 'mi smo mnogo velike face jer smo gangsteri' fazon, bez neke specijalne dubine. Nije uslov da ako sprcas film od preko 3ipo sata da ce to automatski biti remek delo. Nece. De Niro je kao dobar porodicni covek koji sa druge strane hladnokrvno ubija i da ne trepne (ako se kaze 'kreci kuce' to bi trebalo da zvuci cool). I svima stave malo zelatina da bi glumili sebe samo 40 godina mladje. Ne ide. Pogotovo kada dodju oni narativni delovi gde u par minuta preskoci par godina uz razno prepricavanje dodje ti da se samoubijes. 

 

 

Pogrešno si ti shvatio dosta toga. Likovi uopšte nisu velike face nego baš suprotno. Zgražavaju ih se osobe oko njih, osobe koje su im bliske. Frankova ćerka nije u stanju ni da ga pogleda, kao ni Russella. Boji ih se. Frank je daleko od dobrog porodičnog čovjeka. Daleko je i od dobre osobe. Uradio je toliko užasnih stvari bez da je trepnuo, naškodio ljudima oko sebe i okončao usamljen i odbačen. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislio sam u smislu da ih mi gledaoci dozivljavamo kao face... ne bi bilo pogresno reci i kao smekere, a smekeri su uglavnom i uzori. Ajd da je to nekako moglo da prodje pre 30 godina (good fellas), ali danas je vec taj nacin prikazivanja gangstera meni passe, pogotovo ako izvuce iz penzije iste te likove od pre 30 godina. Losa kopija necega sto je bilo revolucionarno pre mnogo godina...muzenje krave koja je na samrti. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mmajstor said:

Mislio sam u smislu da ih mi gledaoci dozivljavamo kao face... ne bi bilo pogresno reci i kao smekere, a smekeri su uglavnom i uzori. Ajd da je to nekako moglo da prodje pre 30 godina (good fellas), ali danas je vec taj nacin prikazivanja gangstera meni passe, pogotovo ako izvuce iz penzije iste te likove od pre 30 godina. Losa kopija necega sto je bilo revolucionarno pre mnogo godina...muzenje krave koja je na samrti. 

 

Pa i ne doživljavamo ih kao face. Ja sam ih doživio kao užasne, opasne i toksične individue, ne kao face i šmekere. Film ih je predstavio kao takve, ne znam odakle si ti izvukao tu njihovu kul stranu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko imas godina...ako nisi klinac onda je normalno da ih ne dozivljavas tako.

Kod mladih nisam bas siguran...ja znam da smo kao klinci svi dozivljavali likove iz good fellas kao mangupe - one pozitivne. Deluje mi kao kad Maric pozove u onoj emisiji neke krimose i onda im se divi i promovise ih. 

 

Razumem da je lik napravio jedan/dva filma na tu temu i fazon, ali da ovako godinama cedi vec iscedjeno to mi se nikako ne dopada, mada o ukusima ne treba previse diskutovati. Kad bi u ovim godinama videli Klint Istvuda na stereoidima kako ckilji i zvace duvan u nekom  novom spageti vesternu (na zalost Li Van Klif odavno nije medju zivima pa da mu se pridruzi) mislim da dalje od toga ne bi moglo. Za mene Skorseze po delima koja izbacuje vec neko duze vreme ne zasluzuje toliki respekt koji mu se daje. Kad se samo setim one povracke od Vuka sa Vol Strita muka mi bude... 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Silence je fenomenalan film. Kriminalno potcenjen, ali svejedno fenomenalan.

 

Ako misliš na nemački film Das Letzte Schweigen, slažem se u potpunosti. Rame uz rame sa njihovim najboljim, savremenim ostvarenjima poput Das Leben der Anderen, Die Welle, Who Am I: Kein System Ist Sicher...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mmajstor said:

Ne znam koliko imas godina...ako nisi klinac onda je normalno da ih ne dozivljavas tako.

Kod mladih nisam bas siguran...ja znam da smo kao klinci svi dozivljavali likove iz good fellas kao mangupe - one pozitivne. Deluje mi kao kad Maric pozove u onoj emisiji neke krimose i onda im se divi i promovise ih. 

 

Razumem da je lik napravio jedan/dva filma na tu temu i fazon, ali da ovako godinama cedi vec iscedjeno to mi se nikako ne dopada, mada o ukusima ne treba previse diskutovati. Kad bi u ovim godinama videli Klint Istvuda na stereoidima kako ckilji i zvace duvan u nekom  novom spageti vesternu (na zalost Li Van Klif odavno nije medju zivima pa da mu se pridruzi) mislim da dalje od toga ne bi moglo. Za mene Skorseze po delima koja izbacuje vec neko duze vreme ne zasluzuje toliki respekt koji mu se daje. Kad se samo setim one povracke od Vuka sa Vol Strita muka mi bude... 

 

 

Pa nisam baš klinac, ali mlad sam poprilično. :lol_2:

 

Upravo je nedostatak tog mangupluka ono što razlikuje Irishmana od ostatka uradaka na tu temu. Likovi nisu face, ne želiš im dobro, daleko od toga da im se diviš ili da su uzor nekome. Tu ujedno leži i jedan od problema filma. Protagonista je običan lakej, čovjek bez integriteta, bez smisla za humor, bez pozitivnih karakteristika. Postaje zamorno gledati poslovni napredak tako degutantne osobe. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2020 at 1:50 AM, SteveFrancis#3 said:

Silence je fenomenalan film. Kriminalno potcenjen, ali svejedno fenomenalan.

 

Ako mislis na na https://www.imdb.com/title/tt0490215/  posto ima dosta filmova sa slicnim nazivom, mislim da je to najgori film od spominjanog reditelja. 

Bukvalno promasena poenta knjige. Naravno ne mora da se prati knjiga od strane do strane ali nemoj iskasapiti pisca i njegovu viziju, nadogradi je. 

 

 

elem kad smo kod filmova po knjizi...

Richard Gere, Laura Linney, and Rebecca Hall in The Dinner (2017)

 

Ocena 4,5 na IMDB i to je mnogo. Dakle ako vidite ovu budalastinu na tv slobodno preskocite... mrzi me i da pisem sta sve ne valja u ovoj adaptaciji ali dovoljno je reci

da su pre ovog snimljena dva filma po istoimenoj knjizi a onda su ameri resili da oni pokazu kako se to radi jer njihova publika ne voli filmove kad mora da napreze mozak i cita titl. 

Oldboy fazon... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Blue Valentine (2010)

 

Sjecam se ovog filma kad je tek izasao, bio je dosta aktuelan i gledan, dobijao je generalno dobre ocjene. Ja rijetko gledam nesto dok je aktuelno, tako da sam ovaj film pogledao juce prvi put. Na mene licno nije uspio da ostavi neki utisak, nije me ta prica kupila. Scenario ima dosta rupa, dijalozi su bas nezanimljivi, a to je narocito za ovakav film veliki minus. Na IMDB je ocjena 7,5. Od mene 5/10.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/13/2020 at 12:19 AM, Laki21 said:

Ima i jedna lepa priča vezana za taj film...

 

  Hide contents

Moja draga je bila jako slaba sa korejskom kinematografijom. Stoga jednog dana pre par godina reših da je obradujem sa Oldbojem. Gledali kući i posle filma nije mogla da dođe sebi, bukvalno. I reče mi samo - toliko mi je žao što ovo nisam gledala u bioskopu...

 

Par dana kasnije, krenem da šaljem mejlove kino dvoranama po Bgdu, da li može da se dobije dvorana za privatnu projekciju. Dobih svega par odgovora, većina potpuno neprihvaljivih, pre svega finansijski... I mejl od Muzeja vazduhoplovstva, od strane direktora. Oni takođe imaju svoju kino dvoranu. Kaže čovek kada je čuo za šta mi treba - dobijaš salu bez plaćanja zakupa, platićeš samo simbolično dve ulaznice.

 

I onda odnesem DVD operateru, probamo na licu meste, funkcioniše, dogovromio se oko termina, a onda kada je vreme došlo, uhvatim dragu za ruku, sednemo u auto, stavim joj povez na oči. Dovezemo se na aerdorm, parkiramo preko puta muzeja. Izvedem je ja za ruku, sa sve povezom iz auta, i polako klaj klaj uz stepenice pa u salu.

 

Sednemo. Skinem joj povez u trenutku kada je film krenuo.

 

Sekund kasnije, ona brizne u plač. 

 

Ljubav.....

 

I Oldboj.

 

 

:heart:Apsolutno neopisiv doživljaj. Čista emocija. Sve.:heart:

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Verovali ili ne, ali nas naprasiti, nedosledni, plahoviti, krvava kolena samo zajebi me lepote @Laki21 je vrlo romanticarska dusa. Kada bi neko rekao totalna papuca...ja bih morao da potvrdim 😄

 

p.s. bez obzira sto je vodio dragu da gleda film gde lik vodi ljubav sa cerkom 😄 😄 bitno je da se potrudio. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Tamburinjo said:

 

Ako mislis na na https://www.imdb.com/title/tt0490215/  posto ima dosta filmova sa slicnim nazivom, mislim da je to najgori film od spominjanog reditelja.

Bukvalno promasena poenta knjige. Naravno ne mora da se prati knjiga od strane do strane ali nemoj iskasapiti pisca i njegovu viziju, nadogradi je. 

 

Necemo se sloziti ovde nikako. Knjigu nisam citao pa ne govorim o kvalitetu adaptacije, ali je film kao standalone jako dobar. Ne znam koja je 'poenta' knjige, ali je poenta filma sjajna i nacin na koji se do iste doslo izuzetan. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

 

Necemo se sloziti ovde nikako. Knjigu nisam citao pa ne govorim o kvalitetu adaptacije, ali je film kao standalone jako dobar. Ne znam koja je 'poenta' knjige, ali je poenta filma sjajna i nacin na koji se do iste doslo izuzetan. 

 

E knjiga ti je sve to al 5 puta bolje.

Najveca razlika i ujedno i moja zamerka je sto su na filmu nedoumice i cepanja, kao i celokupna vera ljudi prikazani uglavnom kroz fizicku bol, sto nije neobicno ako pogledamo kraj Isusa Hrista a i ako se setimo da je Marti rezirao jedan film o njemu, dok su u knjizi sva te stvari viseslojne i to mucenje ljudi je samo delic slagalice. Mnogo vece mucenje je svestenika dok gledaju ta stradanja ljudi nego tih ljudi. 

Ne umem u dve recenice da objasnim ali kada bih morao da uprostim i pomalo izbanalizujem... film je tipican Holivudski produkt, poprilicno uproscen sa nepotrebno dodatim elementima da bi se svideo publici na prvu loptu. 

 

Uglavnom, procitaj knjigu veruj mi :-) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

 

E knjiga ti je sve to al 5 puta bolje.

Najveca razlika i ujedno i moja zamerka je sto su na filmu nedoumice i cepanja, kao i celokupna vera ljudi prikazani uglavnom kroz fizicku bol, sto nije neobicno ako pogledamo kraj Isusa Hrista a i ako se setimo da je Marti rezirao jedan film o njemu, dok su u knjizi sva te stvari viseslojne i to mucenje ljudi je samo delic slagalice. Mnogo vece mucenje je svestenika dok gledaju ta stradanja ljudi nego tih ljudi

Ne umem u dve recenice da objasnim ali kada bih morao da uprostim i pomalo izbanalizujem... film je tipican Holivudski produkt, poprilicno uproscen sa nepotrebno dodatim elementima da bi se svideo publici na prvu loptu. 

 

Uglavnom, procitaj knjigu veruj mi :-) 

 

giphy.gif?cid=790b7611ee9aaf9eb6003d6e57

 

Pa upravo je to i apostrofirano u filmu i predstavlja glavni razlog sto se Rodrigues odrice vere. Citav njegov poslednji dijalog sa Ferreirom se vrti oko toga.

Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2020 at 9:23 AM, drgnk said:

 

Ako misliš na nemački film Das Letzte Schweigen, slažem se u potpunosti. Rame uz rame sa njihovim najboljim, savremenim ostvarenjima poput Das Leben der Anderen, Die Welle, Who Am I: Kein System Ist Sicher...

 

Odlican film. Who Am I: Kein System Ist Sicher je film istog rezisera. Das Letzte Schweigen je njegov prvi film, ipak najpoznatiji je po seriji Dark.

 

Nevezano za ovo, da li si gledao Legado en los huesos? Drugi deo El guardián invisible.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, A sad said:

 

Odlican film. Who Am I: Kein System Ist Sicher je film istog rezisera. Das Letzte Schweigen je njegov prvi film, ipak najpoznatiji je po seriji Dark.

 

Nevezano za ovo, da li si gledao Legado en los huesos? Drugi deo El guardián invisible.

 

Nisam. Mislim da se taj film još uvek ne može pronaći na internetu. Bar ja to nisam uspeo.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Tamburinjo said:

Verovali ili ne, ali nas naprasiti, nedosledni, plahoviti, krvava kolena samo zajebi me lepote @Laki21 je vrlo romanticarska dusa. Kada bi neko rekao totalna papuca...ja bih morao da potvrdim 😄

 

p.s. bez obzira sto je vodio dragu da gleda film gde lik vodi ljubav sa cerkom 😄 😄 bitno je da se potrudio. 

 

Aaaaaa, i ti imaš prste u romantika uber alles, hehe, molim lijepo! :64: :23:

Edited by Nightlight
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Laki da nam pojasni da li se radi o prvoj ili drugoj ženi (negde je pominjao čini mi se)... Pa tek onda da mu damo epitet romantika :)
Pošto je generalna priča da je druga žena više mažena i pažena, i da bolje prolazi u životu od prve.. Iako recimo Jerotić ne misli tako nego da se greške ponavljaju. No, odlutah daleko.
Što se tiče teme odgledao sam većinu ovih pominjanih filmova..
Sve što reče Laki o 1917 -oj, sve mi isto smeta.. Plus mi nije legao taj jedan kadar (pričam iz ugla gledaoca) jer sam stekao utisak da se sve dešava u radijusu od 100-200 metara. Grad je morao biti dosta dalje od mesta rastanka sa jedinicom koja ga je povezla. Onda bratova jedinica i šuma je morala biti dalje od grada a ne 50-ak metara niz reku itd.
Parazit odličan, to sam i očekivao i pogledao ga odavno. Ipak, Mother meni draži možda i od Memories, i od Parazita.
Za preporuku je i korejski The wailing, opasna filmčina.
Irishman, ima dosta mana ali i majstora. Jeste predug i možda malo sporiji ali ne može se reći i dosadan. Crni je sve drugo objasnio nema se šta dodati. Ovde mi je baš smetalo i "bolo oči" podmlađivanje iako je vrhunski odrađeno.
Kome je do tih igrarija ima Gemini man, iako volim Wila bilo mi je malo too much. Možda je na opšti utisak uticala tanka priča, a i klasična holivudska patetika i problematika.
Ford vs. Ferari otprilike nešto najbolje iz te tematike. Gluma dobra, film dinamičan od početka do kraja.
Pa i ovaj Uncut gems je solidan.. Jedan od onih filmova koji vas nerviraju dok ga gledate, radnja, muzika, čak i glumac koji većinu nervira. Ipak legla mu je uloga, a i priča je univerzalna, koliko samo kod nas ima ovakvih muljatora, plus problem varanja, klađenja i kocke..
Malo sam nabacao ovako ali možda nekome pomogne pri izboru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:

Laki da nam pojasni da li se radi o prvoj ili drugoj ženi

A mozda moze da ti kaze i forumasica koja je ostavila post iznad tvog? Ili da pitam @Tamburinjosta on misli? :lol_2::lol_2::lol_2: 

Ja se iskreno izvinjavam @Laki21&gospodji,ali vas dvojica dripaca pojma niste imali da je @Nightlightzapravo Lakijeva saputnica..ahahahahahahah...definitivno jedna od jacih situacija na forumu u poslednje vreme...ja ne mogu doci sebi od smejanja..zacenio sam se i pre neki dan i veceras..:roflmao::roflmao::roflmao:

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

I naš susret beše na neki način filmska priča. Upoznali smo se preko ova dva filma (koje inače svesrdno preporučujem filmoljupcima);

 

https://www.imdb.com/title/tt0376968/?ref_=nm_flmg_dr_7

 

https://kakavfilm.com/2011/05/vozvrashchenie-the-return-2003/

 

i

 

https://www.imdb.com/title/tt0488905/?ref_=nm_flmg_dr_6

 

https://museemagazine.com/culture/2018/1/26/film-review-the-banishment-izgnanie-2007

 

 

Hint; sve ovo je na tragu Tarkovskog, stoga, kome ne leži ta vrsta kinematografije, bolje da preskoči.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...