Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

Nama je sada idealan trenutak da dovedemo nekoga na beku.

 

Sledeće kolo smo u Podgorici, a posle toga dosta lakši raspored:  Krka, @Mega , Cibona, Igokea, Primorska, Mornar, Olimpija.

I u EC imamo te dve tekme koju kući treba dobiti, Lokomotiva kako prođe.

 

Sve u svemu, u narednih 10ak tekmi, 8 igramo kući. Idealan tajming da uhodamo nekog novog i onda od polovine januara krenemo u najbitniji deo sezone spremni.

 

Edited by realno *w
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, realno *w said:

Što to misliš? Nikad takvo nešto nisam pročitao za njega.

 

Rekoh gore, lični dojam. Egocentričan, preskup, neozbiljan.

 

36 minutes ago, realno *w said:

Pjer je u Kini, vidim da ne igra, pretpostavljam da je i povređen, ali da ima ugovor.

 

Negdje sam pročitao da je popio pedalu, ili dao otkaz, or whatever, te da mu je naredni cilj Evropa.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, realno *w said:

Nama je sada idealan trenutak da dovedemo nekoga na beku.

 

Sledeće kolo smo u Podgorici, a posle toga dosta lakši raspored:  Krka, @Mega , Cibona, Igokea, Primorska, Mornar, Olimpija.

I u EC imamo te dve tekme koju kući treba dobiti, Lokomotiva kako prođe.

 

Sve u svemu, u narednih 10ak tekmi, 8 igramo kući. Idealan tajming da uhodamo nekog novog i onda od polovine januara krenemo u najbitniji deo sezone spremni.

 

 

To sve implicira da beka dovodimo krajem januara, lagano. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Nama je sada idealan trenutak da dovedemo nekoga na beku.

 

Sledeće kolo smo u Podgorici, a posle toga dosta lakši raspored:  Krka, @Mega , Cibona, Igokea, Primorska, Mornar, Olimpija.

I u EC imamo te dve tekme koju kući treba dobiti, Lokomotiva kako prođe.

 

Sve u svemu, u narednih 10ak tekmi, 8 igramo kući. Idealan tajming da uhodamo nekog novog i onda od polovine januara krenemo u najbitniji deo sezone spremni.

 

 

Ko ispada iz rotacije ako dovedete nekog na beku? 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, simply minds said:

Trinkijeri prst na čelo. Igra nam je go kurac realno,  bez neke ideje i trenerskog pečata. To što nas je sralo neće večno da potraje. Prošle godine mogao da se vadi jer nije vršio selekciju tima.

Mi smo realno u super poziciji trenutno. Imamo dobar skor u EC i solidan u ABA s obzirom na raspored. Odbrana fercera, a iz nekog predjasnjeg iskustva napad ce se u jednom trenutku posloziti (veci bi problem bio da je obrnuta situacija). Na sve to, vise je nego ocigledno koji profil pojacanja nam treba i gde su i napadacki i defanzivni problemi. Samo treba pametno pazariti u sto kracem roku 🙂

 

edit: da elaboriram: odbrana nam trenutno drzi glavu iznad vode, a napad verujem da ce doci kad se ekipa bolje uigra, sto kroz treninge sto kroz nesto rastereceniji raspored koji nam predstoji. Treba nam shoot first 2/3 igrac spolja i atletican centar koji ce moci da preuzme, pokrpi odbranu i skace, a ne mora da bude elitni napadac

Edited by jedibojan
Link to comment
Share on other sites

nek se nose u pi*ku materinu !

 

toliko sam se iznervirao tokom utakmice da na kraju nisam ni mogao da se radujem pobedi

 

po prvi put sam bio besan kad se derbi zavrsio a mi smo pobedili

 

zagorac ?! sve ok dobar decko, grobar, sve razumem ali molim te batali kosarku kad te molim, toliki raspad na terenu, suplje u napadu suplje u odbrani, na svaku ubacenu trojku ima deset promasaja - ALI BUKVALNO bez preterivanja, sto je najgore ne libi se da sutira bas naprotiv, bam samo opali... jbt ti sunce

 

strasno je sta mi igramo strasno !!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jedibojan said:

Verovatno Miletic

 

Mislio sam na bekove. U principu vama bi trebao umesto Voldena neki pouzdani bek suter, a to nisu bili ni Bel ni Kilpatrick. 

Lose selektirana ekipa gde nema ni jednog pouzdanog sutera. 

Jaramaz, Gordic, Volden, Zagorac, Peiners, Bircevic su toplo hladno suteri. Čak i Pejdz koji je kao kombo bek nije nesto pouzdan. Svaki vaš igrac moze da se čuva ispod bloka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, propolis said:

 

Mislio sam na bekove. U principu vama bi trebao umesto Voldena neki pouzdani bek suter, a to nisu bili ni Bel ni Kilpatrick. 

Lose selektirana ekipa gde nema ni jednog pouzdanog sutera. 

Jaramaz, Gordic, Volden, Zagorac, Peiners, Bircevic su toplo hladno suteri. Čak i Pejdz koji je kao kombo bek nije nesto pouzdan. Svaki vaš igrac moze da se čuva ispod bloka

Ako dodje 2/3 suter, ocekujem proporcionalno smanenje minutaze i paige-u i jaretu i painersu i zagorcu. E sad koliko kome sleduje, zavisice od trenera i njihove trenutne forme. Ne verujem da ce neko od njih potpuno ispasti iz rotacije

Link to comment
Share on other sites

Kilpatrick je cista dvojka dok je Bel mogao biti taj 2,3.

U slučaju dovodjenja nekog kao Kilpatrick ne bi bilo minuta za Jaramaza ili Pejdza. 

 

U principu pogodili ste sa Tomasom kao startnom cetvrokom i Mozlijem kao bek ap centrom, a ostali stranci su bas upitni.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, propolis said:

Kilpatrick je cista dvojka dok je Bel mogao biti taj 2,3.

U slučaju dovodjenja nekog kao Kilpatrick ne bi bilo minuta za Jaramaza ili Pejdza. 

 

U principu pogodili ste sa Tomasom kao startnom cetvrokom i Mozlijem kao bek ap centrom, a ostali stranci su bas upitni.

 

Pa otpali su i bell i killpatrick. Videcemo sta nasi kontaju. Ovo je samo moj rezon da bi nam najvise legao combo 2/3.

 

Drugi deo posta je tacan. Jbg. Art i painers su figurirali kao najveca pojacanja, a dosadasnji ucinak krompir. Zato i kapiram da nam treba 2/3 i 5

Link to comment
Share on other sites

partizan - ritas

Quote

Cene pojedinačnih ulaznica su: 

Tribina (Nivo 400) - 200 dinara*

Tribina (Nivo 200) - 600 dinara

Parter - 1.000 dinara

 

Quote

*deca uzrasta do 12 godina, mogu ući na Nivo 400 besplatno uz kartu podignutu u Ticketline-u ili na blagajni Štark Arene.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pošto mi je perspektiva na derbiju bila sužena :classic_cool: morao sam sinoć da odgledam utakmicu na miru da bih mogao da napišem po koju:

 

1. Walden! Pravi dobitnik ove utakmice, grizo je u odbrani, racionalan u napadu, samo da je uletela jedna trojka i bombona. Treba nam da se još otkači, može to još bolje, ali za voljni momenat u odbrani sve pohvale

 

2. Trinki je kad se lomilo forsirao petorku bez likova koji mogu da brainfartuju (Gordic Walden Paige Zagorac Mosley), znači no Jaramaz, no Birča, nema čak ni Novice, a ni N Jankovića... Ni Thomasa, jer je i on bio labilan. Mislim da mu je bilo važno da na terenu ima hladnokrvne igrače, a nije zgoreg i što je petorka bila vidno brža od CZV, koja je na 5 imala Kuzmića a na 4 Davidovca.

 

3. Ne znam, mislim da nam nedostaje još jedan "mali", jer kad se jedan od postojećih povredi nekako pada intenzitet i u odbrani i u napadu... baš sam nekako bio spreman da prihvatim Bella, ali eto, viša sila. Mada, šta znam, ja bih forsirao malog Trifu pa kud puklo da puklo.

 

I još jednom - Arena je vrh. Možeš da sedneš ko gospodin čovek, konačno ima vazduha u hali, jeste da i dalje pojedinci puše (???) al dobro

 

P.S. Hteo sam da zakukam iz sveg glasa - dajte nam Gista, ali onda sam se setio da imamo i Thomasa u ekipi. Nekako bi valjalo izbeći takav dynamic duo, ne bi mogao blok da proizvede dovoljno...

Edited by Dzep
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dve škole mišljenja su se izdvojile na topiku. Realni i Safet na jednoj strani vs. mi kritičari. :classic_biggrin: 

 

On 11/18/2019 at 11:03 AM, realno *w said:

Malo preterujete sa kritikama prema Trinkiju.

 

1. Ne može da pogađa bacanja umesto igrača

2. Ne može da pogađa otvorene trojke umesto igrača, a dobar deo smo šutali iz dobro izgrađenih pozicija.

3. Ne može da izmisli trećeg beka u situaciji kada Jaramaz i Pejdž šutaju 1-15 iz igre.

 

Nemamo drugog centra, nemamo nijednog pravog beka, krila nam se raspadaju. Tomas kao jedna od retkih konstanti u našem timu, je igrao samo 11 minuta zbog ličnih grešaka.

Čovek je imao zadatak da reši ovu tekmu sa tri i po igrača.

 

Što reče neko, Zvezda može mnogo bolje, a naši kapaciteti su u ovom sastavu vrlo ograničeni. Ne može da se igraju ozbiljne utakmice, a posebno serije, bez ijednog pravog beka. Uz sav trud, Pejdž i Jaramaz to nisu. Ognjen juče čist kriminal, onaj faul na kraju nad Čovićem je bio za zatvor. U situaciji kada nam svaka potrošena sekunda znači, on se baca za loptom koju nema šanse da dohvati, baš neverovatan potez.

On je selektirao ekipu, pa tako i (ne)šutere. Svi koji su zadržani iz prošle sezone igraju isto kao što su igrali i tada, osim one početne šuterske eksplozije Jaramaza. Malo mi je tužno kada vidim da igrači ostanu na istom nivou.

 

Kudos za Tomasa i Mozlija (i njima bi bilo lakše kada bi se malo oslobodio reket, tj. kada bi neko pogodio bazen), ok Volden je bio povređen ali ne deluje da su se ostali vrh uklopili ili napredovali. 

 

I ta odbrana koju hvalimo je većim delom rezultat Zvezdine šuterske rapsodije. Videlo se protiv Venecije, držali smo se dok su promašivali. Ubaciše par teških lopti, konačno vezaše par trojki i ćao amore. 

 

 ....

Naravno, novembar je tek, brutalan je bio raspored, sledi serija lakših/domaćih utakmica i više treninga, trebalo bi imati strpljenja, bez pogovora. Međutim, ako se igra ne poboljša do početka 2020. bićemo u ozbiljnom problemu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Necu se baviti vasom igrom jer generalno nista bolja nije od nase, samo nemate Chovkinsa pa ste pobedili.

 

Samo se javljam da vam cestitam na pobedi.

 

 

 

Dodao bih i Gavrilovica. Odavno veći noob nije sedeo na našoj klupi. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 34Barkley said:

Dve škole mišljenja su se izdvojile na topiku. Realni i Safet na jednoj strani vs. mi kritičari. :classic_biggrin: 


Imas mene koji sam negde na sredini glede ovoga, mozda naginjem ka tome da ovo nije toliko lose koliko se predstavlja 😄

S jedne strane se pocetkom sezone videlo da nam igra ima glavu i rep, ugl kada smo kompletni. O odbrani da ne govorim, sjajno je izgledala - jer smo bili u punom sastavu i samim tim je minutaza dozvoljavala veci intenzitet na toj strani terena.

Sa druge strane, Trinki mora naci nacin da nam igra izgleda pristojno i kada nismo kompletni. Istina, nedostatak suvog kvaliteta nam onemogucava da plan sprovodimo u dugim intervalima,a cini se da nije napravio neophodne korekcije usled skracene rotacije. Imamo fajtere i potencijale, nijednog gotovog igraca (Gorda najblizi tome).

Opet sa prve strane, Volden je jasno pokazao koliko smo hendikep imali njegovim odsustvom. Projektovani prvi centar nam ne igra, na izlazu je iz kluba. Ne moze se ni Andrea kriviti sto smo u toj situaciji, ne daje on novac za pojacanja. A siguran sam da nije rekao Loncaru "neka hvala, zadovoljan sam sa ovim sto imam".

Uz to sam 100000% siguran da je Birca dosao mimo njegove zelje.

Nismo Roketsi i trebamo prestati tako da igramo, ovi procenti za 3 u poslednje vreme su skandalozni. Odbrana nas konstantno drzi iznad vode, sto je pohvalno. Ali nase najjace napadacko oruzje se sve manje koristi - p'n'r i igra 1 na 1 (narocito Tomas i Gorda).

Nasa objektivno najbolja napadacka partija je bila protiv Lokomotive, uprkos 4/25 za 3. Nije to slucajno. Ali za to treba neko zagrocu odmotati noge i podsetiti Ogija da slobodno sme na ulaz.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...