Jump to content

Kucni ljubimci


Wingwalker

Recommended Posts

Pa, što se tiče izbora terijera, još uvek ne znam. U opciji su AST, bulterijer i džek. Imam jednog mešanca udomljenog i šetam ga dva puta po 15 minuta i jednom nedeljno park za pse ili šetnja od po sat-dva. Hteo bih još jednog, ali se plašim da će takav režim biti nedovoljan za tako živahne pse, a nemam vremena za više šetnji.

@ras kass

Kada sam pitao veta za sterilizaciju, rekla mi je da ne moram, osim ako baš hoću. Meni ga žao da ga gledam kada ima nagone kako pati, a žao mi i da ga secnu. 

Link to comment
Share on other sites

Pisacu samo iz iskustva (recimo ne znam nista o imanju dva psa). Meni je bulterijer neprezaljen pas. Elem, htela deca, gledala neki crtani sa njim i ja uzmem bulterijera. Ta radost, razigranost, ja ne znam da li postoji pas sa toliko energije. Ona je imala deo dana kada je morala da trci u krug od viska energije. Parkici za pse su bili izmisljeni za nju, volela je da se pentra, provlaci - sve. Bila je super sa psima, medjutim nije prijala svakom jer nemaju svi psi energije da isprate njenu energiju. E sta je bio problem... ona je samo mene shvatila kao gazdu i u porodicnoj heirarhiji sebe odmah ispod. Sto ce reci ona komanduje deci i zeni... Sa tim bi moglo da se radi, medjutim ja provodim na putu 2-3 nedelje mesecno. I te tri nedelje, ona bi rezala na decu, pokusavala da ih ujede itd... a ja nisam bio tu da korigujem. U medjuvremenu ona je takodje postala nervozna, pa je grizla namestaj, zapisavala krevet... ful paket.  I posle jednog svinjca koji je napravila na tu temu, udomili smo je. 

 

Ono sto mislim da moras da povedes racuna je da pas odgovara tvom stilu zivota. Oni su psi sa karakterom i zahtevaju gazdu sa karakterom (i da taj gazda bude tu :)). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/30/2020 at 2:21 PM, Referent said:

Pa, što se tiče izbora terijera, još uvek ne znam. U opciji su AST, bulterijer i džek. Imam jednog mešanca udomljenog i šetam ga dva puta po 15 minuta i jednom nedeljno park za pse ili šetnja od po sat-dva. Hteo bih još jednog, ali se plašim da će takav režim biti nedovoljan za tako živahne pse, a nemam vremena za više šetnji.

@ras kass

Kada sam pitao veta za sterilizaciju, rekla mi je da ne moram, osim ako baš hoću. Meni ga žao da ga gledam kada ima nagone kako pati, a žao mi i da ga secnu. 

 

Nije obavezna sterilizacija ali je svakako preporucena. Psi su osetljiviji od ljudi na bolesti, narocito tumore i sterilizacijom se smanjuje mogucnost oboljevanja drasticno. Dodatno pas je mirniji i poslusniji. Bolje i da malo pati a da posle zivi punim plucima 15 a ne 7 ili 8 godina.

 

Ja imam AST-a, pas je pun energije i nije za stan. Kad se veze za porodicu i vlasnike, mozes da mu radis sta hoces, ne reaguje. Teska mazulja. 

Ali moj je postao agresivan prema drugim muzjacima, rezi, laje i hoce da se pobije, Zato sam ga i sterilisao po preporuci vise veterinara. 

 

Ja verujem da je i ovaj moj bio izbacen iz nekog stana i ostavljen ispred zgrade. Komsija ga nasao i doneo meni.

Edited by ras kass
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kupamo jutros ovaj minibus u kadi i rapravljamo se o protokolu...u jednom trenutku žena kaže: ,,ej...ja se tebi ne mešam kako to radiš...imaš tvoju polovinu pa tamo radi kako misliš da valja.'' Moja polovina naravno ima rep i sve što ide uz to.

 

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj moj se ne plaši ni petardi ni vatrometa, sva sreća. Izašli sinoć na terasu a on za nama. Ja uđem unutra i unesem ga, on se vrati na terasu čim sam ga spustio. Malopre u šetnji i neki klinci bacali petarde sa druge strane ulice, on samo zastao i gleda prema njima. Najviše ga nervira najavna špica za dnevnik RTS-a :lol_2: To smo slučajno saznali kad je kum pustio preko telefona, pa smo proveravali nekoliko puta. Pre neko veče bio kod mojih i kreće najava za dnevnik, kažem mojima evo Piksi vam poručuje da ne treba da gledate ovo sranje :classic_biggrin:

 

@WingwalkerI ti imaš jazu?

Edited by Knipex
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aja u novogodisnjem izdanju...masnicu sam joj stavila dok je spavala i mislim da je ljuta sto sam je probudila....inace, boje nisu verne originalu, Aja je narandzasta kao shargarepa, pravi mini bengalski tigar..

 

Aja 6.jpg

Edited by Pletilja
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@Pletilja Imam pitanje za Vas, pošto znate dosta o macama.

 

Moja Cicika ima osam godina. S vremena na vreme kija. Normalno jede, vesela je, aktivna, nije letargična. Ne curi joj nos a ni oči ne suze.

 

Prima sve potrebne vakcine u periodu kako je prepisao veterinar i ti podaci su u njenom pasošu.

 

Da li je možda alergična na duvanski dim ili na prašinu? 

 

Što se tiče prašine, vodimo računa da je stan bude uvek čist, i pre ove epidemije koronavirusa smo to radili, sada još više.

 

Za dezinfekciju podova ne koristimo hemijska sredstva koja bi joj mogla naškoditi, već neko sredstvo koje nam je donela komšinica ( u vidu praha je i koristi se za dezinfekciju vrtića i škola )..to sredstvo joj ne škodi.  

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

@Pletilja Imam pitanje za Vas, pošto znate dosta o macama.

 

Moja Cicika ima osam godina. S vremena na vreme kija. Normalno jede, vesela je, aktivna, nije letargična. Ne curi joj nos a ni oči ne suze.

 

Prima sve potrebne vakcine u periodu kako je prepisao veterinar i ti podaci su u njenom pasošu.

 

Da li je možda alergična na duvanski dim ili na prašinu? 

 

Što se tiče prašine, vodimo računa da je stan bude uvek čist, i pre ove epidemije koronavirusa smo to radili, sada još više.

 

Za dezinfekciju podova ne koristimo hemijska sredstva koja bi joj mogla naškoditi, već neko sredstvo koje nam je donela komšinica ( u vidu praha je i koristi se za dezinfekciju vrtića i škola )..to sredstvo joj ne škodi.  

 

 

 

Pricala sam o tome sa vetom kad je mojoj Izi postavljena dijagnoza hronicnog bronhitisa: psi i macke mogu da budu alergicni na hemikalije. 

Sa Ajom imam slican problem kao i vi sa vasom macom - Aja kine ponekad. E sad, Aja je u odgajivacnici inficirana virusom koji ne prelazi na ljude a infekcija se manifestuje pojacanim radom suznih zlezda i kijanjem. Veterinarka koja je lecila AJu nakon sto su je oduzeli odgajivacnici mi je preporucila ovaj antibiotik: L - Lysine 500mg ali mi je dala savet da ne krecem odmah sa terapijom, da sacekam 2, 3 meseca, mozda se Aji ta infekcija nece vracati jer vise nije u skupini macaka gde virus ide u krug, od jedne mace do druge. Takodje, preporucila mi je da joj poveremeno tupferom umocenim u mlaku vodu brisem krmelje u okicama sto cinim. Aja ima povremeno krmelje, nista sto nisam vidjala kod drugih macaka,  povremeno i kine ali mislim da se to ne desava u tolikoj meri da bih morala odmah da krenem sa antibiotikom. Dakle, treba proveriti da li vasa maca ima taj virus.

Veci problem mi je infekcija oba uha koju je Aja imala ali su je u sklonistu izlecili no,  sa gljivicama se nikad ne zna. Prosla sam jednu kuru od 7 dana sa Tobradexom 5% ali pola od toga je zavrsilo svuda samo ne u njenim usima jer je ocigledno stresirana prethodnim terapijama i jako se brani. Imam jos 5, 6 nedelja do ponavljanja terapije i moram da smislim bolji nacin da je sprovedem. Blesavo je: s jedne strane cilj mi je da me se Aja ne plasi, da imam njeno poverenje a sa druge strane, treba da joj na silu stavljam kapi u oba uha i to 2 x na dan. Nije lako ali druge nam nema. Srecno vama i maci i pisite sta se desava. 

Edited by Pletilja
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moja mačka se ne meša sa drugim mačkama. Izlazi u dvorište koje samo mi koristimo, retko izađe u hodnik zgrade ali se odmah vrati. 

 

Jedini kontakt sa drugom životinjom, imala je prošlog leta i to 10tak minuta sa sestrinim malim francuzom, imate gore u postu njegovu sliku 🙂 

 

Danas nije kijala. Kija povremeno, i to obično kad sedi sa nama dok pijemo kafu, uz cigarete..

 

Svakako ću pisati ako kijanje bude češće i ukoliko se pored kijanja pojavi još nešto..u tom slučaju idemo odmah kod veta.

 

Pre dve godine smo je hitno vodili kada se mnogo češala po stomaku..i veterinarka se smejala, rekla je da to nije ništa..detaljno je pregledala, izmerila i konstatovala da je samo debeljuca ali da je zdrava i da ne paničimo.

Češala se i skidala dlaku jer joj je u stanu bilo prevruće, tako je rekla vet kada smo mi insistirali da je još jednom pogleda, uplašeni da ima neku bolest.   

Link to comment
Share on other sites

Povratak od veterinara. Tako mi je sedeo u krilu 10 minuta, posle sam uspeo da ga prebacim bar na sedište suvozača..

7d5a4609c76d35fce437c1be33ca18ef.jpg9f0437e4fab5fa624659e2da1f70b2de.jpg

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk


Da li je sve u redu. Moja Dora kad vidi da parkiram kod veterinara ode u kraj gepeka da moram da ulazim u kola da je iznesem. Govorim o karavanu(wagon).
Znaju sve. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...