Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

3 hours ago, StephenBob said:

 

Pa ne bih bas rekao da nema te sile koja ce nas dobiti u finalu, jer Partizan igra jako ozbiljnu kosarku ove godine, i ne bih se salio i sprdao sa njima. Trenutno su bolji od nas. Ulozili su jako puno novca i imaju boljeg trenera.

 

Mi smo najbolja ABA ekipa, osnovno je pitanje mozemo li dostici zenit u pravom trenutku. Ako izbacimo Buducnost uveren sam da smo apsolutni favorit u finalu. Ne smatram da imaju boljeg trenera, zdravijeg svakako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki Six said:

Sta znaci najbolja ABA ekipa ?

 

Ako smo blizu optimalne forme, da mozemo osvojiti ligu mozda cak i bez izgubljene utakmice.

Lorenzo i Panter su po meni najbolji 2-way bekovi u ligi, Jenkins i Lazic najbolji odbrambeni bekovski duo u ligi, Beron najbolji suter. Uz to Dobric kao igrac sa energijom sa klupe, sa vec odredjenim play-off iskustvom i dobrim ucinkom u prijosnjim vaznim utakmicama. + Lukas jbmliga od njega nista ne ocekujem.

Davidovac i Stratos kao igraci koji redovno pruzaju najbolje utakmice kada je najvaznije, igraci sa klikerom koji mogu da izmisle sami poene, sa velikim iskustvom.

 

Eh sad, unutrasnja linija nam ne briljira, ali ni kod protivnika nema neki izrazito dobri igraci koji nas mogu izdominirati. Nismo toliko dobri, ali nas zato ima dosta za probrati, sa veoma razlicitim vrlinama. Meni je najbolji MJK, najbolje brani pick, veoma dobar u skoku, dobro pronalazi poziciju u nasem sistematskom napadu, pravi dobre blokove, ima pravovremene kretnje, jos ako ga krene sut kao protiv Olimpije, moze da bude nas junak iz sijenke. Gist definitvno ima najvise prostora da podigne nasu timsku igru, da se vise podredi timu i radi rudarske radnje, a manje superstar mentalnog pristupa. + Stimac, Ojo, Simanic, Jovanovic.

Od svih play-off ekipa u stanju smo da igramo najbolju odbranu u najduzem periodu. Imamo siroku rotaciju da odrzavamo visok tempo, ne samo u utakmici, nego kroz citavu seriju i play-off. Imamo mogucnost adaptiranja i na tvrdju kosarku, sa jakim odbranama, ili ako sudije poostre kriterijum, imamo odlicne iso igrace da sami razmontiraju protivnika.

 

Lose strane ekipe su nam teski centri koji trebaju da prave razliku u napadackom dijelu, ali zato veoma lose brane pick igru, i nemamo jos uigranu sistematsku odbranu koja moze kvalitetno da radi taj zadatak. Losa hemija oko citave ekipe, nema potrebne kohezije izmedju tima i navijaca, nema pobjednickog mentaliteta. Ako se dobije prva utakmica u gostima, onda smo na cruise control za citav play-off. Ja inace vjerujem starkelji na klupi - play off je totalno drugacija kosarka od ove koju smo do sada gledali, a Sakota ima iskustva i znanja da se pripremi i prilagodi na razlicite opcije u kratkom periodu izmedju utakmica.

Edited by Princeton21
  • Like 26
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Princeton21 said:

Od svih play-off ekipa u stanju smo da igramo najbolju odbranu u najduzem periodu. Imamo siroku rotaciju da odrzavamo visok tempo, ne samo u utakmici, nego kroz citavu seriju i play-off. Imamo mogucnost adaptiranja i na tvrdju kosarku, sa jakim odbranama, ili ako sudije poostre kriterijum, imamo odlicne iso igrace da sami razmontiraju protivnika.

 

Lose strane ekipe su nam teski centri koji trebaju da prave razliku u napadackom dijelu, ali zato veoma lose brane pick igru, i nemamo jos uigranu sistematsku odbranu koja moze kvalitetno da radi taj zadatak. L

 

Ovo lepo zvuči na papiru, odnosno, dok je MJK na 4 a Gist na 5.

 

No kad Gist pređe na 4 a Štimac na 5, naša odbrana se raspada kao kula od karata. A Štimbe igra +25 minuta.

 

Kako se ovo uklapa u boldovano?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

 

Ovo lepo zvuči na papiru, odnosno, dok je MJK na 4 a Gist na 5.

 

No kad Gist pređe na 4 a Štimac na 5, naša odbrana se raspada kao kula od karata. A Štimbe igra +25 minuta.

 

Kako se ovo uklapa u boldovano?

 

Nije samo na papiru, ja bih rekao da smo mi to dokazali i u praksi, i to na prilicno visokom nivou, protiv veoma kvalitetnih protivnika. Da razjasnim, kada kazem najbolja odbrana, najduze to se odnosi na jednocifrenu minutazu, kada se odbrana podigne na najvizi nivo i kada se melje protivnik. Mi to imamo, a kod KKP i Budunosti sam tek vidio naznake (kratke periode) neceg slicnog.

 

U play-offu cemo igrati sa dvije ekipe koje su veoma razlicite, koje baziraju svoju igru na prilicno drugacijim ofanzivnim sistemima. Buducnost igra 1 in - 4 out, gdje su im trojka i cetvorka odlicni suteri, rastezu odbranu i ostavljaju dosta prostora kroz sredinu za pnr igru, miss-match i izolaciju za bekove. Od centara imaju dosta opcija, ali ni jedan se ne koristi kao glavni ofanzivni saraf, eventualno Hassan, kog bi Gist trebao da hedluje prilicno uspjesno. Tu su da prave blokove, skacu, rudare, ali ofanzivna opasnost nisu. Glavna borba sa njima ce biti u vanjskoj liniji, i siguran sam da cemo kontrolisati reket na obe strane terena, kako skokovima tako i poenima iz istog. Imamo mogucnost spustanja Stratosa i Davidovca na 4, kako bi mogli da match-ujemo njihove lagane PF, s toga bih uz Gista mogli da koristimo i MJK na petici, ako situacija krene po zlu sa Stimcem/Ojom. Eh sad ja ne znam sto nismo razigravali Jovanovica u ABA ligi, on bi nam donio jos jednu ekstra odbrambenu opciju za brze petice, ali ok.

 

KKP igra vecinom 2 in - 3 out, gdje su im cetvorke stamenije, traze fizicku igru na niskom postu. Protiv njih ce vec biti teze naci dobar balans i minutazu na centarskim pozicijama, gdje koristiti jace igrace na cetvorci, i kako iskoristiti centre sa brzim nogama da bi branili pick igru. Dobra stvar iz proslog derbija je sto je Davidovac igrao prilicno dobru odbranu nad Novicom, pa im je ustopao taj segment u igri. Druga dobra stvar je postavljanje MJK na peticu i koji je neutralisao njihovu pick igru. Zna se recept kako igrati protiv Partizana, znaju im se vrline i glavni aduti - uglavnom imamo odgovor na sve njihove napadacke opcije. Ako Ojo i Stimac zbirno budu imali preko 20mins po utakmici, onda citav strucni stab treba raspustiti istog momenta cim se ta situacija desi. Glavnu minutazu trebaju da dobiju Gist, MJK, Davidovac i Stratos. Stimca i Oja isprobati, i ako u kombinaciji napad+odbrana ne budu nas puno vodili u minus, onda ih istrpiti samo onoliko da se prva cetvorica regenerisu. Imamo srecu sto je Thomas u losoj formi, njega sam se najvise pribojavao, jer nemamo igraca koji bi mogao da njemu parira. Veoma brz, atletican i jak&agresivan. Ako njega krene moze biti problem, ostali unutrasnji igraci su ok.

Uglavnom, nasa snaga je u individualnom kvalitetu, uigrana timska odbrana se tek vidi u naznakama. Ako se utreniramo, malo pobaljsamo branjenje pick-a timski, imamo organizovane rotacije, ispomaganja, to ce nam doci samo kao bonus.
 

+ ideja za Partizan. Mi trebamo da igramo bukvalno sa tri beka u postavi, da ciljno napadamo brzinom Zagorca. On nas u napadu ne moze napasti iz reketa, ali zato moze da bude prevelika promaja u odbrani. Kao jedina (ne znam kakav je Angola?) validna trojka, ako ga izbacimo iz ritma, opteretimo faulovima, veoma bi lako moglo da dodje do pretumbavanja po pozicijama, i da preuzmemo inicijativu sa vanjskim igracima. Uz to svaki sekund malog Trifunovica na terenu treba maksimalno kazniti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Markoss said:

Mi jesmo favoriti u teoriji, ali bi nam mnogo vise odgovaralo da sa grobarima igramo polufinale. Tesko cemo brejknuti ove u Podgorici u jednoj tekmi, bas bas tesko. 

 

 

Pa valjda bi trebali da dobijemo dvije sanse za break? - Imamo bolju ekipu, bolje glavne igrace, i ako nas dobiju to moze da bude na jedno veliko sutersko ludilo. Van-kosarkaske aktivnosti ostaviti po strani, fokusirati se na utakmicu, otici i dobiti. Ne pribojavam se tog duela ni malo, po meni smo izraziti favoriti. Ne vidim opciju kojom mogu da nas konstantno zlostavljaju 2-3 utakmice zaredom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Princeton21 said:

 

Pa valjda bi trebali da dobijemo dvije sanse za break? - Imamo bolju ekipu, bolje glavne igrace, i ako nas dobiju to moze da bude na jedno veliko sutersko ludilo. Van-kosarkaske aktivnosti ostaviti po strani, fokusirati se na utakmicu, otici i dobiti. Ne pribojavam se tog duela ni malo, po meni smo izraziti favoriti. Ne vidim opciju kojom mogu da nas konstantno zlostavljaju 2-3 utakmice zaredom.

 

Nama je sansa u prvoj tekmi. Ako bude 1-1 i ako se bude igrala treca, zbog svih mogucih i nemogucih elemenata necemo pobediti. Pod ko zna kakvim uslovima ce da se igra, ko zna dal ce biti isturenih elemanata, i dal ce uopste biti igrana utakmica, ili cemo ponovo posluziti kao politicki poligon za unistavanje ABA lige. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Princeton21 said:

Ako Ojo i Stimac zbirno budu imali preko 20mins po utakmici, onda citav strucni stab treba raspustiti istog momenta cim se ta situacija desi.

 

Ojo svakako neće dobijati više od par minuta, ali šanse da Štimbe dobije manje od 25 minuta su...pa isto tolike koliko iznose da nam Radonja zasedne na klupu.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...