Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

inače, nikako da pitam a to me muči još od tekme : zašto je baron na +6 i 30sec do kraja bio u igri? jel nije bilo prekida a mi bez tajm auta ili kako? strimovi su pucali i kocili pa ne znam.

 

znam samo da je za dobru odbranu bolje u takvoj situaciji imati browna, jenkinsa, puntera, lazica, tj nekoga od njih, tj sve njih pre barona 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

inače, nikako da pitam a to me muči još od tekme : zašto je baron na +6 i 30sec do kraja bio u igri? jel nije bilo prekida a mi bez tajm auta ili kako? strimovi su pucali i kocili pa ne znam.

 

znam samo da je za dobru odbranu bolje u takvoj situaciji imati browna, jenkinsa, puntera, lazica, tj nekoga od njih, tj sve njih pre barona 

Opet Šakotin nidje veze potez, ako se ne varam baš u tom trenutku izlazi Lorenzo a ulazi Beron, isto je ponovio i kasnije još jednom valjda nakon što je Davidovac pogodio oba bacanja za +5.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Hehe, al što volim ovaj termin "oružana pljačka". A koje su oružje koristili? A koje su koristili kad smo uzeli KLS titulu Baronovim četvorokorakom?

 

Ponavljam, za mene je jedino očajna odluka faul Barona u napadu nad Paigeom. Nisu trebali verovatno Baronu ni da sviraju onaj faul za 2+1 Paigea ali to se dešava kad i same sudije pomisle da je jedan tim već pobedio pa imaju tu ružnu potrebu da malo "ulepšaju" rezultat. Mi smo tad već maltene pobedili da nije bilo idiotskog poteza Puntera i da Paige nije pogodio iz očaja neke šuteve. Jeste bilo naguravanja Paigea i Puntera u toj situaciji ali je Punter ispao glup i primenio "prekomernu silu" da se oslobodi čuvara umesto da rutinski pojača utisak i iznudi faul Paigea. Šako je vodio završnicu kao da je bio na bromazepamu, ni prvi ni poslednji put. Naravno da boli što smo izgubili dobijen meč pa još od KKP, ali meni je stvarno smešno kad KKCZ ili KKP navijači potenciraju priču o nekoj krađi, to su najzaštićenije ekipe na ovim prostorima u toku same igre. Paige je zaslužio mvp priznanje jer je svojeručno vratio KKP u igru, što šutevima, što pametnim potezima. Kao i prošle sezone, nadam se da će nama dovoljna kompenzacija biti preostala dva trofeja koji su kud i kamo važniji. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tamburinjo said:

@NMX

 

Jel si uspeo da kupis nedeljnik Vreme? Kod mene u kraju se sve rasprodalo. Ima nade za opoziciju.  

 

 

Bio red 10 metara, stao sam da čekam. Negde na pola reda viče žena iz trafike da je sve rasprodato. Otišao sam ali mislim da su ostali opozicionari iz reda spalili trafiku iz revolta. Neka!

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Hehe, al što volim ovaj termin "oružana pljačka". A koje su oružje koristili? A koje su koristili kad smo uzeli KLS titulu Baronovim četvorokorakom?

 

Ponavljam, za mene je jedino očajna odluka faul Barona u napadu nad Paigeom. Nisu trebali verovatno Baronu ni da sviraju onaj faul za 2+1 Paigea ali to se dešava kad i same sudije pomisle da je jedan tim već pobedio pa imaju tu ružnu potrebu da malo "ulepšaju" rezultat. Mi smo tad već maltene pobedili da nije bilo idiotskog poteza Puntera i da Paige nije pogodio iz očaja neke šuteve. Jeste bilo naguravanja Paigea i Puntera u toj situaciji ali je Punter ispao glup i primenio "prekomernu silu" da se oslobodi čuvara umesto da rutinski pojača utisak i iznudi faul Paigea. Šako je vodio završnicu kao da je bio na bromazepamu, ni prvi ni poslednji put. Naravno da boli što smo izgubili dobijen meč pa još od KKP, ali meni je stvarno smešno kad KKCZ ili KKP navijači potenciraju priču o nekoj krađi, to su najzaštićenije ekipe na ovim prostorima u toku same igre. 

 

"Oruzana pljacka" je termin koji se koristi kada neko sredstvima prisile uzme nesto sto nije njegovo. U ovom slucaju KKP je sredstvima prisile(sudijske pistaljke) uzeo nesto(trofej Kup-a) koji nije zasluzio na terenu. Kapiras valjda da nisam stvarno mislio da su nosili hladno ili vatreno oruzje. Apsolutno se ne moze porediti 1(jedna) pogresna sudijska odluka u seriji na 3 dobijene sa nizom suludih sudijskih odluka u samo jednoj utakmici koja odlucuje ciji je trofej i to bas u trenucima kada se odlucuje i kada nema mesta vise za ispravke. Evo ja priznajem da nisam video(mozda si ti imao bolje oko ili vise znanja pa si odmah primetio) u toku utakmice taj trokorak, video se tek na ponovljenom usporenom snimku. Nesto slicno kao Jaramazovih 4 koraka i sut u 0.8s. Jedna utakmica u nizu utakmica koja jeste bitna ali ne i odlucujuca.

 

Ne znam kako ti samo smeta "faul" Berona za 2+1 a ne smeta ti recimo grljenje Pantera i gazenje linije igraca KKP prilikom izvodjenja lopte? Panter je "ispao glup" sto je primenio prekomernu silu ali zato je Pejdz junak dana jer ga je drzao da ne moze da se pomeri i primi loptu? Jesi li uopste video da ga je Pejdz drzao? Da li je to dozvoljeno pravilima? Da li si recimo video da se svira namerna tako kad igrac drzi drugog igraca cak i na samom kraju utakmice(mislim to i jeste po pravilima i jeste namerna)? Ja sam samo ove sezone video to nekoliko puta i smatram da je glupavo to svirati(bez obzira sto je po pravilima) jer time sudija koji postuje pravila prakticno odlucuje pobednika. Uostalom da ga Pejdz nije drzao Panter se ne bi ni odgurivao. Kako je juce covek lepo napisao NE MOZES da sudis REAKCIJU a da nisi odsudio AKCIJU. Mislim i mozes, ali to se onda drugacije zove a ne deljenje pravde.

 

Dalje ne smeta ti ni "faul" koji su svirali Gistu? Opet nad junakom utakmice Pejdzom? Kao ni korake koje nisu sudije videli Pejdzu pre sviranja faula. Uostalom Gist je odigrao savrsenu odbranu i Pejdz nije ni imao kud i vec je krenuo da vraca loptu nazad kada je dobio spasonosni sudijski zvizduk. Ja sam pomislio da su mu svirali ono klizanje sa obe noge kad ono Gist ga popreko pogledao.

Onakav faul se ne svira ni u toku utakmice a ne u poslednjim sekundama. Nad Beronom, Lorencom  Panterom su bili mnogo grublji kontakti u toku utakmice pa se nisu svirali faulovi i 2+1. 

 

Ti takodje tvrdis da su sudije imale potrebu da ulepsaju rezultat(mada i sam znas da je ovo glupost ako si gledao utakmicu) ali zasto to nisu recimo radili u produzetku. Evo ulepsavali su za KKP i oni su stigli do produzetka sa ove 3 odluke u poslednjih 30s, za koju ne znam koja je besmislenija od koje. Ali u produzetku vodi KKP. Pa onda sudije nemaju vise potrebu da ulepsavaju rezultat nego opet sviraju Beronu faul u napadu?!?!? Priznaj da li si video smesniju sudijsku odluku u poslednjih recimo 10-15-20 godina? Hej KKP vodi a oni i dalje ulepsavaju rezultat za KKP? Pa onda u sledecem napadu(na 82:80 za KKP) Mozli uleti kukom u igraca KKCZ, on odglumi, ali sudije ne sviraju faul u napadu(koje su u celoj utakmici olako svirali svim igracima KKCZ - morao bi da proverim ali mislim rekordan broj faulova u napadu sto je rezultovao sa preko 20 izgubljenih lopti za KKCZ) vec pustaju Pejdza da sutira trojku sam na ovom svetu i opet bez ulepsavanja rezultata? 

 

Stvarno ne moraju da nas sudije ovako stite. Hvala ne treba. 

  • Like 18
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

@ivan9 aka Laki

 

:Hail:

 

Ja sam inace poceo da pisem odgovor, pa sam skapirao da nema poente, a i drago mi je sto nisam jer si ti to napisao bolje.

 

Jedno je biti sportista i cestitati protivniku zasluzen trijumf. Drugo je biti preterano politicki korektan.

 

Zao mi je za sve nepravde prema Partizanu ako ih je bilo. ALI OVO U KUPU JE KRADJA I TACKA!!!

Edited by Laki John Terry
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ivan9 aka Laki said:

Ma ne moze se ni nabrojati kolicina suludih odluka koje su doneli u finalnoj utakmici. Zaboravili smo i tehnicku Stimca koju ja ne pamtim da je neko sudio igracu koji nikako nije udario protivnickog igraca niti ucestvovao u raspravi?!?! 

Birca je skocio kao oparen a videlo se lepo(cak i na ponovljenom snimku) da ga niko nije ni pipnuo. Ne zaboravimo ni svirano kretanje u bloku Lazicu a niti jedno kretanje u bloku Mozliju. Pa trojka Pejdza u produzetku je direktna posledica Mozlijevog kretanja u bloku. Da bilo koji centar KKCZ ima onakvu slobodu u pravljenju bloka(kao Mozli) Beron bi ubacivao svaku utakmicu po bar 10 trojki. Mada je ovo mislim i pomenuto u onoj analizi sudjenja od pre neku stranu.

 

To su prosle godine uradili i Davidovcu. Klasicna pizdurina fora. Udaris pa se pravis blesav i od sebe cinis zrtvu. Ali dobro...zato se valjda i zove "pizdurina fora" :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

možda u nedelju da odamo počast svim palim borcima u sudijskoj krađi? ipak će biti 7 dana

 

Cemu sarkazam?

Naravno da je to gotovo i kraj i da se nista nece promeniti, ali zasto da zmurimo? Ovo nije jedan trenutak kao Beronovi koraci, ovo je serija odluka direktno na stetu KK Crvena Zvezda. Osim toga, bukvalno niko nije video Beronove korake uzivo, vec tek na usporenom snimku.

Link to comment
Share on other sites

@ivan9 aka Laki a i @Laki John Terry

 

Ne pada mi na pamet da se ovde prepucavam sa vama, bio sam i ja nekad mlad i ostrašćen. Nakon utakmice je meni glavni utisak bio kako smo glupo izgubili i ispustili vođstvo i koliko je naš trener uglavnom bio nemi posmatrač dešavanja na parketu, a ne kako su nas sudije pokrale. Bilo je grešaka, ali nisam primetio nikakvu tendenciju. Bacite pogled i na KKP topik, tu su navedene i neke greške na njihovu štetu, npr. čista blokada nad Štimcem u produžetku kad su ga sudije častile penalima. Mi bismo ovo dobili da smo:

- ili sačuvali jebenih 6 poena na 30 sekundi do kraja

- ili da je Baron dao hail mary šut kada je igrao 1 na 1 ni manje ni više nego protiv Trifunovića

- ili da je Zo pametnije rešio poslednju situaciju

 

Zaista mi je degutantno i ispod časti da nakon svega ovoga okrivim sudije za poraz. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki John Terry said:

 

Cemu sarkazam?

 

 

ne znam, valjda zato što se samo o tome piše, što se relativizuje naša nesposobnost da privedemo tekmu kraju, zato što se očigledne sudijske greške i diskutabilne odluke, kao što je taj punter faul izjednačavaju tj ocenjuju identično, zato što je taj baronov trokorak "jedna odluka u seriji od tri tekme", kao da neki posvećeni grobar ne može da izvuče još tri situacije pa da obnaroduje oružanu pljačku. 

 

takođe i zato što nas ovde i na lajv temi NA SVAKOJ UTAKMICI KRADU, u aba ligi, u EL, u kupu, u klsu, bukvalno svugde, pa je onda i kod ovakve, očigledno "neustavne" završnice smešno to kukanje, zato što se kuka i na tekmi pre nje i na svakoj od početka svih takmičenja i kukaće se do poslednje.

 

takođe i zato što je prošlo 5 dana, pa rek'o, da imamo kontinuitet još dva-tri dana, da zaokružimo ovu nedelju nepravde.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne prepucavamo se, ako ti je takav dojam, izvini, nije mi namera da bilo cije misljenje obezvredjujem. Samo se ne slazem.

 

Zadnji napad... jel istina da je Mozli dirao tablu? NIsam odgledao snimak, bilo mi previse mucno.

 

Nema nikakve sumnje da bismo dobili da smo odigrali pametnije, ali to ne menja cinjenicu da su odluke sudija bile tendenciozne. Ili ajde da iskoristim pomirljiviji ton - pogresne.

 

EDIT: @uini Jebiga, kad tako sagledas, mogu da se slozim, ali to vise podpada pod ono precesto vikanje "vuk" pa te onda niko ne shvati ozbiljno kad vuk stvarno dodje.

Meni je cesto degutantan taj srpski obicaj da su im stalno drugi krivi za sopstvene poraze, ali konkretno ovo, u nedelju, ne mogu da kazem da je dobro sudjenje. Najvise sto mogu je da kazem da nemam dokaze da su sudije namerno ostetile Zvezdu, ali su je de facto ostetile.

Edited by Laki John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mi bismo ovo dobili da smo:

- ili sačuvali jebenih 6 poena na 30 sekundi do kraja

- ili da je Baron dao hail mary šut kada je igrao 1 na 1 ni manje ni više nego protiv Trifunovića

- ili da je Zo pametnije rešio poslednju situaciju

 

Zaista mi je degutantno i ispod časti da nakon svega ovoga okrivim sudije za poraz. 

- Sacuvali bi jebenih 6 razlike da sudija nije castio Pejdza sa +1 kod ulaza gde ga niko nije dirao. Sacuvali bi jebenih 6 razlike da je sudija svirao faul Pejdzu kad je obgrlio igraca ne dajuci mu da zapocne kretanje da primi loptu. Sacuvali bi jebenih 6 razlike da je sudija video igraca KKP kako gazi liniju kod izvodjenja lopte. Sacuvali bi jebenih 6 razlike da je sudija svirao korake Pejdzu. Sacuvali bi jebenih 6 razlike da je sudija odlucio da pusti da Pejdz doda svom igracu loptu u povratnom pasu a ne da mu poklanja faul(situacije kakve su imali igraci KKCZ na desetine u toku utakmice ali nisu dobili faulove  * na ovo cu se vratiti i kad budem analizirao tacku 3). U principu mogli su odsvirati ispravno i po pravilima bilo koju od ovih pobrojanih situacija(u samo 30s) pa bi sacuvali tih jebenih 6 razlike i pored nemih posmatraca na klupi

 

- to je Beronov standardni sut i nekad udje nekan ne. Svakako nije 100% siguran. Protiv Mege je pogodio ovde nije.

 

- Zo je verovatno ocekivao podstaknut desavanjima na terenu da ce neki sudija ulepsati situaciju i svirati faul. Slicna situacija je bila na drugoj strani terena isto par sekundi pre kraja uz mnogo blazi kontakt pa je sudija svirao faul Gistu. Ja verujem da si i ti ocekivao da ce uz mnogo mnogo intenzivniji kontakt svirati faul nad Lorencom iako je kraj utakmice i bla bla bla sta sad vec ide. Daleko bilo da su se igraci KKP sklonili kao recimo Beron a Lorenco polozio loptu i jos dobio +1. Na stranu sto Lorenco nije napravio korake pre nego je bio fauliran(u odnosu sta su svirali Gistu ovde su mogli komotno i namernu da sviraju - obzirom na intenzitet kontakta)

 

Jos samo ovo: ja se ne prepucavam vec se trudim da pisem normalno sa sto vise cinjenica ili licnih utisaka. Trudim se da ispisem sve detalje kako ih ja vidim. Nije da sam napisao: meni je ispod casti da ne okrivim sudije za poraz.

Analiticki sam ispisao sve situacije i dugujes bar sebi da ih analiziras i ne moras ni javno da podelis sta mislis o njima. 

 

edit:

Evo moram jos samo ovo i necu vise: Mi jesmo igrali kao pijani ali to nije izgovor i opravdanje sudijama da nas pokradu. Da su sve ovo sudili u prvih 30s meca ne bi ni rec rekao jer bi to bilo postavljanje kriterijuma za utakmicu. Cak i da su u toku utakmice promenili kriterijum opet bi bilo ok. Ali da ovo sve odsude u posednjih 30s utakmice kada vise ne moze da popravlja....e to nije u redu. Ali pogledaj jos jednom gore spisak stvari koje su morali da "vide" ili na koje su morali da zazmure da bi oteli. Samo da su jednu preskocili pobednik bi bio resen drugacije.

 

Kao sto sam i onom kolegi prethodno objasnio to sto smo mi lose igrali nije opravdanje sudijama da nas masakriraju. Nasa losa igra nema veze sa tim sto su sudije odlucile pobednika.

Edited by ivan9 aka Laki
  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Samo jedno pitanje, za sve "politicki korektne" :

 

Sta mislite, da li bi se sve ovo isto desilo da su strane obrnute ?

 

I da, slazem se .... sa iole boljim trenerom o ovome ne bi ni raspravljali

 

Edited by Laki_Plant
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovde se izgleda treba izvinjavati što nismo uspeli da budemo jači i od protivnika i od sudija i od sopstvenih propusta.

Što je najgore, od protivnika smo bili jači, dokazali to vođstvom od +6 u poslednjem minutu, kada smo praktično prelomili meč i gde je ostalo samo da ga privedemo kraju.

Sopstveni propusti se mahom svode na to zašto nisu Bili/Đenka pravili faul pre šuta za 3. A ona rasprava odakle je Šakota trebao da izvede loptu je u najmanju ruku opskurna.

Ostaje jedna stavka gde smo zaista poraženi, a to je protiv sudija. I to priznajem.

 

Vezano za ovo, malo o političkoj korektnosti. Ovaj nakaradan pojam je jedan u nizu onih koje nam donosi još nakaradniji - "zapadna demokratija". Tolerantno društvo koje je u stvari duboko totalitarno, ljudske slobode koje praktično ne postoje za 90% populacije, prava manjinskih grupa koja su veća od prava tradicionalne i/ili nacionalne većine... Stvarno treba biti ultra bahat pa u jednu sintagmu spojiti reči "politika" i "korektnost", a onda to promovisati kao neku civilizacijsku vrednost. Kada god mogu i kada mi se ukaže mogućnost, izbegavam da budem politički korektan i trudim se da stvari nazovem pravim imenom. Zato moram i ovde da napišem da su sudijske odluke rešile pitanje pobednika, odnosno da smo očigledno pokradeni u finalu. Nije mi čak ni preterano krivo, jer sam ubeđen da ćemo ih dobiti kada bude bilo važnije, niti sam se nešto nervirao dok sam gledao meč. A ni kao čovek u zrelim godinama nisam preterano klubaški ostrašćen. Pišem na osnovu onoga što sam video, kao nako ko košarku prati preko 30 godina, intenzivno u poslednjih 25, na svim nivoima takmičenja, od domaćih pionira do NBA lige. Politička korektnost je vezana za pojmovni svet drušrtvenih pojava i kao takva korisno oružje da se napadne svako ko je malo "grublji" u svom izražavanju na bilo kom mestu gde za to ima potrebe. Ali ima još nešto što je mnogo opasnije, što je dublje, psihološki ubacivano u dugom vremenskom periodu u celokupan naš etnos - autošovinizam, a sa njim usko povezan takođe nametnuti osećaj krivice. To je toliko opasno za ceo narod da teško rečima mogu da objasnim, posebno na mestu kakvo je ovo i na temi koja za to nije predviđena. Zato ću izbeći detalje i ostaviti svakome da razmišlja ako želi, samo ću reći da je konstantno prebacivanje krivice na sebe, unižavanje svega što smatraš svojim ili sa čime imaš neku povezanost, preko čega gradiš pripadnost i identitet je daleko gora stvar i od opozitnog ekstrema, toliko prokazanog na ovim prostorima - preteranog hvaljenja, egoizma na ličnom planu ili šovinizma na nivou naroda ili nacije.

 

I tako mi Cigani, kao i svi dobri Srbi, krećemo putem autošovinizma, večito se nekom pravdamo i tražimo krivicu u sebi za sve, pa i one globalne probleme planete na koje nemamo apsolutno nikakav uticaj. Zato su uvek pre i više krivi naši, u konkretnom slučaju i Šakota i Bili i Đenka i ko sve još ne, od nekog drugog iz protivničkog tabora. Ili iz onog, na papiru neutralnog - sudija. Prava mera u odnosu između kritike i samokritike je ključna. Zato služe rasprave koje se vode argumentima i ja sam pročitao mnogo kvalitetnih upisa koji ubedljivo dokazuju da smo oštećeni i samim tim sprečeni da se na sportski način izborimo za pobedu. Ili poraz, nebitno. A to smo, ubeđen sam, jedino i želeli - sportsku borbu gde će pobediti u tom trenutku bolji tim. Ovim stvaljam tačku na KRK 2020 i okrećem se Evroligi i Areni gde ću sutra biti da podržim klub u meču protiv CSKA.

  • Like 24
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, madafaka73 said:

Ovde se izgleda treba izvinjavati što nismo uspeli da budemo jači i od protivnika i od sudija i od sopstvenih propusta.

Što je najgore, od protivnika smo bili jači, dokazali to vođstvom od +6 u poslednjem minutu, kada smo praktično prelomili meč i gde je ostalo samo da ga privedemo kraju.

Sopstveni propusti se mahom svode na to zašto nisu Bili/Đenka pravili faul pre šuta za 3. A ona rasprava odakle je Šakota trebao da izvede loptu je u najmanju ruku opskurna.

Ostaje jedna stavka gde smo zaista poraženi, a to je protiv sudija. I to priznajem.

 

Vezano za ovo, malo o političkoj korektnosti. Ovaj nakaradan pojam je jedan u nizu onih koje nam donosi još nakaradniji - "zapadna demokratija". Tolerantno društvo koje je u stvari duboko totalitarno, ljudske slobode koje praktično ne postoje za 90% populacije, prava manjinskih grupa koja su veća od prava tradicionalne i/ili nacionalne većine... Stvarno treba biti ultra bahat pa u jednu sintagmu spojiti reči "politika" i "korektnost", a onda to promovisati kao neku civilizacijsku vrednost. Kada god mogu i kada mi se ukaže mogućnost, izbegavam da budem politički korektan i trudim se da stvari nazovem pravim imenom. Zato moram i ovde da napišem da su sudijske odluke rešile pitanje pobednika, odnosno da smo očigledno pokradeni u finalu. Nije mi čak ni preterano krivo, jer sam ubeđen da ćemo ih dobiti kada bude bilo važnije, niti sam se nešto nervirao dok sam gledao meč. A ni kao čovek u zrelim godinama nisam preterano klubaški ostrašćen. Pišem na osnovu onoga što sam video, kao nako ko košarku prati preko 30 godina, intenzivno u poslednjih 25, na svim nivoima takmičenja, od domaćih pionira do NBA lige. Politička korektnost je vezana za pojmovni svet drušrtvenih pojava i kao takva korisno oružje da se napadne svako ko je malo "grublji" u svom izražavanju na bilo kom mestu gde za to ima potrebe. Ali ima još nešto što je mnogo opasnije, što je dublje, psihološki ubacivano u dugom vremenskom periodu u celokupan naš etnos - autošovinizam, a sa njim usko povezan takođe nametnuti osećaj krivice. To je toliko opasno za ceo narod da teško rečima mogu da objasnim, posebno na mestu kakvo je ovo i na temi koja za to nije predviđena. Zato ću izbeći detalje i ostaviti svakome da razmišlja ako želi, samo ću reći da je konstantno prebacivanje krivice na sebe, unižavanje svega što smatraš svojim ili sa čime imaš neku povezanost, preko čega gradiš pripadnost i identitet je daleko gora stvar i od opozitnog ekstrema, toliko prokazanog na ovim prostorima - preteranog hvaljenja, egoizma na ličnom planu ili šovinizma na nivou naroda ili nacije.

 

I tako mi Cigani, kao i svi dobri Srbi, krećemo putem autošovinizma, večito se nekom pravdamo i tražimo krivicu u sebi za sve, pa i one globalne probleme planete na koje nemamo apsolutno nikakav uticaj. Zato su uvek pre i više krivi naši, u konkretnom slučaju i Šakota i Bili i Đenka i ko sve još ne, od nekog drugog iz protivničkog tabora. Ili iz onog, na papiru neutralnog - sudija. Prava mera u odnosu između kritike i samokritike je ključna. Zato služe rasprave koje se vode argumentima i ja sam pročitao mnogo kvalitetnih upisa koji ubedljivo dokazuju da smo oštećeni i samim tim sprečeni da se na sportski način izborimo za pobedu. Ili poraz, nebitno. A to smo, ubeđen sam, jedino i želeli - sportsku borbu gde će pobediti u tom trenutku bolji tim. Ovim stvaljam tačku na KRK 2020 i okrećem se Evroligi i Areni gde ću sutra biti da podržim klub u meču protiv CSKA.

 

Svaka cast .... vise od posta

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...