Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Celu sezonu osciliramo i igramo u velikim amplitudama,a cini se da je ove nedelje dosao red na 'plus' fazu.
Himki ne igra odbranu..rekao bih da bi u nekim "normalnim" okolnostima (citaj:sa Radonjom na klupi) imali realnu sansu za brejk u Podmoskovlju. Onda procitam Stimcevu izjavu o bitnosti "onoga sto sledi" (Bar i Nis) pa se smorim..

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ivan9 aka Laki said:

Nisam ironican

Enisu je Misko sredio pasos. Mi smo kupili igraca sa pasosem.

KKCZ ni jednom svom igracu nije 'sredjivala' pasos. Bar koliko ja znam

 

Edit:

Nelson je koliko se secam bio igrac PAO i kada je pokrenut postupak i kada je dobio pasos.

Isto tako ako se dobro secam pasos mu je trebao zbog GR lige gde ima neko ogranicenje o broju amerikanaca u timu.

 

 

Quote

Barkl nije usamljeni primer, prethodnih godina bilo ih je mnogo. Pre dve godine pasoš Srbije dobio je i glumac Ralf Fajns (jer je na „najlepši mogući način u svetu promovisao našu zemlju i kulturu“, kako je rekla premijerka Ana Brnabić), pre njega i Stiven Sigal, ali i brojni sportisti, poput košarkaša Crvene zvezde Dilana Enisa, Demarkusa Nelsona i Čarlsa DŽenkinsa, fudbalera Klea.

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ivan9 aka Laki said:

Nisam ironican

Enisu je Misko sredio pasos. Mi smo kupili igraca sa pasosem.

KKCZ ni jednom svom igracu nije 'sredjivala' pasos. Bar koliko ja znam

 

Edit:

Nelson je koliko se secam bio igrac PAO i kada je pokrenut postupak i kada je dobio pasos.

Isto tako ako se dobro secam pasos mu je trebao zbog GR lige gde ima neko ogranicenje o broju amerikanaca u timu.

 

Ček, a brat Đenka?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Stoned Laki21 said:

Barkl nije usamljeni primer, prethodnih godina bilo ih je mnogo. Pre dve godine pasoš Srbije dobio je i glumac Ralf Fajns (jer je na „najlepši mogući način u svetu promovisao našu zemlju i kulturu“, kako je rekla premijerka Ana Brnabić), pre njega i Stiven Sigal, ali i brojni sportisti, poput košarkaša Crvene zvezde Dilana Enisa, Demarkusa Nelsona i Čarlsa DŽenkinsa, fudbalera Klea.

 

Quote

Doskorašnji plejmejker Crvene zvezde i bivši student univerziteta Djuk, Demarkus Nelson, zvanično je postao državljanin republike Srbije.

Odluka o prijemu u državljanstvo Srbije doneta je 24. jula, a objavljeno je u poslednjem broju Službenog glasnika.

Demarkus Nelson rođen je 2. novembra 1985. u Kaliforniji i pored novog srskog poseduje i državljanstvo SAD.

Ovaj momak je do ove sezone branio boje Crvene zvezde, ali je zbog skraćivanja budžeta crveno-belih i dugovanja kluba odlučio da se preseli u grčki Panatinaikos.

 30. jula 2014. 11:43

 

Quote

Doskorašnji košarkaš Crvene zvezde Čarls Dženkins postao je i zvanično državljanin Srbije, pošto je dobio pasoš zemlje u kojoj je proveo poslednje dve godine. 

Baš kao što je nedavno i bilo najavljeno, američki šuter je pre nekoliko dana doleteo u Beograd kako bi podneo sve potrebne papire za izdavanje pasoša, a vrlo brzo je i dobio najvažniji dokument Republike Srbije. 

Time je Armani iz Milana dobio prostor da angažuje još jednog stranog igrača, a kako pišu italijanski mediji, to bi najverovatnije mogao da bude Markus Vilijams, koji se i ranije dovodio u vezu sa klubom iz grada mode. 

Četvrtak 01 oktobar 2015 

Novinari obicno nemaju pojma sta pisu mada mislim da ovaj novinar Danasa nije bio zlonameran vec je to "kosarkasi KKCZ" stavio kao odrednicu po cemu su najpoznatiji u SRB. Racunam da vecina njihovih citalaca nema pojma nista ni o KKCZ ni o KKP

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, ivan9 aka Laki said:

Novinari obicno nemaju pojma sta pisu mada mislim da ovaj novinar Danasa nije bio zlonameran vec je to "kosarkasi KKCZ" stavio kao odrednicu po cemu su najpoznatiji u SRB. Racunam da vecina njihovih citalaca nema pojma nista ni o KKCZ ni o KKP

 

pa pazi, malo ti kontest u kom je tekst pisan mašiš. ne zameri na kritici, ali moram jednostavno je jače od mene.

Suština  teksta je devalvacija srpskog pasoša i da su svima ovima sportistima završeni pasoši preko veze da bi oni od njega imali neki benefit kao što si i sam primetitoo u svojim upisima ( da se ne vode kao Amerikanci, nego kao "domaći igrači" u Italiji i Grčkoj).  Suština je da su prekršeni zakoni i da oni ne ispunjavaju uslove za pasoš i da im je pravljen neki plezir  iz nekog "neknjgovodstvenog" razloga. Malo simptomatično da Djenka i Nelson baš po odlasku iz KK CZV dobijaju pasoše domaće i vode se kao domaći, za razliku od tipa Radonje ili Kvinsi Milera, koji kad su odlazili i tražili neisplaćene zarade,  nisu dobili po pasoš nego smo mi navijači dobili porciju pikanterija, a oni neke novčane kazne 😄

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja znam zenu u Nisu koja ima tri deteta sa Srbinom i zivi ovde 15 godina i ne moze da dobije pasos. Policija joj ne pravi probleme sto se tice nekog proterivanja i slicno, ali brateeeeeeeeeee...

 

I kad vidim ove u Zvezdi i Partizanu kako dobijaju pasose kao konfete da su... bude mi jasno u kojoj zemlji zivim. Markus Pejdz je samo najsramotniji primer toga, ali se Enisov zapravo i ne razlikuje previse od njega. Isto zapravo.

 

Jenkins i Nelson su bar neko vreme proveli u Srbiji pre pasosa, mada i to je verovatno nedovoljno dugo. Koliko je Pejdz bio u Srbiji? Ima li pola godine bar?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

pa pazi, malo ti kontest u kom je tekst pisan mašiš. ne zameri na kritici, ali moram jednostavno je jače od mene.

Suština  teksta je devalvacija srpskog pasoša i da su svima ovima sportistima završeni pasoši preko veze da bi oni od njega imali neki benefit kao što si i sam primetitoo u svojim upisima ( da se ne vode kao Amerikanci, nego kao "domaći igrači" u Italiji i Grčkoj).  Suština je da su prekršeni zakoni i da oni ne ispunjavaju uslove za pasoš i da im je pravljen neki plezir  iz nekog "neknjgovodstvenog" razloga. Malo simptomatično da Djenka i Nelson baš po odlasku iz KK CZV dobijaju pasoše domaće i vode se kao domaći, za razliku od tipa Radonje ili Kvinsi Milera, koji kad su odlazili i tražili neisplaćene zarade,  nisu dobili po pasoš nego smo mi navijači dobili porciju pikanterija, a oni neke novčane kazne 😄

 

Devalvacija je cak slaba rec. Ja bih rekao potpuno ponizavanje srpskog pasosa kao institucije. Ali ok, drzava sa ovolim doktorima nauka u poslednjih 10 godina i nije za neko postovanje, zar ne?

 

@Dragan Mićić I ja mislim da je tri godine kumulativnog stanovanja u Srbiji, pri tome bar jedan period mora valjda biti duzi od 6 meseci. Ali nisam bio siguran.

Edited by Laki John Terry
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dragan Mićić said:

Ja koliko se secam bilo je price da posle tri godine boravka ovde moze da se trazi pasos ( sto se kosarkasa tice).


Košarkaši nisu nikakava specijalna kategorija i zakon kad se piše, on isto važi i za košarkaša i za komunalca i za dizača džakova.  U teoriji naravno, u prasi svi smo jednaki, osim onih jednakijijh.
 

Spoiler


Quote

3. Sticanje državljanstva prijemom

 

Stranac kome je odobreno stalno nastanjenje u Republici Srbiji može, na svoj zahtev, biti primljen u državljanstvo Republike Srbije pod sledećim uslovima :

1. da je napunio 18 godina i da mu nije oduzeta poslovna sposobnost

2.  da ima otpust iz stranog državljanstva ili da podnese dokaz da će dobiti otpust ako bude primljen u državljanstvo Republike Srbije

3. da do podnošenja zahteva ima najmanje 3 godine neprekidno prijavljeno prebivalište na teritoriji Republike Srbije

4. da podnese pismenu izjavu da Republiku Srbiju smatra svojom državom

https://www.besplatnapravnaedukacija.rs/tekstovi/upravni-postupak/uslovi-i-postupak-sticanja-drzavljanstva-republike-srbije/


 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ali imas i član 19 Zakona o državljanstvu RS koji glasi:

Quote

Član 19

Nezavisno od uslova iz člana 14. stav 1. tač. 2. do 4. ovog zakona, u državljanstvo Republike Srbije može biti primljen i stranac čiji bi prijem u državljanstvo Republike Srbije predstavljao interes za Republiku Srbiju.

O prijemu u državljanstvo Republike Srbije iz stava 1. ovog člana, na predlog nadležnog ministarstva, odlučuje Vlada Republike Srbije.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

A pa da... i pretpostavio sam da ce naci neki bypass.

 

Znas na sta mi lici ovo. Na zabranu zaposljavanja u javnom sektoru IZUZEV u slucaju kada se kao opsti interes odredi zaposljavanje nekog lica, o cemu ce odlucivati ministarstvo. A u praksi to radi ovako : Sef vladajuce stranke u nekoj opstini napise pismo da je mali Velja lepilac plakata u izbornom procesu IZUZETAN strucnjak u domenu koji je deficitaran, stoga je od opsten narodnog interesa da bude primljen i pored zabrane.

 

Da nas nema, valjalo bi nas izmisliti. Moz misliti, velika stvar za zemlju, kosarkas... INTERES JEBOTE!!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Drzava u kojoj se zakon postuje na minimumu, vama cudno sto neko dobije pasos i kad.

 

Sto se tice danasnjeg mec, mislim da imamo sanse. Himki je izduvan qrton koji se nudi svakom. Kurtinaitis je bukvalno silueta klupe, ne znam ni kako bih ga nazvao. Vleiko razocarenje je Himki ove sezone i taj brod ide ka dole. Cak sam na pocetku stavio neki dinar da ce uzeti EL.

 

Sved van terena i u terenu su dve razlicite osobe. Mislim da cemo ih skokom i agresivnom odbranom usrati. Imamo velike sanse za pobedu, ako jedan od dva sutera bude na niovu a Braun na 50% od ostalih ocekujem manje vise isto kao i uvek.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...