Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

2 minutes ago, Green23 said:

Ljudi ovde pričaju o otkazima najplaćenijih igrača kao da dođe klub i kaže "E, mi smo ti našli zamenu, nisi više naš igrač", taj raskid košta, tako da ta priča kako je Kuridža jeftiniji od Brauna ili Gista, ne pije vodu.

Naravno da ne pije vodu kod ljudi koji imaju gram mozga, ali je mnogo vise onih koji nemaju i koji piju sve sto im se servira.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Green23 said:

Ljudi ovde pričaju o otkazima najplaćenijih igrača kao da dođe klub i kaže "E, mi smo ti našli zamenu, nisi više naš igrač", taj raskid košta, tako da ta priča kako je Kuridža jeftiniji od Brauna ili Gista, ne pije vodu.

 

Kuridža je u ekipi, za koju kruže priče naveliko (ako nije i ozvaničeno) da su u totalnom finansijskom kolapsu i da nemaju ni mesec da im isplate, a kamoli celu sezonu.

Tako da on sigurno ne dolazi za velike pare.

 

Što se naših igrača na toj poziciji tiče (ovih za koje se nagađa da otpadaju, tj. da MJK upada na njihovo mesto), za Gist-a se slažem, i nema šanse da bi mogli niti mislim da bi želeli da ga se rešimo na svoju štetu.

Ali mi nekako deluje logično da Brown, lik koji nije odigrao takmičarsku utakmicu skoro pune 2 godine, dobije veliki (a pritom i garantovani) ugovor, od ekipe sa potvrđeno najmanjim budžetom u ligi.

Tako da je sigurno tu stavljena neka klauzula, pomoću koje obe strane imaju pravo da traže sporazumni raskid, ako sve ne krene po planu

Te tako verujem da ako Kuridža zaista dođe, igrač koji otpada je definitivno D.Brown.

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Green23 said:

Ljudi ovde pričaju o otkazima najplaćenijih igrača kao da dođe klub i kaže "E, mi smo ti našli zamenu, nisi više naš igrač", taj raskid košta, tako da ta priča kako je Kuridža jeftiniji od Brauna ili Gista, ne pije vodu.

Cisto sumljam da sa Derikom nije stavljena neka klauzula u ugovoru gde se moze raskinuti saradnja u svakom trenutku zbog rizika oko povrede kolena isl. E sada za Gista vec nisam siguran da bi neko zeleo da preuzme njegov ugovor u ovom trenutku a da se otpusti msm da nema sanse. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Noćna mora B92 fantazera said:

Mislim, dajte se uozbiljiti malo, pa da barem jedan od vas napiše nešto što ima iole smisla ili logike, jer ovo što sam čitao pisao poslednjih nekoliko dana je opasno blamiranje. 😯

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Noćna mora B92 fantazera said:

 

Ma Kuridža je samo osigurač za domaća takmičenja, jer bi tu itekako bio od koristi (a mi smo pretrpani strancima, kao nikada pre), a otvorila se mogućnost da se dovede za smešne pare.

Nemam nikakvu informaciju, ovo je samo logičko zaključivanje.

 

A što se tiče pojačanja za EL (valjda?! pošto je za ABA nivo i Kuridža više nego dobar, valjda je to u ovoj polusezoni pokazao svima), koja bi logika bila dovoditi igrača za Evroligu, kad se 90% navijača već pomirilo da čak i u 10 puta slabijem takmičenju (što ABA svakako jeste) klub ima mizerne šanse da se i u playoff plasira, a ne nešto više da uradi? :smiley33:

Mislim taj motiv ovde preovladava, tako sam pročitao na poslednjih nekoliko strana. :classic_rolleyes:

 

Mislim, dajte se uozbiljiti malo, pa da barem jedan od vas napiše nešto što ima iole smisla ili logike, jer ovo što sam čitao poslednjih nekoliko dana je opasno blamiranje. 😯

Zna se koja, odnosno cija, logika je da ne dovode pleja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Николица said:

Они су стварно узели тог Куриџу?😲 Или се зајебавате?

Sto ga ne bi uzeli?

A realno Sisko ce vise prostora imati kod nas nego tamo pored Milera i Bortighta.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Noćna mora B92 fantazera said:

 

Kuridža je u ekipi, za koju kruže priče naveliko (ako nije i ozvaničeno) da su u totalnom finansijskom kolapsu i da nemaju ni mesec da im isplate, a kamoli celu sezonu.

Tako da on sigurno ne dolazi za velike pare.

 

Što se naših igrača na toj poziciji tiče (ovih za koje se nagađa da otpadaju, tj. da MJK upada na njihovo mesto), za Gist-a se slažem, i nema šanse da bi mogli niti mislim da bi želeli da ga se rešimo na svoju štetu.

Ali mi nekako deluje logično da Brown, lik koji nije odigrao takmičarsku utakmicu skoro pune 2 godine, dobije veliki (a pritom i garantovani) ugovor, od ekipe sa potvrđeno najmanjim budžetom u ligi.

Tako da je sigurno tu stavljena neka klauzula, pomoću koje obe strane imaju pravo da traže sporazumni raskid, ako sve ne krene po planu, te tako verujem da ako Kuridža zaista dođe, igrač koji otpada je definitivno D.Brown.

 

Ono tipa, ako se neka glupost ponovi 10 puta, možda dobije na logici. Braun nije igrao godinu dana, a ne dve,  i to baš zato što je bio u ovoj istoj situaciji sa Efesom i nije hteo da popusti. Uz to je čovek imao nešto tipa 1,5 miliona po sezoni. Posle toga, ne samo da je pristao na 5 puta manju platu, nego je i ostavio klubu klauzulu da može da ga otpusti kad mu se ćefne :lol_2:

Pa druže, po tim uslovima možeš da potpišeš eventualno nekog no-name crnju iz mađarske lige, a ne dokazanog EL igrača. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Noćna mora B92 fantazera said:

Kuridža je u ekipi, za koju kruže priče naveliko (ako nije i ozvaničeno) da su u totalnom finansijskom kolapsu i da nemaju ni mesec da im isplate, a kamoli celu sezonu.

Tako da on sigurno ne dolazi za velike pare.

Ovo ne mora da ima veze jedno s drugim. Sve zavisi od toga da li postoji tražnja za njim, tj. kakava je konkurencija. Raspad njegovog sadašnjeg tima nema previše veze sa njegovom potencijalnom cenom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Noćna mora B92 fantazera said:

 

Veoma zrelo i u potpunosti gospodski.

 

Pobedio si u diskusiji, čestitam ti na tome. 😉

 

Ono nije diskusija nego tvoje trolovanje i zajebavanje za Filipa pa se ne osećam kao pobednik ali hvala u svakom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

Just now, 21Barkley said:

Ovo ne mora da ima veze jedno s drugim. Sve zavisi od toga da li postoji tražnja za njim, tj. kakava je konkurencija. Raspad njegovog sadašnjeg tima nema previše veze sa njegovom potencijalnom cenom.

 

Nema, ako je to igrač sa dugogodišnjom, ozbiljnom reputacijom.

Kuridža to svakako nije, i nema šanse da će ga bilo koji od ova 3 kluba (blizanci + Ceda) preplaćivati na polusezoni, na osnovu prvih 10 utakmica (koje istini za volju zaista jeste dobro odigrao).

Ipak se ne daju iste pare za čoveka koji je bio najbolji jgrač na EL nivou sa 26-27 i za lika koji svoje najbolje partije pruža u ABA sa 32? ili koliko već.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Maverick88 said:

Cisto sumljam da sa Derikom nije stavljena neka klauzula u ugovoru gde se moze raskinuti saradnja u svakom trenutku zbog rizika oko povrede kolena isl. E sada za Gista vec nisam siguran da bi neko zeleo da preuzme njegov ugovor u ovom trenutku a da se otpusti msm da nema sanse. 

Moguće, ali on je trenutno zdrav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Igor028 said:

Sto ga ne bi uzeli?

A realno Sisko ce vise prostora imati kod nas nego tamo pored Milera i Bortighta.

Mislis da bi pre dosao u tim koji se raspada nego otisao u rodni grad za tim koji sada izgleda mnogo bolje nego nas. Msm mozda covek nece ni da ide negde ali izmedju Olimije i nas sto posto sam siguran da bira Olimpiju, a sto se tice minuta ne bi to bila velika razlika 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Noćna mora B92 fantazera said:

 

Nema, ako je to igrač sa dugogodišnjom, ozbiljnom reputacijom.

Kuridža to svakako nije, i nema šanse da će ga bilo koji od ova 3 kluba (blizanci + Ceda) preplaćivati na polusezoni, na osnovu prvih 10 utakmica (koje istini za volju zaista jeste dobro odigrao).

Ipak se ne daju iste pare za čoveka koji je bio najbolji jgrač na EL nivou sa 26-27 i za lika koji svoje najbolje partije pruža u ABA sa 32? ili koliko već.

Na ovim prostorima on ima korektnu reputaciju, ne brutalnu, naravno, ali se ona ne svodi na prvih deset mečeva ove sezone. Pritom je i domaći igrač u Srbiji a znamo koliko smo prekrcani strendžerima. Naravno, ne mislim da će on sad razbiti nečiju kasu, ali je reč o timovima koji su već uložili dosta novaca u postojeći sastav, nekog će morati i da isplate, pa će svako dodatno pružanje da im bude glavobolja.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, berti said:

Gde je onaj Rakicevic sada? 

Krka, 1.8ppg, 0.9apg..

Pokusali nasi da ga ugoje malo ali videli nema vajde i digli ruke.

Jel istina da je MJK dobio 150k za dve godine? To je dobar posao ako je tako.

Edited by Igor028
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Maverick88 said:

Moze se nazvati zdravim, ali cim je imao oticanja kolena sama ta cunjenica moze vrv da aktivira klauzulu ako postoji uopste, msm pricamo hipoteticki naravno

Derik je u Zvezdu došao zdrav i prav, prošao lekarske bez ikakvih problema ... o kakvim klauzulama vi pričate?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kankkunen said:

Derik je u Zvezdu došao zdrav i prav, prošao lekarske bez ikakvih problema ... o kakvim klauzulama vi pričate?

Ko prica o pregledima isl? Pricam o tome da su u klubu znali da ima problem sa kolenom koje je zaleceno ali da je postojao rizik da ce opet imati tih problema kao sto je i imao. Tomic je svesni rizikovao trazeci njega jer odnos cene kvaliteta je bio ok. Jos jedan igrac za koga se znalo da ima problema sa povredama je Perper i da gotovo sigurno ne moze da igra veliki br minuta na dva ili tri meca nedeljno, ali i na njemu je insistirao Tomic da ostane a odbio je Simketa npr. Ja ne kazem da klauzule postoje ali sam misljenja da Covic nije toliko glup da se nije obezbedio klauzulom sobzirom da su upoznati bili sa rizikom koji se preuzima. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, realno *w said:

 

Ono tipa, ako se neka glupost ponovi 10 puta, možda dobije na logici. Braun nije igrao godinu dana, a ne dve,  i to baš zato što je bio u ovoj istoj situaciji sa Efesom i nije hteo da popusti. Uz to je čovek imao nešto tipa 1,5 miliona po sezoni. Posle toga, ne samo da je pristao na 5 puta manju platu, nego je i ostavio klubu klauzulu da može da ga otpusti kad mu se ćefne :lol_2:

Pa druže, po tim uslovima možeš da potpišeš eventualno nekog no-name crnju iz mađarske lige, a ne dokazanog EL igrača. 

 

 

Realni, ti si ok lik generalno, i uvek sam te cenio više od ostalih moderatora na PDF Košarka (i to se neće ovom prilikom promeniti) ali tvoja ostrašćenost po pitanju Partizana i netrpeljivost (da ne upotrebim neku težu reč) prema Zvezdi je onako baš bolno očigledna, maltene kao kad Tito počne da ispaljuje svoje upise na KKP temi, samo dosta elokventnije. 😁 

Bukvalno kao da piše neka totalno druga osoba, u takvim situacijama.

 

 

No, da krenemo redom.

Prvo, možeš li da nađeš podatak kada je Brown odigrao poslednji zvanični meč za Efes i koliko je utakmica odigrao pretprošle sezone?

 

Drugo, kako misliš da, ako je već još uvek na ceni (i ima vrednost/reputaciju) je jedna KKCZ, koja ima ubedljivo najmanji budžet u EL, mogla da ga priušti i plus mu da garantovan ugovor?

Logika kaže da ili nije imao nikakvu pristojnu ponudu, ili je pristao da se odrekne nekih povlastica, zarad garantovane minutaže (šanse). Stvari obično funkcionišu tako, sa rekonvalescentima i igračima koji ne igraju jedan dugačak vremenski period, koliko ja znam.

 

Ako misliš da nije, deder mi objasni kako je onda Zvezda sa budžetom koji raspolaže, uspela da potpiše njega povrh svih ovih ostalih igrača, za koje znamo da su solidno plaćeni. Baš bih voleo da čujem kako funkcioniše ta gimnastika. 😁

 

 

Jbt. ovo je isto kao kad me pre nekih mesec dana, moj komšija, onaj najgore ostrašćeni lik, ubeđivao kako nije tačan onaj podatak koji je Emiliano Carchia objavio o budžetima EL klubova, nego da je ona Tegijeva priča o 13.8 meleonaTM "provereno tačna". :lol_2:

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...