Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Sakota je trener sa kojim nemamo perspektivu i cisto sumnjam da ce docekati kraj sezone na klupi Zvezde.Cak i da osvoji ABA ligu s njim ne treba praviti bilo kakav plan duzi od ostatka ove sezone.I dalje smatram da imamo ubedljivo najbolje igrace u ABA ligi i da imamo kvalitet za top 10 a mozda i top 8 Evrolige.Ovom timu je potreban plej i ambiciozan-mlad trener.Nisam nikako bio pristalica dovodjenja Alimpijevica ali u ovoj situaciju smo morali da pruzimo sansu Jovanovicu pre nego Sakoti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, madafaka73 said:

Nemoj mi druže zameriti što sam izvukao delove tvog posta, znam da to može delovati kao da sam izvukao neke stvari iz konteksta, ali nadam se da ovde to nije slučaj, jer su obe tvoje teze, ovde boldovane, vrlo jasne i eksplicitne, dovoljne same sebi, bez uzimanja u obzir ostatka teksta tvog posta.

Niti ja imam nešto protiv tvog posta, sa kojim se generalno slažem od početka do kraja, samo sam osetio potrebu da neke stvari dopunim, odnosno objasnim svoje gledanje na problem.

 

Naravno da ne zameram, tu smo da razmenimo drugacija misljenja. Kad svi misle isto, znaci da niko ne misli dovoljno ...

 

12 hours ago, madafaka73 said:

Bold1

Ranije nije radio ove stvari: 1. pretio forumašima, a neke i imenovao, 2. eksplicitno rekao da će taj i taj igrač (u ovom slučaju, što ima specifičnu težinu, njegov sin) po svaku cenu ostati, nevezano kako to utiče na rezultate, igru i sveukupnu atmosferu oko kluba, 3. rekao da je KKCZ njegov lični klub.

Sve tri stavke su po svom sadržaju preagresivne, po klub štetne, a u nekom opštem smislu - neinteligentne. Kroz njih kuljaju emocije, a od pragmatizma, racia i diplomatije, koji moraju biti glavni modus operandi jednog predsednika kluba, nema ništa. Gubitak kontakta sa realnošću Nebojše Čovića je evidentan. Nije retka ova situacija, kada se neko u dugotrajnom osećaju moći toliko otuđi od realnosti, da krene da povlači poteze inspirisane ličnim, unutrašnjim osećajima i osećanjima, a realne pokazatelje potpuno zanemari.

 

Pa mislim da nije radio jer nije bilo potrebe.

 

Secas se koliko se stidljivo najavljivalo da F.Covic potpisuje ugovor sa Zvezdom, pa tu je samo za trening, pa niko ne zna duzinu ugovora. Sad se otvoreno krenulo djonom. Osokoljeni pobedama nad rastrojenim protivnicima u kojima je i junior licio na legitimnog pleja ABA sampiona, prvo je potpisan na dve godine, pa je onda stavljeno do znanja da se nece dovoditi dva plejmejkera.

 

Verovatno su racunali da je tim dovoljno dobar da amortizuje minute F.Covica u evroligi, sto je delimicno i bilo istina, ali onda su stvari otisle nizbrdo.

 

12 hours ago, madafaka73 said:

Bold2

U idealnom svetu, koji se još u našoj civilizaciji nije ispoljio kao realnost, svaka pojava loša po društvo je za osudu sama po sebi, bez kompromisa, pa tako i nepotizam. U realnom životu, kompromisi, na žalost, moraju postojati. Lično sam jedan od onih koji je bio za ostanak Filipa kao trećeg pleja, koji bi igrao KLS i neke slabije ABA utakmice, dok zavšetak iste i "teže" utakmice, kao i kompletnu EL, ne bi smeo ni da vidi, čak ni sa klupe. To je bila neka moja crvena linija do koje kao čovek, a onda i kao iskren navijač Zvezde, mogu da idem.

 

Problem u takvom rezonovanju je sto nije bilo igraca u evroligaskoj zvezdi koji je imao 30 godina i bio 12., 13. igrac.

 

Razumem ja sta ti hoces da kazes, ali to je lose-lose situacija, tu niko ne dobija. Nije Covic ubacio sina u tim samo da bi gledao kako ovaj ima sasvim sporednu ulogu i nisu navijaci veverice pa da ne znaju zasto je ovaj u timu.

 

3 hours ago, Mairosu said:


Možemo da nagađamo. Neki standardan pokušaj je da bi zamazao oči Đordiju da zaslužuje nekakve licence i nekakvo poverenje na duge staze. U fazonu evo otvorio sam se, to znači i da ću ubuduće.

Ništa što sam ja napisao je crveno slovo. Možda se sve okrene u par meseci - bilo bi svakako lepo. Međutim, veruj mi da većina ljudi iz medija barem ne vidi stvari ružičasto. Konkretno Edin i Kole su se baš izrazili slično kao i ja kad smo najavljivali ABA sezonu.

Inače, apropo Mozzartovog teksta...Nikola je ispravan momak, nema veze sa spiskovima, narudžbenicama itd. To što stvari zvuče jako bizarno ne znači da su per se neistinite. Možda ima loš info, ali sigurno nije "nečiji".

 

Meni se ne uklapa tu Covic i nas nikad veci budzet.

 

Kao da nije bio problem ranije da posle Radonje smanjimo budzet i dovedemo Jankovica, Jovanovica, Lessorta? Ako je podizanje budzeta sluzilo da se Djordiju stavi do znanja da mozemo da ulazemo, Djordi ne bi ni ukidao mesto ABA ligi. Ako je plan bila A licenca i napad na TOP 8, podseticu ko nam je trenutno drugi plej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, placebo said:

Iz moga AK-a u vazduh pripuc'o sam loma
I otišao odma' sa 10-15 soma
Pičke, lezite na pod, dok u kesu trpa se lova
Otimam gore nego Čova pare sa Kosova

 

creditz bigru mikri

 

Kad si bio mali gledao si basket,

gledao Ficu, sija se o parket.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Dovodjenje Sakote i jos jednog pleja, koji bi limitirao Filipovu ulogu, pogotovo u EL bi bio genijalan potez Nebojse Covica. Sujeta neokrnjena a steta minimalizovana. Realno mi se nismo ni mogli nadati treneru veceg kvaliteta i znanja od Sakotinog, pogotovo ne na sredini sezone, a Filipovih 5 minuta je nesta na sta su ljudi bili spremni i ranije i sa cime bi se zadovoljili vec sutra.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kokodakalo said:

Dovodjenje Sakote i jos jednog pleja, koji bi limitirao Filipovu ulogu, pogotovo u EL bi bio genijalan potez Nebojse Covica. Sujeta neokrnjena a steta minimalizovana. Realno mi se nismo ni mogli nadati treneru veceg kvaliteta i znanja od Sakotinog, pogotovo ne na sredini sezone, a Filipovih 5 minuta je nesta na sta su ljudi bili spremni i ranije i sa cime bi se zadovoljili vec sutra.

U ABA ok, tu žabu bi nekako progutali ... EL - tribine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kankkunen said:

Godinama se družili, bila sjajna ekipa ... prave ljude ne zaboravljam.

 

Veliki je @Geronimo car nema sta. :thumbsup:

 

Ono sto je onaj stari all round Bjelica Nemanja u kosarkaskom, to je @Geronimo u forumskom svetu.  

 

Bio sam ubedjen da on i Duke pisu godinama na ovom forumu, samo pod drugim nickovima.

 

I dalje sumnjam da je duke @Princeton21:classic_biggrin:

 

PS: Da da @Geronimo ne poredim te slucajno sa Bjelkanom. :wink2:

 

I nadam se da ces naci vremena da pises.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalistenika u rutini said:

 

Veliki je @Geronimo car nema sta. :thumbsup:

 

Ono sto je onaj stari all round Bjelica Nemanja u kosarkaskom, to je @Geronimo u forumskom svetu.  

 

Bio sam ubedjen da on i Duke pisu godinama na ovom forumu, samo pod drugim nickovima.

 

I dalje sumnjam da je duke @Princeton21:classic_biggrin:

 

PS: Da da @Geronimo ne poredim te slucajno sa Bjelkanom. :wink2:

 

I nadam se da ces naci vremena da pises.

Veruj da sam isto razmišljao u tom pravcu, al nisam baš siguran ... isto sjajan lik.

Koledž Duke nije podnosio, ma ni njihovog igrača kad pomeneš :lol_2: a tek trenera (onaj sa zahebanim prezimenom), to posebno.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zvezda vise treba Covicu nego on njoj, da se kojim slucajem nije desila "poslovno tehnicka saradnja", FMP bi za koju godinu posle te 2011-te bio negde ranga Metalca eventualno.

 

Da se podestimo:

- Covic je imao Rasu Radovanovica i apsolutni primat na dovodjenje najboljih mladih igraca iz cele Srbije i Crne Gore u svoj klub (danas je tu Misko glavni, vidimo da se i Raskovic aktivira u tom smislu sa Dinamik-om)

 

- dodatni plus je bio i taj sto su klubovi po Evropi u to vreme stvarno i placali vece iznoce obestecenja za igrace gde je Covic inkasirao dosta novca prodajom igraca (sad je to na mnogo manjem nivou, plus menadzeri gledaju da "zastite" svoju robu sto manjim izlaznim klauzulama u ugovorima)

 

- kada je "shvatio" da on moze bolje od Rase da radi i taj posao tada je poceo njegov pad sto u "proizvodnji" igraca sto u tome da je sve vise mladjarije pocelo da izbegava potpisivanje profi ugovora sa FMP-om (i njegovi poznati "gradjanski" ugovori po kojima su izgleda igraci trebali biti u robovlasnickom odnosu sa familijom Covic)

 

- same visine ugovor koje su igraci imali sa FMP-om nisu ni pribliznog nivoa koliko se danas izdvaja ako zelis da budes konkurentan na ABA nivou, da ne govorimo o Evropi

 

Njemu je saradnja sa Zvezdom bila "slamka spasa" gde je dobijo na upravljanje klub sa najvecim brojem navijaca u Srbiji (i generalno Srba u inostranstvu), drzavno finansiranje i njegovog FMP-a i ko zna kakve sve dodatne benefite koje cemo mozda i saznati kada se jednog dana ova prica (saradnja Zvezde i FMP-a) bude zavrsila. Kada ponovo bude gazdovao samo FMP-om, a bez drzavnog novca kao potpore videcemo dokle ce i na kom nivou kosarkaska prica porodice Covic trajati.

 

Pored svega sto je dobijo, najvise mozda i povratak u "zizu javnosti" i desetine TV pojavljivanja godisnje, on dozvoljava sebi ono sto je juce kulminiralo na predstavljanju novog trenera gde svima pljuje u lice braneci sina od klipova na internetu gde je samo prikazano koliko Filip Covic ne moze da igra kosarku sa "velikim momcima" i kolika je stetocina za tim za koji igra. Uz to on je "identifikovao" ko je tvorac klipova i valjda poslao poruku "seti te se gde smo ja i moj zet pobegulja bili jedne fine veceri posle slicnog "napada" na moju diku i ponos sa TV ekrana". 

 

Ako "Pionir ne progovori" sutra i u cetvrtak onda za bolje i nismo.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites


Pa, ovo nije vest od prekjuče, i nema previše veze sa Čovićem.

Realno, juna kreće sve da se ruši. Imao sam informaciju da nam EL spušta roletnu još prošlog maja posle svih sranja u ABA finalu, koje definitivno nije dobro uticalo ni na odnose sa EL (koliko se god to trudili da sakriju), ni na neke buduće potpise (imam lične ispovesti od barem dva igrača visoke reputacije koji su odbili angažmane u ABA baš zbog toga). Kada je Đordi ukinuo licence po ligama, sutradan se javilo pet predstavnika liga da kaže da je "njima obećano da imaju preče prvenstvo". Imaju kurac. U tri wildcarda biće Virtus, neki Rusi i neki bogatuni iz tipa Španije-Turske. Postoji vrlo realna šansa da dogodine Beograd i region ostanu bez EL, osim u slučaju da Partizan ne izboksuje nešto preko EC.

OK, dakle, to se desilo. Ako se to desilo, odmah ćemo da povučemo pitanje i ABA lige, jer ta liga funkcioniše po tome što se svi međusobno trpe zbog EL licence. Sad EL licence nema. Hrvati i Slovenci će se prvi zapitaju koji će im to kurac najednom. Ako savezi uspeju nešto da nagode sa EL kancelarijom, neka EC mesta za prvake, ABA liga prestaje dok kažeš keks. Samim time uprošćavaju se budžeti. Ide hard reset, i to vrlo hard reset. Neće biti para za strance, neće biti para za trenere, neće biti para nizašta, svi će budu kao Mega i OKK. Dolazi mračno doba.

Recimo sad da to Nebojša vidi - recimo. U toj atmosferi, kojeg stranca ćeš dovodiš na garanciju 4 meseca EL i onda ćao vidimo se. Ide se na zicer, dovodi se lik koji će možda da izgura sezonu, možda neće, štagod. Okreni obrni, ako se desi najtmer sinario odozgo, on ima čiste papire da resetuje kako se njemu svidi i da se pređe u ful FMP mod. Možda i sa Filipom. :D 

Eto, tako ja to vidim. Bože zdravlja pa grešim, ali gut feeling je da ne grešim.


Znaci psiho2 zna da su minimalne šanse da vidimo EL narednih godina, i zna da je svojim delovanjem dobrano doprineo tome u predjasnjim meseci pa mu se sad možda više isplati da napravi totalno sranje i raskurca se sa Zvezdom, a posle mirno kaže “pa igrali bi još uvek EL da je mene tamo”?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikeAir said:

Sakota je trener sa kojim nemamo perspektivu i cisto sumnjam da ce docekati kraj sezone na klupi Zvezde.Cak i da osvoji ABA ligu s njim ne treba praviti bilo kakav plan duzi od ostatka ove sezone.I dalje smatram da imamo ubedljivo najbolje igrace u ABA ligi i da imamo kvalitet za top 10 a mozda i top 8 Evrolige.Ovom timu je potreban plej i ambiciozan-mlad trener.Nisam nikako bio pristalica dovodjenja Alimpijevica ali u ovoj situaciju smo morali da pruzimo sansu Jovanovicu pre nego Sakoti.

 

Iskreno, ovo sa Sakotom je totalno nebitno u ovom trenutku... 

 

Mi smo bukvalno u rascepu i situaciji da se mozda totalno potpuno ukanalimo kao klub... pitanje je

1. kakav ce biti stav publike i kako ce (i da li ce) se odreagovati na prisustvo Filipa sutra

2. kako ce Covic stariji da odgovori na takvu situaciju tj. da li ce povuci rucnu (u sta sumnjam) ili ce nastaviti sa valjanjem u blatu i ratu sa tribinama sto ce dovesti do potpunog raspada Zvezde vec ove sezone

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...