Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

4 minutes ago, Ulicni basketas said:

 

Đenka je u šuterskom kanalu. Ne ide ga šut, ali na prenosu lopte i u odbrani je odličan. Ne vidim zašto je Filip morao da ima onoliku minutažu. 

 

Just now, Laki21 said:

 

Mogao je Đenka da igra keca, on je u stanju da prenese loptu i oslobodi je se za manje od 15-18 sekundi koliko je Gnomu trebalo.

 

Mogao je možda da prenosi loptu, ali svakako ne bi mogao ništa da iskreira jer mu to apsolutno nije jača strana. Završilo bi se isto kao i sa Ćofijem. Hajde da sad ne multiplikujemo, Filip je izgubio jednu loptu na prenosu. Mučio se jeste dosta da prenese loptu a kamo li da postavi smislen napad, ali on je svakako na papiru bolji krator sa PG od alternativa u liku Đenke ili Davidovca (to je Filipu apsolutno jedini segment igre u kome nije kompletan amater). Mogao se probati koji minut sa Đenkom/Davidovcem na PG ali zaista ne verujem da bi to išta kvalitativno promenilo u fazi napada. Slažem se da je Filip igrao previše jer je jednostavno šteta koju on pravi u odbrani nepodnošljiva, ali mislim da je bilo rezona da uzme koji minut posebno dok je kod Barse bio u igri Bolmaro, koji makar nema kvalitet da obriše patos Nerastom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Paradoksalno je da je sinoć Filip odigrao bolju odbranu od LB, ako izuzmemo činjenicu koliko je odbrana manje agresivna sa njim na terenu! Činjenica je da su oba pleja bila kriminalna sinoć, kao što je činjenica da možemo očekivati da to od Filipa bude konstanta, a LB ipak ima znanje, u oba pravca. Na kraju, bio je mvp jedina 2 meča koja smo dobili!

 

Nisu mi jasni ljudi koji brane Filipa. Odigrao je solidan PO ABE prošle godine (solidan, ne odličan), ali niko ne priča u koliko utakmica nas je ukanalio, pre svega u EC. Igrač je dobar onoliko KOLIKO JE U PROSEKU DOBAR! Dobili bi slične +/- rezultate i napredne indekse cele ekipe, a govorimo o nižem nivou takmičenja prošle sezone! Pa mi smo najbolju košarku prošle godine igrali kada je Nenadić bio backup plej, iako se posle pokazalo da mali ne može da iznese tu poziciju. Doduše slično se i sinoć pokazalo...da Đenka i deda jednostavno ne mogu na 1 i tu dolazimo do ozbiljnog problema u selekciji! Možda je to i do Karijeve genijalnosti i uloge Hange sinoć, inače vrsnog defanzivca. Možda bi to na većini utakmica i prošlo, ali na ovako visokom nivou ipak ne!

 

Što se Odža tiče, za mene je najveći upitnik. Nisam upoznat sa njegovim razvojem, mada deluje kao klasičan primer nekoga ko do 16-e godine nije takao loptu i nije prosao neke fundamentalne košarkaške elemente. Ipak, sa tim fizikalijama, nekako sam siguran da bi 1 Miloje ili DV od njega napravili bar pola Pekovića. Ne tvrdim, upitan je njegov kosarkaski IQ, ali tako mi deluje, ne verujem da je nadmašio jednog Lesora po tom pitanju npr. Ne ide mu na ruku što se Kuz vraća, Gist igra peticu,a Jovanović nameće i opravdano sada deluje kao CUT opcija, pogotovo kad dodju domaća takmičenja. Ipak mi nešto govori da ćemo se možda pokajati ako ga uzme neko drugi. Možda bi bolje rešenje bilo produženje saradnje, pa u FMP još godinu, dve. Ne verujem da bi bio skup, a potencijalni dobitak je ogroman!

 

Za Đenku apsolutno nemam dileme da će proraditi. Ne treba očekivati partije kao nekada, prosto iz razloga što neće moći da uzima toliko lopti, ali doprinos timu je nemerljiv.  Neuporediv sa Lazićem, koji više ni otvorene spot up trojke ne pogađa više! Ne vidim šta on više može da da ovom timu, a što ne može jedan Radanov npr. Zajedno sa Filipom, prva opcija za CUT!!! Možda uloga kao 12-i igrač. Zbog onog sinoć me je i mnogo razočarao, prosto mi dođe da se spustim dole, pružim mu ruku i vratim sezonsku!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde da vidimo kako bi to izgledalo sa Davidovcem, ili Djenkom....probas, nemas sta da izgubis. Ali niko nema muda da proba. Zato mora trener sa autoritetom, jer autoritet ohrabruje. 

 

Btw. jel se secate kako je prosle godine Nenadic proglasavan od strane Tomica da ce biti drugi plej, samo da se malo navikne na tu ulogu? 

Link to comment
Share on other sites

Sviđa mi se što se ovlažili na novinara koji je nešto kao bezobrazno pitao ovog nesretnika koji drži drugu HC postgame u karijeri i mogao je da promeni eventualno koje pertle će da nose danas. Što se nije junačio pred velikim zlim Tomićem?

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pepe sancez said:

Dosli smo do toga da su laki i lakici heroji na temi, busaju se u grudi onim sto bi mene bilo stid. Ali ok, razumijem da sam u manjini, ne ocekujem nista, niti dizem neku pobunu, sklonicu se u sporednu ulicu dok prdala svoju glupost paradiraju glavnom.

Ne znam da li je herojski ili šta već, ali znam da je milion puta ovde i na rahmetli forumu pisano u fazonu samo serete po forumu, zašto neko ne ode kaže to u Pioniru. Laki je javno stao iza svojih reči i zapušio usta svima koji su prozivali da je lako samo pisati po internetima, a to je za poštovanje, bez obzira na to šta ko misli o konkretnom potezu.

  • Like 27
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mairosu said:

Sviđa mi se što se ovlažili na novinara koji je nešto kao bezobrazno pitao ovog nesretnika koji drži drugu HC postgame u karijeri i mogao je da promeni eventualno koje pertle će da nose danas. Što se nije junačio pred velikim zlim Tomićem?

Taj novinar je obicna jajara. Naravno da je cutao dok je tu bio Tomic. Bezvezan lik al totalno. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Chaos Is Me said:

Preterujete stvarno. Sinoć bih čak i ja dao koji minut Filipu jer jednostavno nije imao ko da igra. Brown je napravio brzo lične greške, Barona nije bilo, Đenka je u kanalu, a ako bismo stavili Davidovca na PG Hanga i Higgins bi ga uništili agresijom na njegov visoki dribling. Nije imao mnogo manevarskog prostora Gavrilović sinoć. 

 

Morao je da nadje defanzivnu petorku u 3/4 jer u napadu svakako nije islo. Mogao je da proba sa Djenkom i Dedom, lakse bi je preneli od Filipa, ali barem ne bi imali igraca manje u odbrani.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mairosu said:

Sviđa mi se što se ovlažili na novinara koji je nešto kao bezobrazno pitao ovog nesretnika koji drži drugu HC postgame u karijeri i mogao je da promeni eventualno koje pertle će da nose danas. Što se nije junačio pred velikim zlim Tomićem?

 

Mozda da odmah vide gde su sa njim. 🙂

Zar nije Rajko postavljao slicno nezgodna pitanja Tomicu na pocetku. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

Zar nije Rajko postavljao slicno nezgodna pitanja Tomicu na pocetku. 


Rajko being Rajko njega briga jel tu Tomić ili Željko ili Phil Jackson ali realno on radi za medij sa nultim odjekom u javnosti tako da, njegove egzotike će ostati samo na nekom KZŠ stenografu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mairosu said:

Sviđa mi se što se ovlažili na novinara koji je nešto kao bezobrazno pitao ovog nesretnika koji drži drugu HC postgame u karijeri i mogao je da promeni eventualno koje pertle će da nose danas. Što se nije junačio pred velikim zlim Tomićem?

 

Nisam slušao KZŠ ali ovaj tvoj stav mi se nikako ne sviđa. Ne bi trebalo biti nikakvo herojstvo ili junačenje to što neko radi svoj posao, a posao novinara na KZŠ je da postavi pitanja. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Filip Čović je postao proverbial Hej, Sloveni, u smislu, zaigraćemo mi odlično - samo da se promeni himna. Tako smo eto slušali 10 godina da ćemo da iskidamo taj fudbal ali nam smeta što svira Hej, Sloveni, i kada smo konačno promenili himnu mi smo ostali jebeno isti.

 

Promena Filipa Čovića u ovom momentu može da reši neke osnovne stvari ali fundament će ostati isti. Mi u datom momentu imamo šest bekova i nijedan nije na EL starter nivou pri čemu jedan (Jenkins) će u nekom momentu biti, dvojica (Baron i L. Brown) će možda doći dotle, a za ostale nema nade, a jedan nam je nominalni starter. Branko Lazić je mnogo duže problem od Filipa, on za svoj status mora da bude Ben Wallace ili makar Ron Artest a suludo je daleko i od jednog i od drugog. Trener koji je pravio ovakvu selekciju je pobegao čim se pojavio promil naznake da može ljubavi prvoj u zagrljaj, i sad smo ostali na pustom ostrvu sa dosta unikatno krpljenim rosterom koji ima znak pitanja i rupu na organizatoru i generalno barem po jedan znak pitanja na svakoj poziciji sem trojke. 

Hustle je još prisutan u igri i tu ćemo se vadimo dosta dugo, ali i tome postoji rok trajanja. Sačekajmo trenera pa...

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

 

Nisam slušao KZŠ ali ovaj tvoj stav mi se nikako ne sviđa. Ne bi trebalo biti nikakvo herojstvo ili junačenje to što neko radi svoj posao, a posao novinara na KZŠ je da postavi pitanja. 

Problem nastaje kad pitanja nisu sa ceduljice 😄

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Ulicni basketas said:

 

Đenka je u šuterskom kanalu. Ne ide ga šut, ali na prenosu lopte i u odbrani je odličan. Ne vidim zašto je Filip morao da ima onoliku minutažu. 

 

mislim da su mu u trećoj četvrtini uzeli dve lopte na prevodjenju i kreiranju napada, a jednom ili dva puta ju je izgubio na izvodjenju lopte iz auta, jednom čak i posle time outa.

 

12 minutes ago, Ljuba82 said:

Paradoksalno je da je sinoć Filip odigrao bolju odbranu od LB

 

nije.  FC-a je čuvalo i obratno neko detence, koje je upalo u ekipu da popuni 12, pa i pored toga filipove statističke kolone u odbrani su prazne... braun je bar na kraju imao one 2-3 ukradene lopte i pokušaj dža-bu da se czv nekim trojkama vrati u igru, a pri tome non stop je bio Hanga, Kuric i slična ekipa na njemu, nije imao protiv sebe u napadu i odbrani onog omladinca kome je ovo od prilike treća seniorska utakmica u karijeri.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

 

Nisam slušao KZŠ ali ovaj tvoj stav mi se nikako ne sviđa. Ne bi trebalo biti nikakvo herojstvo ili junačenje to što neko radi svoj posao, a posao novinara na KZŠ je da postavi pitanja. 


Ne znam attendance record dotičnog ali ako je isćutao Tomić eru i sačekao sad svojih pet minuta, jebem li ga. Možda je čitao forum? :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ulicni basketas said:

Fali nama jedna Žaklina Tatalović, da postavi par pitanja Nebojši i njegovoj ekipici. 


Nebojša je tukao Šešelja u TV duelima, o čemu pričamo mi. Dajte, ljudi, prestanite da projektujete promenu kosmosa i ulazak u NBA ako neko postavi pitanje na presu i ako se skloni Filip. Problemi su korenitiji od toga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mairosu said:

btw, nisam bio u Pioniru ali koliko vidim ostao je skroz isti kao pre, a vi se plašili da će da ga razjebu, i opet vam ne valja...cccc.... 😄

WC je jedina kvalitetna promena 😄 Samo prokletu ventilaciju da su sredili i bio bih zadovoljan, sad je situacija jos gora zbog nesto veceg kapaciteta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, 34Barkley said:

Ne znam da li je herojski ili šta već, ali znam da je milion puta ovde i na rahmetli forumu pisano u fazonu samo serete po forumu, zašto neko ne ode kaže to u Pioniru. Laki je javno stao iza svojih reči i zapušio usta svima koji su prozivali da je lako samo pisati po internetima, a to je za poštovanje, bez obzira na to šta ko misli o konkretnom potezu.

Ne, nije normalno. 

Da dodjes u situaciju da se sukobis, moguce i fizicki da su bili blize, sa kapitenom ekipe nigdje nije normalno. Da je doslo do nekog kontakta prouzrokovalo bi i neke sankcije sigurno. Kasnije se i hvalis, u sustini primitivnim potezom, a ovde se dijele aplauzi. Postoje nacini kako se neki stav moze izloziti na prihvatljiv nacin.

 

To nema veze sa tim da li je misljenje o nekome i necemu opravdano ili ne. Mene je npr. nesto drugo nerviralilo sinoc, jesam li to trebao rijesiti jedan na jedan sa nekim. I tako redom. U konacnom najvece izopacenje pojma navijanja jeste da dodjem/s/te na utakmicu da ispravljas svoja nezadovoljstva, a takvih je velika vecina. 

 

Ne aboliram ovim ni Branka, i njegov postupak je za osudu, on treba da govori na treningu i terenu, a ne van svoje "pozornice". 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mairosu said:


Nebojša je tukao Šešelja u TV duelima, o čemu pričamo mi. Dajte, ljudi, prestanite da projektujete promenu kosmosa i ulazak u NBA ako neko postavi pitanje na presu i ako se skloni Filip. Problemi su korenitiji od toga.

 

pa ništa onda, nek pošalje čovkins dopis koji ćete da turite u novine i podkast i to je to, šta koji qrac da se gužvate u onoj sali, da zauzimate parking mesta oko hale ili u GSP-u da nam pravite gužvu....  tebi predlažem da nadješ Lanu što je vodila kviz i vremensku prognozu na 3k onomad (ili neku njenu mladju rodjaku) i da nam ona čita u kupaćem kostimu ili u nekom redneck hill billy outfitu i milina mili... :wink2:

 

što bi se reklo novinarstvo SNS   metodom.  Vi novinari dodjete, ja vam objasim šta treba da se turi u novine i ajmo na burek i ćevape...  pitanja?  Pitanja su rezervisana za forum i tako to...  i to neki forum koji niko ne prati po mogućstvu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...